A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Házimozi hangfalak
No jó, megnézem majd holnap, de a jbl-lel számolva biztos, h. nem lesz jó a hv. Smile
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Fenébe azér csodálkoztam. Olyan nagy induktivitásokat számolt, hogy csak néztem. Szóval a jbl crossover méretezője nemjó. Milyen program van ami tud rendesen számolni?
Válaszol
Jó az, nincs semmi gond vele, a töréspontokhoz számolja a szűrő alkatrészeit. De az átvitel ismeretében kell tervezni a váltót. Tehát bonyolultabb, mint két vagy három részre osztani a teljes átviteli sávot, ezért nem jó. Smile

Válaszol
Akkor azzal méretezem (majd holnap) és megmutatom mit adott ki. Előre is kössz!
Válaszol
Próbálkozz a PCD-vel. Itt a fórumon volt róla szó. Be lehet táplálni a hsz freki menetét, így figyelembe lehet venni a hsz. anomáliáit.
Válaszol
Ez lenne az amelyikhez ezek az ún. frd ill. zma fájlok szükségeltetnek? Egyébként nem nagyon szeretek számítógéppel számolni (számoltatni)dobozt is inkább papíron szoktam egy sima kalkulátorral. De meg fogom próbálni köszönöm Lex!
Válaszol
Végre egy időmilliomos! Szerintem a gép csak számoljon, azért van.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
De remélem mosni nem a patakban mosol!? .haha.
Válaszol
Azért nincs olyan sok időm, mire beírom a paramétereket a jbl-be addig kiszámolom papíron.
Válaszol
De ha már beírtad, akkor tudsz "mi lenne ha" szimulációkat csinálni. Az pedig géppel csak egy szám átírása, míg papíron újra kell számolni az egészet. Szerintem a géppel gyorsabb, ráadásul a hiba lehetősége is kisebb. Persze szíved joga papíron számolni.
Válaszol
Így van Lex! De nem is azt mondtam, hogy nem szoktam számítógéppel számolni, előfordul csak papíron valami miatt jobban szeretek (nem bízok a gépben .zold. )
Válaszol
Kedves shalafi66 és Többiek!

Nos, maradt a pólusmagon a filc, a membránról levettem, nem elég jó a hangja ezzel. Javul ugyan az átviteli egyenletesség, de nem jó a hang.
Azon gondolkodom, hogy kell még egy tekercs sorosan a méllyel, ami kb. 0,33-0,39mH értékű és lehet, hogy ez még levesz a szintből 1kHz-4kHz táján.
Ugyanis, a mélynek van kiemelése, nem pedig a magas kukorékol, mint egy beteg tyúk. ( Igen, mint egy tyúk, úgy kukorékol, borzasztó. ) Smile
Szimulálhatná valaki, ha ezt tudja, pótlólag. Helyileg közvetlenül a mély elé tenném, tehát a váltó többi része maradna. Igen nehéz lenne kiszerelni a váltót, ezt nem is szeretném.

Üdv! SMA
Válaszol
Na ezt számolta a JBL:

Crossover components
C1 = 5,23 µF
L1 = 0,34 mH

Tweeter 1,86 dB L-Pad
R1 = 1,54 ohms
R2 = 33,55 ohms

3800 x freqvenciánál.
Válaszol
No épp erről beszéltem, de itt az alul és felüláeresztő szűrőnek is 3800Hz-nél van a -3dB-es töréspontja. Ez nem 100% h. jó, sőt...

Válaszol
Akkor mi a teendő ilyen esetben? Mivel számoltassam ki?
Válaszol
PCD kedves HP, PCD... ha még nincs frd/zma-d, csinálj, indulj ki ezekből az adatokból és tiéd a pálya. Én legalábbis így tettem (az eredeti hv alkatrász értékekkel) az AKAI-val. Az eredményt már érdemes lesz kipróbálni.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy én egy olyan center hangszórót szeretnék építeni, amelyben 4 db mélyközép lenne és egy magas. A mélyközepek HA 1318/478-asok. Milyen váltót javasoltok?
Válaszol
Valami ilyesmire gondoltál: Clarus Rhea center?
Válaszol
Pontosan ilyenre....
Válaszol
És az jó ha 4 hangszóróval van telepakolva egy hangfal? Nem az a jobb,
ha csak 1 mély van belőle? Gondolok itt gyorsaságra, torzitásra, stb...
Tehát mi az előnye és a hátránya egy 2 utas/2 hangszóróshoz képest?
Üdv, Péter
Válaszol
Legfeljebb a nagyobb érzékenység (+6 dB), de ez szobában nem érdekes. Engem is lebeszéltetek a 2 hsz-esről (mély), mondván, hogy ha nem pontosan egyformák a hsz-ek, akkor csúnyán fog szólni.
Bár igaz, centerben a 2 mély+magas felállás pofásabb, mert szimmetrikus. Ha jól tudom, ezt hívják D'Apolito elrendezésnek?
Válaszol
Kedves bikabeka és Többiek!

Én nem építenék ilyen center-sugárzót, igen rossz az iránykarakterisztikája a többszörözött hangszóróknak. Interferenciák lépnek fel az azonos, de egymástól távol lévő hangszórók között, gyalázatos átvitelt produkálva.
Nem lesz jó a hangja.
Inkább egy nagyobb és jobb hangszóró, mint több kisebb, de gyengébb.
Fektetett hangsugárzóknak amúgy is lényegesen rosszabb a hangjuk, mint az álló-kivitelűeknek.
Üdv! SMA
Válaszol
Lex Írta:Bár igaz, centerben a 2 mély+magas felállás pofásabb, mert szimmetrikus. Ha jól tudom, ezt hívják D'Apolito elrendezésnek?

Nem, a D'Appolito elrendezés függőleges, és a célja a padló és plafon okozta reflexiók csökkentése. A karakterisztika vízszintesen lapított (már függőleges elrendezésnél). Ha elforgatod, csak annyit érsz el vele, hogy nagyon szűk lesz a sweet spot, de az legalább reflexiókban gazdag. .torz.
Álló doboznál a magasnak pont a lapos karakterisztika miatt fülmagasságban kell lennie.
Magyarul a kereskedelemben kapható centerek 90%-át oldalára kéne állítani...
Válaszol
wolkens Írta:Ha elforgatod, csak annyit érsz el vele, hogy nagyon szűk lesz a sweet spot, de az legalább reflexiókban gazdag. .torz.
Álló doboznál a magasnak pont a lapos karakterisztika miatt fülmagasságban kell lennie.

Elnézést, kicsit nem látszik az ok-okozati viszony Sad , helyesen ez a mondatok sorrendje:

Ha elforgatod, csak annyit érsz el vele, hogy nagyon szűk lesz a sweet spot, de az legalább reflexiókban gazdag. .torz.
Válaszol
Köszi a tanácsokat.
Azért akartam ilyen dobozt építeni, mert kicsi a hely (magasság) a centernek,de a többi hangfalamhoz képest kicsinek érzem. A jelenlegi centerem Wharfedale WH-20-as. Az első és hátsó hangfalakat én építettem, amik három és két utas álló hangfalak.
Akkor talán két nagyobb teljesítményü 13 cm-es hangszórót kellene keresnem? És abból építeni egyet?
Válaszol
A wh-20-as wharfi két 100mm-es hsszel van szerelve, a HA13 jóval érzékenyebb, és 130-asból nagyobb terhelhetőségűt is nehéz találni... Másrészt miért annyira fontos a nagy tejesítmény? :?
Hja, és nem értem pontosan, mit jelent, h. kicsi a többihez képest a wh-20?

Válaszol
Sok zenei dvd-t nézek, és nem érzem elég dinamikusnak ehhez a jelenlegi centerem. De mivel a Tv-mnél maximum 15 cm magas hely van a centernek, ezért nem tudok nagyobb hangszórókból építeni.
Válaszol
Szerintem nem is kell nagyobb. A 130-as bőven elég.

Válaszol
Üdv Mindenkinek!

Végre volt annyi időm, hogy tudjak számolni hangváltót a ha 620 hg 2,5 639 összeállításhoz. Szóval az eredmény:

3800 Hz x freqvencia:

L=0,31 mH
C=6,58 uF

L-pad:
R1=1,54 ohm
R2=33,55 ohm

Shalafit kérdezném mi ezzel kapcsolatban a véleménye az előzőekhez képeset?

Üdv: HorsePower! Big Grin
Válaszol
Nem tudom, majd megnézem mit mondanak erről a programok.

Válaszol
Üdv!

Megkaptam a csomagot, köszönöm szépen! Igaz kisebb problémával, mind a két 620-as pereme meg van hajolva.

Hétvégén megpróbálok összehozni valamit belőle. (Remélem legalábbis, hogy lesz annyi időm .zold. )
Válaszol
Üdv Mindenkinek!

Egy kis élménybeszámoló.
Szóval szombati napomat rászántam a 620 639 összeállítás kipróbálására. A dobozok a teszt kedvéért készültek ugyhogy nem a legszebbek! (Van egy rakat képen ha valakit érdekel!) 20,25 liter belső űrtaltalom vatelinnel csillapítva (utólag kicsit soknak tűnik) Reflexcső: 45mm átmérőjű 85 mm hosszú. Váltó: 330 uH 6,8 uF + lpad. A doboz 18 mm-es bl-ból készült csavarozva szilózva. Este 7 órakor sikerült bekapcsolnom .zold. !! Első szám: Brian Adams: Dont Give Up no comment bejáratás kezdetén! 15 perc járatás után Vangelis: Chariots of Fire. Magas ÜVÖLT mint állat mély kopog stb. 30-35 perc után kezdett finomodni. Nagyjából 1 óra múlva Lift me up már részletek hallhatók. 1,5 órával utána ismét Dont Give Up tűrhető, bár... 2 óra múlva ismét megpróbálkoztam. Charlie következett már egész részletező hang, viszont a magasnak egyértelmű kiemelése van valahol és nagyon erőltetten szól, emellett tompa középtartomány kb 3 órával utána Metallica: Nothing Else Mother. Ez már egész szép. Aztán utolsóként ismét Dont Give Up. Az első bekapcsláshoz mérten összehasonlíthatatlan.

5-6 óra bejáratódás után az én saját egyéni véleményem: összességében tetszik a dolog. A magassal nem vagyok kibékülve kicsit. Nekem nagyon éles szúrós hangja van. A 620-as kifejezetten tetszik, már a középtartomány is kezd előjönni. Térhatása kiemelkedően jó az összeállításnak. Házimozi frontnak szerintem jó lesz és zenehallgatásra sem alkalmatlan .zold. . A mélytartomány is határozottan szépen jön elő Benassi Brost hallgatva sem kell szégyenkeznie.

Nagyjából ennyit tudok róla mondani szerda környékén előreláthatólag egy átviteli görbe is lesz róla. Persze ez saját vélemény - kinek mi tetszik - de sztem nem rossz.

Üdv: HorsePower
Válaszol
Kedves HorsePower és Többiek!

Régóta várunk már egy ilyen beszámolót. Smile
További sok sikert, tuningot, kellemes zenehallgatást.
Üdv! SMA
Válaszol
HorsePower Írta:20,25 liter belső űrtaltalom vatelinnel csillapítva (utólag kicsit soknak tűnik)
Reflexcső: 45mm átmérőjű 85 mm hosszú. Váltó: 330 uH 6,8 uF + lpad.
Szia LE ! Smile

Ez a hangváltó soros vagy párhuzamos? Képeket szivesen megnézegetném.
Váltóról is, dobozról is... Az lpad milyen értékű?
Üdv, Péter
Válaszol
Helló Péter .
Te mikor , és miben akarod kipróbálni a 620-ast ?
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég