A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pyle
Sziasztok.
Szeretném a segítségeteket kérni.
nemrégiben kaptam egy mélynyomót, és szeretnék hozzá egy ládát építeni. és itt nekem megállt a tudomány. Smile
A mélynyomó egy Pyle PLBWS-112 600/300RMS Frequency response: 35 Hz–1 KHz Elsősorban zárt ládára gondoltam, de nem tudom hogy mekkorát kell. ebben szeretném a segítségeteket kérni.
minden segítséget előre köszönök.
Üdv matyi
Válaszol
Sztem ezt nem a megfelelő topicba írtad Big Grin De am ennyi adatból nemlehet kiszámolni......Még azt se tudjuk h zárt vagy reflex doboz kell neki :? Próbálj több adatot szerezni rólasztem...Qts,Qms stb..... Big Grin Big Grin De ha kocsiba akarod akkor sztem valami bandpass láda kéne neki....Legalábbis ez a hsz. gyárilag abba van építve
Válaszol
Igen kellenek a TS paraméterek. Meg az sem teljesen mind1 milyen felépítésű kocsiba kell a doboz..
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Kellene a hsz pontos tipusa. de nézd meg itt hátha közte van. Smile Csak az a gáz, hogy nem mindnek van itt az adata. Sad
http://www.audio-warehouse.com/web/manufacturer/Pyle/category/Subwoofers/product/12%22+Woofers/prod.asp
Válaszol
Matyi_vw Írta:Sziasztok.
Szeretném a segítségeteket kérni.
nemrégiben kaptam egy mélynyomót, és szeretnék hozzá egy ládát építeni. és itt nekem megállt a tudomány.
A mélynyomó egy Pyle PLBWS-112 600/300RMS Frequency response: 35 Hz–1 KHz Elsősorban zárt ládára gondoltam, de nem tudom hogy mekkorát kell. ebben szeretném a segítségeteket kérni.
minden segítséget előre köszönök.
Üdv matyi

Szia! Én találtam ezzel a hangszóróval konkrét gyári ládaterveket, csakhogy ezek bandpass ládák.. mindenesetre elküldöm a linket, hátha hasznát veszed Wink
http://www.retrevo.com/search/v2/jsp/downloadPage.jsp?doc=631d36f19778c037237034202fc36fe6&q=Pyle+PLBWS112
A hangszóró paramétereit egyelőre nem sikerült megtalálnom.
Válaszol
Ezt én is megtaláltam, de ezzel nem sokra megy sajnos. Én találtam külön nyomókat, de nem mhol vannak ott a paraméterek.. Sad
Válaszol
Nos a baj az, hogy a forgalmazó honalpján már nincs fent az a hangszóró amivel ezt a ládát szerelték, így nem tudom én sem. De valószínűleg valami kicsi 40 liter körüli zárt doboz a megfelelő neki. Ismerve a többi Pyle hszt.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
De szerintem az sem mind1, hogy milyen "kialakítású" kocsiba rakja.
Válaszol
A zártnál nagyjából mindegy. Azt nehéz elszúrni.

Válaszol
A dobozt nehéz elszúrni, csak nem mind1, hogy kombiba kell, vagy egy ferdehátúba...
Válaszol
Hát nem Big Grin De lehet nem is jó ez a hsz. zárt dobozba szval azért téleg nemmindegy milyen doboz kéne neki.....Sztam bandpass-t kéne neki csinálni gyárilag is abba van,akkor csaknemlehet rossz annyira....Vagy igen... .haha.
Válaszol
BP-be semmiképp nem jó a hangszóró. 99%-ig meg vagyok győződve, hogy a 40 liter zárt lenne a megfelelő doboz a hangszórónak (esetleg még kisebb.. de ehhez már mérni kéne). Elég megnézni a többi Pyle hsz közölt T-S paramétereit. Az hogy a forgalmazó BP dobozba tette, gyakorlatilag semmit sem jelent, az volt a célja hogy minél hangosabban valami 60-80Hz körüli frekin rezonanciaszerűen kiemeljen.

Itt kihagytam egy szót, helyesen így hangzik:
shalafi66 Írta:A zártnál nagyjából mindegy. Azt nem nehéz elszúrni.

Méghozzá azért írtam ezt, mert a zárt dobozzal nem tud nagyon melléfogni akkor sem ha zárt a csomagtér. Egy b-reflex vagy BP doboz már simán elhangolna a kis zárt légtér.

Válaszol
Sziasztok.
Én is sokat kerestem a pontos adatok után, de sajnos nem sokat találtam. töltöttem le mindenféle hangfaltervező programokat, hogy hátha v.melyikben esetleg benne van, de sehol semmi.
egy sedan vw jetta, amibe szeretném tenni. ne tudom számít-e v.mit, de ez egy 1980-as kaszni, aminél a csomagtartóban nagyon sok a hely.
az bisztos, hogy zárt ládába szeretném tenni, mert a Bp -t sokkal nehezebb jól megcsinálni(legalább is ezt olvastam róla) ezért döntenék az egyszerűbb mellett.
köszönöm a sok segítséget, és a hozzászólásokat, ha esetleg van még v.mi kérdés, vagy tanács, akkor azt előre is köszi.

Ui: akkor szerintetek 40 literes zárt láda jó lesz? én arra gondoltam hogy 16 v. 19mm mdf, osb lapból csinálnám. és olyasmit is olvastam, hogy amelyik oldalon a hangszoró van oda dupla lap kell ( kettő egymásra ragasztva) szerintetek ezt fontos betartani?
valamint azt nem tudom, hogy mennyi hangelnyelő szivaccsal kell kibélelni. kérlek titeket, ha tudtok, akkor minden ilyen apróságot írjatok nekem.
Köszi Matyi
Válaszol
Hali. Szerintem a legjobb választás a 19-es MDF lenne, (vagy esetleg még vastagabb) és a dupla előlap sem hátrány. Csillapítás nem feltétlen kell bele, mert alacsony frekin nincsenek állóhullámok. A Jettába a zárt jó. Wink
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég