A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OFF-tanoda
(2013. 06. 15., 21:16)shalafi66 Írta:  Én nem dolgozok ilyen ócska habszélekkel. ;-) Nem én csináltam.

Jóvan, nem szemüvegben ülök a monitor előtt. Smile Örülök ha azt látom mit írok.
Válaszol
Nem is azért. :-) Csak akkor ismered fel, ha már volt hozzá szerencséd.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
(2013. 06. 15., 21:02)Wagnerur Írta:  Azz ijjen essetekbe mongya néhai don füllig, hoty marattam tízteletel. Mint fent kelt fennkölt kőkemény.
Magamat sem hagynám faképnél: Nem lehetne inkább mondjuk 1 Ohm? Vagy 5, mert annyit már láttam. Ne mondja, hogy 49,5 mert annyi Ohm NINCS!

Smile

Meg is kaptam máshol a tudományos választ:

""fdsa, on 30 May 2013 - 12:55, said:
49,5 ohmos soros ellenállást és 8 ohmos hangszórót feltételezve hogy jön ki a 3 dB érzékenységveszteség?

Egy kis nosztalgia a kezdetekről: http://www.mfor.hu/cikkek/Szuperhangfalat_fejlesztett_ki_egy_magyar_feltalalo.html"

az a számítás ami ott van (Qtc=0,1!!!) csak a megtévesztés miatt van ottSmile
Ha Qtc=0,707-tel számolod a megadott képletet, akkor pont -3dB jön ki (ha csak az Re-t vesszük figyelembe).
Pld. Qtc=0,707, Re =6,3Ohm -> Relő=2,61Ohm, Feszosztó: 6,3/(6,3+2,6)=-3dB"

Szóval vannak esetek, amikor kézzel és ésszel (fel)fogható OHM-okkal kell operálni az elmélet szerint.
Válaszol
Smile A fantázia fontos dolog ilyen elméletek megalkotásánál.

Válaszol
vibavoice bezzeg nem tudott ilyen szép elméletet gyártani ugyanerre a megoldásra, ezért csak ipari minta oltalmat kaphatott Big Grin
Válaszol
Naigen, de ő csak 10 ohmos ellenállást használt. ;-) Képzeld el, ez már 4,95-szörös javulás ahhoz képest.

Válaszol
De az átlagos legjobb minőségűnél bezzeg!

Idézet:A jelenlegi legjobb hangsugárzók által produkált hangminőségénél 16-20-szoros javulást képes elérni egy magyar hobbiműszerész, akinek terméke hamarosan világhírnévre tehet szert. A hangrendszer érdekessége, hogy nemcsak a szuperhangrendszereket vásárló gazdagok kiváltsága lehet, hanem például autóba vagy notebook-ba is be lehet szerelni.

És ugyan hogy szerelnéd be a még szuperebb 30 kilós hangszórót egy notebookba? Mindjárt kettőt persze, hogy sztereó legyen.
És kell még egy, hogy bámulják csupán ...
Hej!
Ha én gazdag lennék ...

http://www.youtube.com/watch?v=wkJRAoPlP24
Válaszol
Megtaláltam Babos Laci 2008-as hitvallását:

"Ha valamit elveszítünk, az nem jelenti, hogy rosszabb lett a lehallgató rendszer. Egy jó rendszer az elektronikus mivoltát kell, hogy elveszítse. A túlzott mélyét, a túlzott magasát. Ha ezek eltűnnek és nem érezzük azt, pár perc csönd után ismét meghallgatva, hogy kevés a mély, vagy kevés a magas, akkor megoldottuk az alap problémát.

A felbontatlan mélytől feldúsul a mély hang, a felbontatlan magastól pedig a magas. A mély hangok a hangfalak síkjába ugranak vissza, elveszik a mindenki által szeretett mélyközép tartomány, a magas hangok sziszegőssé válnak, nem jelenik meg a mélységi tér, illetve csak korlátozottan, és bizonyos hangtartományokra jellemzően rövid ideig (pár másodperc). Nem lesz hangerőben több, csak érzetben lesz nehezen elfogadható. Ha levágjuk bármelyiket, sérül a hangkép. Ezt nem tudod megoldani, mert ez nem lesz célravezető. Megoldás, hogy a rendszer felbontását kell növelni, hogy az adott probléma ne következzen be. Az így kapott hangkép arányaiban teljes mértékben megfelel, a bármely lineáris hangrendszeren lejátszotthoz, csak elveszíti az elektronikus megszólalás jellegzetességét, minden hangtartományban. A dinamika az élő hanghoz közelít, levegős lesz, nyugodt és élvezhető (hosszú távon is).

"A rendszer titka az úgynevezett keresztváltó elektronikájának fejlesztése. A keresztváltó felelős elvileg azért, hogy elossza a hangokat a különbözős sugárzók között. Azaz a magas hangok csak a magas hangokat megjelenítő hangfalakra menjenek, a mélyek pedig csak a mélyekre. Én ezt a szerkezetet vizsgáltam hét évig, gyakorlatilag egy garázsműhelyben. Mostanra értem el oda, hogy a szabadalmaztatás után egyből piacra is vihetem a szerkezetet" - mondta lapunknak Babos László, aki egyébként kereskedőből lett a hangtechnika megszállottja."
Válaszol
Ezután igazi csemege lenne Kecskés Ferenc HiFi újságírókhoz írott második példabeszéde 1985-ből. :-)

Válaszol
(2013. 06. 18., 2:11)shalafi66 Írta:  Ezután igazi csemege lenne Kecskés Ferenc HiFi újságírókhoz írott második példabeszéde 1985-ből. :-)
Belinkelnéd? Elvesztettem a CD-t a költözés során Sad((
Válaszol
Be én. Smile Könnyebb lenne az élet, ha legalább ezt a szintet elérnék a "tesztelők" ma is. Ez az Orion HS 280 és HS 500 kora, nem egy nagy színvonal, de legalább törekedtek valami elfogadható módszerre.
[attachment=267]

Csatolt fájl(ok)
.pdf   1984_hangsugárzó.pdf (Méret: 131,16 KB / Letöltések: 72)

Válaszol
http://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=93&t=1711&p=25504#p25504 megin kezdik ...
Válaszol
A fórumfesték sokat elbír. :-) Én ismerem a szóbanforgó hozzáértő segítőket, nem szeretnék nagyot mondani, de egyszerűen kifejezve, több, mint valószínű, hogy a cipőnk talpa már több pontos hangszórómérést látott, mint ők négyen együttvéve.
Mindenesetre a szószóló eddig 100%-ban vaskos (és talán szándékos) "tévedésekkel" marketingelte a vaterás és egyéb termékeit. Utoljára akkor volt mérése a hangszóróiról, amikor én készítettem adatlapot neki.

Nem kell ezzel foglalkozni szerintem. Ez a gerjesztett szenzáció/hisztéria egyeseknek jó lehetőség, hogy előtérbe kerüljenek, és kb. itt véget is ért a történet.

Válaszol
Ehhh! Bezzeg az én énekes karrierem senki sem támogatja pedig ojjjan egyenletes hangom van meg szép is vagyok. No ide pár milliót vagy rázendítek!

Egy ijjen hangszóró biztosan visszaadná hangom csodás karakterét.
Válaszol
Tartok neked énekórát Wági, jöhet a szómidó. :-D

Válaszol
Hol írtam, hogy meg akarok tanulni énekelni? Aszontam népszerű akarok lenni, egy sztár! Mi köze van a kettőnek egymáshoz?

Így is szókimondó vagyok, azt nem kell tanulnom. És mé rövidíted? Big Grin
Válaszol
Végülis az kell a sztároknak. :Big Grin Szókimondás.

Válaszol
Remélem, azért a hangdobozomat is megtanítod "énekelni" Wink
Válaszol
Majd Wági korrepetálja. A gázsin meg osztozunk.

Válaszol
Lottózom...
Csak meg kell nyerni.
Válaszol
Az négyünknek is elég lesz. Bevonjuk fdsa-t alvállalkozónak.

Válaszol
Szodómiáról van itt nagyba' szó?
Jövök Smile
Válaszol
dóremifaszó Big Grin
Válaszol
aranymetszés nem rossz, de van jobb is.
kérdéses hogy kiadja e amit akarsz, de majd annak te utána számolsz.
legyen az egyik éle X, a másik éle meg 1.26X a harmadik 1.58X
előlapot mindíg érdemes duplán. legalább könnyű úgy besüllyeszteni a hangszórót.
a merevítés meg sohasem rossz ötlet.
Válaszol
(2013. 06. 24., 17:59)DMG Írta:  legyen az egyik éle X, a másik éle meg 1.26X a harmadik 1.58X
A belméretekre gondoltál, ugye?
Válaszol
jajajaaa.
az lemaradt, de jaja.

de amúgy hogy került off-topic ba ?
na mind1, ha má itt van..

nincsen valakinek fölös lada hátsó hídja (hajtott, nem a szamáré hanem kockáé) meg váltó ?
adok érte pénzt.
kertész pajtásomnak kellene egy 60 centi széles kisdömpert csinálnom ami elbír cirka 900 kiló terhet és billenteni is tud.

(WADDAFAK? )
Válaszol
Még tartozok most is fdsa-nak két pár dobozzal. Asszem rég letett arról, hogy aranymetszés vs nemtommilyenarány viszonyait kielemezzük hallgatás (sörrel) módszerét követve kétútban. A tervek valahol két számítógéppel ezelőtt eltűntek, a szabadidőm az évek folyamán erősen lecsökkent és ezen csillagok együttállása kedvezőtlenül befolyásolta a zenehallgatás iránti lelkesedésem kiteljesedését dobozépítésben.

Ha már nem tudjátok követni itt van röviden: szartam megépíteni amikor volt rá időm, most meg már nem érdekel. Smile

DMG kell még az a hátsó híd? Van pár ladamániás ismerősöm. Egy elfekvő biztos van nekik.
Válaszol
Van nekem egy pár CORAL 12SA7 japán hangszóró szetböl származó mélysúgárzo+ hangváltom .És érdeklődnék hogy tud e valaki közép ,és magas sugárzott hozzá vagy infot a szetröl . Vagy valaki halott róla valamit a márkárol hangszóró tipus 12l40CORAL.
Válaszol
Jól mondod. Halott.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
http://hvg.hu/itthon/20130805_konok_magyarok_bizsok_startup

Lám, évi 4,4 millió veszteség... Nehéz dolog ez az akusztika Sad
Válaszol
Ennyi pénzt elkölteni kínai hangszórók bedobozolására... :-D

Pedig én már kezdtem elhinni, hogy kellő ideológiával bármi eladható.

Válaszol
http://bizsokmanufaktura.blogspot.hu/2013/08/egy-ut-ket-ut-tobb-ut-nem-nem-aromaba.html
Végülis ilyen blogbejegyzések után én sem bíznám rájuk a hangsugárzóm útjait. :-D

Válaszol
Ilyen impedanciamenettel én meg az erősítőmet nem adnám a kezükre: http://bizsokmanufaktura.blogspot.hu/2013_06_01_archive.html

még kis info: http://bizsok.com/hu/rolunk/a-manufaktura-csapata.html
Válaszol
ííííly, Wagnerúr, most nézem csak hogy lett volna nálad is híd...
már készen van az apparátus.
de azért köszönöm.

(2 hengeres, 25 lovas diesel, lada níva váltó+felező/terepváltó, níva első difi elöl hátul , 4:1 lassítómű minden keréknél, mtz első kerekek elöl hátul, tz/4k orbit, mtz orbit szivattyú meg mtz 50 vezértömb, 6mm es falvastagságú létraváz. egy életre kiszolgálja)

közben, kérdés.
hangfal kárpitozás.
hogyan, milyen módon éritek el, hogy a lekárpitozott dobozba bekerüljenek a hangszórók és a reflex csö(vek) ?
rendben, a hangszórót becsavarozom, de kell e alá tömítő anyag, és ha igen hogyan érem el hogy ne nyomódjon ki a kárpitra? reflex csövet hogyan érjem el hogy stabilan a helyén maradjon ?
sose csináltam kárpitozott dobozt.
aztán már a nyers darabok megvannak, csak téllleg le kellene kárpitozni meg beledobálni az alkatrészeket.
Válaszol
(2013. 08. 08., 21:50)shalafi66 Írta:  Ennyi pénzt elkölteni kínai hangszórók bedobozolására... :-D

Pedig én már kezdtem elhinni, hogy kellő ideológiával bármi eladható.
El is hiheted. Miután a főnökeink (cégnél) is így "oldják meg" a problémákat, a módszert nem is tagadva, rögtön világos: nem az a kérdés, mi a jó, hanem amit el lehet hitetni a vevővel az igaz.

(2013. 08. 08., 22:00)shalafi66 Írta:  http://bizsokmanufaktura.blogspot.hu/2013/08/egy-ut-ket-ut-tobb-ut-nem-nem-aromaba.html
Végülis ilyen blogbejegyzések után én sem bíznám rájuk a hangsugárzóm útjait. :-D
Ha én írtam volna még akár büszke is lehetnék rá. De ez nekem nem szakmám, így ha már helyesen le tudom írni, hogy impedanciamenet és közben nem egy M12-es beragadt csavar lebeg a szemem előtt már fantasztikus fejlődésnek lehet tanúja a bájos olvasó. Én kérek elnézést! Smile

(2013. 08. 12., 19:32)DMG Írta:  ííííly, Wagnerúr, most nézem csak hogy lett volna nálad is híd...
Nekem ebből nem lett bajom, így nem értem miért ijedtél meg. Smile
Most akkor ez 4WD/4WS lett? Mert ha elöl-hátul az első futómű bekerült már olyan is lehet.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 6 Vendég