A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OFF-tanoda
Ha már disznó(tor): http://www.bookline.hu/bimg/tn/TN_1111002724647.JPG
http://www.kepfeltoltes.hu/050415/disznotor002.jpg
.zold.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Nahát, ez a Lacibácsi (vagy hogy is hívják) hogy megváltozott, mióta utoljára láttam a magyar baromfi reklámban...
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
.forog. .torz. Smile Hiába, az emberek változnak.

Válaszol
Teljesen más témában offolok, de ha Shalafi/Admin uram gondolja, csináljon neki egy új topikot.

Tehát az ide járók nagy része valamilyen szinten foglalkozik a házimozi/DVD témával és böngészi e netet. Ezért intézek mindenkihez kérdést, hátha valaki tud segíteni.

Két napja keresek a neten Philips DVD 743/001 lejátszóhoz olyan firmware-t, amitől megtanulna DivX-ül - mivel ezt gyárilag nem tudja. Persze ilyen a gyártónál nincs (gyárit sem tesznek a kirakatba), úgyhogy eleve valami crackelt jöhet szóba. A DivX is csak egy codec, amit a működtető szoftvernek tartalmaznia kell. 84 találatból egy volt olyan, ami nem fizetős, de ott meg nem volt az én típusomhoz.

Kinek van tippje?
Válaszol
Józsi!

http://forum.mpeg4-players.info/
Itt néz szét. Ha nincs neki még topic hozz létre. Segítőkészek a srácok.
Üdv, Péter
Válaszol
Kösz Peti, már jártam ott. Téma van özön, a divx-eset végig is néztem, de ott nem igazán volt megoldás. De ezért még jobban körülnézek náluk...
Válaszol
Shalafi a cég nyitva van hétvégén is? Mert akkor beugornák a kicserélendő hangszoróval.
Válaszol
Nem hinném, kivéve, ha előre megbeszélsz egy időpontot, amikor ráér valaki. Smile

Válaszol
shalafi66 Írta:Nem hinném, kivéve, ha előre megbeszélsz egy időpontot, amikor ráér valaki. Smile
Metől meddig szoktak hétköznap lenni?
Válaszol
A DVD játékos belében nincs kodek, ott célhardver van. Ha az nem tud MPEG-4-et dekódolni, akkor a Jóisten firmware-je sem fog rajta DivX-et lejátszani. Evvan.
Válaszol
Hétköznap reggel kilenctől du. négyig biztos, h. van ott valaki.

Válaszol
subvoice Írta:A DVD játékos belében nincs kodek, ott célhardver van. Ha az nem tud MPEG-4-et dekódolni, akkor a Jóisten firmware-je sem fog rajta DivX-et lejátszani. Evvan.

OK, fenntartás nélkül elfogadom. A kérdés itt az, hogy benne van-e a célhardver. Ugyanis több példa volt rá, hogy az alapból "buta" készülék firmware frissítés után kiokosodott. Ekkor pedig más nem történhetett, mint megkapta azt a szoftvert, amitől a hardver működik - lásd pc hardver telepítés.

De egy próbát megér, nem? Tudom, hogy nem veszélytelen. Mellesleg számtalan példa van rá, hogy ugyanazt veszed meg sokkal többért, ami egy funkcióval többet tud. Pedig a gép ugyanaz, csak mint az olcsóbb, csak abban működik. Emiatt nem állítják át a gyártósort csak a programot. Ez egy nagy trükk - és nagy üzlet.
Válaszol
Jól mondod, okosodásról van szó és nem agyátültetésről. Általában a meglévő funkciókat lehet tuningolni (magyar menü, többféle feliratok kezelése, színek, Macrovision védelem kikapcs. régiómentesítés, ...) Viszont ezek a ketyerék alapból tudják a DivX-et, amit ráadásul nem a SW csinál, hanem ahogy subvoice is írta, HW-ből. A SW csak vezérli ezt. Az a ketyere, ami sima lejátszó volt DivX nélkül, az az is marad. Eleve ezekben nincs FW frissítési lehetőség. Legfeljebb spéci gyári lemezzel és távszabival.
Egyébként meg egy DivX-es lejátszó 10-15 eFt az alapok közül (pl Yamadák), tehát nem éri meg nagyon buherálni. Végső esetben pedig át kell rakni a DivX-et normál DVD filmnek és kész.
Válaszol
OK, ezt is elfogadom. De van még néhány érvem.

Biztos, hogy a Philipsek frissíthetők - erről számtalan leírást találtam a neten. A régiómentesítés pl. egy másik típusnál négy gombnyomás a távszabályzón. Az enyémhez gyári 4in1 távszabályzó+valami Palm Plot+dollárban fizetni a trükkért kellene. Tehát a kérdés szerintem továbbra is az, hogy benne van-e az chip (ami egyébként valószínűleg mást is dekódol) ami kell vagy nem.

Egyébként van DivX-es lejátszóm is (Grundig) csak többször járt a szervízben és ma sem tökéletes (gari már lejárt) ő tökéletesen lejátszik mindent. Csak utálok a távírányítójával küszködni mert minden ötödik nyomásra reagál a gép. Ellenőriztem, kutya baja a távírányítónak.
Válaszol
A chip nincs benne, mert az pocséklás lenne a gyártó részéről. Sporolni úgy szoktak, hogy azonos a panel a gépekben (1-et terveznek meg) és mindig azokat az alkatrészeket rakják bele, ami az adott készülékhez kell. Ezért lehet látni több helyen szabadon lévő alkatrészhelyeket.
Válaszol
Lex jól írja. Egyébként a rizikós FW próbálgatások helyett (egy rosszul sikerült frissítés gari megvonásos döglést okoz) egyszerűbb lenne megnézni a belét és guglival megkeresni a dekóder IC képességeit. A DVD játékosoknál akkora az árharc és a tömegtermelés, hogy nem tartom valószínűnek, hogy a drágább, nagyobb képességű dekódert használnák és csak FW szinten butítanák.

Én egyszer csináltam FW upgrade-et a Pana DVD-S75-ösömön, aztán majd bekakáltam, mert újraindítás után nem volt kép. Órákig bújtam a fórumot, ahol olyanokat olvastam, hogy bizonyos játékosokból NTSC gép lett az upgrade után, aztán egyszer csak rájöttem, hogy csak annyi történt, hogy RGB-ről visszaállt a gép kompozitra. Az ijedtség mindenesetre volt akkora, hogy ilyesmit soha többé nem csinálok.
Válaszol
Ismerős a helyzet. Big Grin Hasonló érzéseim nekem is voltak már jópárszor. Pl. fordítva bekötött tápmadzag a wincseszternél. Big Grin Még jó, hogy a winyóban volt védelem.

Válaszol
shalafi66 Írta:Ismerős a helyzet. Big Grin Hasonló érzéseim nekem is voltak már jópárszor. Pl. fordítva bekötött tápmadzag a wincseszternél. Big Grin Még jó, hogy a winyóban volt védelem.
?????????????????????Ez meg hogy sikerült??????????????????

Egyébként valószínűleg meg fogom kukkolni a lejátszó belsejét. Úgyis elkelne egy lencsetakarítás. De azért jó lenne tudni, milyen chipet kellene keresni... vagy írjam fel az összeset? Fotót fel lehet ide tenni, ha igen mekkorát? Kis felbontásban nem nagyon van értelme.
Válaszol
Ez egy elég komplex áramkör, jó sok lábbal (a Philips egyik megoldása pl. egy kb. 3x3 centis négyzet alakú chip, 160 kivezetéssel). Olyan túl sok ennyire bonyolult IC nem lesz benne. Smile

Mivel Philips játékos, gondolom Philips dekóder lesz benne. Wink Bár nem törvényszerű, feleségem Philips mini"hifi"jében pl. AN végfok van. .sokk.
Válaszol
h_jozsi Írta:Ez meg hogy sikerült?
Működés közben, éppencsak hozzáértem a fordított táppal, rögtön bezárlatosodott a védelem.
Képet feltölteni meg egyelőre nem lehet, nem érzem, h. akkora szüksgég volna rá itt a fórumon.

Válaszol
shalafi66 Írta:nem érzem, h. akkora szüksgég volna rá itt a fórumon.
Jó. De legalább egy értelmező szótárt kérünk!
Válaszol
.forog. .sokk. Mihez kell az értelMező? Tongue

Válaszol
Mostmár mindegyikhez.
Válaszol
Írd ide a soklábú IC-k típusát azt kiguglizzuk, melyik mi.
Válaszol
Szubvojsz!

Lefotóztam a belsejét, de nem merem ide feltenni, mert félek a retorziótól... van ugyanis Shalafi/Admin uramnál pár hangszóróm...

íme a chiplista (mélment ugyanezen tartalommal)

A SCART panelon (alul) 1 db chip

STV6411A
H222L0207

A fő panelon 5 db chip

A legfelsőn a ráragasztott fehér tv képernyő formájú címkén (ami alatta van azt eltakarja)
5025.4
6.1.10

Alatta balra
nyomtatva
M29W1600T
70N1
AEQH6
ugyanezen beégetve
P1 KW4202
50293
4.22.72.0 (ez a firmware verziószáma)

Ez alatt az egyik százlábú (vagy több) azt hiszem Signetics
OMEGA-DVD
STi5580EVA-ES
A1C-J211PRV
J221X0230

mellette a másik Philips
SAA7812HL
R42667.1
kS0237M3B

és egy kisebb jobbra lentebb
48LC4MI6A2

hú ez kemény munka vót ennyi hülye adat...

szóval csak az érdekel hogy megy vagy nem megy a dolog. Kellemes kuglizást!
Válaszol
A dekóder az STi5580. Ez a chip nem tud MPEG-4-et dekódolni, ergo a készülék semmilyen firmware-rel nem lesz képes DivX dekódolásra.
Válaszol
Hát rendben van, itt a történet vége. Köszönöm mindenkinek - főleg szubvojsznak - a segítséget!
Válaszol
Tudna valaki estleg segíteni? Nem tom felrakni a JBL programját amit innen töltöttem le. Shalafi tanácsára megpróbáltam kibontani az összes tömörített fájlt de mindegyiknél azt írja ki hogy nincs archívum .gonosz. . Mi lehet a probléma?
Válaszol
Az egész zip tartalmát ki kell csomagolni egy üres könyvtárba, majd a setup.exe programot elindítani.
Válaszol
Köszi megpróbáltam de nem sikerült. A főprogramot ki lehet tömöríteni de van négy fájl: samples, winfiles, prog, sysfiles. Kitömörítésnél azt írja ki: Az archívum vagy ismeretlen formátum, vagy sérült!
Válaszol
Ezek mind .Z kiterjesztésű tömörített állományok, de ezeket nem kell kicsomagolni, mert a telepítő fogja. Nem tudom, mivel csomagolod.
Válaszol
Csoda történt. Legalább 5-ször kicsomagoltam már és nem ment, de most lám .sokk. sikerült .zold. Big Grin . Köszi Lex a segítséged Wink
Válaszol
Szívesen. Van mellé egy JBLvidi állomány, amiben a Vidis é:H2000-es hsz-ek adatai vannak, de szerintem inkább vidd fel azt a párat amit használsz, mert az oldalon újabb mérések vannak!
Válaszol
Már a H2000-es állományt bemásoltam, De akkor ezek még régi adatok?
Válaszol
2005.06-os állomány. A mérések pedig szeptembertől indultak.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég