A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OFF-tanoda
Ha lenne 1 vagy 2 használható, az szerintem már bőven jó lenne. Minek attól több?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
hd 6.5 esnek is hasonló "baja" lehet, nem megy elég magasra.
egyszer egy távoli és kétséges jövőben biztos nekifekszem a hangszóró fejlesztésnek.
Válaszol
Smile Sok szerencsét. De ez azért nem olyan, mint a foci.

Válaszol
(2013. 01. 16., 21:41)DMG Írta:  ez lenne gondolom a tenyeres-talpas betonkaptár parasztlegény aki parasztvakításból él.
biztos van vicces oldala, de azért engem hírből sem kellene evvel összehasonlítani Smile
Elképzelni sem tudod, hogy milyen távol állsz a valóságtól. Wink
Nem betonkaptárból jött.
Félparaszt, a másik fele olasz.
A hír meg ugye olyan amilyennek tálalják.
Nincs vicces oldala. Teljesen komolyan gondolja mert ebből (is) él. Ez a munkája és nem az élete. Elad. Magát és a tárgyakat. Nem előállít. Kereskedőnek egyetlen szavát se hidd el.
Az életét teljesen más tölti ki.
Válaszol
(2013. 02. 04., 17:47)shalafi66 Írta:  Hétvége felé néhány nap leállás várható fórum, weblap és e-mailek terén is. Hétfőre terv szerint már minden a helyén lesz.
Nahát, kétévente egy pár nap pihi? (a szervernek) Smile

Miért is lett ilyen csönd? Nem anyáztam/káromkodtam, de most tényleg. (életben már annyi lófasz hagyta volna el a számat, hogy kanca-sereg lenne körülöttem) Big Grin
Válaszol
Két év után szolgáltatóváltás a minél kevesebb és rövidebb pihenőidők miatt. Smile Idén kicsit sok volt már a "jóból". Aztán meglátjuk, milyen lesz az új helyen.

Nem mernek megszólalni, vagy elfogyott a T-ma. És ugye mindketten borzasztóan ijesztőek vagyunk. Big GrinD

Válaszol
Rettenet!
Mingyá arc(ulat)ot váltok és én leszek a legszebb kislány a vidéken! Big Grin
Válaszol
És már "más" színnel kiemelve a leállás. Tongue

Télleg Lala, a hangfalakat vitte az arc?
Válaszol
Hozta. Mindjárt csinálom is, a hét végére készen van sztem.

Big GrinD Ez volt a legmásabb színem.

Válaszol
Nagyon ööö más lett. Nem is akarom tudni honnan jött ez fel belőled. Big Grin

Örülök. Aszongya nekem, majd iszunk sört (mert ajánlottalak téged és milyen jó is ez). Mondom az nem lesz jó. Legutóbb mikor ott söröztem (Péter barátommal és erről asszem akkor beszámolót is írtam)
-botrány lett
-majdnem megvertem az egyik majdnem jazz-zenésznek mondott karmastert (idézem: "ha nem húzol előlem k...g, felb...om a s....dbe a sörösüveget b...meg!")
-másnap szerződést akart bontani mindkét fél (kávézó és a zenészek egyaránt), gyakorlatilag miattunk
-egy hónappal később bezárt a hely

Szerinted kell az a sör nekem? Big Grin

Az arcnak jó az ótója. Régi kedvencem az első RAV4, de a Subaru Forester jobban bejött anno.
Válaszol
Nekem is valami söröket ígért. .hehe. Majd megfelezzük. Meg valami nyitásról beszélt. Biztos a sörökre gondolt. .ahha. Mi mást lehetne kinyitni.

Én is néztem, hogy majdnem átjött a kertkapun lendületből. Big Grin Drága lett volna nekem ez a 4 hangszóró.

Válaszol
Kávézót 15.-én. Big Grin
Válaszol
Tudtam én... csak nem sejtettem. Big Grin

Nincs véletlen valami ötleted, honnan lehetne szert tenni egy d=170, h=15mm-es köracél darabra? Big Grin

Válaszol
Nem ismerek egy esztergályost sem. Smile (rákérdezek) Anyag mindegy?
Válaszol
De attól még lehet, hogy ők ismernek téged. Big Grin

Válaszol
Na akkor ezért nem állnak szóba velem.
Válaszol
Még végül kénytelen leszel folyamatosan az asszonnyal beszélgetni. Big Grin

Válaszol
Áááá, azé mindent én sem bírok! Big Grin
Válaszol
Kihalt e táj...
Válaszol
De legalább működik. :-D

Még mindig inkább ez, mint a fárasztó hülyeségek áradata, ami a többi hangsugárzós fórumon olvasható mostanság. Néha kedvem lenne minden héten szemlézni a nagyobbnál nagyobb okosságokból.

Válaszol
(2013. 02. 10., 21:05)fdsa Írta:  Kihalt e táj...

Petőfi rádió, nagyon zene! Segesvárnál ssssssssssssssssssss

Asszem Kiss Ádám mondta fel ezt a reklámot. Big Grin

Írhatom a sok okos dolgot, csak azzal szerintem még a maradék embereket is elkergetem. Például feltöltöm a youtubera ahogy énekelek ... csak ne nekem kelljen hallgatni mert azé mint írtam, mindent én sem bírok sokáig. Na az énekem kicsit sem bírom.

Az is eszembe jutott, hogy egyéb zenészi teljesítményem teszem közzé, de ugye az sem jobb. Elrettentő példa még lehetek. Smile

Van esetleg olyan hangszóró ami már annyira színez, hogy az énekhangom az elviselhető kategóriába kerül? Ez egy új megközelítése lehetne a hangszóróépítésnek.
Válaszol
(2013. 02. 10., 23:02)Wagnerur Írta:  Van esetleg olyan hangszóró ami már annyira színez, hogy az énekhangom az elviselhető kategóriába kerül? Ez egy új megközelítése lehetne a hangszóróépítésnek.

8-9 deci Egri Bikavér... Smile
Válaszol
Már elkészítették, nem a hangszórónál, hanem kicsit hamarabb avatkozik be, és autotune-nak becézik. Big GrinD

Válaszol
(2013. 02. 10., 23:46)shalafi66 Írta:  Már elkészítették, nem a hangszórónál, hanem kicsit hamarabb avatkozik be, és autotune-nak becézik. Big GrinD
Ez tényleg képes hallgatható hangot adni nekem? .taps. .firka. .hurra.
(2013. 02. 10., 23:36)fdsa Írta:  8-9 deci Egri Bikavér... Smile
Az a hallgatóságnak ajánlott, de ne itassam már le a vendégeket mégse. Smile Ha viszont én iszom meg még másnap sem lesz előadás! Ami valójában jó ... Big Grin
Válaszol
Hát Wági, ha kicsit félrecsúszna, mondjuk egy-két félhanggal a dallam, akkor kikorrigálja a megfelelő magasságra. .hehe. Cserébe kissé műjanyagos lesz az éneklésed íze. Kb. mint a PET palackos házipálinkának. Big Grin
http://hu.wikipedia.org/wiki/Énekprocesszor

Szerintem a fél pop ipar ezt használja az utóbbi 5-10 évben, mióta gyakorlás helyett mindenki rászokott a playbackre, és lassan már beszélni sem tudnak, ha előtte nem vágja meg valaki az anyagot. Big Grin

Válaszol
(2013. 02. 11., 10:26)shalafi66 Írta:  ha kicsit félrecsúszna, mondjuk egy-két félhanggal a dallam, akkor kikorrigálja a megfelelő magasságra. .hehe.
Maradjunk egy negyedhangnál, ha ragaszkodunk az eredeti hangokhoz. Ha ennél nagyobb a csúszás, akkor a szomszédos félhangra cuppan rá az automatika.
Válaszol
Asz ety csjoda lehet! Kell nekem, asz lesz asz én djágaszágom! Kettő kell mert ugye sztejeó .... Én kérek elnézést!
Válaszol
Hogy milyen igazad van fdsa. Big Grin De csak lehet utólag kézzel befolyásolni, hogy merre vigye a hamisságokat. Nem lenne szép az a sok utólagos előjegyzés a kottában. Big Grin Wági biztos nem akar jazzt énekelni.

Azt mondja: "Az effekt leméri a bemenetére adott jel frekvenciáját, és összehasonlítja a korábban beprogramozott tiszta zenei hangokkal."

Válaszol
Dedede! Jazz lessssz a mindenem! Smile Aljas Zsaru pedig a művész nevem. Később csak külföldiül is: Al Jarreau
Válaszol
(2013. 02. 20., 13:01)shalafi66 Írta:  Hogy milyen igazad van fdsa. Big Grin De csak lehet utólag kézzel befolyásolni, hogy merre vigye a hamisságokat. Nem lenne szép az a sok utólagos előjegyzés a kottában. Big Grin Wági biztos nem akar jazzt énekelni.

Azt mondja: "Az effekt leméri a bemenetére adott jel frekvenciáját, és összehasonlítja a korábban beprogramozott tiszta zenei hangokkal."
Az effekt az leméri, az énekkar meg szétcsúszik. Ki erre, ki arra. Ezért veszik fel úgy, hogy mindenki kap egy külön mikrofont.
A népdalénekes meg hajlítson a mellizmával Smile
Válaszol
(2013. 02. 20., 15:22)fdsa Írta:  A népdalénekes meg hajlítson a mellizmával Smile
Ha lehet itt kerüljük az ilyen szexuális kérdéseket!

Big Grin Mondjuk a mellizma helyett a mellével, de azzal sem hajlít hanem ööö állít és ...

hagyjuk, ebből nem jövök ki mert belegabalyodtam. Big Grin
Válaszol
Nem figyeltél az énekórán...

Vagy fel voltál mentve? Smile
Válaszol
(2013. 02. 20., 18:32)Wagnerur Írta:  
(2013. 02. 20., 15:22)fdsa Írta:  A népdalénekes meg hajlítson a mellizmával Smile
Ha lehet itt kerüljük az ilyen szexuális kérdéseket!

Big Grin Mondjuk a mellizma helyett a mellével, de azzal sem hajlít hanem ööö állít és ...

hagyjuk, ebből nem jövök ki mert belegabalyodtam. Big Grin

És ha mondjuk Dankó Pista a népdalénekes ? Az meg hajlítson a REKESZIZMÁVAL...Big GrinD
- VR
Válaszol
http://hu.wikipedia.org/wiki/Melizma
Válaszol
(2013. 02. 21., 9:02)fdsa Írta:  Nem figyeltél az énekórán...

Vagy fel voltál mentve? Smile

Ha eccer hallanál megértenéd miért nem kellett járnom oda(sem). Big Grin

Tessen nekem megengedni a szóvicceket. Smile
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 10 Vendég