A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hifi berendezések vs Nők
Üdvözlök mindenkit!

Gondolom, felkeltette a cím az érdeklődéseteket.
Minden rendes hifista házában van hifi és Nő (feleség, élettárs vagy csak barátnő). Mint tudjuk ezek, úgy viselik el egymást, mint kutyák a macskákat és fordítva. Ez a példa azért jó mert van olyan hogy a kutya és macska békésen elvan egymás mellet és a hifi és nő világban is van ilyen DE RITKA.

Azért indítottam ezt a topikot mert kíváncsi lennék, hogy a nők mivel szoktak ellen érvelni egyes hifi berendezés vásárlásakor vagy hazahozatala ellen.
Emelet a vicces történetek is érdekelnének engem (és sztem másokat is)
Mindenki azt írja le, amit nem szégyell!

Tehát várom a hozzászólásokat!

Üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Lenne mit írni, de ha a "Nő" is idetéved véletlenül akkor nagy balhé van! :-)))
Válaszol
áááá nemhiszem hogy idetévedne.
Ha a fórumot meg is találja a topikot már nemhsizem.
És amúgyis: nem szidni kell a nőket Smile
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Kevés tapasztalat áll ilyen szempontból mögöttem. 16 év. Ami biztos, hogy bár egy kicsit sem érdekli az asszonyt, mégis jobb hallása van mint nekem. Sad .sir.
Válaszol
Valamelyik újsában olvastam . A vájtfülüek két hangfalpárt teszteltek .
Elemezték bőszen melyiknek milyen a hangja , különös tekintettel az apró nüanszokra. Egyszercsak megsokalta az asszony ,és beszólt a konyhából .Nemhalljátok hogy az előző volt a jobb ?
Válaszol
Kedves Mócsing és Többiek!

Együtt kell elmenni megvenni az áhított készüléket és bevonni a hölgyet annak kezelési tudományába. Innen már jobb pozicióban leszünk, mert Őérte is tesszük ezt és értékelni fogja a bizalmunkat, segítőkészségünket.
Valóban, gyakran hamarabb meghallják a különbséget és többnyire azt jól értékelik, tehát ha hiba van, akkor azt mondják, ha jobb, akkor pedig azt, hogy ez a jobb.
És nem mellesleg, mindig igazuk van. Smile

Üdv! SMA
Válaszol
Ez az csak így tovább!

Én még nem tapasztaltam hogy előbb meghallanák a különbséget de, az ár láttán rekord gyorsasággal kivágják a hisztit.
Aztán a következő hiszti az elhelyezésnél jön. Nála felvetődik a kérdés, hogy hova fogjuk ezt rakni? Mire hát ide meg oda! Jön a válasz, hogy azt felejtsd el. És innen már csak a baj van.
De esküszöm tesztelem a mai nap folyamán, hogy valóban jobban hallanak meg ilyeneket. Na hívok is párat. .forog.
Válaszol
Kedves vava és Többiek!

Nos, mindenesetre előbb jobb, ha egy cipőboltba visszük le kedvesünket, vagy sálat, kistáskát vásárolni - Neki; és utána megyünk a HIFI-üzletbe, de vele együtt.

Nem szabad szakszavakkal megzavarni Őket, mert visszájára sülhet el a dolog és égni fogunk mindenki előtt akkor.

A lakberendezés nehéz ügy, mindenképpen Mi cipekedünk, huszadszor is, de kedvvel csináljuk, hogy Mi is nyerhessünk az ügyön, mert egyébként tuti nem lesz hely semminek, amit Mi szeretnénk elhelyezni, beépíteni, vagy megvenni.
Együtt kell dönteni, hogy mi, hova kerülhet, türelmesnek kell lennünk, egyébként csak veszíteni fogunk.

Mosogassunk el, többször is, ebből már tudni fogja, hogy szeretnénk valamit, csak nehezen állunk elő vele. Smile

Volt egy nagyszerű film, amit annakidején sikerült felvenni videora, remekül szórakozunk mindig, ha megnézzük. ( "Nősülni kötelező" ez a címe. )
Ja, igen, hagyjuk, hogy úgy bánjon velünk, mint egy (jó) kutyával.
Akkor van esélyünk. Smile

Üdv! SMA
Válaszol
Kedves SMA!

Rengeteg igazságot mondtál! De!
Igaz valószínű te ezerszer több tapasztalatt rendelkezel mint én ezen a téren de én úgy tapasztalétam ohgy ha meghunyászkodom egy csaj nő elött és hagyom hogy "mint egy jó kutyával" törődjön akkor abból baj lesz. Ebből már töbször volt gond (nagy gond).
Ezért azóta ha egy csaj prbál uralomra törni akkor inkább keresgélek másikat...
Hálistennek én még megtehetem de egy feleséggel majd más lesz a dolog.
Na az érdekes lesz az biztos.

üdv:vava
Válaszol
Az elhelyezés egy igen sarkalatos kérdés, egy dolog mindig bejön: lehet rá virágot tenni! Ez az asszony esetében beválik, ha nem lóg ki nagyon az összképből és a terület, amit elfoglal az adott szerkezet, hasznosítható csak kicsit magasabban. ;-) Persze a növényzet vízzel való ellátása problémát okozhat, de némi udvarias és szakértő (ennek a növénynek alacsony a vízigénye, felesleges napi 5cl-nél többet adni neki) vélemény hatásos és így a virágtartóvá minősített eszköz sem szenved túladagolásban egy esetleges túlzott locsolás után. :-D Szerk: kíváncsian várom Vava tesztelésének eredményét a hölgyek hallásának vizsgálatával kapcsolatban. Megfelelő mintavételezés esetén akár mérvadónak is tekinthetjük ezt. Természetesen részletes leírást kérünk a körülményekről és ha lehet, a tesztalanyokról is. ;-)
Válaszol
Hát mér én milyen kíváncsi, leszek... Big Grin

Egyelőre egyik sem ér rá de mindegyik ígért egy időpontot. Persze csak miután a jó kis házi borunkkal és némi édességgel kínáltam őket.
Meg sem mertem említeni mi a célom Big Grin

Eddig 3 alany ígérkezik. És még van egy pár, akiket nem kérdeztem. De elég nehéz erre a feladatra rávenni egy nőstényt. Bocsánat! Lányt.

Az alanyokról elhamarkodott lenne a leírás, de a körülmények adottak:
Az én szobám: NAD 3020e+ Orion hs 280+ teac cd player
A szomszéd szoba: Technics 5.1 házimozi erősítő (2000ben a csúcs moteltől kettővel butább verzió asszem)+ ÓCSÓ dvd lejátszó no name+ Zsolt Audio standard I második széria.
3 Szoba: HEED obelisc pro + onkyo majdnem csúcs cd-player + HEED althius igényesen megépítve.

Válaszol
vava Írta:. . . a jó kis házi borunkkal és némi édességgel kínáltam őket. . . .
3 Szoba: HEED obelisc pro + onkyo majdnem csúcs cd-player + HEED althius igényesen megépítve.

hamarosan mennem kell Budakalászra asszem. :-D ;-) A lostroom nem hiányzik, de ha az túlszárnyalja a harmadikat, oda is benézek! :-)
Válaszol
Mócsing Írta:Valamelyik újsában olvastam . A vájtfülüek két hangfalpárt teszteltek .
Elemezték bőszen melyiknek milyen a hangja , különös tekintettel az apró nüanszokra. Egyszercsak megsokalta az asszony ,és beszólt a konyhából .Nemhalljátok hogy az előző volt a jobb ?
Valahol régen olvastam valami vájtfülű embertől, hogy egy jó felvétel egy jó cucc esetén ugyanúgy jól szól a büfében mint monitorszobában. Ebben lehet valami. Az biztos, hogy amikor tényleg jó cuccok voltak nálam, azok élvezhetőek voltak a konyhában is.
Válaszol
SMA, de mit vennél az asszonynak ha egy Nautilus-t szeretnél elhelyezni? ;-) Bizonyos méret- és értékhatárig biztos jó ez, de néha nagyon kevés. Tapasztalat. :-D
Válaszol
Mióta megépítettem a HA31 ládákat, anyámat kiakasztom mindig. Szerencséjére hetente csak kétszer vagyok itthon. Tongue
Válaszol
Istenem! Látom a sorsom 1X év múlva. Szerencsére addig van pár év nyugalmam a fiamtól. :-D Legalábbis ebből a szempontból. .sokk.
Válaszol
Kedves Wagnerur és Többiek!

Nem veszek Nautilust, annyira nem jó az.
Vannak sokkal jobb hangúak, kevesebb pénzért és még kisebbek, szebbek is.

vava!
Te eleve negatívan állsz hozzá ehhez a Nő-HIFI-Férfi kapcsolathoz, nem jó így.
Nem olyan rossz az a "kutyasors".
A kutya nem beszél, de sok mindent elér mégis a gazdinál. Smile
Legyél türelmes, mert ha nem viselkedsz udvariasan, türelmesen, azt észreveszik és rögtön cikizni, ugratni fognak.
Ezer alatti a tapasztalatom. Smile

Üdv! SMA
Válaszol
OFF.
Milyen autót vegyünk ? Fehéret...
Válaszol
Módszer.
Elmagyaráztam az asszonynak ,milyen jólfog kinézni két tölcsér a nappaliban . Megmutattam aztis kb. mekkorák lesznek . Hiszti .
Utánna a TL-t már viszonylag könnyen elfogadta .
Válaszol
SMA!

Beismerem, hogy eleve nagyon negatívan állok hozzá. De hozzá teszem hogy most már!
Nem volt elég anyukámmal napokig tartó vérre menő vitákat vívni hogy két rohadt orion hangfalat elhelyezzek de most már barátnőm is kezdi hogy miért erre költesz miért nem veszel egy jó telefont megy MP3-om lejátszót meg ezt meg azt.
Meg költsek többet ruhákra....
Ezek után elég nehéz pozitívan hozzá állni. Ilyen helyzetekben nagyon hamar elvesztem a türelmem mikor ész érvek nélkül, megy vita. Egyszerű szubjektív véleményeken és igényeken ki akadnak és jön a hiszti váza dobálás csapkodás. Hát meg a nagy ló...t.
Már attól felhúzom magam, ahogy leírom.
Bezzeg a nagybátyámnál. Neki van a 3dik szobája Smile
Ott az asszony vette neki, szüli napjára az onkyo cd-lejátszót. Néha együtt hallgatnak zenét...
Ha van ilyen is, minek szenvedjek a hisztikkel.
Lehet, később megváltozik a véleményem de ki tudja.

Üdv: Vava
Válaszol
Kedves vava és Többiek!

Valamit nem jól csináltál, azért a "hiszti".

Vezetékek nem lógnak semerre, nem áll ki a hangsugárzókból semmi nem odavaló, "szobatiszták" a cuccok?!

Hivatkozzál a nagybácsira, hogy olyasmit szeretnél, csak nem elég a rávaló, így kompromisszumként most ez van/lesz.

( Egy-két mosogatással, takarítással, felmosással előnyt szerezhetsz, ne felejtsd el! )

Lehet, hogy nem szól jól a cucc és azért a negatív hozzáállás, keresd meg az okát, és javíts a hangzáson.
Nekem is igen nehezen, lépésről-lépésre kellett elfogadtatnom kevéske cuccomat, de igyekeztem, így eltűrtek mindent a családom tagjai.

Üdv! SMA
Válaszol
SMA!

Én már megtudakoltam rég mi a probléma.
Az hogy pénzbe kerül és foglalja a helyet.
Az hogy rosszul szól az kizárva, mert ez érdeklő őket a legkevésbé.
Az a baj hogy minden garast a fogukhoz vernek, és ha csak egy banándugót veszek balhé, van, hogy minek költöd fas..ágra a pénzt.
Egyszerűen abszolút hifi ellenes női körök vesznek körbe.
De kettőt sikerült meg győznöm arra a hallás tesztre.

Ha segítek a házimunkában, akkor meg az a baj mert "semmit nemtok rendesen csinálni" Avagy felmosásnál egy kis pont marad kész már végem is. Reménytelen...

A többieknek!

Félre ne értsétek az itt leírtakat a topik célja nem az én bajom megoldása, hanem úgy az általános női gondok megoldása bárkinél. Úgy hogy aki szeretne tanácsot kérni itt bárkitől az csak bátran!

Válaszol
Úgy látom, komoly képzés lesz itten. ;-) Egyrészt valóban meg lehet győzni minden hölgyet és nem feltétlenül az anyagi dolgok kerülnek előtérbe. Létezik megértés is. El kell fogadni, hogy fontos a rend, tisztaság, harmónia, stb., ami a férfiak közt általában nem a kiemelt helyeken szerepelnek. Ezek után nem is olyan nehéz a "miért nem mp3?" kérdésre válaszolni. Mert az számomra kicsit viszketős. "Miért nem mobil?" Mert felesleges egy jólműködő tárgyat cserélni és nem is érdekel. Ettől még neki lehet 20 mp3 lejátszója és 10 mobilja, de kicsit fura ha a saját életét akarja ráerőltetni a másikra. Nevezzük az ilyen életet szimbiózisnak, de párkapcsolatnak ne. :-D Szerk: a szekrény is foglalja a helyet, ráadásul nem is igazán értem minek? Nekem van benne 10db gúnya, neki meg 100db plusz 50db cipő. Osszuk fel négyzetméterenként a lakást? ;-) Ugyan!
Válaszol
Teljesen egyet értek azzal, amit wagnerur mondott!
DE!

Az hogy minden nőt az nem stimmel. Rám lett parancsolva, hogy az összes hifire félre tett pénzem költsem ruha teló stb. Jó, hogy nem adatja el velem, ami már van.
Hallani sem akar (vagy ha őseimet is bele számolom) akkor nem akarják, hogy bármennyit is költsek ilyen "esztelen értelmetlen hülyeségre, ami csak a pénz és az időt rabolja"

Na nehogy már a befőtt rakja el a nagymamát!

1 igen mély beszélgetés lesz hamarosan az érintettekkel, de persze higgadtan józanésszel és érvekkel (a részemről).

Persze elismerem, hogy valami hibát csak elkövettem ezzel kapcsolatban, ha ekkora az ellenszenv a dolgok iránt. Első nekifutásra ezt próbálom kideríteni és megoldani.

Válaszol
Ez már kezd "vava életének rendezése" lenni. :-D Persze, nem árt az ilyet megbeszélni. Velük is. ;-) Ami érvelés felhozható egy cucc beszerzése, építése mellett: mindenképpen egy próbatétel. Ilyen háttér esetén inkább magadnak mint nekik egy bizonyítás(i vágy), hogy képes vagy alkotni egy olyan tárgyat ami alkalmas később akár számukra is zenehallgatásra. Jó közönség a laikus. Őszintébb mint az értő közönség, bár nyers is. Egyszerűen megkérnek, hogy kapcsold ki mert zavaró, még akkor is ha a kedvenc zenéjük szól éppen. Átéltem. 8) Az értő legfeljebb elmondja hol hall hibát, de nem fogja kérni, hogy kapcsold ki mert 10 perc alatt elfáradt tőle. :-D Szerk: a "minden nőt" kivételeire ott az utolsó bekezdés az előző írásomban. .forog. Szerk: hivatkoztam az utolsó bekezdésre ebben az írásomban, de nem mindig működik a mobilról a sortörés. Sorry.
Válaszol
Na ép ezt nem akartam!

Hogy rólam szokjon a topik Sad
Minden tanácsot gondosan lejegyzeteltem és megpróbálok felhasználni.
Nagyon szépen köszönök minden tanácsot. Aztán hogy segítenek-e az kiderül!

És ezennel átadom a terepet másoknak is Smile

Nem csak ilyesféle problémákkal, hanem bármi ami a hifi és a nő együtt vagy éppen együtt nem élésével jár!

PL: porszívózásnál felborított hangfal viráglocsolás közben eláztatott dolgok stb.

Várok minden jópofa vicces vagy esetleg bosszantó történetet vagy bármi mást.

Válaszol
Ugyan! Az csak vicc volt. ;-) Asszem a legtöbben átestek már ezen, vagy át fognak esni. Csak most te estél kézre. :-P
Válaszol
Hangfal felborítás: ha javítani kell ezt a vackot az kb 50e pénz. Csak óvatosan. És mindenképp javíttatom még azon a héten amikor sérül. Az sem érdekel, ha az utolsó fillérÜNK megy rá. Ez kicsit zsarolós, de hatásos. :-D
Válaszol
Kedves vava és Többiek!

A felborított, megnyomorgatott hangsugárzó elkerülhető, ha Te porszívózól.

Én ezt felvállaltam, porszívózok, port törölgetek, rendezgetek, felmosok, ha kell, hetente többször. A napi mosogatást rendszeresen végzem.

Ki kell vívni valamilyen tiszteletet a műszaki készülékekkel kapcsolatban, megértetni, hogy ezek szükségesek és akkor szolgálnak minket, ha megfelelően működnek, megfelelően működtetjük azokat.

Nem, nem, - ha tényleg baj van a hangzással, akkor Ők ezt másra elvonatkoztatva értékelik és nehezményeznek bármilyen szándékot, ami esetleg a műszaki cucc használhatóságát növelné.

Nehéz dolgod lesz, de jusson eszedbe a kutyasors, neked kell első körben engedned.

Üdv! SMA
Válaszol
Kedves vava és Többiek!

Nehéz dolgod lesz, de jusson eszedbe a kutyasors, neked kell első körben engedned.

--------------
...vau-vau...

az emberek szemetek,de én NEM !
üdítő idézet tőlem...
pia nyer
Válaszol
- De aranyonyos! -nyúlt a volt osztálytársam a philips hangdobozhoz magasához)
- Igen, ez egy dóm. -mondtam
- És az jó?
- Igen... (-.-)

És szépen behorpasztotta... Na, azóta van rács a dobozaimon.

Mikor megkaptam a HA31-eket, tesóm:
- Ezeket vetted? Minek ez neked, így is olyan hangos a zene.
És szépen elkezdte nagy erővel nyomogatni a membránt befelé... Nem direkt, kíváncsiságból, de nem örültem neki.

Mikor megépült a szobám, anyám első mondata:
-Ezeket a dögöket a szobádba be nem viszed!

Bevittem...

Másik mondat.:
- Ide aztán most már semmit nem raksz!

Hohó! a HA31 ládáat mégis megépítettem, és becipeltem. Nekem nincs állj. Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy fogadja majd a hornt... Tongue
Válaszol
Mekkora is az a szoba? :-D Szerintem a hornt építsd be a szobába. ;-)
Válaszol
Wagnerur Írta:Mekkora is az a szoba? :-D Szerintem a hornt építsd be a szobába. ;-)
Mármint úgy érted, hogy a falba....
Üdv, Péter
Válaszol
Persze! :-D Oszt nincs menekvés.
Válaszol
Persze.. Majd az YTONG téglát fogom kaparászni, vagy 60as vályogot... És házastól megyek majd Discozni is.... Én inkább a szekrény ilyen térű hasznosítását tartom jobban elképzelhetőnek. Így is futkároznak Jack dugók a pólóim között, mert nemtom hova rakni őket. Big Grin Egyébként koleszbn az ágyból, vagyis annak az ágyneműtartójából nagyon jó kis kétoldalt terhelt tölcsért lehetne készíteni, de ahhoz szét kéne vágni az egyik oldalát az ágynak. azt meg nem engedik a bácsik. Hát ez elég OFF volt, fiukóterban ritka (kincs) a nő...
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég