A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OFF-tanoda
Jó kis film .zold. Ja írtam neked e-mailt, megkaptad?
Válaszol
Megkaptam, válasz is fog születni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Szereztem egy muzeális műszert .zold. Tetszik nagyon, csak volna 2 kérdés:

1.: Nincs benne biztosíték, mekkora kell? Nincs odaírva az érték.
2.: Belenéztem a belsejébe, és egy kábel szabadon lóg. Ez a kábel a 220-as bejövő kábel 3. szála, gondolom a földelés lenne, ezt nem kell valahova kötni? Fémházas. Nem látszódik, hogy valahonnan le esett volna, csak úgy ott lóg.

A pontos tip: ORIVOHM II. V.T. VOLTMETER TR1401 EMG1341/E

.zold. .zold. .zold.
Válaszol
Ja és még egy H313-as CCCP-s oszciloszkópot .zold. Ezt tudom valamire használni? .zold.
Válaszol
Kell rajz az Orivohm-hoz ?
Válaszol
Mócsing Írta:Kell rajz az Orivohm-hoz ?

Csak annyira, hogy mekkora a bizti értéke, meg a 220-as rész, hogy van bekötve. Van-e földelés vagy nincs. Ha van akkor küld át e-mailben, köszi .zold.
Válaszol
Ha fémházas, akkor illik lenni védőföldnek. Ha a villásdugója is védőérintkezős, akkor célszerű a védőföldet (zöld-sárga) hozzákötni a fémházhoz (csavar).
Válaszol
Ezért gondoltam én is, hogy földelni kellene, de jobb volna tudni, hogy volt eredetileg. A dugasz le volt vágva...
Válaszol
Milyen színű az a szabad kanóc? Ha zöld/sárga, akkor egyérteműen védőföld. De nem ártana megnézni a dugó felőli részét is (ha szerelhető) akkor lehet biztosat mondani, ha ott is az.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Arw .
Küdj egy normális email címet légyszíves , ezeken itt alul nemigazodok el .
Shalafi .
Kitudnád cserélni a TL SPL képeit ? Amit küldtem azokon nem látszik a görbe eleje . Mindenesetre elküldöm a két új képet .
Üdv.
Válaszol
Persze kicserélem. Smile
És ajánlom az email feliratú gombot. Tongue

Válaszol
Megnyomtam , de csupa érthetetlen dolgot írt ki .
Képek elmentek .
Válaszol
Mócsing Írta:Megnyomtam , de csupa érthetetlen dolgot írt ki .
Képek elmentek .

Az e-mail cím:

arw593@citromail.hu
Válaszol
h_jozsi Írta:Milyen színű az a szabad kanóc? Ha zöld/sárga, akkor egyérteműen védőföld. De nem ártana megnézni a dugó felőli részét is (ha szerelhető) akkor lehet biztosat mondani, ha ott is az.

Dugasz nincs rajta, levan vágva. A dobozban ami be van kötve az tuti a 220, mert megy a kapcsolóra, onnan meg a trafóra. Amúgy ez a 2 szál piros, ami meg szabadon lóg az fekete.
Válaszol
Mócsing, megtelt a freemailes postafiókod, törlhetnél pár levelet. Írtam volna mélt, és visszajött ezzel a hibaüzenettel. Smile

Válaszol
Vettem .

Arw.
Rajz elment .
Válaszol
Töröltem .
Válaszol
arw Írta:Dugasz nincs rajta, levan vágva. A dobozban ami be van kötve az tuti a 220, mert megy a kapcsolóra, onnan meg a trafóra. Amúgy ez a 2 szál piros, ami meg szabadon lóg az fekete.
Akkor totál szabványtalan, de mindegy. Azt a színt, amelyik a DUGÓBAN a föld (ha ott be van kötve, különben kalap kakát nem ér az egész), azt kösd a fémvázra.
Válaszol
Azért mielőtt valakit megölsz, egy kicsit gondolkodj. A dugóban nincs föld és fázis, mert minden dugót be lehet dugni kétféle képp.

arw!

A védőföld a lényeg, ami be van kötve két szál (piros) az a föld és a fázis, a fekete meg a védőföld, bár én kicserélném az egész kábelt szabványosra (kék, barna, zöld-sárga)
Egyébként, ha nem értesz hozzá, akkor inkább ne nyúlj hozzá, mert a 230 V nem játék. Nem véletlenül van ráírva a készülékekre, hogy csak szakember nyúljon bele. Mert akár gyilkológépet is lehet készíteni belőle. Sokan haltak már meg így!!!
Válaszol
Köszönöm, megkaptam a rajzot, azon rajta van a bizti is meg a bekötés. A kábelt kicserélem a szabványosra, de pont ezért is szedtem szét, mert ilyet még nem láttam, aztán elég nagy bátorság lett volna csak úgy rákötni egy dugaszt... De egyébként a tuti az lesz, hogy egy hozzáértővel átnézetem mielőtt a 220 rá lesz kötve. Tehát nyugodt lehetsz .zold. Köszi mégegyszer a rajzot, meg a leírást.
Válaszol
Lex Írta:Azért mielőtt valakit megölsz, egy kicsit gondolkodj. A dugóban nincs föld és fázis, mert minden dugót be lehet dugni kétféle képp.

arw!

A védőföld a lényeg, ami be van kötve két szál (piros) az a föld és a fázis, a fekete meg a védőföld, bár én kicserélném az egész kábelt szabványosra (kék, barna, zöld-sárga)
Egyébként, ha nem értesz hozzá, akkor inkább ne nyúlj hozzá, mert a 230 V nem játék. Nem véletlenül van ráírva a készülékekre, hogy csak szakember nyúljon bele. Mert akár gyilkológépet is lehet készíteni belőle. Sokan haltak már meg így!!!
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Nem értek néhány dolgot. Ez első rész nekem szólt? Ha igen, biztosíthatlak hogy nincs szándékom megölni senkit. Az tény hogy elsiklottam a fölött, hogy a dugó le van vágva, így persze nem lehet bekötve semmi a dugó felőli végen. De ezt belátom.

Hogy a dugóban nincs föld és/vagy fázis, az szemenszedett baromság. Akkor mi a frász van benne? A földeletlen (ma már szabványtalan) dugóban is van fázis és nulla, a földeltben persze föld is. És pont azért szimmetrikus kialakítású a föld csatlakozás, mert mindegy hogy fordítva dugod be esetleg, a föld akkor is föld a többinek meg mindegy. De vannak olyan országok, ahol a szabványok még ezt sem engedik meg, a dugót CSAK egyféleképpen lehet bedugni - fázis a fázishoz, nulla a nullához. Úgyhogy az első résznek nem volt semmi értelme, a másodikkal teljesen egyetértek.

Másrész alapszabály, hogy fém résszel rendelkező BÁRMILYEN hálózathoz csatlakozó berendezést védőföldeléssel is be kell kötni akkor is, ha a fémrész SEMMILYEN összeköttetésben nincs semmilyen elektromos áramkörrel, kivéve ha nem speciálisan kettős szigeteléssel készült. Annyira kivéve, hogy azokat földelni TILOS! Ezeknél ez elsősorban a hálózati trafó kialakításánál már eldől. Régebbi készülékeknél szinte biztos, hogy nem kettős szigetelésű. Az ORIVOHM meg lehet hogy idősebb Lexnél.
Válaszol
Arra akartam utalni, hogy a föld és a védőföld nem ugyanaz. A föld a nulla másik elnevezése, és akár a fázis is lehet rajta, ha úgy van bedugva. Ha ezt kötné a fémházra, akkor érdekes lenne. .otlet. .torz.
Válaszol
Lex Írta:Arra akartam utalni, hogy a föld és a védőföld nem ugyanaz. A föld a nulla másik elnevezése, és akár a fázis is lehet rajta, ha úgy van bedugva. Ha ezt kötné a fémházra, akkor érdekes lenne. .otlet. .torz.
Hát itt a szörnyű tévedés. A nulla SOHASEM volt földnek (esetleg laikusok kavarhatják össze a két fogalmat) nevezve, oda normális esetben NEM KERÜLHET fázis. Éppen ezért csak részeg villanyszerelő köthet földet nullára dugónál vagy készüléken belül. Ha földről beszélünk, az erősáramban ez MINDIG egyenlő a védőfölddel, gyengeáramnál (egy készülék ilyen áramköreinél) más a helyzet. Ott a sasszi képviseli a földet. Tehát a gyengeáramú föld (de ott más a szerepe) és az erősáramú védőföld között lehet kapcsolat, ez az adott készüléktől függ. Kettős szigetelésűnél pl. ez kizárt. Ha nem kettős szigetelésű, akkor meg kötelező.

A védőföld szerepe (erősáramról van szó!) pont az, hogy a nullavezető hibája esetén azon follyon el az áram, ne a honpolgáron. És még lehet cifrázni azzal például, hogy ha megnézel egy régebbi rádiót, ott a megfelelő AM vételhez is van föld csatlakozás. De ez megint egy másik föld, és nincs koze ez előbbi kettőhöz, mert ez nagyfrekvenciásan föld.
Válaszol
A védőföldnek nem az a funkciója, hogy a nulla meghibásodásakor ne a használón follyon át az áram, hanem az, hogy a készülék szigetelésének meghibásodásakor, amikor belső hiba miatt kikerülne a hálózati feszültség a házra, akkor a házra kötött védőföldön keresztül follyon zárlati áram, ami leoldja a biztosítékot vagy kismegszakítót.
Válaszol
Szerintem ha összefutsz egy villanyszerelővel ezt a témát ne forszírozd előtte. Egyik szavaddal cáfolod a másikat. Helyesen így van:

A védőföldnek az a funkciója, hogy a nulla meghibásodásakor ne a használón follyon át az áram, így a készülék szigetelésének meghibásodásakor, amikor belső hiba miatt kikerülne a hálózati feszültség a házra, akkor a házra kötött védőföldön keresztül follyon zárlati áram, ami leoldja a biztosítékot vagy kismegszakítót.
Válaszol
Amit leírtam az teljesen jó, amire átírtad az a baromság. Gondolj bele. A nullának nem kell meghibásodni, hogy megrázzon az áram. Elég ha pl. a fázis vezető valahol elszakad és hozzáér a házhoz. Ha nincs védőföldre kötve, akkor ráz a ház, pedig a nulla sértetlen!!!
Ja és a nullát szokás erősáramú technikában is földnek hívni, mivel a nullát a trafóknál ill. a generátoroknál leásott fém rúddal vagy fém lemezzel földelik. Innen ered a földelés elnevezés. A védőföldet pedig ebből(a nullából) ágaztatják le a lakásoknál.
Válaszol
Bár ezzel még mindig tudnék vitázni, de látom, hogy értelmetlen, ezért ezen a ponton befejezem. Csak azt tudom tanácsolni, hogy ne vágj bele egy szakvizsgába.
Válaszol
Miért, Te már próbáltad a szakvizsgát és nehéz volt? .haha. Egyébként mi a probléma azzal, amit leírtam? És miért gondolod, hogy nem értek hozzá? A lakásom villanyszerelését én csináltam és még minden családtag él. .haha.
Válaszol
Olyan magaslabdát dobtál fel, hogy könnyű (és olcsó) dolog volna kihasználni. De mint mondtam, befejeztem.
Válaszol
Visszaolvasva: majdnem ugyanazt írtátok mindketten, csak apró különbségek vannak. Smile

Válaszol
Csak azon az apróságon múlik az életed. És nem értem, hogy h_jozsi miért beszél ilyen magas lóról, mintha csak neki lehetne igaza és ő nem tévedhetne, illetve én semmiképp nem érthetnék a témához.
Vegyünk egy egyszerű példát. Van egy rezsó. Nincs bekötve a védőföldje és egy-két gyöngy eltörik és hozzáér a főzőlaphoz a szekasz. A rezsó vígan működik tovább, mert ugye az áram útja nem szakadt meg, de a fémházra is kimegy a hálózati fesz. Ha van védőföld, akkor a szekasz a védőföldön keresztül rövidrezáródik és leold a bizti.
Válaszol
shalafi66 Írta:Visszaolvasva: majdnem ugyanazt írtátok mindketten, csak apró különbségek vannak. Smile
Pont abban nincs egyezség. Ezért fejeztem be.
Válaszol
Szerintem ne fejezd be, mert ezzel tulajdonképpen azt mondod, hogy nem vitázol velem, mert hülye vagyok a témához. Én próbáltam példákkal alátámasztani a véleményem. Mi lenne, ha te is megpróbálnál valamit a lekezelés helyett? :?
Válaszol
.oh. Bocs, h. belepofázódok, de sztem is beszéjjétek meg, ha egy mód van rá. Smile Meg azér én is kiváncsi vagyok, hogy is van ez. Mintha mindketten ugyanazt írnátok, csak máshonnan nézve. .forog.

Válaszol
Lekezelésről nincs szó, ne ródd fel, amit nem írtam le. BEFEJEZÉS esete forog fenn. Megúntam, mert nincs épíítő jellege. Most ezen vitázzunk tovább? Nem fogok. Folytathatod, de egyedül kell.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 8 Vendég