A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Milyen az eredmény, ha autóerősítőt szobai hangfalakra
Sziasztok! Milyen végeredménnyel számolhatok, ha autóerősítőt akarok szobába rakni szobai hangfalakkal párosítva! Szerintetek milyen ötlet? Mert szeretnék egy erősítőt, és az autósok sokkal olcsóbbak! Miért van ez a lényeges különbség? Köszi szépen!
Válaszol
honyike Írta:Sziasztok! Milyen végeredménnyel számolhatok, ha autóerősítőt akarok szobába rakni szobai hangfalakkal párosítva! Szerintetek milyen ötlet? Mert szeretnék egy erősítőt, és az autósok sokkal olcsóbbak! Miért van ez a lényeges különbség? Köszi szépen!

Szia!
Legkozelebb figyelj, hogy ne nyiss duplan topikot.

A tapasztalat hogy a kommersz olcso autos erositok messze nem rendelkeznek olyan parameterekkel, amit Hi-Fi-nek neveznek...
Ott a leheto legnagyobb foku hallaskarositas a cel Smile .torz.
Szerintem zsakutca....
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
BalekAlak Írta:Ott a leheto legnagyobb foku hallaskarositas a cel Smile .torz.
Szerintem zsakutca....
De talán subnak jó. Ott kevésbe jelenik meg a minőség hiánya.
Üdv: Crockoo
Válaszol
...és bírja a 2 ohm terhelést is Wink
Csak ugye csinálj 20-30A DC 13,5V-ot... Na az sem olcsó...
Válaszol
Ok, köszi, legközelebb figyelek!

Szóval aztmondjátok, h hülyeség, és hogy inkább gyűjtsek még pénzt, és vegyek egy normális, max használt HI-FI erősítőt?!?!
Válaszol
Kedves honyike és Többiek!

Igen, gyűjtsél.

Üdv! SMA
Válaszol
Csak megerősíteni tudom az előttem hozzászólókat. Mivel mára gyakorlatilag megszűnt a középkategóriás sztereó erősítők gyártása, így ajánlott valami apróhirdetéssel foglalkozó részt megkeresni. Az itteni rész is tartogat ilyet. Több ilyen is van, szükség esetén linket is írok. Természetesen ez nem jelent garanciát a minőségre és az esetleges hibák, nem szakszerű javítás nyomai és eredményei hamar előjönnek.
Tehát tessék komolyan venni a vétel előtti teljes vizsgálatot. Még úgy is messze jobb minőségű erősítőt kapsz. Kis szerencsével olcsóbban is. Szerk: mennyi is egy jó toroid +-20V-os trafó ilyen teljesítményhez? Hehe szerintem már abból lehet egy jobb erősítőt építeni . . .
Válaszol
Köszi szépen! Tudnál néhány linket írni? Találtam párat, de ott nemigazán voltak olyanok, amik szóbajöhetnének! Pl. túl drága, túl kicsi, esetleg nem működött.....
Válaszol
NAD 3020 Wink
Olcsó nagyon jó viszont ritka.

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
honyike Írta:Köszi szépen! Tudnál néhány linket írni? Találtam párat, de ott nemigazán voltak olyanok, amik szóbajöhetnének! Pl. túl drága, túl kicsi, esetleg nem működött.....
Jajjj! Bocs, de nem vettem észre az írásod. Egész megbízható forrás nincs a használt piacon. Nézz körbe a HifiPiac erősítős apróhirdetések oldalán, vagy a teszvesz-en. Az előbbi kicsit komolyabb, de vegyesen szoktak hirdetni. Amit az egyikén megtalálsz általában a másikon is ott van. A vava által írt erősítő valóban jó, de vannak jobbak is. Néha van egy-egy HEED is, ami számomra már a jó erős kategória. Viszont a legfőbb intelmet ne felejtsd soha: Ember, mondottam előbb hangfalat végy/építs és hozzá végy erősítőt! Tehát mindenképp hallgasd meg akár több alkalommal is a hangfaladdal az erősítőt mielőtt döntenél. És most olvasom, hogy az előző írásom vége pont ellentétes azzal amit írni akartam. Venni lehet annyiból és nem építeni. .oh.
Válaszol
A HEED nagyon nagyon komoly már (legalábbis nekem)
mind a két nagybátyjám vett 1-1 HEED obelisc pro erősítőt persze használtan.
Az egyik 40 000 volt a másik 32 000.
Fel lett rakva a hirdetés és másnapi telefonunkon már rá kellet licitálni mert dugig volt vevővel az eladó.
Kb 2 év eltéréssel elt véve a kettő de én modnodm jobb nem kell!!! Felesleges. Ameik már egy kicsivel is jobb az hatványozottan drágább is.
És hát ne feledjük hogy TÁMOGATNI A MAGYAROKAT ÉS TERMÉKEIKET!!!!!!

Ez nálam mindíg elsődleges szempont!

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Köszi a segítséget! Hülyén fog hangzani, és azt fogjátok mondani, h semmitse értek hozzá, de legalább legközelebb tudnifogom! A 2 utas erősítők hátulján miért van 4 hangfalcsati? Sejtésem van, de valszeg nem jó. Nekem most még a kezdetekhez kéne 1 egyszerűbb erősítő! Mi a véleményetek a http://www.vatera.hu/mnc_200w_erosito_35222404.html
és a http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=35786126 !
Nekem 80-100Wattos erősítő kéne, vagy jobb esetben 2X200-as!
Válaszol
Én a denont vinném .forog.
Válaszol
Denonra fel Wink
Válaszol
Meg kell hallgatni! Ebben a kategóriában még találhatsz Marantzot is. Ne kapkodd el. Szerk: csak én nem találtam a Denon típusát a hirdetésben? Egyébként a négy hangfalkimenet a biwire miatt van. Ezzel kapcsolatban elég sok írást találsz a fórumon. Jó is meg nem is. Szerk: látom érdeklődtél az eladónál. A pontos típusszámát is kérdezd meg. Talán valamelyik HFP-ban van róla teszt. Mondjuk nem sokat adok a tesztekre, de iránynak használhatóak.
Válaszol
http://www.vatera.hu/heed_obelisk_35632623.html
Válaszol
A tanácsodra utánanéztem a MARANTZ -nak, és találtam 1 jó erősítőt.

http://www.vatera.hu/marantz_pm_710_35835226.html

Szerintetek? Köszi Gábor!
Válaszol
Ugyan nem mai fiú(lány?), de egy jó darab. Természetesen az alap kockázat még most is megvan. Mivel már nem tegnap készült, pár kondi nem biztos, hogy a csúcson van. Egy JÓ szerelő kicseréli ha kell. Az ajánlott kategória egyik szereplője. DE!!!! Hallgasd meg. Ha lehet, akkor a saját dobozaiddal. Azzal kell jól szólnia számodra, nem a B&W-el.

Szerk: Most nézem, már 80-ban is forgalmazták. Itt egy kis infó, bár elég szerény az oldal.
Válaszol
A hozzá való hangfal még meg sincs, meg sajna nemigazán áll módomban ennyit utazni, azért hogy meghalgassam! A dobozok meg még mint mondtam nincsenek meg, mert előbb legyen 1 erősítő, és utána hozzá tartozó dobozokat, mert dobozból egyszerűbb találni mint erősítőből! Köszi az infót, ezis segített!!
Válaszol
Sajnos csak darabra van több hangfal. Valójában jó erősítőből több van mint jó hangfalból, annak ellenére is, hogy már alig gyártanak sztereó erősítőt.
Válaszol
A keresésemeredménye viszont pont az ellenkezőjét mutatja! Hangfalból 2Xannyit találtam mint erősítőből! De azis lehet, hogy halasztom a vásárlást, gyűjtökmég, és akkor egy újat keresek, vagy egy nagyobb használtat....

Lehet hogy okosabb lenne....
Válaszol
Én biztos vagyok benne hogy okosabb lenne Wink
Válaszol
Wagnerur Írta:Sajnos csak darabra van több hangfal. Valójában jó erősítőből több van mint jó hangfalból, annak ellenére is, hogy már alig gyártanak sztereó erősítőt.
honyike Írta:A keresésemeredménye viszont pont az ellenkezőjét mutatja! Hangfalból 2Xannyit találtam mint erősítőből!

hmmm
Válaszol
hmmm[/quote]

...a hangfal csak egy doboz,amibe nem lehet pakolni...és ennek ellenére el kell fogadtatni nőnemű lényekkel

többesszám= 1 is sok....

...a hangfalépítők korán halnak,ezér vannak kevesen...
pia nyer
Válaszol
Wagnerur Írta:már alig gyártanak sztereó erősítőt.
Azért vannak még gyártók, akik "pontos" (értsd: 5.1, 6.1, 7.1) rendszerek mellett tartanak stereo erősítőket is.
A HiFi nem halhat ki Smile
Üdv: Crockoo
Válaszol
Crockoo Írta:
Azért vannak még gyártók, akik "pontos" (értsd: 5.1, 6.1, 7.1) rendszerek mellett tartanak stereo erősítőket is.

te acc.. rá ?...nem sok...kivéve az árukat...
http://www.ittveddmeg.hu/products.php?action=company&typeid=18
Ittveddmeg
http://www.hifimix.hu/main.php?kid=1&fid=1&aid=118
HifiMix :: online műszai áruház
http://www.ebolt.hu/category78.html
eBolt Műszaki Áruház - Szórakoztató elektronika / Asztali HiFi-készülék / Stereo erősítő
http://www.cineness.hu/cats/0202.html
CineNess.hu
pia nyer
Válaszol
pionyer Írta:
Wagnerur Írta:hmmm

...a hangfal csak egy doboz,amibe nem lehet pakolni...és ennek ellenére el kell fogadtatni nőnemű lényekkel

többesszám= 1 is sok....

...a hangfalépítők korán halnak,ezér vannak kevesen...
Elég negatív ez a jövőkép számomra. :-D
Válaszol
Crockoo Írta:
Mivel magam is kíváncsi voltam, vajon milyen a sztereó erősítők felhozatala, és magam is pionyer által linkelt oldalak jöttek be. Ami szimpatikus volt az már közel volt a 7 számjegyhez. :-S
Válaszol
A HiFi nem halhat ki Smile[/quote] Mivel magam is kíváncsi voltam, vajon milyen a sztereó erősítők felhozatala, és magam is pionyer által linkelt oldalak jöttek be. Ami szimpatikus volt az már közel volt a 7 számjegyhez. :-S[/quote]

...irgyuk hejesen-HÍGh fidelcastro...a mit csinál fidélcastro,ha szalutál ? kérdésre adott helyes válasz...ity ni

hogy a témáról is szó essen,nagy előnye az autórádiónak,ill.erősítőnek,hogy pc tápról is megy...

tudom,GÁZ,mer valahol olvastam,hogy az icében lassan terjed a kultúra a lyukhatás miatt...ezér jobb acsőmer abba fénysebességgel megy minden...világít is

nyomorú hígfidelisták külömböző színű ledekkel emittálják ezt a hatást...ládd világító pc...NEON-valami filmhős neve...

...a hegedű olyan hangszer,amire tehénbél húrokat feszítenek,de csak rosszul adja vissza ennek az állatnak a hangját-karinthy
pia nyer
Válaszol
pionyer Írta:hogy a témáról is szó essen,nagy előnye az autórádiónak,ill.erősítőnek,hogy pc tápról is megy...
Ebben biztos vagy? Próbáltad is? Mert az csak 12,xV ha jól emlékszem. Vagy olyan (szerk: 14V) is van benne? Neki meg nem árt a 14V, legalábbis ha rendesen hajtva vagyon.

Amúgy (minősége miatt) egyáltalán megérné akár egy komolytalan PC-tápot is használni ilyen célra? :?
Válaszol
Szerintem megéri!

Ha csak a konyhába vagy a műhelybe szánod mint "zajforrás" Akkor teljesen megéri. Egy levetett autórádiót már fillérekért ha nem ingyen megkapsz egy kis PC-tápról nem is beszélve.
A tápot egy kicsit bütykölni kell hogy kiadja amit kell (12V) de 2db ic-vel megvan oldva.

Ötletes praktikus megoldás sztem.
A mi műhelyünkbe is van (ott mondjuk egy aksiról meg és egy csepptöltő éjjel nappal tölt ha kell)

üdv: Vava
Válaszol
[quote="vava"]Szerintem megéri!

Ha csak a konyhába

A mi műhelyünkbe is van (ott mondjuk egy aksiról meg és egy csepptöltő éjjel nappal tölt ha kell)

üdv: Vava ----------------

....én is így tudom !

leves elött negyven csepp !!!!!!
pia nyer
Válaszol
vava Írta:Szerintem megéri!

Ha csak a konyhába vagy a műhelybe szánod mint "zajforrás" Akkor teljesen megéri. Egy levetett autórádiót már fillérekért ha nem ingyen megkapsz egy kis PC-tápról nem is beszélve.
A tápot egy kicsit bütykölni kell hogy kiadja amit kell (12V) de 2db ic-vel megvan oldva.

üdv: Vava
honyike Írta:Sziasztok! Milyen végeredménnyel számolhatok, ha autóerősítőt akarok szobába rakni szobai hangfalakkal párosítva! Szerintetek milyen ötlet? Mert szeretnék egy erősítőt, és az autósok sokkal olcsóbbak! Miért van ez a lényeges különbség? Köszi szépen!
Remélem érzi mindenki a kettő közötti minimális egyezést. :-D ;-) Szóval erősítő és nem fejegység. És még most is jó a pc táp? :-o
Válaszol
Érdekes ez a topic...

Ha autorádiót akarsz használni szobában, akkor tudnod kell, hogy azok sin 10-15 W-ot tudnak csatornánként. Tehát csak kisebb hangfalakra jók.

A különálló autós erősítők erősek, de drágább hozzájuk a táp, mint egy szobai erősítő. Ez a megoldás drágább és nem is jó. Szerintem felejtős...
Válaszol
elvileg egy pc táp jóval kevésbé "zajos" mint egy autó generátora. nagyfrekvenciás "dógok" üzemelnek a számítógépben, nem hat életszerűnek hogy valami zajos akármiről rendeltetés szerűen működjenek.

ugyanakkor az autós dolgok inkább 14.4 voltot szeretnének, nem valamit 11.40 és 12.60 között. (atxv12 szabvány szerint ettől többet nem ingadzhat a 12 voltos ág 75% terhelés és üresjárat közt)

annyi biztos hogy ha rendes autós erősítőről beszélünk akkor annak szintén van egy kapcsüzemű tápja, nyilván annak is van önbeállítást szolgáló elektronikája akárcsak a pc tápnak.

annyi biztos hogy ha már autóba készül valami, akkor célszerű abban használni..

persze ez igény kérdése is.

annyi biztos hogy azok a berendezések amikben nincsen semmiféle feszültség átalakító nem fognak tudni akkora teljesítményt leadni mint ha 14.x voltról lennének táplálva.
egy "tipikus" tda ic re épülő kis erőlködő 13.5 voltnál tolerálható torzítás mellett kb 15 wattot tud produkálni.
12 volt tápfesz esetében nyilván ez tovább csökken, nagyobb értékű terhelés esetében pedíg méginkább degradálódik a hozzáférhető teljesítmény.

A szerelő műhelyben ahol időnként tevékenykedek amikor az öreg trakeszunkat "tartom karban" (olajcsere, zsirzás, miegymás) a "high fidelity" megoldás épennséggel egy ismeretlen autórádió -lekopott már minden felirat róla- + 2 pár carpower hangszóró. az eredmény igen meggyőző, tanúsíthatom hogy zajforrásnak kitűnő, minden másra alkalmatlan.

ellenpédaként egy házimozihoz készült mélydobozkát tudok említeni ami szintén pc tápon, és egy picivel jobb erősítőn alapul, sejtésem szerint abban az erősítőben van feszültség átalakító. Ugyan nem egy kifinomult berendezés ez így, de használtan az erősítő vagy 10 ezerért beszerezhető.
na ebben a felállásban egészen életképpes dolog, legalábbis ha nagyon piszok olcsón akarunk valamit ami a semminél azért több, és tisztában vagyunk azzal hogy ennek a megoldásnak is vannak határai.

összegezve, lehet tákolni különféle dolgokat, de jobb az autós dolgoknak ha kocsiban vannak, pc tápnak is jobb ha pc ben van, és a szobai hangfalak is jobban örülnek egy erre a feladatra készült erősítőnek.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég