A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SUB
OK köszönöm.

Ugysincs még meg a hangszóró.

Van esetleg jobb ötleted hangszóró választáshoz. Kb 1 db 80 literes dobozt bírna ki a barátnőm a szobában.

Köszi
Válaszol
Otthoni HiFi hangdoboz párra gondolsz?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Otthonra, subláda (a többi már megvan).
Házibulis használatra is. Csináltam nemrég egy sub-erősítőt is, de passzív szűrős módszert szeretnék inkább (ha megoldható).
Válaszol
Az egyetlen általunk is ajánlott terv a honlapon bandpass subwoofer HA31-gyel: http://videoton.uw.hu/sub/ha31.htm
Vagy HA25-670-et érdemes még subnak használni, azt bass-reflexként. Erre a 451 nem biztos, hogy a legjobb megoldás lenne.

Válaszol
Köszönöm.

Már én is néztem ezt a dobozt, sajnos a rajzok közül csak a 3. és 4. működik. A doboz méreteinek képe pont nincs meg. Utánnanéznél?
Aktuális még egyébként ez a subwoofer az új paraméterekkel is?
Válaszol
Igen, ezt már az új mágnessel készült HA31-gyel tervezték. Az első két ábrát még nem rajzoltam meg. .forog. majd ma este. Wink

Válaszol
Á, most néztem hogy, ez egy 51 literes doboz - ez kell nekem!!!
Várom az ábrákat. Addig is köszönöm az infókat.
Válaszol
Egyébként a doboz minden mérete meg lesz adva?
Valószínüleg még jelentkezek a "szabás" előtt.
Válaszol
.sokk. Nem figylesz, 51+33, tehát 84 literes, ez a terv. 50-60 liter körül is kihozható egy doboz, de csak a HA25-670-nel. A hiányzó részeket holnapra megrajzolom.

Válaszol
Ok, lusta vagyok elolvasni minden sort.
Válaszol
sziasztok!!! nem véletlenül kérdeztem a HA18-620-ast mert ilyenek vannak

.forog. és gondoltam.... na mindegy Sad
Válaszol
Kedves Admin!

Várható a subwoofer rajzainak felkerülése?
A vidi hangszórók tőletek beszerezve a legolcsóbb, vagy lehet, hogy egyén helyen olcsóbban adják? (ugyanezeket árulják videoton néven - vagy helyettesítőként?)
Válaszol
Videoton néven elvileg nem árulhatnának hangszórót, a miénket sem. Van a somogyinak is egy helyettesítőnek kikiáltott sorozata, de azok nem is hangszórók. Big Grin
Hangszóró 2000 legyen a gyártó, ez a lényeg. Van viszonteladó, aki olcsóbban adja a hangszórókat, mint mi. Nagyon kivételes az ilyen.

A rajzzal késtem kicsit, hamarosan pótolom. Elnézést.

Válaszol
Nna végre megrajzoltam. Wink

Válaszol
Kedves Admin!

Köszi a subwoofer rajzot, bár csak a 2. működik. .oh.
Ebből már el lehet indulni. Egy kicsit nehéz volt értelmeznem, de soha nem voltam túl jó szakrajzból.
(bár néhány részlet hiányzik - ezek metszetek nem?)
.forog.
Üdv
Válaszol
Két kérdés a rajzhoz:
1. Jól látom, hogy a reflex nyílás a bal felső sarokban van? Ezt lehet helyettesíteni egy ugyanilyen keresztmetszetű és hoszzú csővel?
2. A hangszórót tartó lap vastagsága nincs megadva. Ezt kell ugyebár jó erősre készíteni. Pl. 2x19 mm?
Válaszol
Már működik az első ábra is, bár az semmi újat nem közöl. Smile

A terv szerint 60Hz-re kell hangolni, ezt lehet csővel is természetesen. A hangszórót tartó lap nálam a rajzon szintén 19mm-esnek tűnik.

Válaszol
Kedves Admin!

Köszi az eddigi tippeket és segítséget.
Lenne azonban még egy-két kérdésem:

Ha csővel hangolom a dobozt, akkor (ha jól gondolom) a cső térfogatának meg kell egyeznie a rajzon lévő szögletes üreg térfogatával.
Ennek a kalkulációjára igaz, hogy: 8,5x10x17,5cm=1487 cm3 ?
Ekkora térfogatú cső kell? .oh.
Válaszol
Ha csővel szeretnéd helyettesíteni, doboztervező programmal nézve 3 db 60*148-as reflexcső megfelel a 60Hz-hez. Smile Azért az eredeti tervet sem olyan nagy ördöngösség megcsinálni.

Válaszol
Oké-oké. Nem is az eredeti tervvel van a probléma, de azt hogyan tudom hangolni (ha kell)? Gondoltam a csövet egyszerűbb vagdosni.
Vagy rosszul gondolok valamit?
Válaszol
Igen, a csövet valóban egyszerűbb. Smile

Válaszol
Köszi.
Egyébként hogyan tudom hangolni az eredeti dobozt? :?
Ha mégis csővel csinálom, akkor hova helyezzem a 3 csövet?
Válaszol
Utólag, ha a helyükre ragasztottad a lapokat szerintem sehogy, anélkül, hogy szétszednéd.

A csöveknél te döntöd el hova keülnek. Bár túl sokat variálni ezzel sem lehet.

Válaszol
Tehát azt mondod, hogy a tervezett doboz, ezekkel a paraméterekkel és hangszóróval jó eredményt ad? Mert ez esetben nem állok neki máshogy csinálni.
Válaszol
Ahhoz nekem is építenem kéne egyet. Smile Sok pozitív visszajelzést kaptunk már ezzel a cikkel kapcsolatban, ezért is került fel a honlapra.
Az szinte biztos hogy a HA31-ből ezzel a módszerrel lehet legkönnyebben sub-ot építeni, mivel bass-reflexnek nem alkalmas.

Válaszol
Kedves Admin!

Aludtam egyet-kettőt a subwooferre.
Úgydöntöttem, kell nekem egy ilyen.
Alaposan áttanulmányoztam a rajzokat (utólag is köszi), egyenlőre nincs kérdésem velük kapcsolatban.

Egy "apró" dolog lenne: pontos melyik hangszórót kell rendelnem, a "sima" HA-31 422-t 5780HUF-ért?

Ha jól emlékszem hangváltó nem kellett hozzá (bár van sub erősítőm).

Üdv.
Válaszol
Igen, a 422 való ebbe a doboztervbe. Smile A bandpass felépítésű doboz levágja a magasabb frekvenciákat, de épp ezért azoknak fölösleges a hangszóróra kerülniük, tehát valamilyen, aktív vagy passzív hangváltó kell, már csak a rendszerbe illesztés miatt is.

Válaszol
Én is egy subon gondolkodok. Meg azon, hogyan hajtsam meg, mivel az AV erősítőkön valahogy nem akarnak sub erősítőt elhelyezni, így lehet, hogy nem tudom megúszni egy passzív subbal. Akkor viszont milyen erölködőt célszerű a HA31 v. HA25-höz belerakni, ami teljesítményben és főleg minőségben megfelelő és még olcsó is.
Válaszol
Hi Lex!

Nekem már megvan a subhoz az erősítőm, egy kis probléma van velem:
még nem tudtam kipróbálni egy igazi sub ládán.

Én egy LM3886-os IC-vel épített erősítő elé raktam be az állítható szűrőt.
Kb 60W körül tud.
Válaszol
Régebben egy kicsit foglalkoztam saját építésű erősítőkkel (pl. Quad), de mostanság nincs rá se időm, se energiám, inkább megveszem, ha van jó áron. A 60W nem tudom, elég-e egy sub-hoz. Mert pl. a HA31 100W szinuszos. Igaz a HA25 60W-os. Persze nem túl jó fullra hajtani sem a hsz-t, sem az erölködőt. Viszont a sub-hoz kell kakaó.
Válaszol
Picit javítanék: A hangszórók névleges teljesítménye nem szinuszos. Egy rózsaszínzajhoz hasonló jellel vizsgáljuk, hogy folyamatosan mekkora teljesítményt visel el a hangszóró, ez az adat tehát a lengőcséve terhelhetőségére utal.

Én a hatvan wattot itthon, hosszú távon nem lennék képes elviselni. Big Grin A zenehallgatásom szerintem átlagosan belefér a 10-15W-ba.

Lex, van vagy három-féle HA25, melyikre gondolsz, és milyen dobozban?

Válaszol
Nem tudom megnézni a HA25-ösök adatlapját, mert levetted. Szerencsére lementettem. Big Grin Ahogy így elnézem, lehet, hogy a 31-es marad. Engem sem a teljesítmény érdekel, mert nem a Hősök terét akarom behangosítani. Big Grin Viszont a jó mélyátvitel az kell. Szeretem érezni is a mélyeket.
PS.: Az adatlapoknál lehetne a kép állomány nevében jelezni a mérés évét.
Válaszol
A jobb alsó sarokban ott a dátum. Wink Azért vettem le az adatlapokat, mert nem akartam a régi méréseket is fennhagyni. Wink

Válaszol
Admin Írta:Én a hatvan watt-ot itthon, hosszú távon nem lennék képes elviselni. Big Grin A zenehallgatásom szerintem átlagosan belefér a 10-15W-ba.

Hatvan Wattot a hangszóró sem, azt tapasztalom, hogy egy 30 centis hangszórót 30 Watt-tal meg lehet hülyíteni, már legalább is xmax terén. Nagyon általálánosságban beszélve, kb. ez a +- 5 mm.
Válaszol
Kedves Admin!

Ma délután megvettem a sub ládához a HA31-422-őt. Huhh, elég jól néz ki (bár volt egy csepp ón a membránon!!! Big Grin ), már nagyon várom a hangját is.
Úgy döntöttem, hogy a 3 reflex csövet használom a hangoláshoz (sajnos ahol vettem csak kettő volt, és pont ma rendelt tőletek, úgyhogy a jövő héten lesz csak meg a harmadik), ezzel kapcsolatosan lenne egy kérdésem:
Hova helyezzem el a 3 csövet? Melyik oldalra? Hova pozícionáljam?

Szerintem jobban néz ki a három cső, mint egy szögletes nyílás az egyik sarokban. Wink

Válaszodat köszönöm
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég