A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangdobozépítés elmélete
A beton egy anyag, de mint minden több komponensből álló szerkezet, ez is elkészíthető több módon. És a kutty itt van inkább elásva és nem az általános fogalomnál. Szerintem. ;-)
Válaszol
(2012. 09. 26., 10:35)csabesz Írta:  Nem értem, hogy miért kell elhasalni egy ilyen cikktől. Mi a tudomány abban, ha valaki dög nehéz beton dobozokat épít? Ebben nincs semmi fejlesztés, semmi tudomány.
Szendvics szerkezetű panelek, meg kompozit anyagok alkalmazása inkább egy járható értelmes út, és még a doboz tömege is hétköznapi marad.

Az is kérdéses, hogy egyáltalán szükség van e rá?

Egy érdekes cikk, tele számítással, az alap törvényszerűségeket meg lehet érteni belőle, mi mivel függ össze.
(pl. panel vastagság hatása a hajlító merevségre vagy a rezonanciafrekvenciára)

http://www.audioholics.com/education/loudspeaker-basics/lowering-mechanical-noise-floor-in-speakers
Mi szükség van arra, hogy a falakon ne hatoljon át a belső "zaj", ha a vékony papírmembránon úgyis átjön?

Minél keményebb felületről verődik vissza a hullám a membránra, annál tökéletesebb lesz a kioltás, amikor λ/4 távolságra, és annál nagyobb lesz a kiemelés, amikor λ/2-re van a visszaverő felület.

Egy hanghullámot ott lehet csillapítani, ahol a részecskesebessége maximális, márpedig a falaknál a részecskesebesség 0-ra csökken.

A hang a levegő rezgése, nem a betoné meg a fáé. Csillapítani a légoszlop rezonanciáit kell. A doboz falai által sugárzott másodlagos sugárzás több nagyságrenddel halkabb, mint a légoszlop rezgéséből származó elsődleges hangé.
Válaszol
Én is ezt mondtam, előbb meg kéne nézni, mi történik belül, mielőtt bebetonozzuk. Smile Dehát a sok hifizés egy idő után ellustítja az embert, ami azzal jár, hogy a lényegről feledkezünk meg éppen.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
mostmár rákérdezek, kívánatosak a merev falak vagy sem?
fdsa állítása teljesen életszerű, kérdés hogy akkor a falakra minek csillapító anyag, ez alapján a doboz légterének a közepe lenne ideális hely légoszloprezgés csillapításra, nem ?
Válaszol
Részben igaz, az egymással szemben lévő falak közt kialakuló állóhullámokra.
A membrán és a sarkok, a membrán és az élek, ill. a membrán és a határoló felületek közt is kialakulnak állóhullámok.
A hullámok csillapításának tanulmányozására kiváló eszköz a TL, gyakorlatilag egy dimenzióban lehet vizsgálódni. És a gyakorlat elég jól követi az elméletet.
Akkor lesz jó egy hangdoboz, ha sikerül szélessávú rezonátorként kialakítani, hasonlóan egy zongorához.

Zongorát nem próbál senki betonból kiönteni, és nem is tömik tele vattával. Mégis nagyot szól.
Válaszol
Ejjj, pedig milyen szép karriert akartam építeni mint kőműveshangfalépítő! :-)
Lehet jó lenne tőkének acélöntvény
s vagy fa helyett. Mondjuk fát már nem használnak vagy 100 éve tőkének asszem.
Válaszol
Big Grin Megoldható a betonozás is, csak egy jó forma kell.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég