A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DCR3090
Hy!Kiderült hogy egyik haveroméknak van egy dcr3090-es hangfala.Elmentem megnézni hogy mégis milyen és hát nekem bejön.Szerintem marhajól szól és szép darab egy hangfal....Ez az Szerintem inkább várok még és gyűjtök egy ilyenre,sokkal jobb mint a 2550....Neked mi a véleményed róla Shalafi?
Válaszol
Szerintem eredeti állapotában pocsék, de ugye ízlések és... .ut. Majd este leírom mik a problémák vele, és miért nem lesz jó neked.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Hmm......Hát amit én hallottam annak a mélyét eléggé rosszul peremezték újra de még úgy is elég jó volt sztem..Kiváncsi vagyok szted mértnem jó.De ezen is lehet segíteni nem?Pl kis váltóbuhera stb.....
Válaszol
Tisztelt Flatlander!

Itt nem ilyen apró hibák vannak. Alapvetően a konstrukció hibás!
Elve a 3 út. 3 útba váltót tervezni elég nehézkes és körülményes. És a Videotonnak a két út sem ment hát még a 3...
Sztem ha tényleg fontos számodra a hangminőség akkor csinálj egy két utasat a most standard hsz-ekből. A legelterjedtebb páros és az általam hallott legjobb az a 620-639.
És sztem ugyan annyiból is jönne ki.
És a méret is kisebb ami nem hátrány ha van nőnemű lény is az élet térben.
Öreg bútorokból megcsinálhatod a dobozt amit később lelehet fahatású tapétával vonni ami azért már barátságos kinézetű is lehet. De biztosan szebb mint a Videoton doboz.

Egy durva hirtelen fejszámolással 20-25 000-ből kihozhatod a 620-639 párost ha tényleg használt faanyagból építkezel.
És azért ez a páros fényévekkel jobb mint az általad belinkelt 3utas rettenet.

Üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Hm...Nekem alapvetően tetszik a vidi,és nembaj hogy ekkora..De amúgy egy váltócserével esetleg biztos javulna elég sokat...És és nemmegyek alapvetően a minőségre....már az erősítőm se nagyon olyan(ea6383s)..Amit én hallottam ilyen annak a mélye hát házilag lett peremezve nem a legjobb de még akkoris elég szépen szólt egy 5.1-es erősítővel......Sztem nekem elég lessz nemakarok valami hú de nagy csúccs hangcuccot csak egy sima sztereot ami azért szól is és sztem erre a vidi megfelel.....(mert a mostani sal-om se lenne rossz de már nemakarok rá költeni szóval attól biztos jobbb) Big Grin És már bocs az off-ért de mért kell ennyire lenézni szegény videoton cuccokat?Jó lehet nem mai dolgok meg vannak hibái is de akkoris,akiknek nem annyira fontos a nagyon jó hangzás,vagy nincs pénze drága jóminőségű falakra azoknak sztem nem olyan rossz.... Big Grin
Válaszol
Azt aláírom hogy jobbak azok a régi vidik mint a ma kapható kis minihifik és társai. De azért megvan a maga helyük a történelemben. Az az erősítő pedig igazán jó ÖNMAGÁHOZ képest. Nekem is volt és nagyon szerettem. Kellemes hangja van. A magasakkal nincs minden rendben de kellemes lágy (olykor túl lágy) basszusai vannak. Kezdő hifizéshez ideális.

És továbbra sem értek veled egyet hogy ezekre fáj a fogad de magán ügy. Nem kötelező a disznó tor.
Szerintem ésszerűbb lenne ha ugyan abból a pénzből jobb minőséget elérni ha lehetőség van rá.

Üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Hát lehet hogy jobbat kilehetne belőle hozni de semmi kedvem megint építgetni meg stb....Inkább veszek egy vidit dobok bele új hangváltót és ha nemtetszik akkor esetleg majd lecserélem a mélyeket is.....Nemtudom ti hogyvagytok vele de sztem nemszólnak rosszul lehet másnak nagyon hallhatóak a hibák én nemhallom és halkan pl gépen rádió közbe kellemes hangja van és ha megvan neki küldve is akkorse valami szörnyű.....És lehet ésszerűbb ha építenék egyet de nekem tetszenek a vidi dobozok és ha nemszólna valami jól akk még mindig ottvan a hangszórócsere esetleg,akkor csak jobb lenne de ez majd kiderül....És mint mondtam a rosszul javítot mély hangszórósnak se volt rossz hangja akkor egy jól megcsináltnak csak jobb lehet...Na jó végülis mindenkinek más a vélemény de nemtudom mért de én nagyon beleszerettem a vidotonba Big Grin
Válaszol
Konkréten az eredeti mélyhangszóróval van a legnagyobb baj DCR3090-nél, méghozzá az, hogy a Videoton 310mm-es hangszórója csak zárt dobozban lett volna használható, ennek ellenére beletették egy 83 literes b-reflexbe. Viszont annyi jó van a történetben, hogy a H2000 HA31-422-es hangszórójával jól helyettesíthető, mert annak épp ez az ideális dobozmérete, ha b-reflex megoldásról van szó. A csillapítóanyagból kell kivenni valamennyit, a hangolást helyretenni, és akkor már egész tűrhető lesz a mélyszekció. Bár a doboz merevítésén lehet, hogy el kellett volna gondolkodniuk a veszprémi gyárban anno. Big Grin Sajnos a hangváltón is, de ezt már nem is elmítem.

Ui: az azért szerintem nem úgy működik, hogy fogod magad és dobsz bele új váltót....

Válaszol
vava Írta:Szerintem ésszerűbb lenne ha ugyan abból a pénzből jobb minőséget elérni ha lehetőség van rá.
Mindenknek más a célja vele, van akinek elég ha szól, van akinek nagyobb tervei vannak, és van aki a középúton túl, elérhetetlen vágyakat kerget. Az tény, hogy a videoton nem említhető egy napon a H2000 hangszóróival, de az is tény, hogy egy új hangsugárzó megépítése lényegesen több munkát jelent, mint egy működőképes régi megvétele.

Válaszol
Hy! Milenne akkor hogyha hagynám az eredeti mélyet és pl te megcsinálnád a váltót és pl a reflexcsövet eltömíteném és akkor olyan lenne mint egy zárt doboz?Akkor is rosszul szólna?MErt ha megveszem az ugye nem olyan olcsó dolog és még másik mélyet is venni bele hát........ Big Grin

Ui:És mennyibe kerül az a hangszóró ami szted jólenne helyettesítőnelk??
Válaszol
A zártban nem lesz terhelhető. A HA31 6300,- pénz/db

Válaszol
Hát...akkor lehet majd kicserélem a mélyeket meg egyúttal a váltót is kikéne....Magast lehet hozzá kapni?Mert ebbe nem sima hanem ilyen furcsa formájú kell asszem....De az a baj hogy ez még + költésg mert ha még az eredeti mélyeket eltudnám esetleg adni úgy jobblenne....De hát nem vmi nagy a kereslet iránta.....
Válaszol
A dómhoz a HG1,9-443 hasonlít legjobban, a zárófedél külső méretei megegyeznek. De sajnos ez a másik gyange pont, az 1,9-es dóm alacsony terhelhetősége.

Válaszol
Vagy még esetleg azt lehetne hogy más magast belerakni mert végülis a takarólapon is csak egy kis lyuk van kivágva......Biztos meglehet mással is oldani mint pl én egy dinamikusat tettem bele és nem is látni olyan mintha dom lenne bár ide sztem a dinamikus nem jó....
Válaszol
Dinamikus? .sokk. Az mi? A dómok is elektrodinamikus hangszórók. Nem hinném, hogy jó ötlet faragni a dobozt, ha oda az 1,9 fér el, akkor meg kell próbálni azt használni.

Válaszol
Dinamukus az az hogy olyan a magas mintha egy kis hangszóró lenne legalábbis azvolt kiírva az.....Hát ja inkább eredeti kéne legfeljebb kondival lejebb lehet róla venni a terhelést ugyse szeretem a nagy magast. Big Grin Ezt néztem ki valaki már rakott bele másik magasat de ha mindenigaz megvan a keret hozzá
Válaszol
Flatlander Írta:legalábbis azvolt kiírva
Maradjunk annyiban, hogy a kiírásban van a hiba.

Válaszol
Flatlander Írta:Dinamukus az az hogy olyan a magas mintha egy kis hangszóró lenne legalábbis azvolt kiírva az.....Hát ja inkább eredeti kéne legfeljebb kondival lejebb lehet róla venni a terhelést ugyse szeretem a nagy magast. Big Grin Ezt néztem ki valaki már rakott bele másik magasat de ha mindenigaz megvan a keret hozzá

Alapvető hiányosságokat érzek itt-ott Nálad. Ez nem szégyen, de olvass utána a témának ha érdekel...
A belinkelt hangfal meg erősen vicc kategória 40 lepedőért.... .haha.
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Naés? Mindenkinek van valami hibája, én pl. nem mindig tudok gépelni. Big Grin

Válaszol
Hát most na nemtudhatok mindent azért kérdezek,és olvasok de már annyit olvasok fórumokon hogy hú.....Am az a 40rongy téleg drága annyit énse adnék érte esetleg 30 ha aztvenném meg és nemadná oda annyiért akkor övé marad Big Grin Csak az a baj hogy elég ritka hangfal és max 1-2 darab van eladó belőle :-(
Válaszol
Szted am mennyit érne meg max egy ilyen hangfal?MErt hát nemegyszerű eladót találni és sztem azért is nem olyan olcsó mert ritka Big Grin
Válaszol
Flatlander Írta:Szted am mennyit érne meg max egy ilyen hangfal?MErt hát nemegyszerű eladót találni és sztem azért is nem olyan olcsó mert ritka Big Grin

Szia!
Megint beledumálok kicsit.
Hát a 40eFt szerintem is sok, egyébiránt annyit ér amennyit adnak érte, a 25 eft sem kevés, de ez már megfizethetőbb (vatera).

a vaterán lévő doboz:
http://www.vatera.hu/videoton_dcr_3090_hangfalpar_55700695.html
(Az eladó minősítése is kifogástalan eddig, ami mbiztató lehet)

és van hozzávaló magas pár is külön, ez tényleg ritka kincs akár tartaléknak:

http://www.vatera.hu/videoton_dom_magassugarzo_54936858.html

Én elfogult vagyok a régi dobozok irányában, ezért a véleményem fenntartással kezelendő.

Azért az általam felújítottnak leszólt (Itt kérek elnézést érte, de ezt nem lekicsinylésnek szántam), szóval Shala által újjáépített, modifikált 2050 és 2550 az más kategória.
Üdv.
Válaszol
A magashsz nem gond, mert gyárt az eredeti helyére valót a H2000, csak azért írtam, hogy problémás, mert ha véletlen vmi hosszan tartó torz jelet kap, lehet cserélgetni a pilléket.

Válaszol
Ezt én is néztem már csak remélem meglesz még mire összegyűlik a pénz rá már nemsok kell.... :o
Válaszol
Nekem volt 2550-em, ajándékba kaptam és így is adtam tovább...
Na azért sem adnék 12-15 ezret amennyiért mennek itt a neten.
Az R620-639 kétutasom sokkal jobban szól és az sem került 15nél többe.

30-40 ezer nagyon sok egy ilyen dobozpárért, szerintem.
Bár ahogy mondják, "amig lósz@ar van, addig veréb is..." Smile

"legfeljebb kondival lejebb lehet róla venni a terhelést ugyse szeretem a nagy magast" na erre gondoltam, amikor a hiányosságokra utaltam.
Én sem tudtam mi fán terem , sokat tanultam itt a fórumon, de hidd el érdemes 1-2 könyvet átlapozni.
A Klinger elérhető most valahol? Ajánlom....
Wink
Válaszol
Jó hát most na van pár hiányosságom de hát ezért van pl a fórum is meg közben amiket találok ide kapcsolódó olvasmányok azokat szépen elolvasom Big Grin
Válaszol
helyes Wink nagyon sokat tanulhatunk egymás tapasztalataiból is.
Jó így megdumálni!
Válaszol
Na tehát ha megveszem a hangfalat akkor haggyam úgy ahogy van váltót ne is cseréljek benne,úgy hogyha az eredeti mélyet hagyom benne?Mert kapásbol rögtön nemhiszem hogy lessz pénzem a mélyeket is lecserélni de majd lefogom és akkor cseréljek váltót is vagy haggyam a régit?
Válaszol
Így van. Maximum az elektrolit kondikat cseréld ki azonos értékű újra. Ezt célszerű mert valószínűleg teljesen kiszáradtak aminek következménye az értékének a megváltozása.

Ha mély csere lesz váltó csere is célszerű.

üdv: vava
Válaszol
Valszeg fóliakondik laknak benne, talán kivéve a mélyhsz előtti szűrőt.

Válaszol
Közben beszéltem azzal aki 40ért árulja a falat és azmondta hogy nincs meg a magasnak a keret és legfeljebb 38ért adná oda.....Hát sztem ez naggyon sok érte .... :? Vagy esetleg lehet kapni hozzá valami keretet ami aránylag passzol is rá?
Válaszol
Ha aranyból lenne mindegyiken a keret, akkor se érne 38-40-et...
Többet ígérem nem írok, de ennyiért egyszerűen nem szabad megvenni.
Válaszol
Hát én se szeretném de ha elviszik előle a vaterásat ami 25 akkor nemtudom honnan szerzek aránylag olcsón ilyen falat :?
Válaszol
Ha konkrétan ez a típus az álmod, akkor nem szóltam Smile
Válaszol
Hát ez vagy esetleg szóba jöhetne a dc3010-es de az még annyi sincs mint ez....legalábbis én 1db-ot nem találtam.....De remélem inkább dcr3090lessz belőle..egy darabig ugyis jólessz eredetibe utána meg szépen összegyűjtöm a pénzt a mélyekre+hangváltókra Big Grin
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég