A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OFF-tanoda
.fail.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Hát ha egy 30 kilós hangszóró ráesik valakinek lábujjára, akkor az biztos eltörik, és a hangnyomás is garantált.Smile

Nekem az a fura, hogy (még mindig) nincsenek mérési eredmények. Mert attól, hogy még valami titkos, még lehetne a méréseket publikálni.
Válaszol
Áh, nem is ez a baj. Nem.

Válaszol
Jajjdenegatívokvagytok! Hangos? Igen. Szól? Igen. Jó? Aztatnemtudjuk. Na, háromból kettő. Jobb mint a lttó. Tongue
Válaszol
Én nem akarok rossz májú lenni, de a srácból nem nézem ki a hangszórófejlesztőt, annyi zöldséget hordott össze.Smile
Végig lehetne elemezni, de látatlanban nehéz bármit is mondani, vak tyúk is talál néha szeget, vagy mit.
Válaszol
És mondjuk eladható is a dolog, hiszen már két bizottság megvette.

Válaszol
„Új magyar világszabadalom”...

Az írott és elektronikus sajtóban egyaránt gyakran találkozhatunk egy-egy sikeres találmány bemutatása kapcsán a “világszabadalom” kifejezéssel. Rendszerint maguk a feltalálók utalnak ekként szellemi termékeik nemzetközi védettségére, de az is elôfordul, hogy az újságíró igyekszik ily módon az olvasók (hallgatók, nézôk) számára könnyebben emészthetôvé tenni a bonyolult(nak tûnô) iparjogvédelmi kérdéseket.

A témában kicsit is járatosabbak tudják, hogy a világszabadalom éppen annyira nem létezik, mint (sajnos) a világbéke. Az ok is igen hasonló: nem létezik olyan nemzetközi szervezet, amely akaratát a világ valamennyi (vagy akárcsak valamennyi iparilag és jogrendszerében legalább fejlõdni akaró, s ezért iparjogvédelmi rendszerrel rendelkezõ) országára rákényszerítse.

http://www.kfki.hu/chemonet/hun/hir/patent/szabadalom.html
Válaszol
Ti tényleg nem tudjátok, hogy egy rendes hangszóróban melyik pólus van felül ? Fenébe, ez pedig tényleg alap lenne, és rettenetesen fontos ! .aaa.

Komolyabban, ez a torzitásos dolog meg a túl sok aktivitás keletkezése nálam kiverte a biztosítékot. Lehet hogy jó dolgot akar mondani, de hogy rosszul teszi az biztos. És mivel a hangszórók már jó ideje változatlanok, nem hiszem hogy bárkinek sikerülne jobbat feltalálnia a jelenleg is bevált megoldásnál. .orult.
- VR
Válaszol
Le kell vonni az általa mondottakból, hogy diszlexiás.
Le kell vonni az újságíró segítőkész "érthetőre fordítását".
Valamelyik videóból kiderült, hogy koaxiálisan két lengőtekercs van benne, külön-külön a két membránnak. Emiatt megy mélyebbre és magasabbra. De ilyet már láttunk. (Sőt, ettünk is! Smile)
Neodymium mágnese van, emiatt sokkal érzékenyebb. És mennyivel drágább?
Valamelyik videóból kiderült, hogy egy rézgyűrű van benne, bár nem mondták meg, hogy a torzítások csökkentésére. Ilyet is láttunk már.
A hangszóró "teljesítményét" egy 50 Hz-es szabályozható hálózati toroid trafóval mutatják be, mert erősítő az nincs hozzá. Természetesen beépítetlen hangszóróval demonstrálják, és bemutatják, hogy a magasabb érzékenységű hangszóró membránjának kitérése (!) nagyobb, mint a hagyományos mosóporé.
Mérni egyelőre nem mérték, mert nincs hozzá műszerük.
Válaszol
Annyiban újszerű, hogy nem egy dóm csücsül középen koaxiálisan egy külön tekercsen, hanem egy szélessávú hangszórókon alkalmazott papírtölcsér. Mondjuk nem egy nagy újítás, meg nem sok értelme van, talán egy dóm jobb lenne, de arra a papír meg nem alkalmas.

Marad a világ legjobb ragasztója ....Smile
Válaszol
Fiatal, van ideje még. Smile Az más kérdés, hogy kérdés nélkül önteni a pénzt ebbe azért nagy felelőtlenség volt.

Válaszol
Akkor is negatív a hozzáállásotok. Majd tanul, ellentétben velem és talál majd ki nagy dolgokat vagy eladja majd rohadt drágán a sok szart. Ijjjet is láttunk már.
Ehh! Nincs új a nap alatt.

Hja! Nemrég olvastam és szerintem ide vág: Kis hiba mindig hiba és a fejedre olvassák. .megmondtam. A nagy hiba viszont koncepció. Big Grin

Főnököm mondta, hogy mindegy mit csinálsz csak egyen mögötte ideológia.
Na nekem van: kis munkát kis ívben, nagy munkát nagy ívben. Azóta nem szólt hozzám. .ah. .hurra.
Válaszol
(2013. 05. 27., 20:53)fdsa Írta:  Le kell vonni az általa mondottakból, hogy diszlexiás.
Le kell vonni az újságíró segítőkész "érthetőre fordítását".
Valamelyik videóból kiderült, hogy koaxiálisan két lengőtekercs van benne, külön-külön a két membránnak. Emiatt megy mélyebbre és magasabbra. De ilyet már láttunk. (Sőt, ettünk is! Smile)
Neodymium mágnese van, emiatt sokkal érzékenyebb. És mennyivel drágább?
Valamelyik videóból kiderült, hogy egy rézgyűrű van benne, bár nem mondták meg, hogy a torzítások csökkentésére. Ilyet is láttunk már.
A hangszóró "teljesítményét" egy 50 Hz-es szabályozható hálózati toroid trafóval mutatják be, mert erősítő az nincs hozzá. Természetesen beépítetlen hangszóróval demonstrálják, és bemutatják, hogy a magasabb érzékenységű hangszóró membránjának kitérése (!) nagyobb, mint a hagyományos mosóporé.
Mérni egyelőre nem mérték, mert nincs hozzá műszerük.

Nos pont erre gondoltam. Nem hiszem, hogy a koaxiális megoldás jobb lenne mint két hsz+váltó. Bár kocsiba mindegy, csak legyen nagy a hangnyomás !

És még felhívnám a figyelmeteket a cikk ezen bekezdésére:

Már 14-15 éves koromban elkezdtem foglalkozni a hangszórókkal és hangfalak műszaki megoldásaival. Életemben eddig nagyjából ezer hangszórót szedtem szét, raktam össze és javítottam meg. A suli mellett egy szegedi cégnél dolgozom szervizesként. A hosszú évek alatt kitapasztaltam, mik a hangszórók alapvető hibái, és azokra próbáltam megoldást találni. A hagyományos elvek alapján ezt nem lehetett kijavítani, ezért kidolgoztam három olyan különböző elvet, amelyek segítségével megvalósítható a hibák kiküszöbölése.

Aham... dolgozik, de a suli mellett. Nagyjából 1000 hszt szedett szét. Ha 15 évesen kezdte, akkor 5 éve. Ha a hét minden napján dolgozik, akkor 5 nap*52 hét*5 év, ez összesen 1300 nap. De akkor nincs nyári szünet, se karácsony... A srác most 20 éves. Szóval hosszú évek alatt kitapasztalt mindent. Majdnem naponta szétszedni egy hszt, kijavítani a hibáit, majd összerakni, persze részmunkaidőben a suli mellett... Én irigylem .bocs.

Wági, most mondd hogy rosszindulatú vagyok ! Azt sosem tudjuk meg, ebből mennyi az újságíró lódítása persze...
- VR
Válaszol
(2013. 05. 28., 11:54)Veszett Roka Írta:  Én irigylem

Ne őt irigyeld, inkább Ivánka Gábort:

Idézet:Sokáig sokan nem hittek ebben az egészben, és elpártoltak tőlem, mert hülyeségnek tartották. Úgyhogy igazából mindent az Innovációs Szövetségnek köszönhetek, mert ha ők nem karolnak föl, talán az egész projektből nem lett volna semmi. Különösen Ivánka Gábor szabadalmi ügyvivőnek, az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny zsűritagjának. Évek óta részt vesz a magyar fiatalok felkészítésében, ő készített fel engem is a versenyre, és el is kísért oda.

Szerintem Ivánka Gábor rendszeres éves külföldi utazása állampénzen az egyetlen fő cél.

(Igen, Degecen születtem. Smile)
Válaszol
Nem sokat kellett ferdítenie az újságírónak, megtette azt helyette az élet.Smile

Az is benne van a "pakliban", hogy a srác nem beszél angolul, így a google-t se használhatta angolul és ezért nem tudta leellenőrizni az ötleteit (mivel magyarul általában nem sok újdonságot talál, hacsak nem téved valamilyen fórumraSmile). És a környezetében lévők se nagyon beszélnek(gondolom), így inkább csak megerősítést kapott.

Nekem az is fura, hogy úgy beszél a neodímium mágneses hangszóróról, mintha azt is ő találta volna ki (bár az lehet újságírói ferdítés is), pedig már ezer éve azok is léteznek.
A Nobel díjas zsűrivel való dobálózás meg olyan, mint a világszabadalom. Nem hinném, hogy egy biológus vagy akár a modern fizikával foglalkozó kutató érdemlegesen hozzá tud szólni egy technikai megoldáshoz, annyira specializálódott már ez az egész világ.

Azért arra kíváncsi vagyok, hogy mi lesz az új "találmány" sorsa.
Válaszol
http://epub.hpo.hu/e-kutatas/?lang=HU

Papp Gergely néven csupán egy "Pimaszúr" nevű védjegyet jegyeztek be a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalában.

Pedig biztos jó a rendszer, a saját nevemre 5 találatot dob ki Big Grin
Válaszol
(2013. 05. 28., 11:54)Veszett Roka Írta:  Wági, most mondd hogy rosszindulatú vagyok ! Azt sosem tudjuk meg, ebből mennyi az újságíró lódítása persze...
Mondom. Tongue Ééééérezdmá a ziróniját a korábbi írásaimban! Smile

(2013. 05. 28., 15:11)csabesz Írta:  Azért arra kíváncsi vagyok, hogy mi lesz az új "találmány" sorsa.
Jóslat: valamelyik jóakarója felnyitja a szemét és legközelebb egy nick lesz valamelyik fórumon aki kérdez. .figy. .megmondtam. Jó esetben. A találmányát pedig maga dobja ki, hogy többé ne is lássa.

(2013. 05. 28., 15:58)fdsa Írta:  http://epub.hpo.hu/e-kutatas/?lang=HU

Papp Gergely néven csupán egy "Pimaszúr" nevű védjegyet jegyeztek be a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalában.

Pedig biztos jó a rendszer, a saját nevemre 5 találatot dob ki Big Grin
Nekem "fdsa"-ra semmit sem dobott ki ... .orult.

Lehet közben rájött mivel akar inkább foglalkozni és grafikus lett a fiúból. Tudjuk? Nem tudjuk. Smile

Lala te javítottad? [attachment=261]

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
(2013. 05. 29., 9:08)Wagnerur Írta:  A találmányát pedig maga dobja ki, hogy többé ne is lássa.
ha föl bírja emelni
Idézet:Nekem "fdsa"-ra semmit sem dobott ki ... .orult.
Nekem se. Sad
Lehet, hogy védjegyeztetnem kéne? .firka.
Válaszol
Mondjuk egy sünnel a kefén. Tongue
Válaszol
(2013. 05. 28., 15:58)fdsa Írta:  Papp Gergely néven csupán egy "Pimaszúr" nevű védjegyet jegyeztek be a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalában.

Emgem is szúrt, de aztán az asszony leborotválta magát. De ezt a találmányt nem jegyeztettem be. .csaj.
- VR
Válaszol
Áááááááááááá! Smile
Válaszol
Kerestem "neodymium"-ra -> egy találat.

Kerestem "neodimium"-ra, hátha nem szeretik az y-t: ott már két találat is van. Egyik se a srácé, de azért figyelemre méltó:

Idézet:Szabadalom címe Eljárás Neodimium mágnessel kezelt sör előállítására és alkalmazására
PROCESS FOR PRODUCTION-WITH NEODIMIUM MAGNET TREATED-BEAR AND USE

Sajnos, részleteket nem lehet tudni, ugyanis

Idézet:Státusz Eljárás megszűnt
Eljárás közzététel előtt megszűnt
Közzétételt megelőzően megszüntetett engedélyezési eljárás
Jogerőre emelkedett: 2007.03.07
Ügyiratszám: P0401873/4

Aki keres, az viszont talál:

Idézet:Státusz Oltalom fennáll
Végleges szabadalmi oltalom alatt áll
Oltalom megadása
Jogerőre emelkedett: 2011.01.11
Ügyiratszám: P0700097/8

Bibliográfiai adatok
Bejelentés napja 2007.01.29
Szabadalom címe Hangsugárzó kapcsolási elrendezés linearizált hangátvitellel
LINEARIZED CIRCUIT ARRANGEMENT FOR RADIATING SOUND
Jogosult (100%) Babos Kft.; Érd Ligetszépe u. 41. 2030 (HU)
Válaszol
Áááááhhhh. Ne, kérlek ne.

fdsa, még nincs is július. .figy.

Wági, mit javítottam én?

Válaszol
A kérdés, hogy mi lesz a találmány sorsa, inkább csak amolyan "költői" kérdés lett volna.Smile

Az én nevemre egyébként 29 találat jött ki. Termékeny vagyok, bár inkább hülyeségben.Big GrinD

Lehet, hogy a hangszóró aktivitása helyett az induktivitására gondolt a srác? Mert ugyebár azt lehet visszafogni a rézgyűrűs megoldásokkal, ráadásul egy szélessávú hangszórónál a mélyközepekre jellemző nagy induktivitás okozhat problémát.

A pimaszúr a színész Papp Gergely védjegye szerintem. Legalább is a google szerint.
Válaszol
Big GrinDD Színész?

Válaszol
Nem nagyon nézek TV-t, nem tudom kicsoda. Smile Névről meg pláne.
Válaszol
Csak az igazi színészek meg ne sértődjenek. Wink

Válaszol
(2013. 05. 29., 11:28)shalafi66 Írta:  fdsa, még nincs is július. .figy.
Azt néztem, de ha már így benne vagyok az iparjogvédelmi kutatásokban, akkor eszembe jutott a másik nagymellényű, és nagy meglepetésemre kiderült, hogy a titkos, minden hibát kijavító hangváltó egy 49,5 ohmos ellenállás, de megkapta a szabadalmi védettséget ... Smile))))))))))))))))))))))))
Válaszol
Lehet, hogy olyanom nekem is van. :-) .aha.

Épp valamelyik este írta valaki a másik fórumon, hogy már milliókat emésztett fel a fejlesztés. ;-) És voltak befektetők. Na ugye ez csak hallomás, de azért mégis... :-D

Válaszol
Ha ez tényleg így van (mármint a 49,5 Ohm), akkor egy ez nem csak a feltalálót minősíti, hanem a szabadalmi hivatalt is. Bár ezzel nem is lenne baj, az ilyenek emberektől lesz színesebb a világ, ha nem a pénzről szólna...

De miért kell levédeni egy ilyen "ötletet", a kutya se fogja ellopni.Smile Azért arra kíváncsi lennék, hogy hány ember került kórházba a röhögéstől, amikor bemutatták a prototípust. Mert ugye kell egy működőképes modell.

Ha újságíró lennék, írnék egy "oknyomozó" cikket az ilyen értelmes "találmányokról", biztos több embert érdekelne, mint egy újabb magyar csodatalálmány. Az az érzésem, van egy pár.Smile
Válaszol
A szabadalmi leírás szabadon letölthető pdf formátumban.
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (korábban Magyar Találmányi Hivatal) oldalán http://epub.hpo.hu/e-kutatas/?lang=HU# a keresőbe beírod a feltaláló nevét. Rögtön az első találat a P0700097 ügyszámú szabadalom, amelynek tulajdonosa a Babos Kft. Az ügyszámra kattintva egy új oldal jön elő, ahol az alábbi sorra kell kattintani:

Szabadalmi leírás (szövegesen keresheto) - (PDF)

A korábbi állapottal szemben ma már regisztrálni sem kell.
Válaszol
Köszönöm. Túl gyorsan olvastam, nem vettem észre a pdf-re utaló linket.
Válaszol
Gondolom, azért kell külön doboz, mert a polcra a mély láda nem igazán fog felférni... .hehe.
Ha egy dobozba építetted volna a hangszórókat, akkor ezt javasoltam volna (ez ugyanis zárt), bár ebből a teljesítmény miatt kettő kellene:
TVM közép
Külön dobozban a magas mellé valamelyik 17 cm -es mélyközép hangszórót válaszd, pl. ezt:
Mélyközép
Magasat pedig... hm... ekkora teljesítményhez 2 db kellene igazából.
Talán Monacor DT-107, vagy DT-254... (itt inkább a terhelhetőséget néztem, talán ezekből egy db is elég lesz..)
A hangváltóra viszont oda kellesz figyelni, ha külön dobozba megy a mély hangszóró.
Válaszol
(2013. 05. 29., 11:28)shalafi66 Írta:  Wági, mit javítottam én?

Ezene a képen lévő hangszórót: http://forum.hangszoro.net/attachment.php?aid=261
Itten tettem a közegészségügy számára látható helyre: http://forum.hangszoro.net/showthread.php?tid=12&pid=30585#pid30585

Mármostanraszerintem a túlzott kitárgyalás esetével állunk szemben, több hangszórós "fejlesztés" illetve "találmány" kapcsán. Azz ijjen essetekbe mongya néhai don füllig, hoty marattam tízteletel. Mint fent kelt fennkölt kőkemény.
Magamat sem hagynám faképnél: Nem lehetne inkább mondjuk 1 Ohm? Vagy 5, mert annyit már láttam. Ne mondja, hogy 49,5 mert annyi Ohm NINCS!

Smile

Csabesz! Nagyon szép az a kép a neved mellett. Smile So! Cool! Big Grin
Válaszol
Én nem dolgozok ilyen ócska habszélekkel. ;-) Nem én csináltam.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 7 Vendég