A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OFF-tanoda
nem, derékcsuklós lett.
első difi azért került bele előre is meg hátra is, mert annak a féltengelyére volt egyszerű lassítóműveket "húzni".
ez így azért jó mert mindenképpen le kellett lassítani hogy elég vonóereje legyen / elég manőverezhető legyen. a tipikus Zuk váltó megoldás szerintem marhaság mert nem akkora nyomatékra van kitalálva a lada difi. így viszont a kis 25 lovas motor véletlen se tudja a difit széttekerni, a véglehajtások vannak csak terhelve nagy nyomatékkal.
a motor amúgy plafonon 1800 at pörög, ami szintén kevesebb mint a lada motoré, így a váltó és a difi ettől is megvan kímélve.
a gépezet állandó 4 kerék meghajtású, a lada terepváltó segítségével a két híd közti differenciálmű zárható. sajnos idő és hely hiányában egyik hidat se lehet lezárni, de reméljük a kertész úr nem fog olyan helyzetbe kerülni ahol ennek lenne létjogosultsága.
Válaszol
Hidraulikus a derékcsukló vagy nem bonyolítottad az életed ezzel? Smile

Ilyen áttételekkel kb 500 évig bírja majd a ladafutómű. Big Grin Már ha a kertész úr nem követi névrokonait egy távolabbi országba ugyi és megadja amit meg kell adni a sok fogazatnak: olajat.
Válaszol
volt szó olyanról hogy orbitos legyen a kormányzása, de megmaradtunk a kenyér szervónál.

nagyon nem cifráztam, végreduktorokban csak zsír van.
meg a difikben is.
a lada váltó kapott 80w90 es olajat meg zsírt.

amúgy jól látod, és egyben ez is volt a cél.
ez így nagyjából a büdös életbe nem fog meghalni semmitől.
ha mégis, akkor levágom a kezeimet nehogy megent gépet építsek.
(bár most magamnak kell csinálnom rugós tárcsát... uuutálom)
Válaszol
... Én meg a napokban olyat hallottam, hogy "esztergát cserélne méhcsaládokra". Big Grin Újszerű élmény volt.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
hát nemcsodálom mondjuk Big Grin
volt ez az IfYou gazda program aztán nagyon sokan nekiálltak a méhészkedésnek a támogatásért, de mostanára lejárt a kötelező idő ameddig kell is vele foglalkozni.
így aztán most bő 25% al megcsappant a méhcsaládok száma, és az idő sem kedvezett sem idén sem múlt évben a méheknek. Ezért a méz ára kúszik szépen felfele.
Válaszol
fdsa, téged keresnek: http://forum.wikitech.hu/viewtopic.php?p=991226#p991226

Naigen, a méz sem rossz dolog. :-) De pl. hangszórót nehéz készíteni belőle.

Válaszol
Nekem 29 családból 12 maradt ,a zöldküllő jóvoltából .
Válaszol
(2013. 08. 22., 19:48)DMG Írta:  hát nemcsodálom mondjuk Big Grin
volt ez az IfYou gazda program aztán nagyon sokan nekiálltak a méhészkedésnek a támogatásért, de mostanára lejárt a kötelező idő ameddig kell is vele foglalkozni.
így aztán most bő 25% al megcsappant a méhcsaládok száma, és az idő sem kedvezett sem idén sem múlt évben a méheknek. Ezért a méz ára kúszik szépen felfele.
Kollégámnak a becsapós tavasz elvitt 170 családot. Mindent ami csak volt. Ez a 25% szerintem nagyon ebbe a tavaszba esik. Mondjuk nem sok méhészt ismerek de mindnek bajai voltak idén tavasszal.
Válaszol
Gyakorlatilag minden fiókot javítani kell ,van amelyikre öklömnyi likat vésett . Hogy száradna le a csőre . Amúgy összetett a probléma ,szerintem első helyen az atka áll .
Válaszol
wági, minden tavasz nehéz.
Mócsing úrral egyet kell értenem, az atka a legnagyobb baj.
sokan arra fáztak rá hogy hirtelen sokkal több családjuk lett.
azt tudni köll hogy az atka olyan mint a ****ók.
ha kevés család van és tágasabb helyen, nem egymás mellett akkor ugyan az atka legyengíti, de nem öli meg a családot.
viszont mostanában mivel sokaknak lejárt a pályázat megszabadultak mindentől, így több kolléga is olcsón és gyorsan a többszörösére növelte a családok számát, eleve behurcolt betegségek is vannak, másrészt a családsűrűség koncentrálódott, ilyenkor az atkák inkább ölik a családokat.

felénk megjelentek a vándorméhészek is, hát én megkértem őket hogy ha lehet 10 km nél ne jöjjenek közelebb. (azt mondtam nekik hogy szörnyűű járványosak a méheink.)
nekem nem hiányzik hogy idehurcoljanak minden xart Big Grin
Válaszol
Tegnap körülnéztem a kalányos plázában .
Ami érdekesnek tűnt ,láttam egy pár Quadral négyutas ,és egypár Jensen dobozt /Advantage 2000 ,ha jól emlékszem / . Ezek milyen minőséget képviselnek ?
Jobb híján ,aztán vettem néhány bakelitet .
Válaszol
A Qvadrál már tíz éve is a VT alatti szinteken járt kommersz kategóriában.. :-)

Válaszol
Akkor biza ölég gagyi lehet .
Viszont az Iphigenia tripla ,és a Karajan lemez megért egy ezrest .
Válaszol
Végre ilyet is lehet kapni:
http://www.acoustic-revive.com/english/rd3/rd3_01.html

Mérési jegyzőkönyv: http://www.elitediffusion.com/catalog/images/Mesures%20Demag%20Hifi%20Tuning.pdf
Válaszol
Ezt mindenki meg tudja csinálni. Big Grin Próbálná csak egyszer felmágnesezni azokat a műanyagokat.

Válaszol
Engem a vasorrúbába helyzete érdekel változó irányú pulzáló mágneses térben ... vajh a bába orrát lehet demagnetizálni? Mert ugyi miva' ha a bába nem is bába? Különösen ha nem vasorrú a szentem?
Mert mondjuk csak álca
ólom az orra,
ezért olyan szomorú,
de legalábbis lógatja a mamó.

Van azokban valami fém is Lala. Mondjuk a magnetizálhatósága kissé placebó. Vagy csak a demagnetizálása az? Nehéz ilyen esetekben megtalálni a valódi kérdést.
Válaszol
Ez vetekszik a CD fagyasztással .
Válaszol
Ki lehetne próbálni. Felfüggeszted a CD-t egy cérnaszálra, majd közelítesz felé egy mágnessel.
Következő kísérletként a mágnest mézbe mártod, megérinted vele a CD-t, majd megpróbálod eltávolítani a mágnest a CD-től. Hidd el, hogy vonzani fogja. Mérni kellene, hogy különböző típusú mézeknél hány fokos szögben áll a cérna az elengedés pillanatában.
Mócsingnak úgyis nagy méhészete van... Smile
Válaszol
Ki kell terjeszteni eltérő stílusú zenei anyagokra is a tesztet. Például a fásimulatós zenék esetében a hatás csökkenhet mert a mézet elkezdi bontani a nyál, míg a keményebb stílusok esetén erősödhet a sziklák magnetit tartalma miatt.
Válaszol
Boldog új esztendőt emberek!
Válaszol
Másnaposak ezek, nem örülnek semminek Sad
Válaszol
Nagyon nehezemre esik ,de egye fene megpróbálok örülni egy kicsit .
Válaszol
Feldobjam őket?

Később el is kapjam őket? Smile
Válaszol
Jelentem, kijózanodtam !
- VR
Válaszol
Szép teljesítmény! Mindent sikerült bebootolni? Smile
Válaszol
shala nagyon hazavághatta magát, többmint egy hónapja nincsen.
így nem lett karácsonyra 30 as subom.
grrr...
wági, előkaparhatnád Shalát, vagy egy klónt róla.
Válaszol
Látom nem csak én hiányolom Shalát, már a hatodik hónapja készíti nekem a saját gyártású 639-es dómjat.
Válaszol
kitudja, lehet szakmát váltott.
kevésbé hiszem hogy ebből meg lehet élni .
Válaszol
(2014. 01. 03., 22:26)DMG Írta:  shala nagyon hazavághatta magát, többmint egy hónapja nincsen.
grrr...

A héten megnézem mit tehetek. Most sajnos nagyon le vagyok robbanva, mozdulni is alig tudok.

(2014. 01. 04., 15:54)Ariel Írta:  Látom nem csak én hiányolom Shalát, már a hatodik hónapja készíti nekem a saját gyártású 639-es dómjat.
Lesz, postázás hamarosan. Remélem.

(2014. 01. 03., 22:26)DMG Írta:  shala nagyon hazavághatta magát, többmint egy hónapja nincsen.
grrr...
Nincs 30-as membrán és nem tudni mikor lesz. Sad Sajnálom, nem tudok jobb híreket.

Egyébként jól van, dolgozik meg dolgozik.
Válaszol
hmm..
grr..
sebaj, akkor várat a projekt magára.
remélem lesz valami, majdnem jó a sima HA31 ből a 4 ohmos, de nem megy elég mélyre nekem. ha tud valamit varázsolni belőle hogy ne mély, hanem sub hangszóró legyen kettő biztosan jöhet.
Válaszol
A tipikus magyar átverés a Veterán,

Nem tudom meddig lesz elérhető a hirdetés, ezért bemásolom ide a szöveget és az adott válaszokat. Érdemes lenne megnézni a képeket is, elsősorban a málló vakolatot a háttérben... A konzekvenciákat pedig vonjátok le ti (amíg lósz@r van... ;-().

" High-End Profi USA Studio-Monitor Hangfalak!

Kuriózum, a High-End Világában: OmniAudio High Performance Sound System Eredeti USA Studio Monitorok, egy pár SA 12.3-asok, 30-as spec mélyekkel, az elején állítható magas, és közép crossokkal, gyönyörű, szalon, por, és karcmentes állapotban, totál gyári, használaton kívüli, gyűjtői darab, igényesnek eladók! Amit tudni kell: Rend kívül ritka, nagyon komoly minőség, Sinus 8 Ohmon 150/200 Watt, 106dB! 25-25Khz! Cross: 1Khz/7Khz/6/12dB/Octave! A hangfalak gyönyörű esztétikai, és műszaki állapotban, természetesen gyári makulátlan elő lapokkal, ami talán egyszer volt leszedve, aranyozott izolációs tüske lábakkal, hátul aranyozott csavaros-szorítós-banán terminálokkal. Nagyon nagy, és nehéz dobozok, csak igényesnek! Méretei: 70X40X27 Magas- széles-Mély. 15Kg/Db. A hangfalakra fél év garancia!!!! Szerényen jegyezném meg, hogy fél áron kínálom!!!!

Ne vegyél lomisoktól lelakott régiséget, gyere el, és válaszd a minőséget! Nem igazán szeretném postázni, ehhez egy mosógép doboz kellene, persze megoldom, ha muszáj. Köszönöm szépen, hogy benéztél! / Ez olyasmi, mint az Acoustic Studio Monitor 3311-es, de még attól is komolyabb. Egy jó hangfal 30-as mélynél kezdődik, és érzékeny. Azért az USA tudja a dolgát...Mindkét típus kuriózum. Ez az ár, már övön aluli! Ha meghallgatod, adnád még a 100-at isSmile Kint 150! És no Posta! Már ha talán egy évben egyszer van! Ezek a szó leg szorosabb értelmében, szalon újszerűek!

KÖSZÖNÖM, HOGY BENÉZTÉL! Sajnos, én nem tudok olcsó lomokat adni...Ilyen sem terem minden bokorban...Vegyetek ilyet, ilyen állapotban, ha tudtok! Csak ne lomisoktól behordott lelakott régiséget, hanem gyere el, és válaszd a minőséget garanciával.... A két darab, egy párat jelent! Köszönöm szépen, hogy megnézted! Fogalmatok sincs talán, mit hagytok ki...Ha megtisztelsz, és meghallgatod, nos akkor jössz rá, mire képesek! Attól még nem kell elvinni...Tudom: Nagyon komoly minőséget szeretél olcsón, és garival! Hát itt van....

A lejárat után, minden bizonnyal jönnek értük! Már NEM lesz eladó!"

kérdés Tisztelt Angelsmile! Érdeklődnék, hogy akkor ez most amerikai vagy magyar gyártás. A táblán az van, hogy magyar. Akkor ez egy díy hangfal? - Citi_Man
válasz Tisztelt Citi_Man! Szervusz! Nem! Eredeti USA! A rendberakás, belső kábelezések, izolációk miatt van rajta a táblánk, valamint a garancia miatt! Üdvözlettel: - Angelsmile

kérdés Tisztelt Angelsmile! Mekkora a mélynyomó benne? - jetboss_a
válasz Tisztelt jetboss_a! Eredeti gyári "méhselyt" membrános 30-as! Barátsággal: - Angelsmile

kérdés Tisztelt Angelsmile! Elnézést, kérem ne vegye kötözködésnek, de a tábla szerintem nincs jól gravírozva. Max peak power a 200 watt, azaz "zenei" teljesítmény. Üdv.: András - zsummm81
válasz Tisztelt zsummm81! Szervusz! Köszönöm szépen az észrevételt, és ha azonnal megveszed, természetesen amíg meghallgatjuk, addig ingyen, a gravírosom cseréli a szerintem általa elrontott feliratot, sőt még a Nevedet is rá gravírozza, hogy a Te tulajdonod! Ez ne tartson vissza a potenciálisan komoly vásárlástól. Üdv: - Angelsmile

(2014. 04. 17., 10:51)Veszett Roka Írta:  A tipikus magyar átverés a Veterán,

Itt a hangdoboz adattáblája - amit a gravíros elrontott. Szegény...[Kép: aff6_8_big.jpg]
- VR
Válaszol

Nem tudom meddig lesz elérhető a hirdetés, ezért bemásolom ide a szöveget és az adott válaszokat. Érdemes lenne megnézni a képeket is, elsősorban a málló vakolatot a háttérben... A konzekvenciákat pedig vonjátok le ti (amíg lósz@r van... ;-().

" High-End Profi USA Studio-Monitor Hangfalak!

Kuriózum, a High-End Világában: OmniAudio High Performance Sound System Eredeti USA Studio Monitorok, egy pár SA 12.3-asok, 30-as spec mélyekkel, az elején állítható magas, és közép crossokkal, gyönyörű, szalon, por, és karcmentes állapotban, totál gyári, használaton kívüli, gyűjtői darab, igényesnek eladók! Amit tudni kell: Rend kívül ritka, nagyon komoly minőség, Sinus 8 Ohmon 150/200 Watt, 106dB! 25-25Khz! Cross: 1Khz/7Khz/6/12dB/Octave! A hangfalak gyönyörű esztétikai, és műszaki állapotban, természetesen gyári makulátlan elő lapokkal, ami talán egyszer volt leszedve, aranyozott izolációs tüske lábakkal, hátul aranyozott csavaros-szorítós-banán terminálokkal. Nagyon nagy, és nehéz dobozok, csak igényesnek! Méretei: 70X40X27 Magas- széles-Mély. 15Kg/Db. A hangfalakra fél év garancia!!!! Szerényen jegyezném meg, hogy fél áron kínálom!!!!

Ne vegyél lomisoktól lelakott régiséget, gyere el, és válaszd a minőséget! Nem igazán szeretném postázni, ehhez egy mosógép doboz kellene, persze megoldom, ha muszáj. Köszönöm szépen, hogy benéztél! / Ez olyasmi, mint az Acoustic Studio Monitor 3311-es, de még attól is komolyabb. Egy jó hangfal 30-as mélynél kezdődik, és érzékeny. Azért az USA tudja a dolgát...Mindkét típus kuriózum. Ez az ár, már övön aluli! Ha meghallgatod, adnád még a 100-at isSmile Kint 150! És no Posta! Már ha talán egy évben egyszer van! Ezek a szó leg szorosabb értelmében, szalon újszerűek!

KÖSZÖNÖM, HOGY BENÉZTÉL! Sajnos, én nem tudok olcsó lomokat adni...Ilyen sem terem minden bokorban...Vegyetek ilyet, ilyen állapotban, ha tudtok! Csak ne lomisoktól behordott lelakott régiséget, hanem gyere el, és válaszd a minőséget garanciával.... A két darab, egy párat jelent! Köszönöm szépen, hogy megnézted! Fogalmatok sincs talán, mit hagytok ki...Ha megtisztelsz, és meghallgatod, nos akkor jössz rá, mire képesek! Attól még nem kell elvinni...Tudom: Nagyon komoly minőséget szeretél olcsón, és garival! Hát itt van....

A lejárat után, minden bizonnyal jönnek értük! Már NEM lesz eladó!"

kérdés Tisztelt Angelsmile! Érdeklődnék, hogy akkor ez most amerikai vagy magyar gyártás. A táblán az van, hogy magyar. Akkor ez egy díy hangfal? - Citi_Man
válasz Tisztelt Citi_Man! Szervusz! Nem! Eredeti USA! A rendberakás, belső kábelezések, izolációk miatt van rajta a táblánk, valamint a garancia miatt! Üdvözlettel: - Angelsmile

kérdés Tisztelt Angelsmile! Mekkora a mélynyomó benne? - jetboss_a
válasz Tisztelt jetboss_a! Eredeti gyári "méhselyt" membrános 30-as! Barátsággal: - Angelsmile

kérdés Tisztelt Angelsmile! Elnézést, kérem ne vegye kötözködésnek, de a tábla szerintem nincs jól gravírozva. Max peak power a 200 watt, azaz "zenei" teljesítmény. Üdv.: András - zsummm81
válasz Tisztelt zsummm81! Szervusz! Köszönöm szépen az észrevételt, és ha azonnal megveszed, természetesen amíg meghallgatjuk, addig ingyen, a gravírosom cseréli a szerintem általa elrontott feliratot, sőt még a Nevedet is rá gravírozza, hogy a Te tulajdonod! Ez ne tartson vissza a potenciálisan komoly vásárlástól. Üdv: - Angelsmile

Itt a hangdoboz adattáblája - amit a gravíros elrontott. Szegény...[Kép: aff6_8_big.jpg]

Na már újra hirdeti, de az előző 70 000Ft-os vételár már 80-ra emelkedett! :-)
http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_asztali_audiolejatszo/hangfal_hangrendszer/high_end_profi_usa_studio_monitor_hangfalak_1887216422.html

ui.: Minden aukciójához kb. kiírja, hogy a hirdetés lejárta után nem eladó, erre tessék!
Válaszol
dekivagyok ettől a húsvét dologtól...
gondoltam elmegyek boltba, erre minden zárva.
összefutok egy pajtásommal aki a szomszéd településen él, beszélgetünk, meg is jegyzem hogy ez kiakasztó, egy doboz cigit nemtudok venni.

na, erre kiderül hogy a környéken mindenhol van nyitva bolt.
mi a zisten van itten...

át is szaladtam a szomszéd VÁRSOBA, én is egy városban lakom.
hát csodák csodája, ott tényleg minden nyitva.
egyszerűen nem értem.
Válaszol
Urak!

Ki tud shalafiról? Van egy lezáratlan ügyem vele....
Aki tudja az aktuális telefonszámát, kérem priviben küldje el.

Köszi!
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Nem változott már régóta a telefonszáma.
De segítek megkeresni. Wink A második találat szerintem elég lesz. És természetesen privátban is elküldöm.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 6 Vendég