A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Probléma(-)megoldás
Sziasztok van egy aktív mélyládám, aminek szétment a gumigyűrűje és kiszeretném cserélni az egész hangszórót. Mikor szétszedtem sehol sem találtam az ellenállását a mélysugárzónak. Szerintetek hogyan tudnám kideríteni az ellenállást?
Válaszol
Szia!

Elsosorban jobb lenne, ha csak egyszer , egy helyre (a megfelelore) irnad be a kerdesed.... .torz.

Ha a hangszorodnak csak a gumiszele ment tonkre, egy ellanallas meresre allitott multimeterrel tudsz mericskelni.... Ha a tekercs is ellszallt akkor remenytelen. A kerdes, hogy az erosito mekkora impedanciat kepes elviselni....

Az Admin majd biztos athelyez a hozzaszolasokat innen Wink
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Nasser Írta:Sziasztok van egy aktív mélyládám, aminek szétment a gumigyűrűje és kiszeretném cserélni az egész hangszórót. Mikor szétszedtem sehol sem találtam az ellenállását a mélysugárzónak. Szerintetek hogyan tudnám kideríteni az ellenállást?

------------------

sakk-matt...

[Kép: chess-men-1.jpg]
chess-men-

...a dobozon,vagy a hangszórón jelek vannak...bötüzd be...
pia nyer
Válaszol
Egyszerű multiméter? Wink
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Köszönöm a segítséget, már meg is mértem egy multiméterrel, így már kitudom cserélni megfelelő mélysugárzóra.
Válaszol
Nasser Írta:Köszönöm a segítséget, már meg is mértem egy multiméterrel, így már kitudom cserélni megfelelő mélysugárzóra.

Bar csak ilyen egyszeru lenne, ha meretben es impedanciaban passzol....
Mondjuk hangfalat elrontani nem lehet, mert barmit teszel bele szolni fog.

A kerdes, hogy hogyan....

UI: elnezest... .off.
Válaszol
BalekAlak Írta:
Nasser Írta:Köszönöm a segítséget, már meg is mértem egy multiméterrel, így már kitudom cserélni megfelelő mélysugárzóra.

Bar csak ilyen egyszeru lenne, ha meretben es impedanciaban passzol....
Mondjuk hangfalat elrontani nem lehet, mert barmit teszel bele szolni fog.

A kerdes, hogy hogyan....

UI: elnezest... .off.

Majd megnézem milyen lesz, igazából jobbat veszek bele. Hétfőn jön a cucc hozzá, ha elkézsült megírom milyen lett.
Válaszol
Szia!

Arra szerettelek volna ravezetni, hogy mondju egy 25 centis melysugarzo olyan sok parametereben terhet el egy masik ugyanilyen meretutol, hogy az adott doboz terfogathoz lehet hogy baromi rossz lesz...
Akar lehet egy nagyon markas, draga, csucsszuper hangszoro is ha mondjuk ketszer akkora doboz kellene neki, mint amid most van...

Szoval sajnos nem ilyen egyszeru, de legyen szerencsed! Wink
Válaszol
BalekAlak Írta:Szia!

Arra szerettelek volna ravezetni, hogy mondju egy 25 centis melysugarzo olyan sok parametereben terhet el egy masik ugyanilyen meretutol, hogy az adott doboz terfogathoz lehet hogy baromi rossz lesz...
Akar lehet egy nagyon markas, draga, csucsszuper hangszoro is ha mondjuk ketszer akkora doboz kellene neki, mint amid most van...

Értem!

Milyen paraméterkből és hogyan kell számolni a térfogatott? Mennyit számít a subcső, annak mérete és hossza?
Előre is köszi.
Válaszol
Nasser Írta:
BalekAlak Írta:Szia!

Értem!

Milyen paraméterkből és hogyan kell számolni a térfogatott? Mennyit számít a subcső, annak mérete és hossza?
Előre is köszi.

Ha szerencsed van, akkor a hangszoronak van adatlapja , amin az ugynevezett T/S parametrek rajta vannak. Ezekbol lehet kulonbozo programokkal modellezni a hangszoro viselkedeset, es igy megtalalni hozza a megfelelo meretu dobozt, es a reflex cso meretezeset is meg tudod csinalni. A nagyobbik baj hogy egy rakas hangszoronal teljesen hibas adatok vannak (nem csak a SAL, MNC eseteben) amik nagyon felrevezethetnek.
A cso merete hatarozza meg a doboz hangolasat, tehat nagyon fontos a megfelelo atmero es hossz kivalasztasa, amit meressel lehet pontositani.
Szerintem olvasgass utana a temanak ha erdekel.
A foldalon -letoltes, Klinger - Hangdobozepites konyve esetleg :
http://web.axelero.hu/whiteful1545/
Válaszol
Hello. Ismét megkérdezem, hátha éelkerülte a figyelmeteket. Az lenne a kérdésem, hogy fejhallgatóba lehet-e valahol hangszórót szerezni? Sehol nem láttam még a neten, itt a H2000 oldalán sem.
Válaszol
Nem hallottam ilyenről. De attól még lehet, hogy létezik.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Horvlas!

Ezt találtam: http://www.monacor.pl/catalogue-product.phtml?id=33&Comp=m&Hier=6&MainKtg=62&SubKtg=575

Üdv!
Válaszol
Igen ezt én is tudom hogy van, de ez nem komoly.

Válaszol
Akkor nincs más megoldás, kell venni egy komplett fülest. .forog.
Én ezekkel nagyon boldog vagyok:
http://www.trinit.hu/products/product_373.html
- nem túl divatos, de szép hangja van
akg
- komolyzene is szépen szól rajta, mivel félnyitott
(ebben is "csak" 40mm-es hangszóró van)
Válaszol
Nem túl divatos?
azt ne mond hogy utcán használod :d

Nekem is van itthon egy ebből és mellé egy K240 és K44 isakad erre.
Saját tervezésűfejhallgató erősítőről hajtva. Nemhiszem hogy a divatnak ebben van helye.
Én amúgy az említettek közül a 66-nak szeretm a legjobban a hangját. a 240-nek szebb sokkal de vérszegény.... Sad
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Horvlas.
Megmérted ? Biztos hogy a hangszóró szakadtmeg . Többnyire a drót szokott eltörni .
Válaszol
Igen, megmértem, sajna a hangszóró ment benne tönkre.
Válaszol
8) Ha a preluk elkészültek megnézem szívesen, hogy javítható-e. Big Grin

Válaszol
Sziasztok, nos lenne egy nagy problémám... van egy hangszóróm.. 27 cm es.. 180 w os 4 ohm, mély.. csak van vele egy oan gondom, hogy középröl kiszakadt ez a porvédő vagy nem tudom mi.. ez a kupola, és szép minden nem recseg.. csak mióta kiszakadt, azóta rezeg.. ha hangosan hallgatom.. nem recseg, hanem rezeg..valaki akinek volt iesmi problémája vagy nagyonért hozzá pls irjon vissza vagy megadom az msn em hogy jobban el tudjam mondani... Valaki segitsen rajtam!!!! pls. msn em: bajuszdav@freemail.hu fontoss lenne, mert elég jó hangszóró... Köszönöm!
Válaszol
Üdvözletem mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni hangszóróval kapcsolatosan.
Kezdő lévén a következő problémába ütköztem : az 5.1-embe( CR****VE p5800) előzőleg egy 100/200 W( 20 cm 4 ohm) MNC NOIR-ra cseréltem a mélyet, az rendben volt csak a hangszóró nem igazán birta; emiatt döntöttem úgy hogy veszek egy nagyobb membránnal rendelkező h2000 HA31-421(4 ohm 70/125W) mélyközép hangszórót, ezt szeretném a 5.1-es hangfalszettembe mélynek, ezáltal teltebb hangzást elérve.A probléma az hogy még mielőtt belefogtam volna a doboz megépítésébe kipróbáltam a hangszórót az erősítővel és azt tapasztaltam hogy a mély hangok sugárzásakor "befelé ütött" a hangszóró.Legjobb tudásom szerint a problémát megoldja ha a polaritást megcserélem a hangszórón,de nem így történt, ezzel a problémával még sosem találkoztam...Ha esetleg volna valakinek valami ötlete örülnék neki. Big Grin

Válaszokat előre is köszönöm.
Válaszol
Azzal az erősítővel nem hiszem, hogy minden rendben lenne Big Grin Mert ez nem a hangszóró hibája. Lehet az M.N.C is azért ment galyra
Válaszol
Próbáld ki a hangszórót egy másik erősítővel is csak kíváncsiságból. Az is lehet, hogy duplatápos a végfok (általában az szokott lenni), és az egyik táprészben mondjuk kezd kifeküdni a pufferkondi, vagy valami más okból az egyik oldali tápfesz terhelés hatására ingadozik, és emiatt (ha mondjuk nullára szimmetrikus szinusznak vesszük a basszusokat - ez csak egy feltételezés, tudom hogy a valóságban nem pont ez a helyzet.. de azért majdnem..) az egyik félperiódusban lecsökken a kimenőteljesítmény az egyik tápág feszültségesése miatt, azonban a másik ágban ez nem jelentkezik. Szerintem érdemes megnézni a kondikat a táprészben, vagy mondjuk terhelés alatt lemérni a + és a - ág feszültségét üzem közben. (ráeresztessz egy kis DubStep-et.. azokban van basszus.. Tongue)
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Köszönöm!

Megpróbálom, másikra rákötöm és kimérem.
Egy fontos adat amin megakadtam és lehet ez a probléma.Az mnc 100/200 és a h2000-es 70/125W és elvben a erősítőcske mindőssze 22W rms szóval én abból indultam ki hogy ha meg bírja simán hajtani a mnc 100wot akkor meg kéne neki a 70wot is de ez csak feltételezés tehát lehet az hogy elfogy ez a csekély teljesítmény még mielőtt a mély kifelé is megmozdulna?Egyébként 13.5Vról 5000mA-es a táp és mivel két érpáron füt be a erősítő részbe gondolom csak +13,5 és 0 része van.Próbálkozok másik erősítővel.
Válaszol
Egy 22W-os erősítővel is meg lehet rángatni a hangszórókat, nem tisztességes kimeneti jelekkel. Négyszög
Válaszol
Szerintem a túlvezérlés lehetett az oka annak, hogy elfáradt a hangszóró: a torz jelet egyik tekercselés se szereti.
Egyébként milyen tipusú az a mélyláda? Mert rendszerint alul szokták őket méretezni, és azok a végfokok (és néha a hangszórók is) kb. 2/3-3/4 hangerőnél már a képességeik határán dolgoznak.. nem is beszélve a max. hangerőről.. szerintem az erősítőik legtöbbje olyankor már csúnyán vág, négyszögesíti a kimenőjelet. Tisztelet a kivételeknek, pl. Creative S750. Volt szerencsém egy olyat szervizelni, és abban bizony a három tekercses mélynyomót 3 x 1/2 STA575 cibálja (STA575: 2x80W @ 0,5% THD - forrás: ST Microelectronics).

Szerk: egyébként tapasztalatból mondom, hogy az MNC hangszórókra nem mindíg érvényes az, ami rájuk van írva Tongue

Most olvasom, hogy egytápos az erősítő.. akkor vagy a kimeneti csatolókondi a ludas, vagy pedig az IC-vel van valami gixer. Az is lehet, hogy nincs kimeneti csatolókondi, hiába egytápos az IC (Lásd TDA1554 és társai).
Válaszol
ratnova Írta:mielőtt belefogtam volna a doboz megépítésébe kipróbáltam a hangszórót az erősítővel és azt tapasztaltam hogy a mély hangok sugárzásakor "befelé ütött" a hangszóró
Most akkor doboz nélkül próbáltad ki .forog. Mert akkor ne csodálkozz, hogy összevissza ment a membrán. Így sztem akár 10wattal kilehet nyírni egy hangszórót. Meg amúgy saját tapasztalat alapján nagyon érzékeny a doboz hangolására. Pár hz eltérés is számít a lengőrendszer terhelhetőségén.
Válaszol
Megelőzött a kolega.. Smile Egyébként ha beteszed a dobozba majd, hangolni kell ám a reflexcsövön is, ahogy mondja. Rossz hangolás esetén lehet hogy alulmaradnak az eredmények az elvárttól.. ez az én HA-17esemmel is így volt.
Válaszol
Zupp87 kiegészítjük egymást .haha.
Válaszol
Ja Big Grin

Ratnova: egyébként hány literes lehet az a láda? Mint azt PWM is mondaná: 64-82l-ig terjed a HA 31-hez Shalafi által ajánlott térfogat, a hangolás pedig 30Hz körüli. Ha kisebb a láda, abba ajánlatosabb lett volna a HA 25-672(Braun): szimulációim alapján (igaz, ezek csak szimulációk) már kb. 35-40l-es ládában lemegy olyan mélyre a Braun, mint a HA 31 dupla doboztérfogattal.. ha nem mélyebbre.. Igaz, a HA 31 picit érzékenyebb.
BassBoxban próbáltam ki a két hangszórót, mindkettőt 35l-es dobozban, 30Hz-re hangolva (HA 31-nek tudjuk hogy ez jó.. de a Braunnak nem tudom még pontosan, hogy a legmegfelelőbb-e..). Nos, míg a HA 31-nél 53,7Hz jött ki alsó F3-nak, addig a Braun ugyanebben a ládában 38,9Hz-es f3-at produkált. Bár a két grafikon összevetésekor a 31-es kb. 3dB-lel nagyobb hangnyomást produkált 60Hz felett, kicsivel ezalatt kb. 1dB-lel marad el a Brauntól. Hangsúlyozom, ezek csak szimulációk, várd meg a nagyok véleményét is.. amiért ezek idekerültek, az részben az én szóf*sásom velejárói Big Grin

U.i.: Egyébként ezek az eredmények, amiket leírtam, nem azt jelentik, hogy nem lehet mélyebbre menni a 31-essel.. lehet.. a számára megfelelő dobozban. Ilyenkor jó a BassBox és társai: az adatok ismeretében megközelítőleg ábrázolja neked, hogyan is fog a hangszóró az adott ládában viselkedni. Persze nem az atyaúristen a program sem, csak segítséget ad. Shalafi szerint egyébként a helyes út: hangszóróhoz tervezni ládát, és nem ládához venni hangszórót.. de nálad kényszerűségből az utóbbi van.. ilyen is megesik.. én is kész dobozhoz vettem a 17-eseket, megsúgom.. Big Grin
Válaszol
Szóval a hangfalszett CREATIVE Inspire P5800.A mélyet,amikor lecseréltem természetesen készítettem hozzá másik reflex dobozt,az M.N.C mélyet használom még mindig, tehát nem egétt le és ugyanúgy szól mint eddig.
Kevésnek találom a mélyet mivel a sateliteket lecseréltem HC10-652-re és így már kevés a mély. Ezért döntöttem úgy hogy veszek egy HA31-et és az elég mélyet/dB ad ahhoz hogy élvezhető legyen,előtte megterveztem a dobozt ami nekem 75.8 l Fb=28.97Hz F3=42.16 reflex lenne.

Kipróbálni pedig egy kb 20 literes műanyag kukába próbáltam Big Grin
Mihelyt lesz időm megnézem az erőlködőt és a kondikat is.
Válaszol
Így már azért más Smile
Válaszol
Tehát odáig jutottam hogy kipróbáltam másik( 90Wos ) erősítővel(most is dobozba) gyenge hangerőn különbőző hangforrásról is és ugyanazt produkálja a mély hangoknál befelé mozdul(láthatóan többet is mozdul befelé) csak aztán kifelé akárhogy "forgatom" a polaritást, videót is készítettem róla(ha valakit érdekel elküldöm mailben vagy MSN-en).Egyébként szépen szól(nem trozít),ezt már tényleg nem értem. :? Sad Vagy tényleg ennyire érzékeny és PWM-ek("Pár hz eltérés is számít a lengőrendszer terhelhetőségén.") van igaza? Smile Kész dobozba téve ez megszűnik?Vagy gondolkodjam másik mélyben a 22 W miatt?

PredatorNo1! video elküldve az email címre Smile
zupp87! video elküldve az email címre Smile

Egyébként a profilomnál ott az msn címem(ha fent vagyok átküldöm)
Válaszol
Engem érdekel a videó
nfsu98@gmail.com

De leginkább az a 28.97hz érdekelne .forog. .sokk.
Válaszol
Engem is.. kíváncsi vagyok rá: klaci87@freemail.hu
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég