A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Probléma(-)megoldás
Sziasztok
Már régota látogatom ezt a forumot és nagyon jo dolgokrol van szo,
most én kérdeznék valamit .
Van egy Videoton szinus C 101-esem és a mélysugárzon a membránszél megata magát hol tudnák rendelni mebránszélet és milyen ragasztot kell hozzá használnom elöre is Köszönöm
Sziasztok
Szilárd
Válaszol
Szilárd81 Írta:Sziasztok
Már régota látogatom ezt a forumot és nagyon jo dolgokrol van szo,
most én kérdeznék valamit .
Van egy Videoton szinus C 101-esem és a mélysugárzon a membránszél megata magát hol tudnák rendelni mebránszélet és milyen ragasztot kell hozzá használnom elöre is Köszönöm
Sziasztok

...én szakemberre bíznám őket, ráadásul 4db-ot kell peremezned plusz két középsugárzót is...
Válaszol
Szia Ghee én is inkáb szakival csináltattnám de nincs annyi pénzem rá, de a közepek jok azokat miért kéne peremezni?
Szilárd
Válaszol
Szilárd81 Írta:Szia Ghee én is inkáb szakival csináltattnám de nincs annyi pénzem rá, de a közepek jok azokat miért kéne peremezni?

...én is azt hittem, de ha jobban megvizsgálod annak is "plazmatikus" állapotba lehet a pereme (javaslom a perem szélét megdörzsölni - azzal nem szakítod be -, rögtön kiderül). Wink
Válaszol
A közép sugárzot megnéztem mind a kettöt de rendben vannak.
Szilárd
Válaszol
Sziasztok, lenne egy oylan kérdésem, hogy van két hangosuitási hangszóróm, két 500 wattos 8 ohmos 50 hz-s30 cm es hangszóróm, és piezzó magasat szeretnék tenni hozzá, nos nem tudom meiket válasszam,

Duplakamrás ikernyomó • 161x95 mm • 2 kHz-25 kHz • Spl : (1 W/1 m): 95 dB • Teljes mélység: 105 ...

VAGY

Sal KHS 120 Pz (4 Ohm): 300 W
Pz (8 Ohm): 150 W
f: 2.000 - 20.000 Hz
SPL(1W/1m): 92 dB
impedancia: > 1000 Ohm
max. fesz.: 35 V~
Válaszol
Pioneer CS-3030 hangfalat vásároltam egy barátomtól. A cégnél is ilyen hangfal teljesít szolgálatot. Bent a cégnél hihetetlenül jól szól, nálam otthon olyan visszhangos, kopogós, dobozhangú. Vásároltam "hangfalbélést" és kibéleltem. A hangzás sajnos nem javult.
A hangfal hátulján van reflexnyílás. A hangfal nem tartalmaz hangváltót, a közép és a magas gyárilag kondenzátorokkal van leválasztva.
Eredeti hangszórók vannak benne. Az erősítő egy Sony házimozi erősítő ami más hangfalakkal gyönyörűen szól, ezért gondoltam hogy ezekkel a hangfalakkal nem stimmelhet valami.
Reflexcső nincs csak nyílás, a hangelnyelő amit vásároltam, SAL, somogyi gyártmány és sajnos nem piramis és nem hullám...
Tudnának nekem segíteni?
Válaszol
Sokat segítene nekünk ha kapnánk pár képet a dobozról. Leginkább a belsejéről. Wink
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
vava Írta:Sokat segítene nekünk ha kapnánk pár képet a dobozról. Leginkább a belsejéről. Wink

Ezeket a képeket töltöttem fel róla:

http://lh4.ggpht.com/_PCMZZNpzgAY/S2SqOO-7Z5I/AAAAAAAAToE/CK9F2vtNs1c/s640/P1309237.JPG

http://lh3.ggpht.com/_PCMZZNpzgAY/S2SqOzdDarI/AAAAAAAAToM/G_Gwhbir_EU/s640/P1309238.JPG

http://lh5.ggpht.com/_PCMZZNpzgAY/S2SqP3JxyaI/AAAAAAAAToU/LqZOXEnYpcc/P1309239.JPG

http://lh4.ggpht.com/_PCMZZNpzgAY/S2SqRYymSEI/AAAAAAAAToc/74f9MKqH7M0/s912/P1309240.JPG

http://lh3.ggpht.com/_PCMZZNpzgAY/S2SqSW9RMbI/AAAAAAAATok/J131r09Qxpo/s912/P1309241.JPG

http://lh6.ggpht.com/_PCMZZNpzgAY/S2SqTyHu0gI/AAAAAAAATos/2WEaWwFdR6o/s912/P1309243.JPG
Válaszol
Hátul azt a lyukat foltozd be szerintem legelőször.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
zupp87 Írta:Hátul azt a lyukat foltozd be szerintem legelőször.

Biztos? A cégesen is van és mégis jól szól!
Nem hiába vágták azt oda gyárilag.
Válaszol
Egy: Egy olyan lyuk egy reflexdobozt elég magasra tud hangolni. Kettő: szerintem az a hangszóró zártban működik jól. A két tény együtt szerintem igencsak kopogós, búgós kiemelést eredményez.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
zupp87 Írta:Egy: Egy olyan lyuk egy reflexdobozt elég magasra tud hangolni. Kettő: szerintem az a hangszóró zártban működik jól. A két tény együtt szerintem igencsak kopogós, búgós kiemelést eredményez.

Értem én, de akkor gyárilag miért került rá és a cégnél bentlévő esetében miért működik jól?
Válaszol
zupp87 Írta:Hátul azt a lyukat foltozd be szerintem legelőször.

És ha mégis úgy döntök hogy befoltozom, akkor azt mivel és hogyan tegyem?
Válaszol
zupp87 Írta:Egy: Egy olyan lyuk egy reflexdobozt elég magasra tud hangolni. Kettő: szerintem az a hangszóró zártban működik jól. A két tény együtt szerintem igencsak kopogós, búgós kiemelést eredményez.

A lyukat befoltoztam, ideiglenesen parafával. A hangfal hangja sokkal magasabb lett, nekem igy nem tetszik.

Pont azt szerettem volna elérni hogy mélyebb legyen a hangja. Igaz a dobozhang így megszűnt (ki is béleltem másik fajta béléssel), de valahogy mintha nem lenne elég mély!
Válaszol
Pedig szerintem zártban tuti pontosabb mélyeket adna le. Egyébként az a reflexnyílás csak magában van, esetleg valami cső nincsen hozzá ? .oh.
Válaszol
narancs1234 Írta:Pedig szerintem zártban tuti pontosabb mélyeket adna le. Egyébként az a reflexnyílás csak magában van, esetleg valami cső nincsen hozzá ? .oh.

Nincs de lehet veszek hozzá...
Válaszol
kovecses Írta:Pioneer CS-3030 hangfalat vásároltam egy barátomtól....A hangfal hátulján van reflexnyílás. A hangfal nem tartalmaz hangváltót

Szia, nekem is ilyenem van, de mintha lenne benne hangváltó...megnézem. Középen van egy selyem benne gyárilag. Reflexcső is van benne természetesen.
Válaszol
Néztem, nekem CS-5030 van, tényleg van váltó benne, már ha 2 kondit és egy ellenállatot annak lehet nevezni...
Válaszol
a hangszórót, hogy kell lemérni?
A csavarozástól-csavarozásig, vagy a peremtől-peremig(ami a teljes hangszóró szélessége) vagy pedig a hangszóró peremétől-a pereméig.

Tudom hülye kérdés de ugye ez fontos.(legalábbis nekem) Smile
Válaszol
Hát gyakorlatilag, ahogy szeretnéd, úgy méred. Nincs kikötés. Csak az a lényeg, hogy később tudd, mit mértél.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
oké eddig rendben van. csak hangszórót szeretnék cserélni és nemtudom, hogy honnan mérjek és mit. Mert ugye fix a méret és nem szertnék kisebbet vagy nagyobbat venni.
Válaszol
Ha nem akarsz faragni a beépítési méretnek kell azonosnak, vagy kisebbnek lenni legalább, hogy beférjen az új a régi helyére. De ez szerintem egyértelmű.

Persze attól, hogy mechanikailag hasonló a kosár, még nem biztos, hogy jól is fog szólni, ehhez a hangszóró lényegesebb paramétereit kell nézni, és nem vonalzóval. Smile

Válaszol
itt mire gondolsz? Elárulom ez egy nagyon régi doboz( 5 utas Big GrinD) de nagyon jó állapotban van szerintem. A régi hangszórók elég silányak és szeretném kicsit felturbózni.
Esetleg ha van ötletek hogy álljak neki szívesen várpm a válaszokat.
Válaszol
Nem vagyok benne biztos, hogy érdemes foglalkozni vele, meg abban sem hogy valójában 5 utas. Attól mert 5 hangszóró van benne, még nem kötelező.

Meg kell nézni a régi hangszórókat, a doboztérfogatot, a többi teendő utána derül ki.

Válaszol
nem szándékozom mind az 5 helyet hangszóróval kitölteni. Smile
Válaszol
Szevusztok!
Olyan problémám van hogy megkeményedett a membrán a hangfalaimban. Régen nem voltak használva, szerintem ez az ok. Ha használom egy pár hetet helyre fog ez jönni vagy nem?
Válaszotok előre is köszönöm!
Válaszol
A membránszél? Ha rosszul megválasztott anyagú vagy rosszul vulkanizált gumi, akkor elképzelhető, hogy megmozgatva javul a helyzet.

Válaszol
Sziasztok!

Ez a polcsugárzóm nyers átvitele amiben egy kis TVM lakozik:
http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=109&catit=109&l=2&catg=1
PC-n nem zavar a közép kiemelés mert korrigálom EQ-val de szeretném ha anélkül is rendesen szólna.
Szerintetek jó lesz ennek egy 4 oktávos filter 2000 Hz tájékán? [Kép: QE8UUUtvAwMBUghLEgVR]

A válaszokat előre is köszönöm!
Válaszol
Szia. Konkrétabban milyen szűrőre gondolsz?

Válaszol
Egész konkrétan egy párhuzamos lyukszűrőre gondolok de nem tudom megéri-e a fáradtságot.
Válaszol
Szerintem csak rendesen kellene váltani. Utólag szűrőzni nem olyan jó és egyszerű, az impedanciát is figyelni kell, és ahhoz lehetne modellezni.

Válaszol
esetleg csinálhatsz aktív szűrőt. akkor a hangszóró impedancia kérdése teljesen lényegtelen.
talán lehetne ez állítható szűrő is, hogy könnyebb legyen igazítani rajta ha mégsem passzol elsőre.
Válaszol
Ennyi erővel csavargathatjuk a hangszínszabályzót is. ;-)

Válaszol
ha jól értettem a cél az hogy ne csak akkor szóljon jól ha a pc re van kötve s eq-zva.
ha csinál egy "aktív EQ"-t, akkor mindegy mire dugja , rendesen fog szólni.
és a hangszóró impedancia is teljesen lényegtelen kérdéssé válik.
nem tűnik rossz megoldásnak.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég