A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SUB
Ez a bandpass láda lesz?
Válaszol
Így van, ez a bandpass lesz.
Válaszol
A három csövet egymás mellé az eredeti terv reflexnyílása helyére tenném...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Rendben, köszönöm
Üdv
Válaszol
Én egy 25ös braunt próbálok ki egy bandpass dobozban. Az egész doboz ~70 liter, meglássuk mi sül ki belőle. A ha25 kinézetre elég meggyőző, főleg a kosár.

Majd tudósítok...
Válaszol
Sziasztok!

Tudtok érdemi különbséget az MDF lap és a bútorlap között.
A szomszéd utcában csak bútorlapot vágnak méretre, elmehetnék máshova is, de akkor cipelnek kell a 1,5m2-nyi lapot
Válaszol
baskiria Írta:Én egy 25ös braunt próbálok ki egy bandpass dobozban. Az egész doboz ~70 liter, meglássuk mi sül ki belőle. A ha25 kinézetre elég meggyőző, főleg a kosár.
Majd tudósítok...

Szia Baskiria!
Milyen bandpass?
Smile

Csak azért kérdem, mert az a hangszóró nem kifejezetten bp-be való...

Válaszol
4ed rendű, 2x liter a zárt kamra, és 3x liter a nyitott, 10es átmérőjű csővel. Majd felrakom újra a bassbox prót, és megnézem pontosan az adatokat. Tudom hogy nem kifejezetten ehhez való a hangszóró, de jó adatok jöttek ki, mélyebbre megy mint a régi mélyládám, max terheléssel sem lépem át az xmaxot, elfogadható a csoportfutás, a fázis is jó, mi kell még Smile
Válaszol
Ezzel nekem csak annyi a bajom, hogy nem túl széles az átviteli sáv... De nem is lehet már szélesebb a hangszóró alacsony érzékenysége miatt. ilyen célra (4-ed r. bp), a 25-ösek közül a 451-es lenne jó.. Smile

Válaszol
Ne keseríts.
Válaszol
jó lesz ez, megnéztem újra a programmal Tongue
Válaszol
.forog. Tongue Én is azzal néztem.
Vmi ilyesmit látok: http://videoton.uw.hu/wagner/670bp.gif

Válaszol
Nagyjából erről van szó. A subot úgyis mindig úgy használom, hogy a vágási freki a legalacsonyabbra van tekerve, valamint az álló dobozaim ~35hz környékén fulladnak ki fülre, így nekem ez a sávszélesség szerintem elég lesz. Az meg, hogy romlik a hangnyomás a 20-30-40Hz-es tartományban sokat nem mond, mert eleve a sub erősítő átvitele sem lineáris ebben a tartományban. Amúgy egyetlen olyan hangszórót hallottam eddig szólni, amely valóban lináris volt 20Hz-ig, és ilyet úgysem tudok előállítani ilyen árfekvésű cuccokból, úgyhogy jó lesz ez nekem szerintem.

Aztán majd kiderül, de tényleg ne keseríts Smile
Válaszol
[OFF] Mikor lesznek elérhetőek végre az új adatlapok mindenhez? Mikor lesznek képek a hangszórókhoz .?. [/ON]
Válaszol
OK. Nem akarok én rosszat. Nem is lesz az szerintem. Wink De amire én gondoltam mégis jobban néz ki.

http://videoton.uw.hu/wagner/bp.gif (Kék a 670, sárga a 451)

Ha kész lett a doboz, majd jelentkezz, kiváncsi vagyok, tetszik-e a hangja?

Válaszol
Adatlapok terén próbálok igyekezni, de nem könnyű. Sajnos nincs mindig mindegyik hangszóróból mintapéldány.

Válaszol
Hát, amit te javasoltál valóban jobban néz ki. De nekem akkor is a braun kellett, birtoklási vágy kielégítése végütt Big Grin Ha kész, mindenképpen írok, milyen a hangja, a járatás már félig megvan, egész nap szól mikor nem vagyok otthon, hogy ne akkor kelljen finomkodni, mikor már be van dobozolva.

Az új adatlapokat nagyon várom, no meg a képeket is.
Válaszol
A braunra kivi vagyok én is,légyszi ne kímélj minket,írj beszámolót.
Válaszol
Hali mindenki!

Már kérdeztem ma, ismét megkérdezem, hátha elkerülte a figyelmeteket. Wink
Van érdemi különbség, ha MDF, vagy ha bútorlapból van a bandpass dobozom?
Válaszol
TiM Írta:Hali mindenki!

Szerintem az MDF tömörebb anyag, így talán jobb is. Elvileg a beton lenne a legjobb, ha minden igaz Smile Vagy ólom! Smile
Válaszol
B4li Írta:A braunra kivi vagyok én is,légyszi ne kímélj minket,írj beszámolót.

Tudósítok.
Válaszol
TiM Írta:Hali mindenki!

A bútorlap jó. Próbálgatni. Big Grin Az MDF valamivel jobb. Smile De ami igazán jó lenne (most a betontól és az ólomtól eltekintve 8) ), az az egymással pár (10) fokos szöget bezáró szálirányú 1,5-2mm-es fa lapok, és ezekböl úgy 37db ragasztva, összepréselve. .forog.
Válaszol
Szerintem a Videoton DC2550E SUB-bal jól szól. de ez saját vélemény, meg akusztika kérdése. és a magasat vettem ki, és helyébe tettem egy subot
Válaszol
Aki netán szubot akarna építeni annak nagyon ajánlom a ha31et.Én imádom,nagyon nem bántam meg,gyönyörűen szól a ha jol emléxem 80lietes zárt ládájában.Olyan mélyre megy hogy csak na és szépen.Ez a reklám helye 8)
Válaszol
Csak azért szólok hozzá, mert kíváncsi lennék, mennyiből építhető meg házilag (anyagáron számolva) egy subládo. Napokban ugyanis volt alkalmam kipróbálni egy Wharfedale (ha jól írtam) garnitúrát és ennek a PC10+ típusú subja cakkpakk 38e HUF áron megvehető egy jobb üzletben (nem hipermarket). Tulajdonságai: 100 W beépített amp, 30 cm hsz, volume control, kapcsolható keresztfr, kettő line be (két csatornáról keverhető a mély, tehát házimozi subkimenet nélkül is használható) kettő line ki (hogy tovább tudd fűzni másik subra) jókora kocka méretú rövidlábú hokkedli forma. Érdemes küszködni? Lehet, hogy nem sokkal olcsóbb ha mindent összeadunk a házi gyártás és akkor hol van még a külalak...
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
38-ból nem jönnél ki. Az erősítője önmagában is majdnem annyi, szóval a doboz vagy a hangszóró már ingyen van.
Válaszol
h_jozsi Írta:Csak azért szólok hozzá, mert kíváncsi lennék, mennyiből építhető meg házilag (anyagáron számolva) egy subládo. Napokban ugyanis volt alkalmam kipróbálni egy Wharfedale (ha jól írtam) garnitúrát és ennek a PC10+ típusú subja cakkpakk 38e HUF áron megvehető egy jobb üzletben (nem hipermarket). Tulajdonságai: 100 W beépített amp, 30 cm hsz, volume control, kapcsolható keresztfr, kettő line be (két csatornáról keverhető a mély, tehát házimozi subkimenet nélkül is használható) kettő line ki (hogy tovább tudd fűzni másik subra) jókora kocka méretú rövidlábú hokkedli forma. Érdemes küszködni? Lehet, hogy nem sokkal olcsóbb ha mindent összeadunk a házi gyártás és akkor hol van még a külalak...
Az egy nagyon jó kis doboz. Hallottam már, de kicsi helyre nem ajánlom, vagy nagyon körültekintöen kell elhelyezni. Ha jól emlékszem ennek lefelé néz a hangszórója. Próbáltuk egy 2,5x3m-es szobában, de csak úgy hallottunk valamit belöle, ha kb 30cm-re a rövidebb faltól helyeztük el. Kicsit gyanús is a dolog, merhogy nem-e kilép már a hang ilyen hullámhossznál a szobából? Nemtom. Amúgy tetszett eme szett. Nem akart nagyobbnak tünni mint amekkora. 50Hz alatt zavarba hozható, különösen bassgitárral.
Válaszol
Valóban a padlót akarja lejjebb döngölni a hsz. Helye egyébként van, kb. 25 négyzetméter. Az árat illetőleg pontosítanom kell, mert csak futólag érdeklődtem felőle, de időközben részletesen kikérdeztem a gazdáját.

A 38e HUF nettó ár, tehát 45-be került áfástul. De ennyiért még mindig nem rossz egy távolkeletet nem látott márkás holmiért. Valahol olvastam itt a fórumon 80e forintos subokról is, ha jól rémlik... Ez az ár ráadásul jelentős engedménnyel alakult ilyenné. A herkentyű listaára ugyanis 52e. Ezt úgy érte el, hogy emellett vett még négy Xarus 5000 (négyvezetékes) dobozt is, tehát jelentős összeget csengetett ki a kereskedő kasszájába. Mindenesetre a tanulság az, hogy nem árt alkudni akkor is, ha nem a piacon szerzi be az ember a mindennapi betevő ládáit.

A legjobban a teteje tetszett. Valami fényesre csiszolt kőféle vagy üveg, nem tudom. A szerepére sincs tippem. Mindenesetre hideg ülés esik rajta, de legalább jól állja a párás sörösüvegekről lecsurgó csapadékot. És akkor még hozzájön az üvegek csörömpölése...

Szóval nem tudom, érdemes-e subládát farigcsálni.
Válaszol
Érdemes. Tongue
Válaszol
De csak addig, amig a fenti összegnél kevesebből kijön. Ellenkező esetben csak mazochistáknak ajánlom az időtöltést. Ebben egyetértünk?
Válaszol
h_jozsi Írta:De csak addig, amig a fenti összegnél kevesebből kijön. Ellenkező esetben csak mazochistáknak ajánlom az időtöltést. Ebben egyetértünk?

Csak mert többe kerül, már mazochizmus? 8)
Ha engem bárki megkérdez, építsen-e, először megkérdezem, miért akar építeni. Azért, hogy olcsóbb legyen, vagy azért, hogy saját legyen. Ha azért, hogy olcsóbb, akkor el se kezdje.
A hobbinál meg nem nem (annyira Wink ) nézzük, mibe kerül.
Természetesen az összes szubládámat magam építettem (eddig 7 darabot). 8)
Válaszol
Csak mert többe kerül, már mazochizmus? 8)
Ha engem bárki megkérdez, építsen-e, először megkérdezem, miért akar építeni. Azért, hogy olcsóbb legyen, vagy azért, hogy saját legyen. Ha azért, hogy olcsóbb, akkor el se kezdje.
A hobbinál meg nem nem (annyira Wink ) nézzük, mibe kerül.
Természetesen az összes szubládámat magam építettem (eddig 7 darabot).

Nem, azért nem mazochizmus. Talán nem vetted észre a tréfát. Mindenki azt kezd az idejével amit akar. Már ha van neki. A többi érvet meg már leírtam.

Egyébként gratulálok mind a 7 dobozodhoz. Gondolom mindegyiknél az előző tapasztalatai alapján született a következő jobb. De mit kezdesz az előzőkkel? Csak kisebbet lahet csinálni belőle...
Válaszol
h_jozsi Írta:[i]Egyébként gratulálok mind a 7 dobozodhoz. Gondolom mindegyiknél az előző tapasztalatai alapján született a következő jobb. De mit kezdesz az előzőkkel? Csak kisebbet lahet csinálni belőle...

Igen, ez kezd valós probléma lenni. .forog.
A hétből jelenleg kettő van otthon házimozis használatban, kettő a két autóban, egyet elajándékoztam családon belül, egyet eladtam, viszont maradt egy, amivel nem tudok mit kezdeni... tényleg, valakinek nem kell ócsón 30 centis Magnat mélynyomó? Big Grin
Válaszol
Mit szóltok ahhoz az ötlethez, hogy a mélynyomóhoz, nem szuberősítőt raknék, hanem egy autós erősítőt, amit lehet hídba is kötni és ezt egy PC-s táppal hajtanám meg?
Válaszol
Nem kifejezetten jó ötlet. Smile

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég