A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Újraépíteném a sonus C101-s dobozt.
1000 FT/db
Válaszol
Sziasztok
Van egy pár SONUS C 101-esem es megatták magukat a mélynyomok a gumiperemek vagy a habszélek, habszéleket hol tudok rendelni vagy venni, és milyen ragaszto kell hozzá es ezt hol tudnám megvenni, én is ki tudnám-e cserélni mert anyagilag nem vagyok eleresztve?
Szilárd
Válaszol
Szilárd81 Írta:Sziasztok
Van egy pár SONUS C 101-esem es megatták magukat a mélynyomok a gumiperemek vagy a habszélek, habszéleket hol tudok rendelni vagy venni, és milyen ragaszto kell hozzá es ezt hol tudnám megvenni, én is ki tudnám-e cserélni mert anyagilag nem vagyok eleresztve?

Szia!

A habperem 450Ft/ db, a hangszoro2000 Kft-nál meg tudod rendelni, elküldik postán utánvéttel (annak az ára kb 500-1000Ft + ).

A ragasztást el lehet végezni normál pálmatex-el, Te is el tudod végezni, de nagy precizitást igényel.

Ha pesti vagy, eljössz hozzám, szívesen segítek Neked megcsinálni.

Üdv: Feri
Freddy
Válaszol
Freddy Írta:A ragasztást el lehet végezni normál pálmatex-el
Persze ez csak otthoni körülmények között, és a Videoton kategóriájú hangszórókra érvényes. Wink
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:
Freddy Írta:A ragasztást el lehet végezni normál pálmatex-el
Persze ez csak otthoni körülmények között, és a Videoton kategóriájú hangszórókra érvényes. Wink

Igaz Smile Mondjuk Genelec 1037-est biztos nem fogok nekiállni otthon peremezni Wink
Freddy
Válaszol
Köszönöm szépen a válaszokat és a segitséget de én somogyban lakok de azért köszönöm Feri
Sziasztok
Szilárd
Válaszol
Szilárd81 Írta:Köszönöm szépen a válaszokat és a segitséget de én somogyban lakok de azért köszönöm Feri
Sziasztok

Akkor itt a részltetes leírás:

Alaposan leszeded a régi perem maradékait a membránról, és a kosárról.
Az új perem membránhoz ragasztandó részére palmatex-et teszel, és hagyod kb 15 percre szellőzni. Sok ragasztót se használj, mert akkor kifolyik, de keveset sem, mert akkor nem fogja meg. Ha ez megvan, akkor a peremet a membrán alá fűzöd, de úgy hogy a ragasztós része ne érjen hozzá a membránhoz. Ha a perem a membrán alatt van, akkor a perem széleinél fogva megemeled, és ráhúzod alulról a membránra. Ha minden jól ment, akkor a ragasztótól már ott is marad, és helyben központra ugrik. Ha nem, akkor körkörösen emelgetve e peremnél körbemész, hogy mindenhol egyenletesen legyen rajta a membránon. Ha ez megvan, akkor a perem kosárhoz ragasztandó részét beletűröd a kosárba, hogy a kosár ragasztandó része szabadon legyen, amire ugyancsak palmatex-et teszel, és hagyod 15 percre száradni. Ha ez is megvan, akkor kihajtod a peremet, és ráfekteted a kosárra, majd az ujjaddal körbe végigmész rajta, hogy rendesen felfeküdjön. Amíg még nem kötött meg a ragasztó, addig a membránt járasd meg ki/be, körbe körbe enyhe oldalnyomással ellenőrizd, hogy a lengőcséve ne érjen bele sehol a mágnesbe. Ha valahol beleér, akkor az egész membrán enyhén húzd el annyira, hogy minden irányból teljesen egyenletesen, központosan helyezkedjen el a cséve a mágnesben. Ez a legkényesebb része, hogy TELJESEN EGYENLETES LEGYEN. Ha sikerült, akkor hagyod megszáradni, és kész is van a javítás.
Freddy
Válaszol
Köszönöm Feri majd irom hogy jo lett-e
Szilárd
Válaszol
Inkább habszél mint perem, pereme a kosárnak van pl.

Javítással kapcs, a 15 perc kicsit talán sok, a lengőrendszer pedig a régi Videoton hangszóróknál központba húzza önmagát, ha benyomod majd felengeded.

Válaszol
Freddy Írta:és kész is van a javítás.

Mutass nekünk képeket az általad felújítottakról!

...közte vannak azok is amiket kaptál tőlem?
Válaszol
Ghee Írta:

Majd előkeresem a fotókat.
Igen, a Te hangszóróidat is megcsináltam már, csodaszépen működnek.
Freddy
Válaszol
Ghee Írta:

Na, találtam egy párat a Tőled kapottakról, de sajnos nagyon rossz minőségűek a képek. Ha lesz időm, akkor csinálok normál fényképezővel.

Teljesen hibátlanul működnek, szépen sikerült a felújítás, szép egyenletesen áll a perem rajta. Előzőleg nagyon elrontották szegényeket. Olyan masszív ragasztóval volt rajta a régi perem, hogy alig tudtam leszedni.

Most egy pár C101-esben teljesít szolgálatot.

http://www.freeweb.hu/djfreddy/f1.JPG
http://www.freeweb.hu/djfreddy/f2.JPG
http://www.freeweb.hu/djfreddy/f3.JPG
Freddy
Válaszol
Freddy Írta:Na, találtam egy párat a Tőled kapottakról, de sajnos nagyon rossz minőségűek a képek. Ha lesz időm, akkor csinálok normál fényképezővel.

Teljesen hibátlanul működnek, szépen sikerült a felújítás, szép egyenletesen áll a perem rajta. Előzőleg nagyon elrontották szegényeket. Olyan masszív ragasztóval volt rajta a régi perem, hogy alig tudtam leszedni.

Ennek örülök, hogy elégedett vagy velük és, hogy méltó helyre kerültek valamint annak, hogy ilyen szépen felújítottad. Az biztos, hogy Üllőre a Reflexhez ne vigyen senki hangszórót javíttatni! Egyedül a mágnest ragasztották meg tisztességesen.

A rengeteg impregnáló anyag a membránon nem vitte nagyon el az fs-t?
Mennyivel másabb a hangja, mint a nem impregnált mélyhangszórós Sonusodnak?
Válaszol
Ghee Írta:
Freddy Írta:Na, találtam egy párat a Tőled kapottakról, de sajnos nagyon rossz minőségűek a képek. Ha lesz időm, akkor csinálok normál fényképezővel.

Ennek örülök, hogy elégedett vagy velük és, hogy méltó helyre kerültek valamint annak, hogy ilyen szépen felújítottad. Az biztos, hogy Üllőre a Reflexhez ne vigyen senki hangszórót javíttatni! Egyedül a mágnest ragasztották meg tisztességesen.

A rengeteg impregnáló anyag a membránon nem vitte nagyon el az fs-t?
Mennyivel másabb a hangja, mint a nem impregnált mélyhangszórós Sonusodnak?

Hál istennek nem került a membránra olyan sok impregnáló mint ahogy hinné az ember, a legtöbbet a gumipereme kapta.

FS -t nem mértem, de egész biztosan megváltozott, de hangban füllel nem érezhető változás.
Freddy
Válaszol
Milyen gumi"perem"? .sokk.

Egyébként az impregnálás - mondjuk nem tudom mivel lett bekenve - nem a T-S-t módosítja hanem az átvitelt, azt viszont nagy mértékben tudja befolyásolni, olyannyira, hogy akár másik hangváltó is kellhet utána. Vagyis kellhetne, ha nem Videotonról volna szó eleve. 8)

Válaszol
shalafi66 Írta:Milyen gumi"perem"? .sokk.

Egyébként az impregnálás - mondjuk nem tudom mivel lett bekenve - nem a T-S-t módosítja hanem az átvitelt, azt viszont nagy mértékben tudja befolyásolni, olyannyira, hogy akár másik hangváltó is kellhet utána. Vagyis kellhetne, ha nem Videotonról volna szó eleve. 8)

A habperemet rossz megszokásból sokszor gumiperemnek hívom.

Miért pont az átvitelt befolyásolja az impregnálás, és milyen mértékben?
Freddy
Válaszol
Aham, akkor az a habszél, merthogy pereme a kosárnak van mondjuk.. Értem.

Hogy miért befolyásolja, azt nem tudom egy hozzászólásban egyszerűen leírni, ehhez elég sok előismeret kellene részedről, lényeg, hogy változik a membrán szerkezete, és ezért. Azt, hogy milyen mértékben, már írtam az előbb is, hatalmas változások lehetnek-vannak, attól függően, hogy mivel kenik. És ez még csak a statikus része, a dinamikus viselkedésről meg már ne is beszéljünk.

Válaszol
shalafi66 Írta:Aham, akkor az a habszél, merthogy pereme a kosárnak van mondjuk.. Értem.

Hogy miért befolyásolja, azt nem tudom egy hozzászólásban egyszerűen leírni, ehhez elég sok előismeret kellene részedről, lényeg, hogy változik a membrán szerkezete, és ezért. Azt, hogy milyen mértékben, már írtam az előbb is, hatalmas változások lehetnek-vannak, attól függően, hogy mivel kenik. És ez még csak a statikus része, a dinamikus viselkedésről meg már ne is beszéljünk.

Áááááhhh.. Na igen. Habszél.

Némi előismeret van, mivel hangtechnikát tanultam, de ez a része valahogy kimaradt, tehát mesélj nyugodtan Smile
Freddy
Válaszol
Szerintem ebben a témában némi hangtechnikai ismerettel nem sokra mész. Persze az sem árt ha van. Smile

De ha Shalafi mégis ír valamit, az nem baj, legrosszabb esetben senki nem fogja tudni feldolgozni és kész.
Válaszol
Papírgyártás (préselt) és akusztikus szűrőként használt tölcsérek átvitelszámításainak az alapja kellene ehhez a részéhez épp.

Válaszol
általános iskola 3 osztályostan anyag 8)
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Sziasztok

Egy c100 ast szeretnék szebb hangzással megáldani.Az eredetihez hasonló,csak jobb minőségű középsugárzóra gondoltam(Vifa d75mx20,30 vagy Seas H 304)
Valóban igaz,hogy ezek a sugárzók a gyári diagrammal ellentétban csak 800-1000 hz-től adnak ?
Érdemes eddig engedni a HA25/1034-et ?
(Dynaudio D76 középre is gondoltam ,csak kissé borsos)
Természetesen új magassugárzókat (6-10e ft/db) is szeretnék hozzá + minőségi alkatrészekből,szakmai hozzáértéssel készített váltót.
Minden egyes hozzászólást és tippet szeretettel várok,akár a hangszórókra,akár a váltóra vonatkozólag.

Előre is köszönöm!
Válaszol
Az eredeti adatlapok szerint is 800Hz-1k fölött használhatók jól ezek a hangszórók, a HA25 harmonikus torzítása is kezd magasabb lenni ebben a tartományban, szóval nem könnyű helyzet. Smile

A D25-ös vifa dóm nem egy rossz választás szerintem háromútban sem, csak érdemes kezelni a rezonanciáját 11k körül.

Válaszol
Kedves Shalafi66,köszönöm a hozzászólást!A Seah H304 nél azt írják az adatlapon,hogy ajánlott freki:400-4000hz
crossover freq 500hz 12db/oct
az talán nem lenne rossz,ha 500hz ig szólna a HA25 nem ?
Mi a véleményed A Monacor DT300 ról ?

Illetve kaptam olyan infót is,hogy a Visaton SC13 egyelég jól sikerült széria,és az árához képest nagyon szépen szól.Csak inkább dóm közepet szeretnék,ezt viszont biztos lehetne 4-500hz-nél vágni.
A Seas és a Vifa közepek hátán a doboz az milyen célt szólgál pontosan.Akusztikai szempontok miatt teszik rájuk,vagy csak ezzel alkalmasask a zárt dobozban való használatra ?
Válaszol
Rosszul írják.
És nem feltétlenül úgy működik a váltótervezés, hogy ha 500Hz-nél van a keresztezés, csak addig szól a hangszóró, és nem számít majd, mi van alatta-fölötte.
Használható a HA25 akár 2000Hz-ig is, kérdés, hogy milyen kompromisszumot tudsz még vállalni, mik az elvárások.

Monacor hangszórók szerintem kerülendők, kb. ugyanazt csinálják, mint a SAL, csak sokkal nagyobb méretekben. Ezért a pénzért inkább valamelyik kínai vifa magashangszórót választanám.

Válaszol
Nem tudom,hogy megéri-e annyit ráköltenem ezekre a falakra,amennyit szándékozom,vagy új után kéne néznem.. néhol dobozos a mélye,de jól masterelt lemezekkel olyan telt basszusokat tud produkálni,hogy élvezem hallgatni.Kellemesen megdolgozza ezt a kis teret.Sajnos nem eredeti benne a közép/magas.Így jutottam hozzá,vestra közép került bele és alumembrános magas,ami nagyon tisztán szól,csak kemény a hangja,tolakszik.Anno fülre lett belőve a hangváltó.Most arányosabb és kellemesebb közép magas tartomány elérése lenne a cél.
Válaszol
Lehet, hogy egy jó váltó is sokat segítene rajta. Pontosabban milyen westra (még a TVM korszakból?), és milyen alu magas?

Válaszol
KF 130-1368 as westra közép és Reflex R50 magas (tudom,hogy nem ebbe való) Confused Egy 3 utas 160w os philips hangfal váltóját kapta meg minimálisan átalakítva.(a váltó amúgy döbbenetesen kultúráltan néz ki,a gyárihoz képest) Tudom,hogy a váltó sem épp ezekhez van szval világos,hogy ezért nem egyenletes a hangkép.A westránál mindenképp jobb közép kéne szerintem a z R50meg egyszerűen nem ebbe való.
Válaszol
R50-nek elég magas lehet a harmonikus torzítása, a westra meg durván rezonálgat középen, ez mondjuk biztosan hallható még akkor is, ha váltóval kezeltél minden hibát, amit lehetett.

A középpel bajban vagyok, nehéz találni elfogadható áron jó hangszórót 130-150mm-es méretben.

Válaszol
Ahogy tetszik mondani kérem széj'pen.Rezonálgat a drága.Lehet,hogy első körben csak azt fogom kicserélni,aztán majd a többit is.Nem feltétlen ragaszkodom olcsó hangszórókhoz,persze azért valahol meg kell húzni egy ésszerű határt.A dóm középhez sem feltétlenül,nyilván van alacsonyabb freq.-tól használható megfelelőbb szóró,csak összességében valamiért nagyon szimpatikusak(kiegyensúlyozott hangkép/kinézet).Amúgy az R 50 a kemény hangja ellenére elég tisztán,határozottan részletez.A finobabb magasakra nagyon jó,de a snare az már tolakszik a zenéből.
Válaszol
A ScanSpeak még gyártja a D75-ös dómot valami más néven, de irreálisan magas áron, dóm középről a HiVinél tudok még, de az nem jó ötlet, sok a központosítási hibás, és szintén 1,5-2k körül lehet keresztezni.
Én megkockáztaom, hogy inkább kónuszos mélyközepek felé kellene nézelődni, még akkor is, ha kevésbé szép az iránykarakterük.

Válaszol
Nézegettem a Hivi-t,csak kisebb a membránfelülete,a Visaton is csinál,de annak szintén,és jó drága is.Tényleg lehet,hogy kónuszos kéne.Abból viszont van vagy 5000 fajta Smile nemtom tom tom
Jaa,meg ott van ugye a Morel szinte bagóért Big Grin
Válaszol
A morelt még kizárhatjuk, ott elég nagy a gyártási szórás, és szintén be-becsúsznak rosszul központosított darabok. Smile

Válaszol
Ne szivass! Az a hangszóró több mint 20 rugó/db (morel) és előfordulnak központosítási hibák.. nem hittem volna.mondjuk 200w az azért nekem kicsit hihetetlen(Mdm 55).Megküldeném egyszer 200w tal Smile bár fene se tudja.
A hivi-ben az a jó,hogy érzékenyek,92-93 dB.
Nem fogom elsietni ezt a dolgot szerintem Big Grin
Azért a véleményedet szívesen fogadom,hogy szerinted mi az amit érdemes már beletenni.(tekintve,hogy új váltót is kap persze)
Válaszol
Én csak azt tudom, amit eddig tapasztaltam hangszóróügyben. Smile Morelért biztos nem adnék egy tál lencsét, kivéve, ha én raktam össze, vagy párba válogattam. Akkor legalább tudom, hogy miért fizetek. Bár az adatlapon elég szép ez az MDM 55. Smile 800Hz körül már ez is váltható.

Ezek a wattok marketingadatok inkább, nem szeretik betartani a szabványt a megadásuknál.

Igazán nem tudom, mit lehetne választani, mert ezek a régi M13, P13, PL14 szerű mélyközepek eltűntek a színről. .hm.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég