A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Újraépíteném a sonus C101-s dobozt.
M13, P13, PL14 Ezek milyen hangszórók ?
Halottál már szólni Infinity SM-155-öst?Régóta érdekel már az a doboz.Tetszetős darab és az a 38-as mély az nagyon szimpatikus Smile 29hz-től ad.35kg/db.Bár a mélynyomóról kerestem képeket és gyanúsan kicsi rajta a mágnes szval..

Meg a Cerwin Vega AL-1002,ill. AL-1000 sem lehet rossz.1 db-ot sem láttam még belőlük eladó sorban.Se E-bay-en,sem sehol.És amellett,hogy bitang keménynek néznek ki,elég igényesnek is tűnnek.
Válaszol
Az emlegetett hangszórók vifa közepek-mélyközepek voltak, még a kínaiasodás előtt.

SM-155-re 44Hz-et írnak, de még így sem fér össze a 102dB@1W-tal, valamelyik a kettő közül hibás. A mágnes mérete nem sokat jelent, zárt dobozos hangszórókhoz eleve nem jó a magas indukció. A kosara alapján JBL közelinek tűnik. Smile

CW-ről nem sokat tudok.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Miért zárhatja ki az,hogy honnan ad a 102dB-t ?(Nem vágom ennyire és érdekel)
+ A mágnes mérete tényleg nem mérvadó a teljesítménynél?
A c100 papíron 30hz-től ad,az szerinted valós?
http://elektrotanya.com/infinity_sm155.pdf/download.html

A freq. átvitelnél tényleg 2 adatot ír az infinitynél,akkor a 44hz- t kell figyelembe venni ?

Bocs a sok kérdésért
Köszi 8)
Válaszol
Az érzékenység, hangszóróátmérő, és mélyátvitel között elég határozott összefüggések vannak. Smile Minél érzékenyebb, annál rosszabb az alsó határ.
Minden hangsugárzó szól akár 20Hz-en is, csak nem midnegy, hány dB hangnyomással. Az SM155-nél 30Hz-en van a -10dB-s pont, 44-nél a -3. A C100-nál is 30-on van -10-nél, 40-él -3dB-en.

A mágnes mérete nem sokat számít terhelhetőségnél, inkább a cséve átmérője lényeges.

Válaszol
Értem,köszönöm,hogy leírtad ezeket nekem .!.
Válaszol
Nincs mit igazán.

Válaszol
Vifa és hasonló dóm közepekhez kell a hátára az a múanyag kúp,ha zárt dobozban(c-100)szeretném használni ?
Válaszol
(2011. 06. 03., 11:43)Xavi Írta:  Vifa és hasonló dóm közepekhez kell a hátára az a múanyag kúp,ha zárt dobozban(c-100)szeretném használni ?

Ha nincsenek elválasztva a mélytől akkor kell.
- VR
Válaszol
Márpedig ha dóm közép, akkor szerintem nem kell. Megvan azoknak a saját zárt terük. Bár még nem volt élő tapasztalatom dóm középpel, gyanítom, hogy nem kell külön elválasztani a mély légterétől.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
A dánok 75-ös dómjaira sajnos kell, mert csaltak kicsit, és hátulról nyitott a membran mögötti rész.

Válaszol
Tenkjúverimács evribádi!!! Smile
Válaszol
Hello mindenki.Az lenne a kérdésem,hogy szerintetek milyen ötlet,ha a C-100-as újraépitésénél a doboz alsó részét leválasztom belül a két mélynyomó között és az alsó mélynyomót kicserélem valami faszányos darabra és hátul lesz rajta egy reflex nyílás?Ergo külön lesz alul benne egy kis bass reflex sub szekció ?
Előre is köszi a válaszokat!
Válaszol
(2011. 08. 13., 10:17)Xavi Írta:  Hello mindenki.Az lenne a kérdésem,hogy szerintetek milyen ötlet,ha a C-100-as újraépitésénél a doboz alsó részét leválasztom belül a két mélynyomó között és az alsó mélynyomót kicserélem valami faszányos darabra és hátul lesz rajta egy reflex nyílás?Ergo külön lesz alul benne egy kis bass reflex sub szekció ?
Előre is köszi a válaszokat!

Akkor elméletileg 4 utas váltó kellene, mert a két mélyközépnek nem fog megegyezni a karakterisztikája. Ha sikerülne olyan hszt találj ami majdnem megegyezik a zárttal, akkor is marhamód elbonyolítanád a váltót a szintillesztések miatt. Én nem tenném, de ha Te nagyon akarsz, kisérletezhetsz vele.
- VR
Válaszol
hm,megfontolandó.Thx!
Válaszol
Nem tud valaki eladó C100, vagy C101-es hangfalat lepukkant, de javítható szórókkal? még az sem baj ha a közép, és/vagy a magas hiányzik, de a mélyeket jólenne ha csk peremezni kéne.
Válaszol
Úgy néz ki lesz egy pár sonus c101 hangfalam olcsón.
Minden hangszórón peremet kell cserélni, de működnek és eredetiek.
Milyen típusú hangszórók vannak benne vajon? Mind Videoton?
Peremet lehet kapni a középhez is?
Ez egy 8 ohmos hangfal. Két 4 ohmos mély lehet benne?
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég