A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton által gyártott Akai hangsugárzók
Azt szeretném kérdezni hogy van egy pár békebeli AKAI SR-H210 hangfalam, amin most cseréltem közép és magassugárzót. Sajna még a mély az Somogyi, de tervezem átcserélni egy HA 20 1544-484P-re. Az lenne a kérdésem hogy az oldalfalakat beborítottam vattával, de nem emlékszem hogy ki kell-e tömni az egész hangfalat? Köszönettel !
Válaszol
Ha minden igaz b-reflex doboznál az oldalakra és a hátuljára kell ragasztani a csillapítóanyagot,zárt doboznál elég csak a hátulját lazán kitölteni vele....Legalábbis én ezt olvastam Big Grin
Válaszol
Én ajánlom próbáld ki előrenéző reflexnyílás esetén azt, hogy csak az oldallapokra és a hátlapra nem, vagy csak a hátlapra rakod a csillapító anyagot. Az utóbbinál vesztesz egy kicsit a mélytartományból; mindkettő másként szól, válaszd amelyik jobban tetszik. Smile
Válaszol
484P-re nem, mert az nincs, csak a sima 484. Ha zárt doboz, akkor az eredeti megoldás szerint lazán (és ez fontos) kell kitölteni természetesen fellazított csillapítóanyaggal a doboz teljes térfogatát.

Csak megjegyzés: mivel videoton hangszórót nem gyárt a H2000, ezért igazából a hangváltókat hozzá kellene igazítani az új hangszórókhoz. Bár ezek a váltók eredetileg is tartalmaztak tervezési hibákat.

szerk: soup, b-reflex doboznál is ugyanúgy lehetne, és kellene csillapítani a dobozn belüli állóhullámokat mint zártnál, de ezt pont a rezonátor miatt nem teheted meg. A reflexcső közelébe, illetve a reflexcső és hangszró közé nem érdemes csillapítóanyagot tenni, viszont a párhuzamos oldalfalak közt fellépő állóhullámokat csillapítnai kell, azt pedig jól csak sebességmaximumnál lehet, tehát pont a falnál nem, ahol sebességminimum és nyomásmaximum van.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Értem én, de valahol csak rögzíteni kellett azt a fránya vattát az én esetemben. Smile A hallottak alapján írtam véleményem.
Válaszol
ööööö, .forog. hát az lehet, de amit írtál annak igazán akkor sincs értelme, és itt most valszeg zárt dobozról van szó, ott meg lehet büntetlenül csillapítani a doboz belsejében.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég