A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tölcséres topik
Ilyen engedékenységnél és lin. tartománynál mindegy, h. 80Hz alatt hova hangolod.

A jelenlegi hangszóróknál 150Hz körüli.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Elfogadom a Monacor-os kritikát és köszönöm az észrevételt. Zöldfülű vagyok még mint írtam így nem nagyon van tapasztalatom.
Csabesz felvetését érdekesnek tartom. Így más szemmel átnyálazva az adatlapját a H0816-nak nem is olyan rossz...
A HC 17 mivel lenne jobb Shalafi? Mélyben izmosabb sokkal az tény de a magasa az adatlap alapján jóval gyengébbnek látszik.
Lehet én vagyok háklis de nekem a korlátozott magas mattá, lapossá teszi a zenét. Inkább mélyből engedek.
Válaszol
Ha a HC17-nek vannak is problémái, de a C626A szerintem több szempontból is rendben van.
Persze ha közelről hallgatod, kisebb hangnyomás is elég, elfogadható a gyengébb mélytartomány/terhelhetőség és a lengőrendszer korlátai, akkor a 0816 is használható.

Válaszol
Nem ragaszkodom ennyire a 0816-hoz bár vonzó alternatíva. Ezen az áron - amiért valljuk be manapság nem sok mindent kapni, pláne tartós fogyasztási cikket nem - ahogy mondani szokták a hülyének is megéri.
A C626-ról mit lehet még tudni Shalafi? Mikortól lehet majd megvásárolni és kb. milyen árkategóriában?
Válaszol
Ez egy pár hónapja már van, 5000,-/db áron megy.

b-reflex dobozzal is működik, 89dB@1W érzékenység, ezért jó mélyátvitel és szélessávúhoz képest igen jó lineáris tartomány, +-3,5mm, 4000Hz körüli keresztezési frekvencia. Ami gyengesége, az a 0,5-0,8% körüli harmadrendű harmonikus torzítás, és a 170mm meg a 65mm-es magassugárzó tölcsér miatt viszonylag irányított felső oktáv. Persze egy átlag kétutashoz képest azért még így is jobb.

Válaszol
Azt hiszem első projectnek tökéletes lesz a 0816-os is. Utána jöhetnek a komolyabb falatok. Mondjuk úgy, hogy ez egy low price project, vagyis a lehető legjobb ár - érték arány elérése a cél minél kisebb költségvetéssel.
Már csak két kérdés vetődött fel bennem:
A 10 ohmos hangszórót mivel hajtom meg
Honnan kopírozok doboztervet és az milyen legyen

Felmerült már bennem zárt, reflex és a Csabesz féle szűkülő TL is. Bár ez utóbbiról becsületesen bevallva fogalmam sincs, hogy mi fán terem...
Válaszol
A 0816-nál a hagyományos reflex vagy zárt dobozzal semmire nem mész. Zártba bele lehet erőszakolni, de annak is minimum 10 literes kell, alja pedig egyáltalán nem lesz. Ami szóba jöhet ennél a hangszórónál az TL vagy valamilyen hátul nyitott doboz.

A szűkülő TL ha geometriailag nézzük végül is egy fordított egyenes tölcsérSmile. Ez a legkisebb hatásfokú viszont a legkevésbé problémás és a legrövidebb TL .

ja, 10 ohm-os hsz-t bármilyen tranzisztoros erősítővel meg tudsz hajtani. Korábban én is filóztam ezen a hsz-en, de aztán maradtam a két útnál. Smile

Azért még a Sony-t is érdemes lenne megfontolni. Még zártba is be lehet tenni, ráadásul lehet dupla (egy 0816 árából kettőt vehetsz.)
Válaszol
A sony mindenképp b-reflexes, zártban elfogadhatatlan, és eredeti állapotában nem jobb, mint a 0816. Sőt, középtartománytól fölfelé biztosan rosszabb, de a hangszóró mérete miatt mélyben is.
Szélessávúnál pedig a duplázás elég rossz ötlet, a két hangszóró távolsága, és a lesugárzott frekvenciatartomány miatt.

A 0816-ot használták zártban TV-k mellé is, nincs is ezzel semmi baj, jobb mélytartománya open baffle hangsugárzóként sem lesz, viszont a terhelhetőség egy picit csökken.
A szűkülő TL sajnos nem annyira problémamentes, a rezonanciák csillapítása szempontjából, egy egyenes vagy MLTL-el könnyebb bánni.

Válaszol
Alakul a tölcséres topikSmile

MLTL amikor reflexcső zárja le az egyenes TL végét? Azaz van egy Helmholtz rezonancia meg egy 1/4-es rezonancia?
Válaszol
Reflexcső a kilépő, igen.

Smile Végülis van átjárhatóság a modellek között, és gyakran előfordul, hogy ránézésre tölcsér, valójában meg TL.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég