A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beag
Van valakinek mérése a következő kis 10cm-es széles sávú hszről?

Beag HX 125-4
4 ohm
12VA

Egy kis saccra 3-4L-es gömb sugárzóban csücsülnek. a korához és méretéhez képest nem anniyra rosz. öcsémnek PC játékokhoz jó lesz.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
125mm-es az nem 10 centis.
Egyszer már feltettem valamelyik fórumba a méréseit.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Udv Shala!

Anno en kuldtem neked egy HX125-ost, igerted hogy megmered es publikalod az adatait. Sajna nemtalaltam meg eddig a meresi eredmenyt. Ha nem gond betudnad ide is linkelni? Koszi!
Válaszol
Valahol a terminálon fent van. De majd megekeresem.

Válaszol
Na ezt vagy elírták, vagy nem tudom miért kerül ilyen sokba.. .sokk.
http://www.zsibvasar.hu/?op=art&aid=100100
Ráadásul lengőtekercs nélkül...
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Vki kisöpörte a gyárat. 8)

Válaszol
Ez a mismokus szvsz nem normális.
Már korábban jól kitárgyalták az audiodiy forumon.Röhelyes a fószer...
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
hali mindenkinek Smile van egy Beag Magister 100 -as erősítőm :S és hát lehet van valami baja mert nem akar úgy szólni mint régen :S a mostani szilveszteri bulira elvittem ...addig remekül szolt korához képest Smile rá kötötünk 1 db 50 W 8 Ohm mélyládát és 2 db 2 utas hangfalat ... nagyon elképedtem hogy mekkorát szolt .sokk. ...én már nyáron kivágtam 2 lyukat a tetejébe hogy ledes ventilátort tegyek bele Smile a bulira beletettem a ledes ventillátort + tetem a hűtőbordára .. kb 19órátol 24 óráig folyamatosan ment ... picikét langyos volt ... egyátalán nem melegedet ... a 2 csatornára /aux/ kötötem ... és a csatis oldalra kötötem be ... 5 ig elég volt feltekerni bass és treble 0 mellet .... észrevttem a buli közbe mikor próbálgattam hogy még mekkorát tud a bass-t ovatosan tekertem felfele és hát elfogyott az erő :S elhalkult a rendszer ...nagyon meglepődtem :S lehalkítotam aztán vissza és ment tovább... ahogy hazahoztam visszakötötem a régi hejére ... észrevettem ithon hogy alig van mély :S magasat és közepet rendesen tolja :S 2db 1 utas 30 W 8 Ohm és 2 db 4 Ohm os magasom van ... és hát ha 5 re veszem mély alig van :S nem tudom mit tegyek vele :S jó lenne kis segítség
Válaszol
Na, mit kaptam karácsonyra?

[attachment=211] [attachment=212]

Nem, nem tökgyalu. HTP-45 külsőtéri hangoszlop. 1987-ben gyártották, eszerint most 25 éves.
Kicsit aggasztott, hogy zizegnek a magassugárzók. Aztán belenéztem, és kiderült, hogy mindkét tölcsérbe belefészkeltek a pókok.

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Big Grin Mit fogsz hangosítani vele?

A gyári mérések szerint nagyon esett magasban.

Válaszol
Új korában elment 16 kHz-ig, ami akkor belefért a Hi-Fi szabványba. Most valahogy 6 kHz-től meghal, de lehet, hogy csak a pókok miatt.

Persze kaptam mást is, de ha azt megmutatom, akkor téged elvisznek a rendőrök... Big Grin
Válaszol
.figy.

Régen is esett 6k fölött:
[attachment=213]

Smile

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Az még HT-101-16-tal készült, amiben AlNiCo mágnes volt, ebben már HT-103-16 van, BaFe mágnessel. Meg akkor még -20 dB volt a szabvány az átviteli sávra.

Most várhatom a tavaszt, hogy kivihessem a kertbe megmérni Sad
Járatom egy kis Milt Hintonnal. Az ének egész jó, a trombita is, a klarinét is, a zongora is, a dobok is, még cintányérok is vannak, csak a nagybőgő, az kevés.
Ja, kiszedtem a pókokat...
Válaszol
Elvileg ahogy én mértem, a légrésindukció megegyezik az öntött és a ferrites mágnessel készült HT 101-2-3 magashangszórókat összehasonítva. Nagy különbség nem lehet közöttük, maximum 1-2dB. Nekem inkább ez a régi mérés gyanús. Smile Nagyon nem mozgott az a szintíró. Remélem nem te készítetted.

Válaszol
Gyarmati Évike és az ő Rotringja átlagolta a görbét, de a laborminta HT-101-ek tényleg ezt tudták, ami a katalógusban áll. A sorozatgyártásban aztán olyan lett, amilyenre sikerült.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég