A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OFF-tanoda
(2013. 01. 13., 19:20)shalafi66 Írta:  1500W-hoz 14A kell, hogy kivehető legyen 8R terhelésen. Kérdés, hogy ehhez mekkora nyugalmi áram tartozik? Big Grin
20 A, mert a 14 A az effektív érték.
1500:14=107 V effektív feszültség esik a 8 ohmon, tehát legalább 305 V-os tápfeszültség kell neki.
305 V x 14 A = 4270 W fűti a termet oldalanként A osztályban.
Télen még csak elmegy...
Válaszol
Wági, én nem értek hozzá. Smile Különben is fdsa szerint a jó hangmérnöknek nem árt egy zeneakadémiai végzettség. :-D Ahhoz meg az öt év szolfézs egy kicsit kevés.

Elvileg A osztályban a legegyszerűbb a helyzet, nyugalmi áramnak elég volna a kimenő csúcs 20A fele, vagyis 10A. Az 1500W kimenőteljesítményhez 8R terhelésen kb. 110V feszültség tartozik, csúcsban kb. 155V Tehát kb. 315-320V tápfeszültség kell (meg egy néhány tranzisztor, ami kibírja), ezzel már nem lőhetünk mellé. Big Grin Lesz akkor kb. 3200W folyamatos teljesítményfelvételünk. Végülis nem lehetetlen, két gőzölős vasaló. Csak a hűtés miatt megmozdítani kicsit nehezebb. Big Grin
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
(2013. 01. 13., 21:23)shalafi66 Írta:  nyugalmi áramnak elég volna a kimenő csúcs 20A fele, vagyis 10A.
A hír igaz.
Ennek ellenére nem állok neki A osztályút építeni...
Válaszol
Igen elég minimalista lenne még azzal a 10A-rel is. :-)

De hogy visszatérjünk az eredeti témához, ebben a jól kompresszált zenei világban lehet, hogy 10W is elegendő lenne otthon a szobában. Big Grin

Válaszol
érzékeny hangfallal elég is.
nemtudom mit vannak úgy oda a skodálatos A osztálytól.
az még önmagában lehet pont olyan rosz mint bármelyik más.
kiváncsi vagyok ellenütemben dolgozó A osztályosokat mikor kezdik isteníteni.
baró ám, úgy halottam kb. 2x annyit "tüzel" el feleslegesen mint a sima A osztály.
biztos vagyok benne idővel lesz akit ez megnyugtat annyira hogy ez legyen a csúcs.
amire meg van kereslet arra lesz kínálat is.
Válaszol
(2012. 12. 15., 21:27)DMG Írta:  http://www.kamaszpanasz.hu/hirek/suli/3581/keziras

WTF faktor megvolt.
fekszem az ágyon a drágámmal, nézzük a Dextert.
hatodik évad, elég jó sorozat.
A rész végén vágta hozzám ezt a linket.

Teljesen ki van borulva, ...
Jajj! Most értelmezem igazán ezt a részét az írásodnak. Dexter után/alatt nem olvasunk indulatokat keltő írásokat mert nem tudni kiből lesz Masuka. Jobb esetben. Rossz esetben Mr. Morgan.

Csak mert sorozat-függő vagyok. A 24 óta ez tart, de a Dexter (mint sorozat) az nagyon beteg. Ajánlom mindenkinek aki elmúlt 90 éves és a világháború borzalmait ép elmével túlélte. A korábbi sorozata kicsit jobb, mélyebb dolgokat boncolgat (huhh, ez az ige most nagyon ide-oda vág!) mint emez. Persze a mélység nem mindenkit vonz 6 láb mélyre. Na most annyit utaltam, hogy nincs több szó a bankban. Én kérek elnézést! Smile
Válaszol
OFF az OFF-ban

http://www.mackie.com/products/hd1531/

A osztály. Érted?

ON
Válaszol
Értem hát!

Válaszol
Én nem értem de leszarom. Wink
Válaszol
(2013. 01. 14., 3:49)Wagnerur Írta:  
(2012. 12. 15., 21:27)DMG Írta:  http://www.kamaszpanasz.hu/hirek/suli/3581/keziras

WTF faktor megvolt.
fekszem az ágyon a drágámmal, nézzük a Dextert.
hatodik évad, elég jó sorozat.
A rész végén vágta hozzám ezt a linket.

Teljesen ki van borulva, ...
Jajj! Most értelmezem igazán ezt a részét az írásodnak. Dexter után/alatt nem olvasunk indulatokat keltő írásokat mert nem tudni kiből lesz Masuka. Jobb esetben. Rossz esetben Mr. Morgan.

Csak mert sorozat-függő vagyok. A 24 óta ez tart, de a Dexter (mint sorozat) az nagyon beteg. Ajánlom mindenkinek aki elmúlt 90 éves és a világháború borzalmait ép elmével túlélte. A korábbi sorozata kicsit jobb, mélyebb dolgokat boncolgat (huhh, ez az ige most nagyon ide-oda vág!) mint emez. Persze a mélység nem mindenkit vonz 6 láb mélyre. Na most annyit utaltam, hogy nincs több szó a bankban. Én kérek elnézést! Smile

most mit mondjak.. kiváló teljesítmény ? Big Grin
Válaszol
(2013. 01. 14., 13:57)Wagnerur Írta:  Én nem értem de leszarom. Wink

Könnyű neked. .megmondtam.

Válaszol
Nagy élményen vagyok túl. Big GrinD Most hallgattam először eddig sosem lejátszott hanglemezt (porszemek-karcok sehol), magyar LP, egy Csepregi Éva - Bob Heatlie, nem nagy élmény a zene, de valami elképesztően tökéletes bármilyen más eddig hallott hanghordozóhoz képest.

A jel/zaj arány valahol 80dB körüli-fölötti a mélytartományt leszámítva, és még 40-50kHz körül is van jel...

Milyen lehetett akkor a mesterszalag? .cool.

Válaszol
bakelit.. Smile még van nekem is. a világok harca.
megvan cd-n is, de hiányzik a tipikus bakelit zaj.
mondjuk hogy nekem az is a műsor része.
Válaszol
Sokan elfelejtik, hogy a lemezen eredetileg nem volt ott a zaj (sercegés-pattogás-kattogás, stb.). Big Grin És megfelelő tisztítással, tisztán tartással száműzhető a nagy része.

Ui: Nem bakelit. Polivinilek.

Válaszol
paasz, olyant még nem halottam ami ne sercegne zörögne pattogna.
mostanára mondjuk teljesen mindegy. möpöhárom nekem bőven elég amúgyis.
Válaszol
Big Grin Helyes.

Már csak az "Érted?" maradt le a végéről. Big GrinD

Válaszol
naa, azért ezt nem kellett volna Sad
Válaszol
De most mér'? .hehe. ő is ezt mondja:
http://youtu.be/E9ZqZ0MA1zM?t=3m30s

A lemeznek ropogni kell. Mert hagyomány.

Válaszol
ez lenne gondolom a tenyeres-talpas betonkaptár parasztlegény aki parasztvakításból él.
biztos van vicces oldala, de azért engem hírből sem kellene evvel összehasonlítani Smile
Válaszol
A fórumok már csak ilyenek. .tolem.

Válaszol
hmm. még ilyet.
ahelyett hogy az "új" hangszórókhoz töltenél fel méréseket...
(meg kitalálnál a h2000 nek egy használható(bb) magas hangszórót..)
Válaszol
Big GrinD Úgy tűnik új munkaadóm lett.

Válaszol
inkább csak hajcsár.
ha a munkaadód lennék még a végén fizetnem is kéne Smile
Válaszol
Hogy én ezt mennyire sejtettem már előre. .hehe.

Válaszol
na rendben, bizniceljünk.
ha feltöltöd az új szélessávúak adatlapját meghívlak egy kiló akácmézre.
feltéve ha elküldöd a címedet is, és a posta hajlandó elvinni neked.
(asszony vette át a családi méhészetet.)
vagy ha jobban szereted van erdei virágméz is.
Válaszol
Ne vedd komolyan, enélkül is megcsinálom. Többe kerülne a posta, mint a dobozban lévők. De nagyon rendes tőled a felajánlás. Smile

Válaszol
hát nemtudom, 3200 most boltban egy kiló akácméz Big Grin
aminek a jórésze brazil mézelőfű..
ez meg nem.
Válaszol
Óh, én ezt nem tudtam. Smile

Válaszol
Smile ami olyan helyen van gyűjtetve amit nem vegyszereznek az még drágább.
van még nekünk is cirka 40 kiló olyan mézünk amit gyógyszereztlen méhekkel gyűjtettünk.
atka miatt szokták gyógyszerezni a méheket leginkább. de nyilván szennyezi a mézet is valamekkora mértékben. meghát az sem mindegy honnan van a virágpor, repce/apraforgó pl. mezőgazdasági művelésből van, ott elkerülhetetlen a kismértékű szennyezés szintén.
mivel főprofilban erdőkkel foglalkozunk tudom hol vannak olyan erdők amiket nem határol mezőgazdasági terület, sem lakott terület, és autópálya sem. akácot egy ilyen 17 hektáros területről gyűjtetünk kezeletlen méhekkel. emiatt elég csekély amit egy-egy család begyűjt egy szezon alatt, de ez legalább tényleg teljesen bio-méz.
ennek kilóját 10 ezer körül viszik, ha léppel együtt adom.
múlt évben már a lépesre nemigen volt kereslet, így csak lép nélküli van.
a lépek sem műlépek, friss méhviaszból építik a kis szorgos bogárkák.
ez 5-7 ezer közt megy, attól függ milyen év volt.

szeretnénk bővíteni a méhészetet, de még az asszony "kezdő". egyenlőre tanulgat.
ha minden igaz 2 év múlva főállásban fog méhészkedni, a bővítés is addigra talán elkészül.
sajnos nemigen kapni használható kaptárakat készen ezért azokat mi csináljuk kezeletlen fából. olyanból amit mi vágunk ki és dolgozunk fel. egyedül a külsejük van lefestve.
ha minden jól megy akkor úgy 200 kaptár a cél, ha ügyes az asszony akkor az 3-4 tonna mézet jelent egy évben. (persze ennek a túlnyomó része kisértékű vegyesméz).
de egy része kifejezetten nagy hasznú mézfajta, pl. parlagfű méz.
megvéd az allergiától.
elvileg nem olyan sokára már lehet előállítani törvényesen is otthon bio-diesel üzemanyagot, csigás prést csináltunk már. ha ez valóra válik akkor végre lesz értelme a 10 hektár műveletlen földemnek. egyrészt a repcét lehet legeltetni a méhekkel méznek, másrészt üzemanyagot akarok belőle előállítani. harmadrészt ami marad a préselés után az nagy fehérjetartalmú massza, a bocik nagyon szeretik.
bízunk benne hogy így kombinálva megéri az erőbefektetést, csak üzemanyagot termelni igazából nem túl jó móka. nagyjából annyira jön ki mintha a mol-tól nagytételben vásárolna az ember. máskérdés hogy a bio-diesel kíméletesebb a motorral mint a kőolaj származék. (aminek sokan állítják az ellenkezőjét, nekem viszont tapasztalatom van és nem 1-1 tanknyi, hanem huzamosabb ideig napi 100+ liter).

jól elkanyarodtam, de mostmár ha leírtam nem törölgetem ki Big Grin
innen is látszik hogy büszke vagyok a munkámra.
Válaszol
A biodiesel hátránya a szaga és a terület így kiesik az élelmiszer-láncból. (gyk: kevesebb élelmiszert állítanak elő az egyébként jelentős helyi túltermelés mellett) De ezen kívül csak előnye van. Még a korom összetétele is nagyon eltér a CH-alapú üzemanyagot használó diesel motorokhoz képest. Pontosan nem tudom miben is tér még el. Van gépész ismerős, megkérdem tőle.
Válaszol
Nagyon jó ez a méhészet. Csak így tovább, csináljátok. :-)

Válaszol
hát pl. kén mentes. (savaseső).
szagot nem sorolnám ide, a használt sütőolajnak van mindenféle izgi illata de a nyers préselt biodiesel nemigen rendelkezik vele.
bio ethanollal is próbálkoznék, de a motorfűrészek 2 üteműek. azok nem örülnek neki Big Grin

shalafi a méz ajánlat áll még.
Válaszol
Rendes tőled, esetleg magashangszóró tervezésért el is fogadnám. ;-) De tényleg nem szükséges.

Válaszol
A kén az orosz mezőkön van sok, valóban. Ergo nálunk ugyan jelentősen csökkentették ennek a jelenlétét, így is több mint 0.

A méz jó és valóban nehéz tiszta mézet találni. Sok sikert hozzá! Smile
Válaszol
shala, ha előállítasz használható magasat szívesen küldök.
elég cinkesnek látom hogy 1, talán 2 darab erős megkötésekkel használható magas van csak a h2000 sajátjai közt.

wagner úr, a téli diesel az kénmentes. amit nem télen veszel abban jelentősen van.
pocsék a magyaroroszági üzemanyag amúgy. 50 liter diesel-be kell tennem egy deci kétütemű husqvarna fékezett füstölésű kétütemű motorolajat ahhoz hogy nyugodt legyek.
elég brutális a különbség, a koromlerakódást segít megakadályozni. végeredményben nekem csak szívódieseljeim vannak, mert azt szeretem. nekem a szelepeket tartja tisztán. akinek turbós van annak meg a turbó élettartamot is növeli. HDI/JTD stb.. egyéb újabb motorok adagoló elemeinek is növeli az élettartamát, meg az üzemanyagpumpákét. semmi kenése nincsen az itthoni üzemanyagnak. Nem ritkán mosolyognak ezen a házi üzemanyag tuningon, de aki vette a fáradtságot kipróbálni az nem mond le róla Big Grin

amúgy köszönöm a bíztatást, nagyon kűzdünk. sajnos a megújuló energia pályázatunkat rendszeresen visszautasítják, így az a projekt késik... méz üvegezés és az egyébb feladatok elég sok áramot kívánnak, napelem rendszert szeretnénk évek óta.
ha máshogy nem megy jövőre 100% saját zsebből nekiállunk, de akkor leköttetem a házat a hálózatról. így közelsem olyan gazdaságos és feltehetőleg a kis honda generátornak is lesz dolga az esti órákban. elég konok dolog de ha nem kell nekik hogy "zöld" legyek, hát legyen. cirka 400 négyzetméter tetőfelületem van ami megfelel a napelem elhelyezésre, komoly mennyiségű villamos áram visszatáplálást tudnék megvalósítani. de úgyfest ezek a pályázatok is csa bundával nyerhetőek el.
ahogy az első méhészeti beruházásaink és a korszerűsítés sem kapott semmiféle segítséget. meg a munkagép beszerzés sem. (jegyzem meg nagyon környezetkímélő favágók vagyunk, cikket is írtak amiben szereplünk a Dunaújvárosi hírlapban)
határozottan nehéz és rögös út Smile
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 10 Vendég