A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OFF-tanoda
fdsa Írta:Ráadásul a finn nyelv teljesen érthető is: http://www.youtube.com/watch?v=Otcj0rLZpYc

GIGALOL .bomba.
Válaszol
vava Írta:Gyerekek nekem miért nem működik az a link??????
Énis akarom látni Big Grin
Ez működik?
Üdv, Péter
Válaszol
Kedves topeti és Többiek!

A Design az OK, de a hangja?

.aaa.

Nem kapkodnak utána, úgy látom.

Üdv! SMA
Válaszol
Sziasztok!

Peti: nem működik!

Mindenki!

Egy kérdésem lenne ami itt lehet hogy off ugyanis hsz-ről van szó de a kérdésem a következő.

Kinek éri meg ilyet venni 935 000 ft/db-ért?????

http://www.tempomusic.hu/pdfek/fw800n.pdf

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Kedves vava és Többiek!

Ez igen jó lenne szubbasszusnak, már régóta ismerem, csak az ára....
Szép, nagy doboz kell hozzá.
Tornacsarnok méretű szoba.
Jó erősítő, ami tényleg mélyre lemegy.
Sok pénz.

Üdv! SMA
Válaszol
De megéri?????????
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
935 000 ft/db-ért?????

Nem! Ennyiért már egész jó hangfalpárat lehet kapni. Vagy bármi mást.
Persze itt saját szempontok érvényesülnek.
Válaszol
Helló!
2007 márc. 18-án lesz a Fonóban kiállítás? Ki tud róla valamit?

http://audiofono.blogter.hu/?archive&id=1
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Szóval senki, semmit?

Válaszol
cirrus Írta:Szóval senki, semmit?
Megyünk páran.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Megyek, csak befonom a hajam. Big Grin
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Kedves vava és Többiek!

Nem éri meg, azért is olyan drága, mert kevés készül belőle.

Élménybeszámolót kérünk a fonóról.
Üdv! SMA
Válaszol
Kevés volt az élmény, hifi-t csak egy helyen, a kisszobában lehetett hallani.

Válaszol
cirrus Írta:Kevés volt az élmény, hifi-t csak egy helyen, a kisszobában lehetett hallani.
Jó volt az ebéd, sokakkal találkoztunk, Cirrus, írhattad volna hogy jössz, nem értem, hogy kerülhettük el egymást...
Alkatrészek is voltak, Vishay kondikat vettem 10 uF 305 V~ MKP 300 Ft/db, 22 uF 100 V- MKT 100 Ft/db.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Korán mentem, korán eljöttem, a CD-ket, ami kellett leraboltam, a klassz hangfalat Seas 27 TF-el és Vifa PL18W-vel meghallgattam, többnek nem volt értelme számomra.

Válaszol
Szia Marci!

Első nekifutásra légyszives a beszéd stílusodat hangold úgy hoyg egy nyilvános fórumon senkinek se legyen "ronda"
Másodikra: Énszerintem (bár nemigazán értek hozzá) nem melegednek olyan mértékben a váltók hogy megsüljenek.
Amúgy a homokkal szemben feltámadt egy kétségem de ez annyira buta feltevés hogy inkább nem fojtom röhögésbe a fórum összes lakójéát vele Smile

üdv: vava
Válaszol
ok, visszafogom magam, hogyha nem vagytok vevők rá, montjuk az én korosztályomban és a baráti körben ezek inkább elmennek, mint itt a felnőttek között teljesen egyet értek, elnézést kérek.

az ötletet meg halljuk, egy jó poén sosem árt Smile
Creative E-MU 1212M ---> Neotech KHS-CA-201 ---> Sony TA-F730ES ---> Gale 315 ---> Celestion F38
Válaszol
Szaisztok!

Nemtudom észrevettétek-e de ez itt mind OFF!

Könyítsük meg szegény salla munkáját és haladjuk a váltó topik felé!

üdv:vava
Válaszol
gondoltam rá én is, de olyan meg konkrétan nincs h váltó csak váltó alkatrészek, ez meg nem éppen alkatrész, ez csak egy leendő 2 utas dobozon belüli váltó elhelyezési-rögzítési megoldás (egyébként van benne igazság, hogy nem teljesen ide tartozik, de rá lehet erőszakolni Smile )

a kis pioneert, pedig nem tehetem az 1 utas-hoz, mert ugyan nem olvastam bele, de ott a legszínvonalasabb hangszórókról beszélhetnek, egyébként pedig 2 utasnak írják a pioneer lapján, pedig köze nincs hozzá, a 2 kónusz az nem két út, mivel egy motor mozgatja (szerintem legalábbis).
Creative E-MU 1212M ---> Neotech KHS-CA-201 ---> Sony TA-F730ES ---> Gale 315 ---> Celestion F38
Válaszol
Kedves Mindannyian!

Bocs, hogy itt teszem szóvá, de már a nyári időszámítás aktuális, át kéne állítani az órát. Smile

Üdv! SMA
Válaszol
Jó, átállítottam mindenkiét.

Válaszol
Marci Írta:... 2 utasnak írják a pioneer lapján, pedig köze nincs hozzá, a 2 kónusz az nem két út, mivel egy motor mozgatja (szerintem legalábbis).
Elektromosan egy utas, mechanikusan 2 utas
Válaszol
Ezekszerint minden hangszóró legalább kétutas...

Válaszol
shalafi66 Írta:Ezekszerint minden hangszóró legalább kétutas...
Ha a porvédő sapka dómsugárzóként működik, akkor igen. Befelé görbülő porvédővel ez a hatás csökken. Akusztikusan átlátszó, önmagában nem sugárzó anyagú porvédővel talán valóban egyutas hangszóró készíthető.
A második út jelenléte látszik az impedanciamenetben is egy újabb rezonancia megjelenésével az 500 Hz - 1 kHz körüli tartományban, és az irányjelleg-görbékben is. Az irányjelleg-görbe először beszűkül, majd a második membrán rezonanciáján kiszélesedik, később újra elkezd beszűkülni.
Válaszol
.zold. NNaugye. Tudtam én, hogy tudod. Azért a porvédő és a dómsugárzó közti párhuzam már enyhe túlzás. Smile

Válaszol
Ha dómsugárzót csak 5 kHz fölött definiálod, akkor igen. Egyébként nem.
Válaszol
Adott egy eszköz, amit a 230-as hálózatról 5V/1,5A teljesítményű adapterrel lehet megtáplálni. Én autóban 12V-hoz "építettem" egy tápot egy 7805-ös IC-ből, de ennek állítólag 0,8A a max teljesítménye, amit le tud adni, Tudnátok mondani egy könnyen beszerezhető IC-t, ami tudja a fenti 5V/1,5A-t, esteleg a 2,5-3A-t is?

...és a végére egy kis móka.

Az alábbi weblap segítségével http://www.sat-gps-locate.com és a
mobilszám ismeretében pillanatok alatt kiderítheted hogy merre jár a
barátnőd, barátod, feleséged, ismerősöd.
Csak be kell ütni az országot majd a telefonszámot és indulhat is a
keresés.
Hihetetlen mire nem képes ma már a technika.
Üdv, Péter
Válaszol
7805S. És az eszköztől függ, de lehet, hogy megfelelne a sima változat is. Végső esetben, ha nem jön össze lehet duplázni.

Válaszol
És mennyire melegszik ez az IC ? Remélem nem egy hőtermelő-bajnok Smile
Üdv, Péter
Válaszol
A rajta eső teljesítménytől függően melegszik. Mivel nem kapcsolóüzemű, ezért el kell fűteni a különbséget.

Válaszol
Szerintem a 7805-nek sok a 12 V .
Válaszol
topeti Írta:Az alábbi weblap segítségével http://www.sat-gps-locate.com és a
mobilszám ismeretében pillanatok alatt kiderítheted hogy merre jár a
barátnőd, barátod, feleséged, ismerősöd.
Csak be kell ütni az országot majd a telefonszámot és indulhat is a
keresés.
No , ez is azokközé a dolgok közé tartozi ,amiről jobb ha az asszony nemtud . .ok.
Válaszol
Biztos tréfakekszet reggeliztem.... Smile

Két villanyszerelő ácsorog az állványon. Rászólnak egy arra járó öregasszonyra:
- Nénike, legyen szíves, adja már fel azt a piros drótot!
A mamóka odaadja.
- Köszönjük! Látod Józsi, mondtam én, hogy nulla, te meg jössz itt a hülyeségeddel, hogy fázis!

A vadász az erdőben megbotlik egy kiálló gyökérben, és véletlenül tökönlövi magát söréttel. Viszik a kórházba, úgy-ahogy összefoltozzák. Műtét után az orvos azt mondja:
- Itt egy barátom címe, délután keresse fel!
- Ő is orvos?
- Nem, furulyaművész. De megmutatja magának, hogy hogyan rakja az ujjait, hogy ne pisálja szembe magát.
Üdv, Péter
Válaszol
Nem sok az, esik rajta 7 V. Smile Elvileg olyan 40V a felső bemenőfesz határa, ha jól emlékszem, amit ezek a stab. IC-k feldolgozni képesek. Nincs kedvem megnézni.

Válaszol
Pedig jó lenne . Gondoldel esik rajta 20 V , egy A nál ,20W-ot kellene eldisszipálnia . Úgy emléxem 1.5 A-es a 7805 .
Másfél A , és 7 V nál is 10.5 W . az pedig nagyon sok . Be kellene tenni elé egy 7808 at v. 09-et . Akkor jobban bírná . Mindenesetre jó hűtés kell nekik .
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 96 Vendég