A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DCR3090
40-ből szinte akkor is kivitelezhető lenne a project, ha te építenéd.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Tudom hogy annyiból már lehetne de nekem se időm se kedvem nincs megint hangfalat építeni ezért szeretnék venni egyet de 40ért tuti nemfogok akkorinkább az övé marad!Ha kb 25 max 30ért tudok az még úgyahogy belefér és addig hangsználom eredeti méllyel és majd valamikor lecserélem ha lessz+ba pénzem Big Grin
Válaszol
Ha megveszed mondjuk 35ért a két hangfalat, azután még költessz rá egy 20ast, az már 55 ezer pénz... és nem 100% hogy cask 20at kell költeni a hangfalakra. :S
senkisem se nemcsinál se senkivel se semmit se nem ! Smile
Válaszol
EZ igaz de amit én hallottam vidi annak a mélye nem is volt valami jó és sztem még úgy se szólt rosszul....Szóval egy ideig hagyni akarnám az eredeti cuccokkal.
Válaszol
Am mi a baj a falalal?Az hogy nem tiszták a hangjai?MErt az nem annyira fontos nekem amit hallgatok abba ugyse kivehető mi-mi......Am a 3090-nek jó a mélye legalább?Szóval van bassusa is legalább valamennyi?
Válaszol
Szeva mindenkinek...Meg tudná mondani valaki hogy a Videoton DCR 3090-ben mekkora a középsugárzó? Ránézésre 13 cm, csak így képről....kb...A magas miatt érdekelne, mert akkor be tudnám saccolni annak a méreteit :-) Tényleg, ez dómsugárzó? Frankón szól? Egy másik "konstrukciót" akarok készíteni ezzel a magassugárzóval.... teljesítményét lehet tudni külön? Nem tudom még milyen hangszórókkal lesz szerelve a hangfal.....Ha kitalálom, majd kérek még tanácsokat ha nem gáz.....

Üdv : rockos
Válaszol
130mm a közép, és a magas 1,9-es. Teljesítménye, ahogy az elektrodinamikus hangszóróknak manapság, ennek sem nagyon van, de kb. 70W-ig terhelhető 5kHz-fölött váltva, és ~87dB az érzékenysége.

Válaszol
hali!
kellene nekem diszkeretek a hangfalra.
ha tud vki akkor szoljon,vagy ha lehet vhol kapni.,vmi helyettesitöt.
Válaszol
A DCR 3090 középsugárzója a HB 13/1008(1544-481) dokumentáció szerint.
Eredeti keretek közül a dómsugárzó díszkerete még kapható.
Válaszol
Nekem van 2 pár dcr 3090 es hangfalam és úgy döntöttem hogy felújítom a hangváltókat, a kondik gyáriak, tanácsot szeretnék kérni, hogy mivel helyettesíthetném a gyáriakat, amivel jobb hangzás érhetnék el, ha úgy adódik kicserélem a tekercseket is, az egyik párban már h2000 mélyek és dómok vannak. a másik teljesen gyári. Előre is köszi, üdv Tomi
Válaszol
Szevasztok!

Én is belefogok egy pár DCR3090 felújításába! De lennének kérdéseim...

Szóval:

Az eredeti hangszórókészlet HA 31/1008 mély, HB 13/1008 közép és HG 1,9/1308-ból áll. A hangszóró2000 erre a következő alternatívákat kínálja HA 31-422 mély, HB 13-539 közép és (amiben nem vagyok biztos mert se kép se adatlap nincs róla) HG1,9-443/HG1,9-585 magas.
Első kérdés 443 vagy 585 a megfelelő magas? Pótkérdésem, hogy nekem ezek a magasok elég gagyinak tűnnek ezektől talán még a HG2,5-464 is jobb, esetleg érdemes lehet ezt a tipusú magast beleapplikálni?
A következő kérdésem a potikkal kapcsolatban lenne. Az én hangfalaimban gyárilag ( a többitől eltérően) a közép szintszabályzó egy 47R 1W os huzalpoti, a magas szintszabályzó egy 22R 4W-os huzalpoti.
Ezeket szertném kihagyni, mert semmi értelmét nem látom, esetleg ezek helyett érdemes-e valamilyen passzív tagot beilleszteni?
Bár az újonnan beépítendő hangszórók érzékenysége mély 92dB, közép 90dB, magas 87dB tehát szerintem csillapításra nincs szükség...
A keresztváltót szerintem nem kell bántani, mert fólia kondik és tekercsek vannak benne tehát nincs elkó ami elöregedne, vagy mégis érdemes hozzányúlni?

Ha valaki ezekben a kérdésekben segíteni tudna akkor azt nagyon megköszönném!
RTLAVID
Válaszol
Szevasztok!

Látom, nem egy pörgős topik ez...

Böngésztem a netet, hogy a alábbi hozzászólásban felmerült kérdésekre válaszokat találjak. Egy érdekességre lettem figyelmes. Van egy cég akinek a honlapján kb.: 50-szer annyi VT hangszóró van felsorolva (eredeti típus/utángyártott megfelelője), és kb 10-szer annyi adatlap mint a H2000 honlapján. Persze ezek is H2000 hangszórók...
Ami felmerült bennem, hogy miért nem tudja ezt megcsinálni a H2000, hogy a honlapján fent legyenek a termékei???
RTLAVID
Válaszol
Minden gyártásban lévő termék fel van sorolva.

Válaszol
Én is úgy láttam.
Válaszol
Az érvényes nagyjából, amit korábban is írtam másoknak is, hogy a doboz hangolásán kell változtatni, kevesebb csillapítóanyag és hosszabb reflexcső kell.

A középhangszóró elé kb. 2,2 ohm-os soros ellenállás, a magas elé ha 8 ohmos változat kerül bele semmi, ha 4 ohmos, akkor kb. 1,5 ohm.
Az eredeti helyre a 443 zárófedele fér be.

Válaszol
Akkor ütöm még a vasat amíg meleg ha nem haragszotok. Azt értem, hogy a jelenleg gyártásban lévő hangszórók vannak a honlapon, de mást nem is gyártotok illetve ha igénylik akkor nem is fogtok?

Csak mert mondjuk dóm magasokból ilyeneket találtam:

HANGSZóRó VT HG-1,9/1348 -585
HANGSZóRó VT HG-1,9/1304 -443
HANGSZóRó VT HG-1,9/1314 -428
HANGSZóRó VT HG-1,9/1318 -429
HANGSZóRó VT HG-1,9/1324 -430
HANGSZóRó VT HG-1,9/1328 -431
HANGSZóRó VT HG-1,9/1338 -467
HANGSZóRó VT HG-1,9/1308 -477
HANGSZóRó VT HG-1,9/1358 -500
HANGSZóRó VT HG-1,9/1378 -540
HANGSZóRó VT HG-1,9/1388 -623
HANGSZóRó VT HG-2,5/1324 -463
HANGSZóRó VT HG-2,5/1328 -464
HANGSZóRó VT HG-2,5/1378 -639
HANGSZóRó VT HG-2,5/1378 -639M
HANGSZóRó VT HG-2,5/1638 -465
HANGSZóRó VT HG-2,5/1634 -466
HANGSZóRó VT HG-2,5/1658 -501
HANGSZóRó VT HG-2,5/1308 -504
HANGSZóRó VT HG-2,5/1328 -519
HANGSZóRó VT HG-2,5/1318 -532
HANGSZóRó VT HG-2,5/1368 -590
HANGSZóRó VT HG-2,5/1648 -480

Akkor ezek már nincsenek, csak ami a honlapon van fent?
Tényleg nem kötözködés képpen, de nem gondoltatok arra, hogy a honlapotokat egy picit gatyába kéne rázni és itt nem is inkább a dizájnra gondolok (bár kétség kívül arra is ráférne) hanem telenyomni infóval képek, adatlapok tömkelegével, bemutatni kicsit a gyártást, feldobni az egészet marketing szempontból is?
Meg a Logotech oldalát is. Ott aztán végképp infohiány van!!! Pedig az a néhány termék amiket árulnak azok jók lennének csak el kéne adni őket!!!

Na nem OFFOLOK tovább itt.
Üdv.
RTLAVID
Válaszol
Lehet, hogy az árwillnél fel van sorolva, mert ottmaradt a listában sok évvel ezelőttről - pl. ezért van, hogy VT néven emlegetik - de hivatalosan azok a hangszórók vannak gyártásban, amit a honlapon látsz.

A dizájn szándékosan egyszerű, nem volt cél valami bonyolult weblap, csak annyi, hogy könnyen használható, átlátható legyen.

Adatlapokból egy-kettő hiányzik, de minden hangszórótípusról van fent mérés.

Válaszol
Félre értettél, a honlap alapvetően nem rossz!!! Én se szeretem a tulbonyolított honlapokat, de a marketing a honlapotokon az nulla!!! És ezzel nem megbántani szertnélek téged, vagy titeket! Továbbra is azt mondom tele kéne nyomni fotóval (minden hangszóróról 3-4), pontos adatlapokkal, beépítési tanácsokkal, bekukkantani a gyártásba és a fejlesztésbe....
Esetleg neketek van még anyagotok régebbi videoton dolgokró azokat feltenni, hogy volt mint volt, mert a neten szinte semmi nincs, és nagyon sok több 100.000 vidi doboz kint van még az embereknél és tömik tele szarabbnál szarabb szórókkal (sal és barátai) ahelyett, hogy a TI jó kis H2000 sugárzóikat tömnék bele....

üdv.
Ja áttehetnél egy másik topikba, hogy ne OFFOLJAM szét ezt itt teljesen...

Üdv.
RTLAVID
Válaszol
Hát amit hiányolsz főleg nem rajtam múlik, mert ezeket (gyártás bemutatása, új adatlapok, pontos jól utánépítthető kit-ek készítése, fejlesztés a hangszóróknál, vagy a gyártásban) sajnos én idő és $ hiányában nem tudom felvállalni.
A Videotonhoz való kötődést meg annyira nem akartam hangsúlyozni, de a régi weblapon közölt két táblázatot, és néhány képet majd egy más formában vissza fogom tenni még.
Különben nagyon sokszor előfordul, hogy a most gyártott H2000 hangszóró a változások miatt nem jó helyettesítője Videotonos elődjének.

Válaszol
Üdv Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell a mélyhangszórót a hangfalba bekötni? Kaptam egy pár Videoton DCR 3090-es hangfalat, a mélyek cserére szorulnak, és fogalmam sincs hogy kell bekötni, melyik kábelt hova kell rögzíteni. Azt tudom, hogyha nagy hangerőnél fordítva működik a mély, akkor idővel tönkremegy.

Várom válaszotokat, és előre is köszönöm

Egy igazi amatőr... Sad

Laci.
Válaszol
Nem jól tudod.. ha fordítva kötöd be, kutya baja nem lesz nagy hangerőnél sem és egy idő után sem, maximum a hangkép lesz kusza (ellenfázis). A hangfalban gondolom piros-fekete vezetékek vannak (remélhetőleg). Ha H2000 hangszóróra cserélted a hangszórókat, akkor a + kapocs mellell kell lennie egy piros pöttynek. Ha másra (neadjisten somogyira), akkor arra rá kell lennie írva szerintem hogy + és -. De ha semmi ilyen nincs, akkor köss rá két vezetéket a hangszóródra, és érints hozzá egy pillanatra egy ceruzaelemet, közben pedig figyeld a membránt. Ha a membrán kifelé mozdul, akkor az lesz a hangszóró pozitív sarka, amelyikre az elem pozitív fele csatlakozik. A másik pedig értelemszerűen a negatív. Ha piros fekete vezetékek vannak neked belül, akkor a pozitívra megy a piros, a negatívra pedig a fekete. De ha full egyszinű vezetékekkel van kábelezve belül a hangfalad, akkor rá kell kukkantanod a hangváltó paneljére is: a mélyhangszóróhoz menő vezeték közül általában a negatív közvetlen csatlakozásban van a bemeneti hangfalcsatlakozó negatív sarkával, míg a pozitív általában egy tekercsen keresztül csatlakozik. A többi hangszóróhoz nem szabad viszonyítani, mivel többedrendű váltók esetén előfordul, hogy a közép v. magassugárzót fordítva kell bekötni.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Idézet:A többi hangszóróhoz nem szabad viszonyítani,

azért nem egészen, mert párhuzamos váltóknál a test megtalálható mindegyik hszen, így szakadásvizsgálóval kideríthető melyik, melyik.

Válaszol
Persze hogy meg.. csak kérdés, hogy a pluszra van e téve a test vagy a minuszra. De csak általánosítottam, nem ismerem a DCR3090 váltóját.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Először is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat, tényleg nagyon sokat segítettetek. A DCR-3090-es hangfalakba az eredeti mély hangszórók kerülnek vissza, csak felújított állapotban. Bár sok rosszat hallottam az évek során, nekem nagyon megfelelnek, sőt ha lenne rá keretem, még vennék kettőt. Sajna, 21 évig gépgyártás területén dolgoztam, így negyvenen túl már érzek némi változást a hallásomban, dehát ez már sajnos a korral jár.
Mégegyszer köszönöm mindenkinek.

Egy igazi "amatőr". Laci.
Válaszol
Kedves mindenki!

A napokban szemet szúrt a padlásomon egy pár DCR-30690-es hangfalpár, ami sajna eléggé le van strapálva. Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy szeretnék mindent kicserélni benn. De eléggé amatőr vagyok. azt szeretném megtudni, hogy milyen hangszórókat kell vegyek bele.

Előre is köszönöm a segítségeteket.
Válaszol
Hali!
Olvasd át ezt a topikot, benne van, hogy milyen hangszóró készlet kell bele, ha az meg van rendeld le, utána vegyél normális átmérőjű kábeleket min:2.5 mm2 , kábelezd át a belsejét, hangváltó és a hangszórók köztire gondolok. Valamint módosítsd a reflexcsövet! /erre instrukciót szintén találsz itt, ha jól emlékszem (bár ha ezt nem teszed lehet az se baj, mert mintha 80hz körül van így neki kiemelése és így több basszust hallat)/
Érdemes lenne eljátszani a gondolattal, hogy egy kis barkácsmunka árán nem e jobb döntés lenne a hg2.5 magassugárzó. Terhelhetőség valamint érzékenység szempontjából lényegesen jobban stimmelne. /Erre kérek véleményeket/
A hangszórókat beforrasztod, becsavarozod és élvezed a művedet!
Válaszol
Nem vagyok benne biztos, hogy az eredeti váltóval de nem eredeti hangszórókkal (bár talán még eredetiekkel sem) megfelelő eredményt érsz el.
Válaszol
Szép jó estét kívánok!
Vinter József vagyok Hédervárról,és segítséget szeretnék kérni.Sikerült beszereznem egy Videoton DCR 3090 es hangfal párt aminek nagyon örültem is.Pláne annak hogy fillérekért vettem.Szóval olyan gondom van,hogy ennek a hangfalpárnak az előző gazdája valami kókány begány ember volt,mert az összes hangszóró tropa VOLT !!!
A mélyet meg a közepet peremeztetnem kellett.Magas meg nem is volt benne,csak az üres lyuk.Szóval a hangváltó is ebben a cipőben van.Össze vissza a drótok.Azt sem tudom hogy melyik a gyári,és melyik a kókány drót.Szóval ha lenne valami bekötési rajz vagy valami fotó vagy akármi amivel össze tudom hozni azt az egészet,és ha meg tudná velem osztani,azt nagyon tudnám értékelni.Nem tudom hogy hogyan és miként de valahogy megköszönném.Szerelőhöz nem akarom vinni,mert az hogy én magam rakhatom össze az mindennél többet ér.Az összeszerelés öröme miatt is csinálom.Előre is köszönöm türelmét,és várom válaszát.
Tisztelettel Vinter József Hédervár
vinterj@freemail.hu
Válaszol
sziasztok!

keresnék dcr 3090 hangfalra müanyag diszkereteket.
csak 1 db hangfalra kell,mert sajna a volt gazdája leszedte mert zörgött rajta,és idövel ki lett dobva.

törött,ragasztott is érdekel.

üdv:atis
Válaszol
Sziasztok!

Kis segítség kellene. Előkapartam a pincém mélyéről a régi Vidi DCR3090-es párt. Arra gondoltam hogy egy teljes felújításnak vetem alá. Mindene megvan kivéve a mélynyomókat.

Lenne pár kérdésem:
1. Mivel lehet, mivel érdemes kiváltani a mélynyomót?
2. Szerintem a hangváltón is érdemes lenne farigcsálni, mivel ez a 3 utas megoldás a viditől nem sikerült valami jól. Esetleg kicserélni más típusra?
3. A közép és magas szabályozókat lehet csak simán átkötni, vagy ha nem akkor milyen értékű ellenállatot lehet oda betenni.
4. A közép és suttogók állapota egyelőre még ismeretlen, utolsó emlékeim szerint rendben voltak. Ha nem akkor cseretípus?
5. És végül, van valahol valami jó leírás hogy lehet/érdemes ezt a dobozt jól restaurálni?

Smile

Köszi
Üdv
Laci
Válaszol
őszinte leszek.
a felújítás után lesz egy pár dcr3090 esed, meg egy másik pár hangfalad.
vagyis a végére csinálsz egy pár új hangfalat.
szerintem tedd vissza a pincébe ezeket.
és kezd el egy rendeset építeni.

restaurálás más kérdés-
Válaszol
Üdv Laci, a mélyhangszóró eredetileg HA31-422. Váltót csak újratervezni lehetne, de eszközök hiányában ez nem megoldható. A középhangszóró elé biztosan kell soros ellenállás csillapításnak, kb. 3.3-4,7R.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég