A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
száguldás... (autós topik)
Üdvözlet!
Egy Ilyen-be kocsikába kellene egy pöpp hangrendszert pakolnom, apámnak, születésnapjára Smile Vadinew fejegység van benne, gyári ajtó hangszóró vannak bent, se mély, se magas. ülés mögé férne el két kis dobozka. Légtér még kocsihoz képest is kicsi.
Kérdésem, lehet-e, érdemes-e, illő-e bele egy-620,-639 párosítás, vagy -618,-639? Utóbbira azért gondoltam, mert kissé kicsi a hely az ülés mögött, 10-15 liter férne el.
Apám egyébként elég jó fülekkel rendelkezik, szereti, ha körülötte szépen szól a dolog
Válaszol
Inkabb 18"-ossal egy subhorn a puttonyba Wink

Na a viccet felre teve...
Volt az a regi muanyagdobozos vidi ketutas, az kb elég is lenne szeritem, hacsak annyira nem vajtfulu a Fater Smile es nem hangnyomas versenyre keszul. Radiot , MP3-at hallgatni egy nem tul csillapitott utasteru Felicia Pickup-ban boven eleg lenne.
Az autoradiok 4x40-50 W-ja az valojaban kb 15 4 ohmra...
Szoval ne 8 ohmosokaal probalkozz ezesetben.
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Jah, téll 4 Ohmra gondoltam, csak reflex szerűen a 8at vettem elő.
a fej teljesítménytudásával tisztában vagyok, Ezért gondoltam a HA15re. Az kb elég oda. Autobox-ot kevesellem
Válaszol
639-et hova tennéd?
Válaszol
SEAS Írta:639-et hova tennéd?
Itt a nehézségem, hova rakjam. Egy kisebb dobozkába gondoltam felrakni a Hátsó falra az ülés mögé, viszonylag fentre. A HA15 meg az ülés mögött duruszolna. A köép jön oldalról, annyira az nem problematisch
Válaszol
jajj
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Inkább ötletet mondtál volna. Vagy szerezzek be egy szép menszí 3utas 16cmest az ajtóba? .torz.
Válaszol
üres vagyok és ötlettelen. meg álmos. megyek is tévézni.

Válaszol
Nem tudom láttad-e, azt hiszem pagrus (azt hiszem ő) rakott magassugárzót valami papírhengerbe, a tl-jénél. Biztos ismered a műszerfalra szerelhető magassugárzókat, neked is valahogy úgy kéne összekombinálni.
Meg lenne döntve a hangszóró, kérdés, jó-e ehhez a HG 2,5 iránykarakterisztikája.

Lehet, hogy nem jól értettem, a HA 15-öt mélynek akarod használni?
Válaszol
A HA15 mélynek elég hmmm, veszélyes. A 2,5mm Xmax nem épp erre predesztinálja. A HG2,5-el iránykarakter szempontjából nem lenne baj, 10k-ig tűrhető, csak akkor van probléma, ha a lengőcséve és az impregnálás miatt ez a 10k fölötti tartomány eleve gyenge, vagy akkor, ha nem központos a szerelés.

Válaszol
Ekkora légtérbe a HA15 nem elég mélynek (két darab)? A kilengése meg saját tapasztalatom alapján kiterjeszthető 8)
Válaszol
ok, hát mechanikailag 5mm. Az se sok. Én nem tudom, hogy elég-e, de hogy nem ilyen célokra született az biztos. Igazából nem tudok tanácsot adni mert én nem így csinálnám.

Válaszol
hanem?
Válaszol
egy-egy mélyközép a zajtóba és egy-egy magashsz vhova még.

Válaszol
Az ajtóba nem nagyon fér el HA15nél nagyobb hangszóró, és légtér sincsen a számára, így mélylről nem is álmodhatok nagyon. Csak mély az ülés mögé? Egy zárt? Magas helyét meggondolom.
Válaszol
Jó, de akkor másfelé keress H2000-ből nincs autóba épthető magas. Esetleg a HD5, vagy annak az egyik import verziója, de még azok is nagyok.

A többit nem tudom. Az nekem magas.

Válaszol
Autóboxban van hangváltó? .haha.
Válaszol
Van, egy 1,0u-s kondi.

Válaszol
DjTaRsY Írta:Az ajtóba nem nagyon fér el HA15nél nagyobb hangszóró,
Vagy még a HA 15 sem fér be, túl nagynak tűnik a mélysége.

Én valami olyanon gondolkoznék, amilyent a morel csinált régebben, keskeny mélységű, széles doboz, épp ilyen célra tervezték.
Válaszol
A doboz nem is kérdéses, csak kellene bele egy hangszóró is. Big Grin

Válaszol
Akkor a legjobb helyen vagyunk.
Válaszol
Abban annyira biztos nem lennék, ilyen mélyátvitel javító célokra 634, vagy 672, de az utóbbi elég kényes, meg nem préselt papír, szóval autóba inkább ne.

Válaszol
Wolkens honlapján van egy jó Felicia ajtópanel beépítési leírás:

http://www.heatwave.hu/bpanel.html

Egy ilyesmi kiemelőkerettel talán befér egy 634-es.

Magasnak meg szerintem valamilyen jobbfajta autós dómot érdemes beépíteni az A-oszlop tövébe.
<k-sonix>
Válaszol
ööö az nem jó ötlet. 634 mint mélypótlék dobozban reflexcsővel működőképes ajtóban nem.

Válaszol
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Autóba szeretnék H2000 hangszórót beszerelni előre szettként: egy 16-os mélyközép+egy magas hangszóró párról lenne szó, passzív hangváltóval.

Érdeklődnék, hogy van-e vkinek ezzel kapcsolatosan vmi tapasztalata?
Az autóba gyárilag "16-os" koax hangszóró van, amit egy szettre (külön a mélyközép és a magas) cserélnék ki. A "16-os" hangszóró jelenleg nem tudom, hogy pontosan hány cm méretű, lehet, hogy 16,5 cm... Végülis egy saját készítésű keretet alkalmaznék, nem közvetlenül a lemezre csavaroznám, úgyhogy mindegy 1 cm szerintem.

A HA16-542-es és a HA17-582-es mélyközép hangszóró jöhet szerintem szóba. A nagy érzékenység fontosabb, mint a nagy terhelhetőség.

A kérdésem az lenne, hogy az említett hangszórókhoz melyik magas hangszóró lenne a megfelelő, ahhoz, hogy relatíve lineáris legyen a hangkép, és hol kellene a keresztezési frekvenciát meghatározni? Illetve ezekhez a hangszórókhoz létezik-e 2 utas láda?
Ahogyan néztem az említett mélyhangszórók adatait, VAS értékét, szerintem egy autó 20-30l-es ajtajába pont passzolna. Kérlek erősítsetek meg ebben!

A másik kérdésem a gyártókhoz szólna, amennyiben olvassák a hozzászólásomat: létezik-e olyan magas hangszóró az említett mélyközepekhez, amelynek a "foglalata" a szabvány autós hangszórószettek magashangszóróinak "házához" hasonló, hasonló képpen beépíthető? Ha nem legyárható-e vmi hasonló? (Magyarul: a magasat be lehet-e szerelni egy kis 3x3-as műanyag dobozba? Persze ez függ a magas méretétől...)

A válaszokat előre is köszönöm!
És minden tanácsot javaslatot szívesen fogadok...

Üdvözlettel,
cbarna
Válaszol
Azt most vettem csak észre, hogy az említett mélyközép hangszórók 8 Ohm-os impedanciájúak. A kérdésem az, hogy ezek külön kérésre elkészíthetőek-e 4 Ohm-osra?

Valamint lehet-e kapni a H2000 Kft-nél megfelelő (kb 5-6 kHz-es vágású) hangváltó, 2 utas szetthez?

A válaszokat köszönöm!

cbarna
Válaszol
Nos, a 160, 170, 180mm-es kosarú hangszórók nem autós használatra készültek, a kosaruk nem fér el a gyári helyeken. Az 582 és 542 gyakorlatilag ugyanaz a hangszóró, csak a kosár más. T-S paramétereik szerint b-reflex dobozban működnek elfogadhatóan, az ajtó (még csak nem is tökéletesen) zárt tere nem nekik való. ~100Hz alatt nem szólnának. Amiért problémás lehet még, az a papírmembrán és a pille, egyik sem tűri jól a nedvességet, a habszélnek pedig nem kedveznek a szélsőséges hőmérsékletingadozások. A 4 ohm: Valószínúleg régebbi gyártásokból van még raktáron ezekből a hangszrókból is 4ohmos verzió.

Autóba építhető magashangszórót sem gyárt a H2000, talán a HD5 elég kicsi a beépítéshez, de az nem egy kifejezetten jó magashangszóró, sávhatárolt és irányított, és már csak Videotonos időkből maradt készletek vannak a raktárban, új gyártás nem lesz. Az ötletem esetleg ez: http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=111&catit=218&catg=28

Váltó kétutas szetthez nincs, csak olyan univerzális fajta van, ami mindenhez jó és igazán semmihez sem, elektromosan 4500Hz-körül vág. Alul hat felül 12dB/oktáv meredekséggel.

Válaszol
Most milyen típusról van szó?
Válaszol
Attól függ a hozzászólásom melyik részére gondolsz.

Válaszol
Köszönöm az infokat!
Szerintem akkor más megoldást kell keresnem, mert tényleg nem jó, ha később csak gondom van belőle...

Azt szeretném tudni, hogy az elküldött linken található TVM hangcucc honnan szerezhető be, milyen minőségű, áru és vannak-e vele tapasztalatok?

A segítséget köszönöm! (Kicsit azért szomorú vagyok, hogy nem jók az elképzeléseim...)
Válaszol
Szia cbarna!

Itt érdeklődj utána:

http://www.hangszorobolt.hu/?level0=23&level1=21

Ők árulnak TVM-et. Tesla néven is ugyan azt találod.

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
shalafi, erre: http://forum.hangszoro.net/viewtopic.php?p=20353#20353
Válaszol
Mármint hogy mi van benne gyárilag? Vagy mi? Nem értem.

Válaszol
Milyen típusú autóról van szó? Bár szerintem már nem látjuk többé az eredeti kérdezőt.
Válaszol
Hja... az sztem mindegy, a gyári helyeken nem férnek el a H2000-es kosarak.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég