A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Általános tudnivalók, kérdések
Beszéltem a honlap fenntartójával, hamarosan lesz.
Válaszol
a Logotechnél kapható tekercsek, kondenzátorok alklamasak PA doboz hangváltójához?
Válaszol
A vasmagos tekercseket és a kondikat (250 V-tól) viszik ilyen célra is.
Válaszol
Érdeklődnék, hogy a Logotech Kft. honlapján található két kis polcsugárzóban (DISCO B és DISCO E) milyen hangszórók találhatóak? Valamint zárt vagy reflex kivitelű a doboz? Esetleg hangszórók nélkül mennyibe kerülne csak a doboz? Majd egyszer szeretném megajándékozni két ilyennel otthon a nappalit Smile
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Sony dóm és 10cm-es gumiperemes 25mm-es lengős mélyközép (OA speaker). A doboz zárt, üresen 1700Ft/db.
Válaszol
Az előlapon nincs szövetborítás, az natúr pozdorja .
Válaszol
MINDENKINEK!!
Június 30. és Július 23 között csak telefonon faxon vagy levélben lehet rendelni.!!!!!!!!
Válaszol
szaccos Írta:"Szilágyi" jól láttad a TANNOY duálkoncentrikus hangszóróját az audiofil találkozón
Szia!
Én is e hangszóró iránt érdeklődnék, viszont technikai adatok iránt.
Sajnos a honlapon semmi nincs az árán kívül. Ami leginkább érdekelne: Hány ohm-osak a tekercsei (mivel hogy duál), hány Wattosak, hány dB/1W/1m az érzékenysége, mekkora az átmérője?
Köszi!
Válaszol
Sajnos ez a hangszóró elfogyott pedig semmiféle adatlap nem volt hozzá.
Válaszol
Olyan kérdésem lenne, hogy a Logotech termékei között lévő - CENTER 1 hangfal hangszórókkal együtt van -e ? és még annyi, hogy tud -e annyit mint pl. egy SAL 2200C?
Köszi a választ előre is! .oh.
Válaszol
Tudtok erről a CENTERRŐL valami infót ? .??.
Válaszol
A SAL-nál biztosan nem rosszabb. Wink
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Be kellene neveznem 1-re nagyon tetszetős darab... Wink
Válaszol
Mdf doboz éger furnérral, selyem fényű lakkal, négy db reflexnyílással. Nagyon elegáns!
Beépíthető mély-közép hangszórók átmérője 10-11cm.
Más átmérőjű hangszóróhoz való beépítő keret is van.
Válaszol
T. Fórumozók!

SON250 Sony hangszórót néztem ki magamnak és szeretnék
bass-reflex dobozt készíteni vele. Ha van valakinek adata
erről a hangszóróról kérem írja meg a fórumba. Érdekelne,
hogy mekkora dobozba építhető, hova kell hangolni és az,
hogy melyik Sony termékben használják ezt a hangszórót.

Köszönöm!

Üdv.: Kalm!
Válaszol
T. Fórumózók!

Senki nem hallotta még ezt a hangszórót? .??.

Kalm!
Válaszol
Hirtelen azt sem tudom melyik ez. Big Grin Nem nagyon foglalkoztattak.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Megéztem, valaki használta már a HE fórumon, még valami hevenyészett mérés is készült róla, az árát biztosan megéri. Wink Big Grin Ettől nem kell félni.

Válaszol
Köszönöm az információt.
Kalm!
Válaszol
Fölkerült a teljes ellenállás választék ( 81 féle ) és a kondenzátorok is bővültek ( 51 féle ). Hamarosan kép is
lesz mindenhez.
Válaszol
Fölkerültek a honlapra a H2000 hangváltók is.
Válaszol
Fölkerültek a JM LAB és CABASSE váltók.( Egyenlőre kép nélkül.)
Válaszol
Fölkerültek a honlapra az eredeti TANNOY váltók is.
Válaszol
Mit lehet tudni a Logotech-nél kapható TVR 15 -ös hangszóróról. Egy centert kéne összeraknom a haveromnak és ahhoz keresek árnyékolt mélyközepet.
Válaszol
Inkább a sony 125 vagy 140mm-es fehér PP-s mélyközepei.

Válaszol
Köszi. Melyik 140mm-es re gondolsz? Erre: SONY 1-544-788
És ezt lehet kérni árnyékoltan is, vagy azt nekem kell megcsinálni? És erről van adatlap, vagy olyan amin a méretei is láthatóak?
Válaszol
788 nem, az papír. 103 és 909 már ránézésre is. Árnyékolni mindent lehet, csak megfelelő ellenmágnes és búra kell rá.

Válaszol
És az általad ajánlott hangszórókról lehet valamit tudni? (nem érhető el a logotech honlapja)
Már elérhető..., de a kérdés még áll.
Válaszol
Sokkal olcsóbbak lettek a TANNOY hangszórók!!!!
Válaszol
Rendeltem pár induktivitást a logotechtől. A menetek nem szépen egymás mellett hanem kicsit össze vissza mennek. Ez jelenthet e bárminemű problémát? Utólagosan vannak e ezek mérve? Vagy csak progival kiszámítják hogy hány menet és milyen hosszú vezeték és ahogy sikerül rátekerik? Kérdésem nem kukacoskodás hanem inkább segítség szempontjából írtam. Mert fellelhető régi trafó meg stb nálam aminek a drótját felhasználhatnám, csak mindig visszatartott, hogy nem igazán sikerült soha egymás mellé helyezni a meneteket. De ha ez nem gond akkor próbálkozom magam.
Mi a lényeg? A felhasznált drót hossza vagy a menetszám?
Válaszol
Általában kicsit túl vannak méretezve, kb. 10%-kal magasabb szokott lenni az induktivitás, de vannak eltérések.
A működőképességet nem befolyásolja a szépség, a paramétereket biztosan, meg kell mérni.

Válaszol
A honlapon fenntlévő frekvencia átviteli görbék azok mind falban mért értékek a mélyközepeknél is?

Azért kérdem hogy az Unibox-hoz képest hogyan is viszonyuljak, mert ott sokkal enyhébb a 100 Hz alatti mélytartományban az esése a mélyhangszóróknak.
Tudom hogy az nagyon elméleti görbe nem a valóság csak jó tudni, hogy mire számítson az ember.
Ha ott a leakage értéket 1-re veszem mintha teljesen lukas lenne a doboz, akkor jön ki hasonló esés, mint a mért diagramokon.
Válaszol
Közben a mérünk topikban megtaláltam a választ. Köszi. Smile
Válaszol
hmmm...
csak én vagyok vak vagy a logopédusnál már nincsen hangfal kárpit ?
Válaszol
Elvileg nincs, gyakorlatilag talán valami titkos készlet létezik, de ezt a cégvezető tudja biztosan (=> szaccos, jelenleg épp szabadságon van).

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég