A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tölcséres topik
Üdv! szerintetek milyen hangszórót tegyek bele
http://www.speakerplans.com/index.php?id=18superscooper ebbe? Ami viszonylag ócó? Ha egy 30-asat raknék bele, az mennyire lenne baj? Vagy arányosan kicsinyítsem? Esetleg tudtok más tervet ajánlani? Nagyon megköszönném.
Válaszol
Szia!

Ez igazából megint a hangdobozépítés topicba való... .oh.

Annak idején én is azt hittem, a doboztervekhez kell hangszórót keresni, azt csak jó lesz, de nem Smile Válassz hangszórót, ami az igényeidnek, és a pénztárcádnak megfelel, aztán ahoz kell a lehető legjobb dobozt megtervezni, persze kompromisszumokkal...
Ez a terv szép, meg biztos jó is de az asztalos első látásra befonná a haját, aztán egy valag pénzért biztosan megcsinálná... Amatőr eszközökkel ez megfelelő minőségben közelít a kivitelezhetetlenhez (Szvsz)
Zsákbamacska, hogy viselkedne benne egy 31-s... Ráadásul kezelhetetlen méret , stb... Fordíts a sorrenden, úgy lesz sikerélmény is, csak ne a legbonyolultabbal kezdj!

Üdv! Balek
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Watt szerint a tölcsér , a TL-hez hasonlóan mindenevő /hangszóró oldaláról nézve / . Márpedig a környéken ő érthozzá leginkább . Beszélj vele .
Válaszol
Tölcséres Topic? Ragyogó. Jövőre úgy is azt építek, ha nem sikerül is. (ha bejön a diszkózás, akkor meg főleg)
Válaszol
Sziasztok!

Ezt találtam ma.
http://www.jogis-roehrenbude.de/LS-Box/JensB-Box/JensB-Box.htm

nemtudom hasznát veszitek-e.

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Ez eléggé meg van tekerve. :-) Ha jól vettem ki a képből, a hangszóró egy külön előlapra kerül. Mármint az a kettő féle amihez van méretezés.
Válaszol
Hja, viszont 100mm-es hszhez való.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
100mm és milyen lesz a mély? .torz. Szerk: még szerencse, hogy nincs itt vbv mester, mert most lenne oktatás. :-D
Válaszol
Hullámos..

Ne emlegesd... Farkast kiáltanál? És jönne a Laci lovag... [Kép: horse.gif]

Válaszol
Laci lovag ezen már túlesett, hiszen már évekkel ezelőtt ajánlgatta másoknak utánépítésre. Ez azt jelenti, hogy megépítette, egy darabig ezt tartotta a világ legjobbjának, aztán véletlenül lekoppintott egy ennél is jobbat, azóta szívfájdalom nélkül meri ajánlgatni másoknak.
A két előlap csak azért van, mert a szerzőnek nincs felsőmarója, hogy süllyeszteni tudja a kosarat az előlapba.
A hangszóróval sorbakötendő LRC-tagról (mert különben a középtartomány elnyomja az összes többit) meg csak annyit árul el, hogy 30 Euróból kihozható, és ott ő nem takarékoskodna az alkatrészek minőségén.
Idézet:Er benötigt einige wenige Bauteile zur Mittenlinearisierung, diese schlagen mit etwa 30 Euro zu Buche - aber dort würde ich nicht bei der Qualität sparen.
Válaszol
Az egyik hájendsón hallottam , egy féltenyérnyi hangszóróval készült egyutast . Hogy úgymondjam ,neméreztem késztetést a hosszantartó hallgatására .
Válaszol
Hy!Valaki megtudná mondani h ennél a doboznál hova kell tenni a hsz.-t?Kicsit hülye kérdés de nemtudom :? Kép
Válaszol
http://img178.imageshack.us/my.php?image=0d33bigxc1.jpg
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Óhh... THX Big Grin Big Grin És akkor tulajdonképp a hsz. hátulja olyan mintha egy zárt "dobozban" lenne nem?Valahol nekem is van a padláson hasonló típusó hangfal.lehet előszedem és megcsinálom mert elég kegyetlenül szólt még anno gagyi hsz.-el is Big Grin És am nemtudnád véletlen mekkorák lehetnek a méretei ha egy 30-as hsz. kerülne bele?Vagy nemtudsz véletlen egy rajzot hozzá? Big Grin
Válaszol
Ha kicsit balra nézel ,Vava egészen pontosan mutatja .
Válaszol
[Kép: laugh.gif][Kép: mml.gif][Kép: gathering.gif]

Mutatom én. http://www.dbase.tvn.hu/6/dobozok/hangos/sub/fane3.jpg
Válaszol
Óhh naggyon szépen köszi Big Grin Big Grin
Válaszol
Meg kell mutatnom nektek ezt a valamit! Ahogy nézem, ez is egy tölcséres, de elég kusza.. mire kijut belőle a hang, elfárad.. Big Grin
[Kép: tannoy.jpg]
Egyáltalán miben jobbak ezek a tölcséres dobozok mint a sima zárt vagy reflex dobozok?
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Hatásfokban jobbak
Válaszol
Ez mondjuk nem csak tölcséres, sőt, leginkább talán TL.
Válaszol
[quote="SEAS"]Ez mondjuk nem csak tölcséres, sőt, leginkább talán TL ...

...én is küdök egy részeges...izé...részletes..tele van vattával,tervet

http://www.sandcastle.dk/Artikler/MJJ%20TLS.pdf

...lenin,vagy nem lenin? monta a dán herceg...
pia nyer
Válaszol
jézus.

Válaszol
zupp87 Írta:Meg kell mutatnom nektek ezt a valamit! Ahogy nézem, ez is egy tölcséres, de elég kusza.. mire kijut belőle a hang, elfárad.. Big Grin Egyáltalán miben jobbak ezek a tölcséres dobozok mint a sima zárt vagy reflex dobozok?
Westminster. Smile Nem kötelezően jobbak. Csak akár azok is lehetnek.

Válaszol
ez a valami egészjólnézki!Big Grinde ha ez az a tannoy amire gondolok ez jóval 5milla felett alakul árban!azért kiváncsi lennék hogy hogyan szól ennyi pénzérSmile
Válaszol
Üdvözlet minden topik olvasónak!

Jóideje szélessávú építésén töröm a fejem és úgy látszik lassan időm is lesz rá. Abban már biztos vagyok, hogy tölcséres lesz a nyerő. Tudom első saját építésű hangfalnak durva de ez legyen az én gondom..
Nem tudom szentségtörés-e de eddig a Visaton FRS 8 a nyerő és találtam is hozzá egy tervet: http://www.jrbham.btinternet.co.uk/needle/index.html

Ami miatt szimpatikus az a magas átvitele. Bár Monacor SPH-64X/AD-val is építettek már tölcsérest: http://www.heatwave.hu/horn.html
amely viszont 10khz fölött már igen rosszul fest.

Abszolúte zöldfülű vagyok a témában de érdekelne, hogy a tölcsér mennyiben befolyásolja a hangszóró karakterét?
Az igazi favorit mégiscsak egy H2000-es HC12,5-643-as lenne elvégre "hazai" és szimpatizálok is vele, azonban a Visaton magas átvitele jobban néz ki és tervet sem találtam eddig az előbbivel épített tölcséresről.
Mik a meglátásaitok?
Válaszol
Én nem tartom annyira jó ötletnek a Visaton hangszórót (magasban is van több, mint 10dB kiemelése, érzéketlen, nehezen kezelhető, rossz T-S, stb.), ha helyszűke miatt választanád, akkor is van jobb megoldás, pl. a kis Sony szélessávúk módosított változata, de igazából érdemesebb lenne nagyobb hangszóróval próbálkozni.

Ezek a tölcsérek nemes egyszerűséggel nem tölcsérek, vagyis nem akként viselkednek, sokkal inkább hordozzák egy táguló TL jellemzőit, csillapíthatalan rezonanciákat mélytartományban, 80-100Hz körül-fölött, amiktől ugyan megrezdül az ablaküveg, de valódi mélyekre nem lehet számítani.

Válaszol
Köszönöm a gyors választ!
Rátapintottál a lényegre. Helyszűke miatt gondolkodom ezen megoldásokban, illetve egy testesebb hangfalnak nem olyan jó a barátnőtűrési faktora..
A Sony hangszóróknak még utánanézek. A H2000 szélessávúival lehetséges/érdemes próbálkozni?
Ha a Visaton valóban érzéketlen akkor nem is gondolkodok benne, mert az erősítő igen kis teljesítményű lenne (2-5 watt csatornánként)
Válaszol
Azért ez a doboz amit linkeltél nem olyan picike. Smile Ennyi erővel, van egy 170mm-es szélessávú is, ami 16 vagy 24 literes dobozban egész tűrhetően működik.

Válaszol
Ha a HC 17-esre gondoltál, akkor az már nekem is megragadta figyelmemet. Még tetszene is a dolog de a magas átvitele... az problémás. Egyutasban gondolkodok, mert véleményem szerint kedvező áron (kinek mi ugye a kedvező) kétutas, penge hangváltós rendszert építeni nem igazán lehet jó minőségben. Jó, én kifejezetten skót vagyok ez tény. De azt hiszem ilyen árkategóriában a legjobb kompromisszum egy szélessávú.
Válaszol
Én most erre a hangszóróra gondoltam: http://forum.audiodiy.hu/viewtopic.php?p=63619#63619

Válaszol
Esetleg Monacor?

SP-272/8 vagy SP-205/8

Ezek átviteléről sajnos nem találtam adatot, de a fellelhető paramétereik vonzóak.

SP-200MX8 vagy SP-165X/8

Itt minden szépnek látszik csak az áruk húzósabb.
Válaszol
A monacor szerintem nem alternatíva, árához képest gyenge képességű a hangszórók többsége. Az adatokban meg elég sok a fikció.

Ui: Az X-esek átcímkézett TVM-ek, olyan a HC17 is van.

Válaszol
H0816-as szűkülő TL-ben? Kb. 55 Hz-es hangolásnál, kitömve csillapítóanyaggal, kétfelé hajtogatva 50 cm lenne a doboz magassága. Olcsó hsz (és érzékenyebb mint a többi szélessávú), ráadásul a szűkülő TL barátságosabb mint a tölcsér-táguló TL, és a barátnő is maradhatSmile.
Válaszol
Ha az összehajtás elmarad, akkor talán. De 150Hz körüli rezonancia ponthoz ne társíts szerintem 50-es hangolást. Smile Mindemellett a korábban említett 17-es még mindig jobb megoldás.

Válaszol
öö..... véletlenül nem 110 az a 150? Smile Egyébként az 55Hz-et a terhelhetőség miatt gondoltam, nem annyira a mélyátvitel miatt. Smile
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég