A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Újraépíteném a sonus C101-s dobozt.
Szeretném magam részére megépíteni a sonus C101-s hangfalat.
Csak nemtudom pontosan milyen hangszórók kellenek bele. Volt régebben szórólapom erről a típusról csak valahova elkavartam.
Ha valaki megtudná adni a doboz jellemzöit az nagyon jólenne pl.
doboz méretei, milyen típusu hangszórók kellenek bele, hangváltó stb. :|
Válaszol
Még a google is kidobta: Íme Legközelebb kicsit figyelmesebben. Wink Szerintem segít ha mailben kéred tőle a doboz méreteit. Szerk: közben néztem, nincs mail neki. Marad a privát üzi, amiről jóesetben kap mail-értesítőt.
Válaszol
De mivel ez inkább videotonos téma, áthelyeztem ide. A váltó eléggé el volt bonyolítva, és nem is biztos, hogy olyan jó, amiért érdemes volna újraépíteni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
És ne gondold, hogy elengedjük a kezed. A mobilarénán pár napja írta jockey007, hogy neki ilyen van otthon. Tessék nála is kopogni. Itt írta
Válaszol
Hú kössz mindenkinek. Régen mikor még szakközépbe jártam ott volt a sulinak 1 pár sonusC101 hangfala. Megakartam venni de a suli nemadta el pedig újították a hangtechnika eszközöket .sir. De olvastam az elöbb hogy valaki elkészült a doboz felújításával és nem úgy szól ahogy azt elvárta. Abból viszont meg már elegem van, hogy nézegetek dobozokat de olyan horribilis összegeget kérnek érte, hogy az agyamat eldobom. Úgydöntöttem, hogy videoton hangfalaim már voltak akkor inkább építek egyet magamnak megint. Volt már vidi 100/130W 70/110W és 45/80W-os doboz. A 100/130-as doboz az brutálisat szólt lehetett állítani a közép és magas hangokat potival, szürke színü volt reflexnyílással az elején. A haverom a mai napig is használja. Wink Úgyhogy maradok a vidinél csak én MDF-ből akarom megcsinálni a dobozt és többmint valószínű, hogy 2db 30-as vidi mély lesz benne nagyobb dozzal. Ha már lúd akkor legyen kövér. Székesfehérváron megkapom hozzá a cuccokat a hangszóró2000kft-ben. .haha.
Válaszol
Ezzel a gondolatmenettel egy baj van, ami szerintem nem is baj, hogy videoton hangszórót nem gyárt a H2000. Már úgy tíz éve. Így az eredeti dobozokat már csak ezért sem érdemes másolni, meg azért sem mert annakidején nagyon sok hibát elkövettek tervezés közben.
alfi Írta:De olvastam az elöbb hogy valaki elkészült a doboz felújításával és nem úgy szól ahogy azt elvárta.
Ezt hol olvastad?

Válaszol
shalafi66 Írta:
alfi Írta:De olvastam az elöbb hogy valaki elkészült a doboz felújításával és nem úgy szól ahogy azt elvárta.
Ezt hol olvastad?
szerintem itt, csak nem úgy és nem ő. Valahol a hificityn láttam ilyet asszem. Szerk: Alfi, szerintem nézz át a háromutas topikba. Vagy Spexcel oldalán.
Válaszol
Én azért gondoltam a sonus C101-re mert alapul kiindulási pontnak jólenne a C101-es. Már eleve az, hogy 20-as MDF lapokból állítom össze a dobozt. Wink Nagyobb mélyeket teszek bele komolyabb közepet, magasat,hangváltót. Valószínű nagyobbra kell tervezni a dobozt a 2 30-as mély miatt is. Egyszer láttam 1 ilyet tehát már valaki tervezett és megépített 1 ilyen dobozt azt is használtan árulták Tatabányán 1 műszaki bizományiba. Irtózatosat szólt Smile A hangszórók gyártásáról annyit tudok 2005 nyarán voltam a székesfehérvári hangszóró2000 kft-nél és volt nekik majdnem mindenféle videoton hangszóró. Az ottani hölgy elmondása szerint felvásárolta 1 úr az akkori gyártosor 1 részét és a ház hátsó részében kis kapacitással újragyártják a hangszórókat de jobb minőségben. .sokk. Járt már ott valaki??? .?.
Válaszol
2005-ben vásároltam náluk 1pár pici magyar ottani gyártású hangfalat állítólag tannoy hangszórókat raktak bele. Ez adoboz nagyon kevés példányban készült náluk. Csinálnak még CABASSE hangfalakat videoton hangszórókkal is. Wink
Válaszol
Akkor most és itt ez már egy új háromutas építése. Az okok:
-már nem gyártanak olyan hangszórókat (a Videoton sem és a H2000 sem)
-ha a doboz anyaga megváltozik, akkor (mondjuk jelen esetben nem biztos, hogy hátrányára) megváltozik a hangja, még akkor is, ha az eredeti hangszórókat sikerül beszerezni.
-és eljutottunk oda, ahol az előző írásom végetért: irány a háromutas topik, mert ez már egy teljesen más doboz és hangszórókészlet.
Válaszol
alfi Írta:A hangszórók gyártásáról annyit tudok 2005 nyarán voltam a székesfehérvári hangszóró2000 kft-nél ... Járt már ott valaki??? .?.

Ööööö ez most vicc akart lenni vagy gúny? .sokk.
Válaszol
Nem látszik jól, mi van a nevem alá írva? Mintha "site admin" felirat volna ott... .haha.

NNa mégegyszer. A H2000 létezése első napjától kezdve, 1996. december óta, nem gyárt videoton hangszórót. A ma készülő hangszóróknak csak külső méreteikben van közük a videotonhoz. Biztosan állítom, hogy nem videoton. Az tény hogy jobbak ezek a hangszórók, de épp ezért (szerencsére) nem ugyanolyanok, így egy-két kivétellel helyettesíteni sem lehet velük a régieket, vagy csak a dobozon-hangváltón végzett módosításokkal együtt.

Wági, tudtommal a Videoton Holding ma semmilyen hangszórót nem gyárt. Így kijelenthető, hogy Vidi hsz nem készül ma sehol.

A H2000 három évvel ezelőtt decemberben a veszprémi Videoton Audio Kft. megszűnésekor felvásárolta annak megmaradt készleteit. Ez a cég bérmunkában szerelt össze komplett hangsugárzókat jónéhány "neves" cégnek (Canton, Bösendorfer, Cabasse, Tannoy, JM LAB, B&W, MB QUART, Sony) így rengeteg üres, vagy félig szerelt, esztétikai hibás, vagy hiányos dobozról, néhány típushoz való eredeti hangszóróról (több ezer darab, vegyesen apróbb hibákkal), hangváltóról van szó ebben a készletben. Úgy próbálják hasznosítani, hogy a dobozok egy részét - amit lehet - készre szerelik (ha nincs eredeti hangszóró, akkor a saját gyártásúakkal), illetve darabonként árulják ki a készletet.

Válaszol
ha esetleg tudna valki segiteni hogy hol tudok beszerezni hangszorokat videoton c 101-eshez ,magas és közép kellene,vagy hol lehet felujitani .
ujra gumizni is kellene a mélyeket.
Válaszol
Hát eredeti hangszóró nincs, A középhez a HB13, a dómhoz a HG2,5-639 áll legközelebb a jelenlegiek közül.

Válaszol
Már régen felújítottam de csak most linkelek képeket a C101-ről:

http://picasaweb.google.com/burdage/VideotonSonusC101?feat=directlink
Válaszol
Gratulálok . Mostanság többen kérik az eredeti dokumentációját utánépítésre. Megkaphatnám a váltó alkatrészértékeit pozíció szerint?
Válaszol
Nade mivel építik után? .sokk. A Vidi hangváltóit ismerve elég problémásak voltak, és már a hangszórók is másfélék, valószínűleg lenne sokkal jobb megoldás az eredetinél.

Válaszol
szaccos Írta:Gratulálok . Mostanság többen kérik az eredeti dokumentációját utánépítésre. Megkaphatnám a váltó alkatrészértékeit pozíció szerint?

Azt nem rajzoltam le és nincs is sok kedvem hozzá szétszedni megint, de szerintem nem is lenne értelme - ahogy shalafi írta. Én is csak úgy kísérletképpen cseréltem le a hangszórókészletet, bízva abban, hogy nem kell a hangváltót is cserélnem. Van olyan elfogadható hangja így is, amire most épp használom.

Ha valaki épp ezt a dobozt építené meg, szerintem létezne az a hangvátó, ami az eredetit túl is lépné minőség tekintetében és jobban illeszkedne a H2000-es hangszórókhoz.
Válaszol
Minden jobb megoldást szívesen látnék , hallgatnék.
Válaszol
Ilyenkor úgy szokás kezdeni, hogy vesszük az új hangszórókat meg a dobozt, és készítünk egy új hangváltót. De akkor már biztos néhány változtatással kezdeném, pl. inkább 15 ohm -os mélyhszeket vennék, és párhuzamosan kapcsolnám...
De sajnos egy új váltó akkora munka, aminél már kérdéses, h. megéri-e.

Válaszol
shalafi66 Írta:Ilyenkor úgy szokás kezdeni, hogy vesszük az új hangszórókat meg a dobozt, és készítünk egy új hangváltót. De akkor már biztos néhány változtatással kezdeném, pl. inkább 15 Ω -os mélyhszeket vennék, és párhuzamosan kapcsolnám...
De sajnos egy új váltó akkora munka, aminél már kérdéses, h. megéri-e.

Ezt akkor én is mérlegeltem, és úgy döntöttem nem nyúlok hozzá. Eleve a dobozt is merevíteni kellett volna (videotonosan búg). A régi hangváltó annyiban pozitív, hogy "üvöltő" kiemelése nincs, viszont a hangszórók csillapítása nem megfelelő (középhangok nyomottak, magasak kissé kiemelnek). A magassugárzó sem a legjobb a H2000 palettáján - a vége kissé sávhatárolt, nem annyira nyílt. A HG1,9 jobb lett volna, igaz az érzéketlenebb, de valószinüleg jobban passzolt volna a HB13-hoz (amitől biztos lett volna jobb is) - viszont az előlap adott volt, annak furataihoz igazodnom kellett.
Válaszol
Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem ezekkel a hangfalakkal kapcsolatosan.
Van egy pár C101-esem, és egy pár C100-asom.

A C101-es eredeti hangszórókészlettel van, míg a C100-asban a mélysugárzók fel lettek újítva impregnálással, és peremcserével.

Összehasonlítva a két mélysugárzót a felújított lényegesen keményebb
lett mint az eredeti puha peremes.

Mivel a C100-asban komolyabbak a magassugárzók, így azok vannak
főként használva, így felmerült annak az ötlete, hogy a még gyári állapotban lévő mélysugárzókat áttenném a C100-ba, viszont ott elakadtam,
hogy a az adattábla szerint a C100-as 180/250W -os, a C101 pedig 140/200W-os. Létezik, hogy més más mélysugárzó is lett volna bennük,
és nem csak a magasban tértek el? Vagy pont ugyanazok, csak a más magas miatt vannak más paraméterek?

Egyébként ha már a peremcserénél vagyok, és az "elrontott" felújításoknál, még annyi kérdésem lenne, hogy van egy gyönyörű állapotban lévő újszerű Videoton Minimax hangfalpárom, amiben a perem kezd kikeményedni. A H2000 perem ugyanolyan puha mint az eretedi, vagy az is keményíteni fog rajta?

Tisztelettel:
Freddy
Válaszol
Azért lett kemény, mert kínai hanbszéllel újították fel, ezzel gyakorlatilag teljesen használhatatlanná lehet tenni egy hangszórót.

A terhelhetőségkülönbség csak az eltérő magas és középhangszóró miatt van egész egyszerűen.

Válaszol
Én is így jártam a mélyekkel anno, csak nekem az impregnáló anyagot rákenték a habszélre is az "ügyes" üllői titánok... .morcos.
Válaszol
Közben vettem még egy pár C101-est, amiben pici repedések voltak már a peremeken, így postán rendeltem a hangszoro2000-től 4db új peremet, ha lesz egy kis időm, akkor kicserélem a régieket.

A cseréhez Pamatex-et szeretnék használni ragasztónak (mert ez van éppen). Kérdésem az lenne, hogy hogy csináljam a perem ragasztást?
Először a hangszóróhoz ragasszam a peremet, majd a kosárhoz, vagy fordítva?

Továbbá beszéltem telefonon Shalafi66 -al, aki elmagyarázta a C100 illetve a C101 mélysugárzói közötti különbséget, miszerint a C100 -as kisebb mágnessel rendelkezik, és alkalmasabb zárt dobozban való használtra, de az én esetemben ezek pont kínai habszéllel lettek felújítva... Mi a rosszabb szitu... Hallgatom tovább a felújított peremes C100-asokat, vagy inkább tegyem bele az erősebb C101 -es hangsugárzóit, amik még hibátlan gyári peremekkel vannak, de annyira nem passzolnak a dobozba?
Freddy
Válaszol
Valamit félreérthettél. Big Grin

Válaszol
Mit is értettem félre?
Freddy
Válaszol
Hogy az eredeti 1034 nem jó a zárt dobozhoz. A C100 és 101 mélyhangszórói meg elvileg egyformák, az, hogy az egyikben 450-es hsz van, már csak utólagos csere lehet, vagy kényszer szülte megoldás, mivel nem volt más kéznél.

Válaszol
shalafi66 Írta:Hogy az eredeti 1034 nem jó a zárt dobozhoz. A C100 és 101 mélyhangszórói meg elvileg egyformák, az, hogy az egyikben 450-es hsz van, már csak utólagos csere lehet, vagy kényszer szülte megoldás, mivel nem volt más kéznél.

Még arról is beszéltünk, hogy a C100-as eredeti HA25*/1034 -esnek kisebb a mágnese, így egy picit jobb mint a 101-esben lévő 1544/450 -es, aminek kb 30%-al nagyobb a mágnese.
Freddy
Válaszol
Én ilyet biztos nem mondtam. A mágnes mérete ugyanaz, csak a légrésindukció más, szóval a most gyártott HA25-450 nem jó a régi HA25/1034 helyére, ezért szoktam az 503-at javasolni helyette. A '96 előtt gyártott HA25-450 meg valahol a kettő között lehet, ha jól rémlik, ezt is említettem.

Válaszol
shalafi66 Írta:Én ilyet biztos nem mondtam. A mágnes mérete ugyanaz, csak a légrésindukció más, szóval a most gyártott HA25-450 nem jó a régi HA25/1034 helyére, ezért szoktam az 503-at javasolni helyette. A '96 előtt gyártott HA25-450 meg valahol a kettő között lehet, ha jól rémlik, ezt is említettem.

Hmm.. Pedig a 1034-es mágnese szemmel láthatólag is kisebb, kb 30%-al, a 450-nél...

Egyébként a most gyártott 450-es mágnese még nagyobb mint a 96 előtt gyártott 450-é?
Freddy
Válaszol
Freddy Írta:
shalafi66 Írta:Én ilyet biztos nem mondtam. A mágnes mérete ugyanaz, csak a légrésindukció más, szóval a most gyártott HA25-450 nem jó a régi HA25/1034 helyére, ezért szoktam az 503-at javasolni helyette. A '96 előtt gyártott HA25-450 meg valahol a kettő között lehet, ha jól rémlik, ezt is említettem.

Hmm.. Pedig a 1034-es mágnese szemmel láthatólag is kisebb, kb 30%-al, a 450-nél...

Egyébként a most gyártott 450-es mágnese még nagyobb mint a 96 előtt gyártott 450-é?

A 1034 nagycsapos, nagymágnesű. Megnézheted a belinkelt galériámban is...
Válaszol
Freddy Írta:Hmm.. Pedig a 1034-es mágnese szemmel láthatólag is kisebb, kb 30%-al, a 450-nél...

A HA25/1034, későbbi nevén a HA25-450 mágnese kb. egyforma méretű volt mindig, ilyen 130mm körüli külső átmérővel (esetleg léteztek olyan verziók, ahol 4 cikkből állították össze a gyűrű alakú mágnest, de azoknak is kb. 140mm volt a külső átmérője), úgy 13 évvel ezelőtt csak az anyaguk és származási helyük változott, emiatt másféle lett maga a hangszóró is.

Válaszol
A Sonus C100-hoz van még néhány új, eredeti selymezett előlapunk is.
Válaszol
szaccos Írta:A Sonus C100-hoz van még néhány új, eredeti selymezett előlapunk is.

Mennyi lenne az ára az előlapnak?
Freddy
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég