A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Altus F2 hangfal
Üdv mindenkinek!
Tanácsot kérnék a hozzáértőktől. Szétporladt a VIDEOTON Altus F2 hangfalaimban a mélyhangszórók pereme, és felmerült hogy érdemes-e foglalkozni a javításukkal. Asszonytárs szerint túl nagyok, de ha szépen szólnának, én harcolnék értük. Azonban soha nem tetszett igazán a hangjuk, olyan brummogós, középen üresnek éreztem (az én laikus fülemmel). A neten kerestem, de nem találtam véleményeket ezekről a hangfalakról. Egy SONY erősítővel használom, rádió, DVD, CD, TV szól rajtuk. Köszönöm, ha segítetek a döntésben. (Sajnos a pénz is számít.)
Válaszol
oldatt Írta:Üdv mindenkinek!
Tanácsot kérnék a hozzáértőktől. Szétporladt a VIDEOTON Altus F2 hangfalaimban a mélyhangszórók pereme, és felmerült hogy érdemes-e foglalkozni a javításukkal. Asszonytárs szerint túl nagyok, de ha szépen szólnának, én harcolnék értük. Azonban soha nem tetszett igazán a hangjuk, olyan brummogós, középen üresnek éreztem (az én laikus fülemmel). A neten kerestem, de nem találtam véleményeket ezekről a hangfalakról. Egy SONY erősítővel használom, rádió, DVD, CD, TV szól rajtuk. Köszönöm, ha segítetek a döntésben. (Sajnos a pénz is számít.)

Szia!

A habszelek cserelhetoek, normalis aron megjavittathato.
Talan aki ismeri az F2-t kozelebbrol , tud ajanlani modositasokat amivel jobb hangja is lehet... A javitas tehat szerintem megeri.

Gabor
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Köszönöm Gábor. Szubjektív véleményekre lennék kiváncsi, hogy a doboz és a frekiváltó mennyire jó, fog-e szebben szólni, mint Pl. a fele ekkora HS-280? A neten nem találtam semmi használhatót. .sir.

Attila
Válaszol
A doboz valószínűleg alulméretezett a videoton szokásához híven, a váltó valószínűleg el van szúrva, szintén szokás szerint, de ezek nem olyan lényegesek most, mert dokumentáció szerint vifa dómmal szerelték, tehát a hangszórókészlete nagyságrendekkel jobb egy HS280-tól, így javítani volna érdemes, illetve mégjobb megoldás volna mély- és középhangszórókat cserélni, és új váltót készíteni hozzá.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:A doboz valószínűleg alulméretezett a videoton szokásához híven, a váltó valószínűleg el van szúrva, szintén szokás szerint, de ezek nem olyan lényegesek most, mert dokumentáció szerint vifa dómmal szerelték, tehát a hangszórókészlete nagyságrendekkel jobb egy HS280-tól, így javítani volna érdemes, illetve mégjobb megoldás volna mély- és középhangszórókat cserélni, és új váltót készíteni hozzá.

Szia salafi!

Tehát lehet ezekből még jó hangfal. Smile A fórumokat olvasgatva látom, Te meg is tudnád csinálni. Lehetséges, hogy elvállald? Megírnád, (ha gondolod magánban) kb. mibe kerülnének ezek az átalakítások?

Köszönettel: Attila
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég