A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
probléma-megoldás
Ez jó ! tetszik a recept, vegyünk 6 tetszőleges hangszórót, nem baj ha nem egyforma az ellenállása mindnek, majd megtoldjuk ellenállattal, az úgyis olcsóbb mint keresni másik hangszórót a kosárba Smile CSináljunk neki egy szép dobozt, hogy megvegyék, aztán tegyünk bele egy hangváltónak nevezett L-C tagot. Már nem azért, de a SAL hasonlóan gondolkodik Smile Csak ott egyformák az ellenálások, gondolom itt is általában, csak egy kis malőr jött közbe Smile
senkisem se nemcsinál se senkivel se semmit se nem ! Smile
Válaszol
Valószínűleg eleve van 4 és 8 Ohmos verzió is belőle, mert létezik a HA17-ből is 4 és 8 Ohm impedanciájú változat, gondolom így fordult elő, hogy összecserélték, és az egyik hangsugárzó a 4, a másik a 8 Ohmos mélyközéphangszórókkal szerelt verzió.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:
vacak Írta:Illetve Shalafitól kérdezném, hogy nem-e lehetne-e nem hasraütés szerint 8 Ωossá változtani Smile
Biztos, hogy lehet belőle 8 Ωos verziót összerakni. A hasraütős dolgot úgy értettem, hogy a tervezés valószínűleg kimerült a hangszórók méreteinek egyeztetésében.
Én úgy gondoltam, hogy akkor most tényleg tervezni, nem a hasamra , máséra ütni, habár a helyek adottak...
magasnak:_94 mm, mélyeknek:_174mm plusz a baszreflex hátul...
.sir.
Válaszol
Mármint reflexcső hátul?

Ezen nincs mit tervezni, HA 17 van benne ahogy olvastam, ez úgy tűnik épp belefér, tehát 2db 4 ohmos sorba kapcsolva 8 Ohm impedanciát ad. Vagy ha két és fél utas, akkor 2db 8 Ohmos. A dóm magas impedanciája ellenállásokkal korrigálható, de ebben én nem tudok neked segíteni igazán, itt a Logotech az illetékes.

Válaszol
Sziasztok!
Csak jelzem, a probléma megoldódott, kicserélték a hangfalakat, 8 ohmosra.
Bár még én mindíg keveslem a mélyeket, de ez más törénet...
Vacak
Válaszol
Ha hajlandóvagy feláldozni valamennyit az érzékenységből ,köss elé kompenzálótagot .
Válaszol
Mócsing Írta:Ha hajlandóvagy feláldozni valamennyit az érzékenységből ,köss elé kompenzálótagot .
Szia Mócsing!
Ezt kifejtenéd bővebben, hogy mit és hogyan és mi várható tőle?
Vacak
Válaszol
Szia .
Egyszerü, a mélyek szintjét "változatlanul " hagyjuk ,a többit meg némiképp lecsökkentjük .
1.3mH-s tekercsel párhuzamosankötni 3.3Ohm min.5W-os ellenállást . És ezt az aplikátumot sorbakötni a hangfal egyik bemenetével .
Válaszol
Sziasztok!
Egy másik érdekes(számomra) kérdés:a hangfal csatlakozója elvileg tudja a kettős kábelezést, de nincs bekötve...
hogyan kell bekötni, mi kell hozzá... .oh. állítólag egy 2,5 utas váltó van benne... .!.
Hogyan van amúgy ez a kettős kábelezés, miért jó?
köszi a válaszokat . .!.
Vacak
Válaszol
vacak Írta:Sziasztok!
Egy másik érdekes(számomra) kérdés:a hangfal csatlakozója elvileg tudja a kettős kábelezést, de nincs bekötve...
hogyan kell bekötni, mi kell hozzá... .oh. állítólag egy 2,5 utas váltó van benne... .!.
Hogyan van amúgy ez a kettős kábelezés, miért jó?
köszi a válaszokat . .!.
Vacak
--------
http://www.freewebs.com/muhely/index.htm
a munka | a zene a fontos

bi-amp.gif (GIF kép, 450x450 képpont)
[link]
What is Bi-Amplification. [Kép: bi-amp.gif]
pia nyer
Válaszol
Nnomost nem mindegy, hogy csak két madzag, vagy két erősítő hangsugárzónként. Itt az előbbiről van szó.

Válaszol
Igen engem az érdekel, hogy hogyan van a dobozon belűl kialakítva, mert az enyémen rajta van a csati, de nincs bekötve!
Illetve miért jó úgy .?.
vacak
Válaszol
Szia Vacak!
Végre egy nő, aki nem mondja a hangfalépítgetésre meg a hifizésre hogy "ostobaság, minek azzal annyit foglalkozni..", meg hogy "inkább költenéd a pénzed ruhákra, mert a csajoknak a menőcuccos pasik jönnek be.." /kaptam már ilyen választ is, unokahugomtól Tongue /... és ráadásul még foglalkozik is a hangtechnikával. Szerintem ez elég ritka és tiszteletremélto dolog (a pasik szemében - az én szememben legalábbis az) Smile
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Sziasztok

http://logotech.hu/modules/termekek/photos/326.jpg

Ehhez a mélyhez melyik logotech -es magast ajánlanátok ?

Egy freki átvitel jól jönne azért hozzájuk... Smile
Válaszol
Ha a logoteches felületről küldök megrendelő mélt,annak van valamilyen hatása? .sokk. Csak mert nem kaptam semmilyen visszajelzést.
Üdv Doki!
Válaszol
Sziasztok

Itt a fórumon foglalkozik valaki logotech termékekkel ??

Nekem sem reagáltak az e-mailemre... .forog.
Válaszol
Azt mondta telefonon az illetékes, hogy megy majd a válasz.

Válaszol
Köszi szépen!
Válaszol
doki Írta:Ha a logoteches felületről küldök megrendelő mélt,annak van valamilyen hatása? .sokk. Csak mert nem kaptam semmilyen visszajelzést.
Ezek szerint elveszett az éterben a rendelésem?! .sokk. .forog.
Üdv Doki!
Válaszol
A logoteches megrendelő lapok nem mindíg érnek célba, nem tudni miért.
Érdemes a megrendelést elküldeni a hangszórós címre is. Elvileg minden levélre megy válasz.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég