A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OFF-tanoda
Én csak annak a magyarázatát szeretném, hogy miért rázhatná meg az áram a használót, ha meghibásodik a nulla???
Válaszol
Talán kérdezd meg a vízvezetékszerelőt, aki tavaly kicserélte a vízóra aknában az elzárószelepet és a vízben állva gumicsizmában bizsergette az áram, mert rossz volt a nullavezető kontaktusa (az áramszolgáltató megállapítása, nem az enyém) és a földelés is. Szerencsé(m)re ezt nem nekem kellett megtapasztalnom, bennünket csak a vizcsap bizsergetett. Tehát akarhatsz meggyőzni az ellenkezőjéről, de azt mondom: ki lehet próbálni. Nem kívánom hogy megtapasztald Te vagy a családod - én viszont tudom. Én próbáltalak meggyőzni de nem sikerült. Ha akarod elhiszed, ha nem hát nem muszáj de ettől így van. Ezért nem látom értelmét tovább kötni az ebet a karóhoz. Meg hát van szakirodalom, miért én győzzek meg bárkit?
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
shalafi66 Írta:.oh. Bocs, h. belepofázódok, de sztem is beszéjjétek meg, ha egy mód van rá. Smile Meg azér én is kiváncsi vagyok, hogy is van ez. Mintha mindketten ugyanazt írnátok, csak máshonnan nézve. .forog.
Javaslom a "read-only" módot Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Nálam ez másképp műkszik. RO módban mindig hüjje gondolataim támadnak, amiket később szépen leírok. Tongue
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Ez tetszett.
Válaszol
Nem fordult meg a fejedben, hogy Te nem tudsz valamit?
Az áramszolgáltató álltal megállapított rossz nullavezető kontaktus egyben a védőföld hibás kontaktusát is jelenti, mivel a lakásodig nincs védőföld, hanem a lakásod elosztódobozában van a nullára kötve a védőföld (NEFH), így ha eddig az elágazásig sérül a nullavezető, akkor a védőföld se működik. De ez a lakáson kívüli dolog és nem a készüléken belül van!! Ráadásul, hiába van a fém borításra kötve a védőföld, ha kint szakadt a nulla, akkor a védőföld se megy és simán ráz a cucc.
PS.: 2 könyvszekrény tele van szakirodalommal.
Válaszol
shalafi66 Írta:Nálam ez másképp műkszik. RO módban mindig hüjje gondolataim támadnak, amiket később szépen leírok. Tongue
Ez árt a szépségnek,káros az egészségre,és még a fogakat se tiszticcsa.Ez a tapasztalat. Big Grin
Üdv Doki!
Válaszol
Az orromat tiszticcsa? Big Grin
Válaszol
Lex Írta:Az orromat tiszticcsa? Big Grin
Asztatse. .haha.
Üdv Doki!
Válaszol
.torz. .zold. Látom rosszak és gonoszak vagytok, én viszont nagyon szép és okos, a gondolataim ellenére is. Tongue .ordog.

Válaszol
Ehhez viszont nem passzol az az ördögi a szmájli...
Válaszol
Légy oly kedves, válaszolj a kérdésemre! Köszönöm.
Válaszol
h_jozsi Írta:Ehhez viszont nem passzol az az ördögi a szmájli...
Dehogynem, mert ugye az [ördög]től még én is lehetek szebb egy fokkal. Wink

Válaszol
Hali!

Ha már épp a földelés a téma: 50Hz-es búgása van az erősítőnek. Gondolom azért mert nincs földelve. Ha földelt konnektorba dugom akkor is búg, viszont ha a fémrészéhez érek, akkor gyakorlatilag megszűnik. Ez normális? Valahogy nem érzem magam biztonságban .sokk. , és zavaró is. Küldjem vissza gariba, vagy meg tudja egy szaki is csinálni?
Válaszol
Gyári erősítő? Milyen villásdugó van rajta? Mert valszeg védőföld nélküli, mert az erősítők kettős szigetelésűek, így a fémház nincs földelve, de nem is szabad. Valóban meg kellene nézetni szakemberrel (szervizben!). Főleg ha még garis.
Válaszol
Véletlenül nem Wharfedale PC10+ szubról van szó? Annál volt ilyen. A hazai márkaszervíz szerint csak ott fordul elő, ahol kábeltv megy be a lakásba, az szedi össze az utcai hálózatról. Sok helyen pl. az erősáramú oszlopokra szerelik a tv kábelt, baromi közel egymáshoz, de máshol is futtathatják egymás mellett. Biztos így olcsóbb a hálózatépítés. Szóval, azt tanácsolták hogy földeletlen aljzatból kell használni vagy ki kell kötni benne a védőföldelést - szaktanácsadás a javából. Így valóban nem brummogott, de másra nem tanácsos használni az ominózus aljzatot. Ki kell próbálni egy földeletlen hosszabbítóval például, ha máshol nem lehet kikötni pl. fröccsöntött dugó miatt.
Válaszol
Nem ez Kampo márkájú a Conradból rendeltem. Csínáltam néhány kísérletet. Ha rákötöm a konnektor földjére a fémházat, akkor zúg, de ha én nyúlok hozzá akkor nem. Valami kapacitív dolog lehet. Megpróbálok beiktatni a föld és erősítő közé egy kondit.Ja amúgy védőföld nélküli a dugó.
Válaszol
Megoldódott a probléma. A kondit a fémház, és az egyik nem használt csatlakozóhoz kötöttem és megszűnt a búgás. Big Grin
Válaszol
Gratulálok! Csak azt nem tudom, milyen is az az egyik nem használt csatlakozó, mire szolgál?
Válaszol
Semmire! Éppen ezért nem használja Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Ez logikus. Mindjárt gondoltam, hogy nem a vizszelep csatlakozása lehet...
Válaszol
Alacsonyszintű kimenet, amivel több erősítőt is össze lehet kötni.
Válaszol
Akkor itt valami erősítőn belüli tervezési vagy szerelési trehányság lehet. Ahogy megoldottad, ilyen kondi szokik lenni ezen a módon, de az erősítő dobozán belül.
Válaszol
Jó a mélysugárzós oldal.
Válaszol
Smile Igen, egész tűrhető lett. Sajnos nem tökéletes. Wink

Válaszol
OFF

MA VAN N Ő N A P !!!!!!!!!
Üdv, Péter
Válaszol
[Kép: virag.gif]

Válaszol
Miért off? Mindjárt megyünk körbenyalni a lányokat/asszonyokat meg a pezsgőspoharat...
Válaszol
Nekem az tetszik legjobban , mikor NŐNAP alkalmából a férfiak varázsolják el magukat .

Egyébként minden férfinak ,szüksége van egy nőre . Egyszerüen nem lehet mindent a kormányra kenni .
Válaszol
.ordog. i

Válaszol
Rendben értettem a célzást, az E/3-at kevésbé. Big Grin

Válaszol
Mócsing a macskád előkerült már? Smile

Válaszol
Lehet, hogy azért jó az egyik dobozának a csillapítása, mert benne maradt a macska. Csak az a kaparó zaja ne lenne. .haha.
Válaszol
Elmúlik, ha kirágja egy mouse... de milyen macska az, amelyik otthagyja a mócsingot? Whiskas? .zold. ~~~~~~~~~~~~
Válaszol
shalafi66 Írta:Rendben értettem a célzást, az E/3-at kevésbé. Big Grin
OFF
E/3. Így hívják a Miskolci Egyetem hármas számú kollégiumát.
Üdv, Péter
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 8 Vendég