A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SUB
ehhe, jónak hat.
mihamarább leméricskélem hogy 60 liternyi zárt doboz befér e a tütübe, s ha betuszkolható akkor kell ilyen.
miért is ne alapon.
Válaszol
rendben. Smile Elmegy az 40 liter zártnak, vagy 60 reflexnek is.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Üdv!
Van a birtokomban egy 672-es hangszóróval szerelt ~60l -es b-reflex doboz amit kineveztem subnak, ami a két 3utas alá dolgozik. Bár meglepődtem milyen mélyre megy, tehetné ezt hangosabban. Kezdek gyanakodni arra is hogy a szobámban van valamiféle anomália mert majdnem az összes helységben jobban lehet hallani a mélyet mint itt Tongue (kivéve a sarkokban). Kipróbáltam a szomszéd szobában és a nappaliban is, ott valamivel hangosabb de ott sem az igazi.

Orvosolható ez a probléma új hangszóró nélkül? Esetleg ebből a 672-ből lehetséges valami bikább verzió készítése?

Nem vagyok írástudó a témában úgyhogy mérni sajnos nem tudok, viszont van itthon 3 erősítő, így nemigazán szeretnék aktív subot venni 100k-ért ami már szól valahogy Tongue
Válaszol
Az adatlap szerint a 672-nek 88 dB az érzékenysége, az azért nem kevés. Ha a szoba akusztikája miatt nem hallod elég mélynek akkor csak a próbálgatás segít, egy jó nagy kioltás lehet valami miatt. Hogy kötötted most be a subot ?
- VR
Válaszol
Próbáltam forgatni a polaritást sok különbséget nem jelentett... majd holnap játszom kicsit az elhelyezéssel. Sok lehetőség nincs, át kéne rendezni hozzá a szobát Big Grin
Válaszol
lehet a 3 utasaid oltják ki, megeshet olyan helyzet hogy a polaritás váltás nem hoz eredményt.
Válaszol
Reméljük, jó a hangolási frekvencia. Smile

Válaszol
jár a pont, végülis csak feltételezés hogy a doboz maga egyáltalán megfelelő.
Válaszol
29 Hz-re van, elvileg.
Válaszol
"elvileg".
kérdés gyakorlatilag mennyi.
Válaszol
Általában a dobozméretezők által számolt érték nem szokott jó lenni, mert sok az elhanyagolás a számításokban. Smile Ezért érdemes utánamérni. Többnyire alacsonyabb az fb a vártnál.

Válaszol
ami egyben ok is arra hogy miért nem elég hangos.
Válaszol
Lehetséges.

Válaszol
Van egy Jamo subom amit házimozizáshoz használok, sajnos nem az igazi. Próbáltam okosítani plusz dobozmerevítéssel, cérna kábel helyett tettem vastagabbat a sub erősítő és a hsz közé. Javult a dolog, de nem vagyok vele kibékülve. A doboz kb 28l. Van valamilyen ajánlott hsz és dobozterv? A szoba kb 18m2 négyzet alakú. Akár ebbe a dobozba akár újat is építenék a jamo erősítőjét felhasználva. Ha valakinek van valami tippje azt szívesen venném.
Válaszol
(2015. 01. 02., 16:23)darthdenes Írta:  Van egy Jamo subom amit házimozizáshoz használok, sajnos nem az igazi. Próbáltam okosítani plusz dobozmerevítéssel,  cérna kábel helyett tettem vastagabbat a sub erősítő és a hsz közé. Javult a dolog, de nem vagyok vele kibékülve. A doboz kb 28l. Van valamilyen ajánlott hsz és dobozterv? A szoba kb 18m2 négyzet alakú. Akár ebbe a dobozba akár újat is építenék a jamo erősítőjét felhasználva. Ha valakinek van valami tippje azt szívesen venném.

Szia!
Célzottan itt a SUB topicban visszaolvasva lehet tippeket találni.
A 258. sz hozzászólást keresd meg (8. lap), de a legkisebb is 35 liter és braunt már nem nagyon fogsz találni. Emellett még van a Rádiótechnika cikk alapján a bandpass a 31 cm-es hangszóróval, mint 5. lehetőség.
Nálam ez utóbbi készülget igen lassan, meg egy Braun (Lex féle dobozzal) lesz még előbb-utóbb. A 3. 31-es hangszóróval még nem tudom, hogy milyen dobozt készítek majd neki.

Itt csak mellékszál, de a vaterás preludiumos hozzászólásodat rendesen lehet cáfolni...
A B31 és B32 váltó eltérő. A B31-re pont az általad is linkelt itteni fórumban volt MOD, amivel más úton közelítették a B32-es váltót. A DB 2228-nak meg a dobozformán kívül semmi köze a preludiumokhoz. Az itteni fórumban (lex által) le is van írva a hangszórókészlete, az már videoton utód teljesen, semmi vifa.
Ha preludium variánsokat akarunk, akkor jöhetne a princess dobozok felemlegetése. Anno volt arról is szó itt valamelyik fórumban.
Üdv.
Válaszol
Nekem a 25R672N tetszik arról dúrom most a netet, hátha van valami épített infó róla. Sajna a hangdoboz tervezéshez nem értek, viszont utánépítés megy.

("OFF: Prelu dolognál akkor rosszul emlékeztem a váltóval, de kb helyes amit írtam. A db2228 meg jeleztem hogy Videoton hsz vannak benne.)
Válaszol
(2015. 01. 02., 18:11)darthdenes Írta:  Nekem a 25R672N tetszik arról dúrom most a netet, hátha van valami épített infó róla. Sajna a hangdoboz tervezéshez nem értek, viszont utánépítés megy.

("OFF: Prelu dolognál akkor rosszul emlékeztem a váltóval, de kb helyes amit írtam. A db2228 meg jeleztem hogy Videoton hsz vannak benne.)

Szia!
Hát szerintem a forrásnál kell kezdeni, hogy az alábbit kicsit részletezze, főleg a reflex doboz esetében, mert az már 25 literről indul.
"Ajánlott alkalmazás: mélyközéphangszóróként, 35 literes zárt, vagy 25-64l b-reflex dobozban, 30Hz-re hangolva".
Tervezéshez én is csak annyira értek, hogy megmondom a Lacinak kb. mit is szeretnék és várok.   Smile

Preludium vonalon viszont már elég erős vagyok. Van két B31, egy B31,5 és egy B32 is. De készülőben van még nála egy B32,5 és egy B33 is.

A mély ládáknál én is csak utánépítek, valamint az egyéb romjaimat próbálom feltámasztani kisebb-nagyobb segítséggel.
Az a prelu is olyan nyomorultul néz ki szegény a vaterán, hogy a végén még licitálok rá. Big Grin  
Utána meg ki leszek már dobva itthon a sok hangfallal.
Üdv. 
Válaszol
Igen elolvastam az adatlapot. De mondjuk sub felhasználásra melyik a jó? Zárt 35l, mert akkor építek valami bivaly merevített ládát neki. Esetleg reflex, mert akkor a minimum l-be éppen beleférek, de vajon ez megfelel subnak? Vágyak vannak és elképzelések csak sajna a tudás hiányzik mögüle.

Ez a hangfal gyűjtés igen súlyos betegség sajnos engem is el el kap. Egyik haverom mondta is, hogy építsek egy hatalmasat és költözzek bele. Igazából mindig találok egy helyet ahova lehet valamit tenni, garázs, műhely stb.
Válaszol
(2015. 01. 02., 21:45)darthdenes Írta:  Igen elolvastam az adatlapot. De mondjuk sub felhasználásra melyik a jó? Zárt 35l, mert akkor építek valami bivaly merevített ládát neki. Esetleg reflex, mert akkor a minimum l-be éppen beleférek, de vajon ez megfelel subnak? Vágyak vannak és elképzelések csak sajna a tudás hiányzik mögüle.

Ez a hangfal gyűjtés igen súlyos betegség sajnos engem is el el kap. Egyik haverom mondta is, hogy építsek egy hatalmasat és költözzek bele. Igazából mindig találok egy helyet ahova lehet valamit tenni, garázs, műhely stb.

Szia!
Forrásként én a hangszóró és az adatlap készítőjére gondoltam.  Smile
Ha olvassa talán ír valami okosat, ha nem, akkor meg írj neki közvetlenül.
Rá érdemes csak hallgatni szerintem.
Üdv.
Válaszol
A 25 litert inkább autóban tudom elképzelni. Smile A doboz attól függ, hogy mit szeretnél, jó mélyátvitelt, vagy nagy terhelhetőséget.

Válaszol
Jó mélyátvitel lenne a szempont a mostani sub is kb fél hangerő alatt van.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég