A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Házimozi hangfalak
Szeretném megkérdezni a szakértőket, hogy szükséges-e besüllyeszteni a hangszórót az előlapba?
Válaszol
Nem igazán. Az a probléma, hogy ha besüllyesztesz, akkor épp a mélyeket kell jobban besüllyeszteni, pedig azoknak eleve beljebb van az akusztikai síkja.
Válaszol
Viszont süllyesztéssel csökkenthetők az előlap reflexiói. Ha emlékeim nem csalnak.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
SEAS Írta:Nem igazán. Az a probléma, hogy ha besüllyesztesz, akkor épp a mélyeket kell jobban besüllyeszteni, pedig azoknak eleve beljebb van az akusztikai síkja.
A hg1,9 esetében még ez sem igaz,amúgy az a kb.:2mm szerintem nem oszt,szoroz,meg aztán ez úgy is csak a sweet pontban számít,ott meg ritkán csücsül az emberfia,legalábbis én elég izgága vagyok hallgatózás közben miszerint meg-megmozdítom időnként a töklevest Wink Smile .
Diffrakcióról meg annyi a véleményem,hogy én lennék a legboldogabb,ha ez lenne már csak a megoldandó problémám hangfalügyben,viszont sűllyesztve szebb,ezért ajánlanám. Smile
Üdv Doki!
Válaszol
Csak azért, mert úgy néz ki, nem kapok 6 mm-es (v. 1/4"-os) szárral falcmarót a Blekibe, így kispórolnám belőle. Big Grin A szépséget feláldozom, legfeljebb háló rá és kész. Legalább nem piszkálja senki. Bár ebből a szempontból inkább rácsot tennék rá. .haha.
Válaszol
Lex Írta:Szeretném megkérdezni a szakértőket, hogy szükséges-e besüllyeszteni a hangszórót az előlapba?

esztétikai szempontbol mindekeppen Wink szerintem dupla elölappal a leg1xrübb . feltételezve, h nincs túl nagy difi a 2 hszóró peremvastagsága között !
Válaszol
No és mi van akkor, ha 2x19mm-es MDF-be rakom az elejét úgy, hogy a külső lapon teljesen átengedem a hsz-t, és a belső lapon ülne meg. Így egy kicsit tölcséres lenne. Legfeljebb a külső lapot körbe lekerekítem és akkor tölcséres lesz. Big Grin A Heco is hasonló
Válaszol
Ne tedd. A magassugárzót nagyon el fogja hangolni, de a mélyközépnek sem jó.

A dómok előlapja általában 4 mm vastag, kell venni ilyen vastagságú farost vagy rétegelt lemezt és azt kivágni a dóm külső méretére, így az szintbe kerül. Ha a mélyközép is ennyi süllyesztést igényel, akkor azt is lehet így süllyeszteni, bár én most azon gondolkodom, hogy Dynaudio stílusban ráeresztem majd a mélyközepet a dóm előlapjára (nem süllyesztem).
Válaszol
a H18 4ohm verzió kérhető mágnesen árnyékoltan is ?
Válaszol
Persze kérhető, nemsokára adatlap is lesz hozzá. Már sikerült rendbehozni a gépem, végre tudok adatlapot készíteni a mérési eredményekből.

Válaszol
shalafi66 Írta:Persze kérhető, nemsokára adatlap is lesz hozzá. Már sikerült rendbehozni a gépem, végre tudok adatlapot készíteni a mérési eredményekből.

rendben, akkor majd varom az adatlapot.
Válaszol
shalafi66 Írta:Persze kérhető, nemsokára adatlap is lesz hozzá. Már sikerült rendbehozni a gépem, végre tudok adatlapot készíteni a mérési eredményekből.

Ezek szerint 25-ös mélyekről is lesz hamarosan mérés? .zold.
Válaszol
Sziasztok, új vagyok még itt Wink Írtam már az egyik tagnak, csak közben ide is eltévedtem. Szóval van 2db 30cm-es free airnak reklámozott Magnat shockwave mélysugárzóm amit szeretnék felhasználni frontsugárzóba. Mi erről a véleményetek? Mindenféleképpen építeni akarok, nem boltból készet venni (hangdobozt). Az elképzelés az lenne, hogy a mély mellé lenne egy közép és egy dóm magas sugárzó, szimpatikusnak tűnnek az ezen honlapon található hangszórók. A Magnatról természetesen alig van adat... Mindenféle kritikát, segítséget, tanácsot szívesen olvasok. Köszönöm .zold.
Válaszol
Én is kezdő vagyok, bár elméletben már tudok egy kicsit. Big Grin
Szerintem 30 cm-es hsz-ból ne frontot csinálj, hanem szubládát. Ráadásul, ha kezdő vagy, akkor kétutassal jobban jársz, mert kevesebb vele a gond, bár így is lesz elég. .torz. A hsz-ról viszont adatot kell szerezni, mert másként nem tudsz dobozt méretezni. Lehet mérni is, de ahhoz keresni kell valakit, akinek van hozzá cucca.
Válaszol
Közben sikerült megtalálni egy papírt amit adtak a hangszóróhoz, de nagyon szegényes: Impedance 4 Ohm, Fs 28Hz, Qts 0.28, Vas 120l, valamint 300/600W amit szerintem simán lehet 2-vel osztani Wink De, hogy mettől meddig szól, decibel ilyesmi semmi. Mérni nem tudok (nem is értek hozzá), meg ismerős sincs. Nekem ezek autóban voltak, ahol hatalmasat szóltak, és tetszett minőségre is a mély, olyan lágy volt, nekem nagyon bejött. A szobában is ki lett próbálva a Technics erősítővel ami szépen meghajtotta, azért gondoltam arra, hogy ezek kerülnének előre. Külön mély ládát emiatt nem szeretnék. Ja és még annyit, hogy ezen a papíron vannak doboz tervek, 3 fajta méretekkel mely szerint lehet zárt, reflex és bandpass ládába is építeni. Hát arra kérnélek benneteket, segítsetek Wink
Válaszol
A free air hszt nagyon valószínű, h. csak zárt dobozba tudod tenni. Anyival könnyebb a dolgod, hogy a doboz mérete igazán nem számít bizonyos határokon belül. Smile

Mi a hsz típusa?

Válaszol
És mit szólsz ahhoz, hogy innnen választanék hangszórót? Az a doboz méret megfelel ami a gyári lapon van? Zártnak mindössze 30l-es van ehhez. 39 széles, 34 magas és 30cm-es mélységű. Nem kicsi? A 25 cm átmérőjűnek 20l-es van, a 38 cm átmérőjűnek 60l-es a zárt doboz.
Válaszol
Magnat Shockwave 1200
Válaszol
A Surányinál találtam annyit még, hogy 18-2000Hz Wink
Válaszol
arw Írta:És mit szólsz ahhoz, hogy innnen választanék hangszórót?

l .zold. Szerintem nem veszi rossz néven.
Válaszol
De most tényleg, nekem komolyan tetszenek Wink Lehet már nem sok köze van a régiekhez, de azok nálunk bírták a strapát, igaz azok szélessávúak voltak, 20 cm-esek .zold.
Válaszol
arw Írta:A Surányinál találtam annyit még, hogy 18-2000Hz Wink
Nincs ott véletlenül hogy hány DB érzékeny a hangszóró?
Üdv, Péter
Válaszol
Nos én euzt találtam hozzá: http://www.mobilaudio.ru/show1.php?num=5634
Ilyen kis Qts-hez inkább reflex láda passzol, ez a hsz nem freeair.
Fs / Hz: 27
Re / Ohm: 3.7
Qms: 3.5
Qes:0.34
Qts:0.31
Vas / Ltr: 160
Xmax / mm: 8
Spl / dB: 94

Válaszol
Közben én is találtam végre valamit:

http://www.selfmadehifi.de/tsp/para_m.htm

Itt kettő helyen is látható. A reflex doboz mérete a gyári ajánlás szerint: 50l-es, szélesség 35, magasság 54, mélység 36cm. A cső hossza 20, átmérője 10 cm, előlapon elhelyezve.
Válaszol
EBP értéke 80 (na jó csak 79) Fs/Qes = 79. Ez biza reflexbe való.
De a másik linken azt látom, hogy 91dB az érzékenysége.
Üdv, Péter
Válaszol
Az a négy Ohmos hsz, ami 1W-on 91, az 2,83V-on nagyjából 94dB érzékenységű.

Válaszol
Na akkor a kérdés: mehet ez akkor reflexbe nyugodtan, előre, kiegészítve 1 közép és egy dóm magassal? A gyári doboz méret megfelelne?
Válaszol
55-60 literes reflexdobozba tedd (ez a belső, avagy hasznos térfogat).
Kevés vattával béleld ki a dobozt belülről... Reflexcsövet meg majd méretezünk Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Ehhez a reflex dobozhoz és Magnat hangszóróhoz kellene választani dóm magas sugárzót és középsugárzót. Mit ajánlanátok?
Válaszol
Egy ilyen autós sub, nem tudom, mennyire alkalmas HiFi célokra mélyközépnek. Subnak még esetleg, de elég nagy induktivitása lehet, alacsonyan kell váltani, és a komplett rendszer így négy Ohmos lesz majd. Nem beszélve arról, h. nem ismered a tervezéshez szükséges adatokat, és nem tudsz mérni, ami három utas hangsugárzónál szinte elengedhetetlen.
Így igazán nem tudok mit ajánlani.

Válaszol
Az igaz, hogy autóba való lenne eredetileg, de mi a gond ha nem autóban van, hanem szobában? Arra gondolok, hogy ez is egy hangszóró, vagy kiderül valami a meglévő kevés adatból ami miatt teljesen alkalmatlan erre? Meg azért egy autó tere nem hasonlítható össze egy szobával, utóbbiban csak könnyebb (gondolom nem kicsit) a hangzást tökéletesíteni. Az miért baj ha 4 Ohmos lesz? Sajna tényleg nem tudok mérni, de valami gyakorlati értékkel, tapasztalatok útján ezt nem lehet eltalálni? Sad
Közben próbálom felfogni az induktivitást, hogy mi is az... .zold.
Válaszol
Ja és tényleg nagyon köszönöm, hogy próbáltok segíteni .zold. .zold. .zold.
Válaszol
A 4 ohm önmagában nem baj, csak olyan erősítő kell, amelyik bírja. Engem inkább az aggaszt, hogy ezek az autós mélyhangszórók kimondottan szubhangszórók, tehát arra készültek, hogy maximum 80 Hz-ig szóljanak. Legalábbis annál a néhány hangszórónál, aminek megadták a frekvencia átvitelét elég "érdekes" cakkok látszottak már 100 (!) Hz felett. Ilyen alacsonyan passzívan nehéz/drága/értelmetlen vágni. Többet kellene tudni a hangszóróról, így pusztán a T/S paraméterek ismeretében én is inkább azt javasolnám, hogy a kettőből legyen egy mélyláda és a frontoknak valami másból építkezz.

Esetleg még egy lehetőség, a 30 centiseket egy bandpassban használni, így elég lenne 200-300 Hz környékén megvágni őket, a többit elintézné a doboz.

A (mély)közepet nem is kellene szűrni, csak olyan zárt dobozba rakni, ami kellően megfogja a membránt.
Válaszol
Na még egy utolsó esélyt adok ezeknek a hangszóróknak a szobában való szereplésre Wink Írtam a Westproduktnak, remélem elküldik a részletes adatlapot, grafikonokkal ,meg mindennel együtt, ha megvan egyáltalán nekik. Ha bandpass lenne akkor azt úgy gondolod, hogy 1-1 doboz lenne? Az erősítő elméletileg tudja a 4 Ohm-ot, a hátulján 4-8 Ohm-ig van a felirat.
Válaszol
Nem hiszem, hogy a WP-nak van jobb (ha egyáltalán akármilyen) adatlapja a hangszóróról. A bandpassos témát azóta jobban átgondoltam és kiesik, a teljes doboz impedanciája ettől 4 ohm alá esne, amit nem tolerálna hosszú távon az erősítő. Sad
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég