A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Omnitronic
Sziasztok, újabb kérdéssel állok elétek ! Van egy pár Omnitronic hangfalam név szerint DX1222 tudom elég kis gagyi, de ajándék lónak nem nézem a fogát... Szóval ezzel szeretnék valami kis hangjavítást tenni ! 30 cmes mélyközép van benne, és két piezo... gondoltam rá, hogy veszek bele magas drivert, és építek hangváltót hozzá ! A mélyközép hangjával nem is lenne bajom, hanem inkább a piezok bántják a fülem... meg talán a mostani váltó féle képződmény elég sz@r ... Ha valakinek lenne ötlete valami magas sugárzóra, esetleg váltásra... Tudom mérni kellene a mélyközepet... De arra nincs lehetőségem sajnos Sad A magas sugárzóra kb 5000 ftot költenék darabonként, hangváltó meg nem tudom ahogy jön ... Előre is köszönöm a tippeket, ötleteket, és bocsi, hogy ide írtam ezt, lehet átmodoljátok de nemtudtam hirtelen hogy hova...
Válaszol
[quote="bluefish"]Sziasztok, újabb kérdéssel állok elétek ! Van egy pár Omnitronic hangfalam név szerint DX1222 tudom elég kis gagyi,

--------------
ez valami rettenet....hehe
fülrángató,de annnyira profi...

Technische Daten:

Belastbarkeit maximal: 600 W
Belastbarkeit nominal: 300 W RMS

Lautsprecher: 1 Piezo, 1 Horn
Max. Schalldruck: 96 dB (1 m)
Impedanz: 8 Ohm
Frequenzbereich: 30 - 18 000 Hz
Maße (H x B x T): 520 x 360 x 310 mm
Gewicht: 13 kg

Robuste Full-Range Box
3-Wege Party-Box für Disco- und Rockmusik
Piezo-Hochtöner für druckvolle Höhen
Horn-Mitteltöner für weiche Mitten
Sehr hohe Belastbarkeit
Mit Stangentragegriffen
Stabiles Holzgehäuse mit kratzunempfindlichem, schwarzem Filzbezug
Hochständerflansch
Stabiles Schutzgitter schützt vor Beschädigungen
Mit stabilen Schutzecken aus Stahl
Kompaktbox zum Transport im PKW
Ideal für mobile Diskotheken oder zur Festinstallation in Partykellern etc.
pia nyer
Válaszol
Már csak azt kéne tudni, hogy azt a 96 dB-es max hangnyomást a 300 vagy a 600 W hatására hozza létre. .forog.
Válaszol
pionyer Írta:[quote="bluefish"]Sziasztok, újabb kérdéssel állok elétek ! Van egy pár Omnitronic hangfalam név szerint DX1222 tudom elég kis gagyi,

--------------
ez valami rettenet....hehe
fülrángató,de annnyira profi...

Technische Daten:

Belastbarkeit maximal: 600 W
Belastbarkeit nominal: 300 W RMS

Lautsprecher: 1 Piezo, 1 Horn
Max. Schalldruck: 96 dB (1 m)
Impedanz: 8 Ω
Frequenzbereich: 30 - 18 000 Hz
Maße (H x B x T): 520 x 360 x 310 mm
Gewicht: 13 kg

Robuste Full-Range Box
3-Wege Party-Box für Disco- und Rockmusik
Piezo-Hochtöner für druckvolle Höhen
Horn-Mitteltöner für weiche Mitten
Sehr hohe Belastbarkeit
Mit Stangentragegriffen
Stabiles Holzgehäuse mit kratzunempfindlichem, schwarzem Filzbezug
Hochständerflansch
Stabiles Schutzgitter schützt vor Beschädigungen
Mit stabilen Schutzecken aus Stahl
Kompaktbox zum Transport im PKW
Ideal für mobile Diskotheken oder zur Festinstallation in Partykellern etc.
Hát igen tudom sajnos... :-( Jó nagy kupac szar... de ez van ajándékba kaptam régebben nem tudom azt mondani h eladtam mert ócskák... gondoltam arra hogy próbálok csinálni vele vamait hogy jobb legyen . Esetleg ha az új PA ... hangszórókat beletenném a dobozába, ami 44 literes nettóba, és zárt, és mellé próbálnék illeszteni valami magasat ? Aztán váltóépítés ... ! Van itthon egy 3ad rendű 3.5 k nál csillapító váltóhoz alkatrészem minden csak maratni kell meg összerakni ! Mit gondoltok ? Erről a kombinációról ? magason még gondolkodok ! Tippeket még várnék ! Akkor immár az új H2000 PA hangszóróhoz valót ! Köszönöm előre is :-) Az offot megkaptam kössz. átvészeltem TongueSadBig Grin
Válaszol
Első ránézésre ez a hangszóró max sin 100 w-ot tudhat. A 96 db meg szerintem a 2 piezzo együttes hangereje. Szerintem nincsenek szétválasztva.
Itt a mély hangszóró érzékenysége a kérdéses.
Ha hifire akarod használni, akkor középnek betehetsz egy H2000 -es HB13 -at (90 db, 100 w) 600-800 Hz környékén kell vágni. Magasnak meg egy TVM ARV-104-04-8 vagy egy H2000 -es HG2,5-639 -t. Ezeket 3-4 kHz környékén kell vágni.

Bár lehet, hogy akkor járnál a legjobban, ha vennél bele 2 mély szűrőt és csak mélyre használnád őket.
Ha vennél magasat, közepet meg váltót, akkor már a mélyet is cserélni kéne, mert ez lenne a rendszer "gyenge" pontja.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég