A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OFF-tanoda
A székesfehérvári üzemben membrángyártás is folyik? Ha igen, van valami videó róla? Vagy kép részletes magyarázattal. :-) Mindig is érdekelt hogyan készülnek a membránok, de neten nem nagyon találok semmit a membrángyártással kapcsolatban.
Válaszol
Folyik-folyik. Smile De megmutatni nem tudják szerintem, mert egyszerre nagy darabszámok készülnek, és évek telnek el, mire újra szükség van membrángyártásra. Esetleg személyesen lehet kérni egy kis idegenvezetést a cégvezetőtől, pár percben elmondja a dolgokat.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Értem! Köszönöm a választ! Esetleg pár sorban le tudnád írni hogyan is működik ez a membrán merítés? Mert úgy tudom hogy merítik. :-) Magának a gépnek a működésére gondoltam. Sajnos mostanában nem nagyon tudok menni idegenvezetésre.
Válaszol
Ugyanaz, mint a 20. századi papírgyártás. Smile Semmi nagy dolog nincs benne.

Válaszol
http://www.youtube.com/watch?v=xpZ95NENEow
Válaszol
Húha... Smile

Válaszol
Háj!

http://www.electronicproducts.com/Power_Products/Power_Management/Turn_a_vintage_suitcase_into_a_hip_portable_stereo.aspx

End
Válaszol

Válaszol
(2014. 05. 29., 13:21)fdsa Írta:  Háj!

http://www.electronicproducts.com/Power_Products/Power_Management/Turn_a_vintage_suitcase_into_a_hip_portable_stereo.aspx

End

.sokk.
Ez is hájend.
.amen.
- VR
Válaszol
Big Grin Na meg ez is: http://hvg.hu/elet/20130709_Tizenot_oraig_max_hangeron

De ebben már az én kezem is benne van. Elég tisztességesen.

Válaszol
Szép kék üvegszálas membrán! :-)
Válaszol
És egy picit merevebb a doboz a koffertől. Smile
Válaszol
naigen, és 2014 második negyedévétől már örök életű membránszélekkel. Big Grin

Válaszol
jóisten, ezek a.. huligán külsejű kölkök úgy adják elő mintha valami formabontó hihetetlen dolgot építettek volna, holott...
ez egy kellemes délutáni projektbe bővenbelefér az egész marhaság amit sikeráált véghezvinni Big Grin

ehhez képpest én minimum nobel-díjat érdemlek, hát mi van evvel az országgal..
ennyire legyengültek agyilag, hogy ezt komoly teljesítménynek gondolják ??
Válaszol
Big Grin dizájn, dizájner, dizájör... Hja rosszul ragoztam. Sok meló van benne, pl. az én hangváltóépítéseim is. Egyébként teljesen jófejek, eddig a legkellemesebb közös munkám. Pl. a komoly külsejű és még komolyabb nézésű Bizsók vállalkozás nem jutott el idáig nálam. Smile Dehát ízlések, és kommunikációs pofonok. Ebből áll az audiobiznisz.

Válaszol
wazz...
símán fighatta volna valamely 17 es szélessávút, összeütött volna egy tda1557q erősítőt, fog egy robogó akksit aztán bevágja az egészet egy kis BR dobozba, lap ajánlása szerint.
audio biznisz ...
ugyan már Big Grin

sose értettem miért... mégis miért nem csináltatok még olyantot hogy legalább egy pár polc sugárzó, meg egy erősítő.. pc hez. aztán mehet sorozatban a tesco-ba.
amik kaphatóak a gyatra alatt vannak, néminemű innovációval simán verhetőek.
küldtök párat "review" ra pcland/pcworld stb helyre..
jó persze érintésvédelem, garancia, stb...
dehát kérdés hogy mi a cél...
ha ezt lehet ennyiért..
http://www.argep.hu/product_365190.html
Válaszol
Smile kézi munkaerővel, kisipari megoldásokkal, sosem lesz ennyire kedvező árú. Ötletelés volt a témában, de megvalósításig nem jutott el a dolog. Én ezt már nem tudnám leszervezni jelenleg.

Az erősítő természetesen D osztályú Smile Meg vannak kényelmi dolgok, bluetooth, mikrovezérlős szabályzás, stb. Szerintem jó ez a kékség na. Smile Főleg arra, amire szánják.

Válaszol
hihetetlen.
ha csak azt nézem ami helyből kapható,
egy pár 17 es szélessávú 12 ezerbe kerül,
http://www.hestore.hu/prod_10029427.html
ez szerelve 2200 ba , legyen trafóval együtt 5 ezer.
17 ezernél tartunk, amit linkeltem az meg 30 ért megy.
úgyvéled hogy anyagilag fogyaszthatatlan a dolog ?

13 ezerbe már csak belefér két rétegelt lemez doboz, némi kábel, egy bekapcs gomb meg egy hangerő poti.

ugyanígy, azt sem értem igazán hogy olyan oldalakon mint a parts-express, conrad, TME, Dx.com, ebay.COM (nem HU) miért nincsennek fennt ezek a termékek. (mármint a hangszórók. a 2 szélessávú, a 25 és 17 es mély amik újhangszóró kategóriában vannak, normálból meg a 31 centisek).

majdnem mintha nem akarnátok eladni őket Big Grin
Válaszol
Vannak olcsó dobozok is raktáron. Fehérváron árulják is ezeket, hangszóróval, vagy anélkül. Smile Mondjuk azokba éppen nem megy bele a 17-es széles.

Én tényleg kis mennyiséget gyártok, de a termékek magas követelményeknek is megfelelnek. A fehérvári hangszórók meg főleg Videoton helyettesítésre készülnek. Ezt is szeretnék folytatni, amíg szükség van rá. Én erről ennyit tudok így hirtelen leírni.

Egyébként az ötlet jó. Smile Én is végiggondoltam már. Csak kell hozzá valaki aki megszervezi, összehangolja.

Válaszol
Ilyenen én is gondolkodtam már régebben, valóban jó ötlet lenne. Fejben össze is raktam már jó pár dobozt, megkérdeztem ismerőseimet is, de ők max. 5eFt értékben hajlandóak venni hangsugárzót. Mondjuk szerintem aki megveszi az említett Bose-t, valószínűleg nem a hangzás miatt teszi... Én is szívesen látnék valami használható pc hangsugárzót a piacon. Eddig nálam a JBL Jembe vezet, ár-érték arányban. Sajnos az egész megszervezését nem tudom vállalni. Mondjuk még a kinézetre is figyelni kell, sajnos emiatt fogy ez a sok műanyag vacak...

Szerk.: Ezek se rosszak:
http://bolthely.hu/mikroshop/id/00535_KIT_erosito_stereo_vegfok_2_x_25_W_TDA1554Q-val
http://bolthely.hu/mikroshop/id/03325_Kit_erosito_vegfok_2_1__2_x_8_W___1_x_25W__
Válaszol
(2014. 05. 31., 21:16)shalafi66 Írta:  Smile kézi munkaerővel, kisipari megoldásokkal, sosem lesz ennyire kedvező árú. Ötletelés volt a témában, de megvalósításig nem jutott el a dolog. Én ezt már nem tudnám leszervezni jelenleg.

Az erősítő természetesen D osztályú Smile Meg vannak kényelmi dolgok, bluetooth, mikrovezérlős szabályzás, stb. Szerintem jó ez a kékség na. Smile Főleg arra, amire szánják.

A Bizsók műhely egy ..na jó leírom: parasztvakítás. Ott a design a fő, a hangminőséget pedig az esztétikusan megfogalmazott prospektusok képviselik. Építs hangdobozt lámpába. .aaa.

A kék hangfal esetében DMGvel értek egyet: Ez nem hiánypótló. Örülök, hogy a srácok "kitaláltak" valamit ami nekik és manapság újnak hat, de attól ez még nem világmegváltás. Ellenben ha a fiam egy ilyennel állít haza, kivágom mint macskát sz.. És nyilván én vagyok öreg és rigolyás, de utálnám, ha mondjuk az Erzsébet téren lebzselő mai fiatalok mindegyikénél egy ilyen hátizsák bömbölne más-más zenét, és persze egymást próbálnák túlüvölteni. Egyébként is utálom, mikor az utcán/buszon/parkban a sukér csávó a telefonjáról hallgat zenét. .grr.
- VR
Válaszol
a kis TDA valóban jó, multimédiás céloknak megfelel.
bőségesen.
most jönne az innováció, mehet ez a pc tápjáról 12, a 12 voltról már boldog.
4 ohm os sugárzókkal még úgyahogy teljesítményre is lehet számítani.
vannak ennek hídban 2 ohm stabil változatai is, kapcsolás ugyanez.
ezt nem lenne nehéz megoldani, úgyértem erősítő terén lehet pimasz önköltségen olyat kitalálni ami megeszi keresztbe a tipikus bolti darabokat.

evvel nemis lenne baj.
de nehéz hangszóró készletet találni ehhez.
kétutas nemlehet, mert már eleve túl költséges lenne.
kellene mondjuk a HA 13 1544-478 -ból valami szélessávút fabrikálni.
így is elmegy 6 khz-ig, egészen bíztató.
6 literben 57 hz es hangolással ez egészen szépen mutat eleve, 62 hz ig végülis lemegy.
namost ez 3550-be kerül darabja. tegyük fel csúnyán számolva hogy Shalafi csinál hozzá tölcséres membránt és fel is megy a bűvös 16-17 khz ig ameddig a feltételezett TDA erősítőnk még működik is.
namost azt is hozzá kell tenni hogy kisker árakkal számolok.
ha 3 ezret számolok erősítőre, 8 ezret hangszóróra, és naaagyon gáláns vagyok 4 ezret számolok dobozra, még akkor is 15 ezerbe vagyunk.
tekintettel arra hogy eleve kisker árakból indultam ki, ennyibe a végtermék ára bele kellesz hogy férjen, a komponensek hasznával együttesen is.
minőségileg így is fényévekkel előrébb vagyunk mint a bolti áru ebben az árkategóriában.

itt valójában elsősorban irányított fejlesztési munkának kellene zajlani elsősorban, hogy alkalmas hangszórók álljanak rendelkezésre.
alapvetően ami hiányzik a palettáról az a széleesávúakból 10 centis, hallgatható átvitellel.
az érzékenység nem akkora gond, ezeket nem bömbölteti szokás, és a hallgató úgyis közel van nagyon a hangszórókhoz. ráadásul erősítő teljesítményben könnyű jól állni, a pc táp bőven elég erős, a hidaltan 2 ohm stabil TDA ic-k pedig 30 watt körül le is tudnak adni. Esetleg a terhelő impedancia lehet kisebb is, hisezn a 14.4 voltos táphoz képpest csak 12 voltal hajszolnánk őket.
nem állítom hogy bomba biznisz, de nem is hiszem hogy túlsokba tartana egy kísérleti darabot előállítani. Legyárthatom, de hangszórót én nemtudok csinálni.
Nyilván a hangszóró paramétereivel kellene azért játszani nem keveset ahhoz, hogy olyan legyen ami megfelel. Átvitel kielégítő legyen, a szükséges doboz térfogat lehetővé tegye hogy a szabvány rétegeltlemez lapokat minnél kisebb veszteséggel lehessen leszabni méretre, csomagolás tekintetében is a kis méret lenne jobb.
természetes hogy a prototípus építés után a sorozatgyártáshoz szükséges lenne befektetésre, hiszen manuális manufaktúrában túlsokba kerül az előállítás.
így építeni kell arra is ami már eleve adott. Lásd hangszóró kosár, csévetest,kellesz még mágnes, ilyesmi amiket a videoton gyárban eleve gyártanak sorozatban.
a membrán készítéssel nem vagyok tisztában hogyan gépesíthető.
majdnem biztos hogy a doboz készítése lenne a legnehezebb, ugyan tételben tömegtrendelni méretrevágott anyagot nem nehéz, de a külcsíny miatt sanszos hogy egy festést elbírna. talán sablont gyártani és telibe ragasztani egyszerű lenne, festéshez nemtudok mit szólni. esetleg precízen gérbe szabott laminált anyaggal lehetne ezt felgyorsítani.
erősítő gyártás terén nincsen probléma, világszerte a sárgák élenjkárnak abban hogy ilyesmit vállaljanak. kis szériában is pofátlanul olcsóak.
ugyanakkor ez mind nem lényeges ameddig árban kellően olcsó, és a feltételeknek megfelelő hangszórók nem állnak rendelkezésre.

felkarolnám ezt a dolgot, de sok a kérdés még ebben.
leginkább nemtudom hogy mennyibe kerül időben és pénzben kifejleszteni a megfelelő hangszórókat.

ami a külföldi oldalakon való hirdetést illeti nyers hangszóróra vontakozóan, ott össz. annyi a baj hogy lefogadom, nincsen készlet a Shalafi gyártotta hangszórókból.
a h2000 kínálatában pedig egyedül a Ha 31 es hangszórókban van fantázia.
abból talán van készleten elég ahhoz hogy meg is merje az ember hirdetni.
szükséges lenne némi online marketing is hozzá.
pl. építeni belőle egy jó dobozt és hivatalos helyen beméretni hogy mit is mutat,
aztán felcsillantani a diysub oldalakon rendelési lehetőséggel.
de nyilván itt a logisztika lenne problémás, valahogy el kell juttatni a vevőhöz a terméket Big Grin

nem olyan egyszerű ez, de ha úgy versszük egy gyártó cégnek nemcsak a termék gyártással kell foglalkoznia, hanem ezekkel a dolgokkal is.
Válaszol
Hú, erre hétfő este válaszolok, mert nagyon hosszú lett. Smile De köszönöm, hogy ennyi időt szentelsz a kérdésre. Cserébe igyekszem pontos választ adni.

Válaszol
rendben, köszönöm az időt.
s örülök ha jutunk vele valamire.
Válaszol
Még valami eszembe jutott, a dx.com-on van bőven végfok modul, analóg digitális egyaránt. Már többször rendeltem tőlük eddig nem volt gond. Most hirtelen felindulásból nekiálltam egy hangszórónak, bár Shalafi66 hangszóróinak közelébe sem ér! :-) Ha bármiben tudok, szívesen segítek én is. Doboznak megteszi szerintem az MDF, én kis dobozokat 6mm-esből építettem eddig, olcsó és jól megmunkálható.
Válaszol
Hajaj... 600 Euro ? Jelenlegi árfolyamon ez 180e HUF. Értem én a PIC vezérlés és a kékfog... Meg vagyok nyugodva, ennyiért nem fog itthon elterjedni. A srácokról is van véleményem, de azt megtartom magamnak.
- VR
Válaszol
Tegnap hirtelen felindulásból ezt követtem el. A kiindulási alap a kis Sony PP membrános 400Ft-os hangszóró volt. Először szétszedtem, majd összeraktam másik, valahonnan bontott membránnal, új habszéllel és egy szintén bontott magas tölcsérrel. Természetesen nem ezt gondoltam a PC hangsugárzóba, csak kísérleteztem egy kicsit. Hangja nem annyira szörnyű. .hehe. Persze semmi tervezés vagy ilyesmi nincs mögötte, csak alkotni szerettem volna valamit. .fail. Néhány kép:

[Kép: 2014-06-02_14.15.21_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

[Kép: 2014-06-02_14.15.51_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

Szerk.: A ragasztás elég ocsmány lett, sajnos a ragasztó hibája (is). Inkább nem is mondom el mit használtam...
Válaszol
(2014. 06. 02., 8:59)Veszett Roka Írta:  Hajaj... 600 Euro ? Jelenlegi árfolyamon ez 180e HUF. Értem én a PIC vezérlés és a kékfog... Meg vagyok nyugodva, ennyiért nem fog itthon elterjedni. A srácokról is van véleményem, de azt megtartom magamnak.

Big Grin Bizsókék meg 600 000,- / munka átlag egységárról beszélnek. És Ebből halmoztak fel 5 vagy 10M (már nem emlékszem) veszteséget eddig.

Válaszol
(2014. 06. 02., 13:46)baanis99 Írta:  Szerk.: A ragasztás elég ocsmány lett, sajnos a ragasztó hibája (is). Inkább nem is mondom el mit használtam...

Egyébként sztem nem néz ki rosszul. Smile

Válaszol
(2014. 06. 03., 12:31)shalafi66 Írta:  
(2014. 06. 02., 13:46)baanis99 Írta:  Szerk.: A ragasztás elég ocsmány lett, sajnos a ragasztó hibája (is). Inkább nem is mondom el mit használtam...

Egyébként sztem nem néz ki rosszul. Smile

Köszönöm! .aha.
Válaszol
A kísérleti HC20-as hangszórók sokkal ocsmányabbak nálam pl. Big Grin

Válaszol
(2014. 06. 01., 14:41)shalafi66 Írta:  Hú, erre hétfő este válaszolok, mert nagyon hosszú lett. Smile De köszönöm, hogy ennyi időt szentelsz a kérdésre. Cserébe igyekszem pontos választ adni.

Hogyan áll a dolog? :-)
Válaszol
Átgondoltam, nem olyan bonyolult ez, itt van pl. a kis Disco dobozka: http://logotech.hu/index.php?module=termekek&sub=termekek.php&akt_menu=3&csid=10401

Sztem teljesíti a feladatot.

Válaszol
is lehet.
márcsak erősítő kell, és máris rendben lenne.
mekkora érzékenységű, és mekkora impedanciájú egy ilyen dobozka ?
Válaszol
Big Grin Amilyen hangszórókat beleteszel. Ezeket Fehérváron szerelik össze, 10 centis mélyközép megy bele, és mondjuk a sony 102 magas.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég