A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Házimozi hangfalak
Mócsing Írta:Helló Péter .
Te mikor , és miben akarod kipróbálni a 620-ast ?
Még csak a lemezkosarát vettem meg. Leesztergáltatok az átmérőjéből 2 mm-t, aztán összeszereltetem.
Ez még 2 hónap. Addig várj türelemmel, ellenben mesélhetsz a váltódról Smile
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:
HorsePower Írta:20,25 liter belső űrtaltalom vatelinnel csillapítva (utólag kicsit soknak tűnik)
Reflexcső: 45mm átmérőjű 85 mm hosszú. Váltó: 330 uH 6,8 uF + lpad.
Szia LE ! Smile

Ez a hangváltó soros vagy párhuzamos? Képeket szivesen megnézegetném.
Váltóról is, dobozról is... Az lpad milyen értékű?

Helló Peti!

A váltó párhuzamos az lpad pedig 1,5 és 33 Ohm. Képeket szivesen küldök. Milyen címre menjen? A rendes doboz jövő héten fog elkészülni úgyhogy még csak a "tesztdobozról" van képen.

Ja, köszi a mélt a linkkel, érdekes felvétel volt .zold.
Válaszol
HorsePower Írta:A váltó párhuzamos az lpad pedig 1,5 és 33 Ohm. Képeket szivesen küldök. Milyen címre menjen? A rendes doboz jövő héten fog elkészülni úgyhogy még csak a "tesztdobozról" van képen.
Az adataimnál lévő email gombra vidd az egeret és a böngésződ
bal alsó sarkában látni fogod az email cimet. Oda kérném. Kösz Smile
Üdv, Péter
Válaszol
A peremet esztergáltatod le róla ????
Lemegyek megnézem a váltót .
Mögnéztem :620-al sorban 320 v. 390 uH / meg kellene mérni / , 639-el sorban 5.7 uF , IPad 2.2 + 20 Ohm . Mezei 6 dB-s . Nem is csinálok ennél bonyolultabbat . Esetleg 2.5 utasra bővítem .
Válaszol
Mócsing Írta:A peremet esztergáltatod le róla ????
Lemegyek megnézem a váltót .
Mögnéztem :620-al sorban 320 v. 390 uH / meg kellene mérni / , 639-el sorban 5.7 uF , LPad 2.2 + 20 Ohm . Mezei 6 dB-s . Nem is csinálok ennél bonyolultabbat . Esetleg 2.5 utasra bővítem .
Nem az a cél, hogy a peremet leszedjem Big Grin Elmondom a részleteket, azán majd megérted (vagy nem).
A jelenlegi dobozomba fogom tenni majd, aztán hazaviszem apámnak Smile Azt pedig még egyszer szét nem vágom
felsőmaróval. Amúgy 180mm a lyuk ami ki van marva, és a HA18-at fogom leesztergáltatni 182-ről 180-ra.
Na és ha kiesik a perem? Hol érdekel... csináltatok bonamidból "tömítést" alá. Van még kérdés? Smile

ui.
HG2,5-höz jó vón ha 12dB-t tennél, ha nem akarod egy nagy hangerejű felvétel után cserélni őket.
Ez párhuzamos váltó? Mert az a 390 mH lehet kevés, de majd Shalafi "beszól", megmondja a frankót Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Tulajdonképpen egy mm-t kellene körben lemarni, ha jól értem .
Azt az egy mm-t szinte bármivel levakarhatod , és nem kellene a kosarat elvacakolni . Szerintem sokkal egyszerűbb mint a perem leesztergálása .

Négy kHz körül akarok váltani , akkor a dóm szerintem védve van .
A gyakorlatban úgy néz ki hogy igen , mert időnként meghajkurászom rendesen , és bírják .
Ezt a verziót mérés közben állítottam be . Igaz akkor még nem működött a kompenzációs file .
Válaszol
Kicsit meggyengül a kosár is, ha az említett operációt végrehajtod Peti. Smile Nem véletlenül van a pereme visszahajtva a ha18-nak.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Még egy ok amiért érdemes a süllyesztést nagyobbítani , Te ha jól tudom Vifákat hallgatsz . Ráadásul hasonló méretüt . Itt a soha vissza nem térő alkalom hogy a H2. és a Vifa össze legyen hasonlítva .
Ez egy jó támpont lenne a 620-as minőségével kapcsolatban .
Meg aztán a Papi is megérdemli . .!. .!. .!.
Üdv.
Válaszol
A pl18WO teljesen más felépítésű, ezek összehasonlíthatatlanok.

Válaszol
Milyen ? Elvileg mind a kettő ad hangot , az meg összehesonlítható .
Válaszol
Üdv!

A 620-as és 639-es hangszórókból házimozihoz front hangfalat építettem. Ugyanazt a hangváltót éptettem meg, mint HorsePower. Sajnos igaza van, a magas így nem az igazi. 20-30 perc zenehallgatás után (tudom, hogy nem erre a célra építettem, de azért ki akartam így is próbálni) már fájnak a füleim.
Lehet ezen valamit javítani, vagy a hangszórónak ilyen a hangja és kész?

Mócsing írta, hogy a magashoz l-padnak 2,2 és 20ohmos ellenállást rakott be. Milyen lett az eredmény?

Vagy esetleg egy új, 12db-es hangváltóval kellene próbálkozni?

Surroundot is szeretnék építeni. Arra gondoltam, hogy ugyanazokból a hangszórókból készülnének, mint a frontok. Kb 10-12 literes reflex dobozba, a hangváltó ugyanaz lenne, mint a már meglévőkben. Persze csak akkor, ha tudtok segíteni a magasat megszelídíteni. Ha nem akkor azt hiszem másik magas után nézek.
Vagy ha van valakinek valami jól bevált konstrukciója azt is szívesen veszem Smile

Előre is köszi!
Válaszol
Szia Ben!

Épp váltó készül ehhez az összeállításhoz ill 542+464 azaz a szögletes változathoz. Kétféle váltó van. Az egyik Shalafi féle (még nem próbáltam ki .pszt. ) a másik meg saját volna, de még hangolásra szorul, azonban már így is jobb mint az az egyszerű 6db-es váltó. A magas most diffúzor nélküli, így finomabb hangja van, viszont valóban irányítotabb, de szerintem nem annyira vészes. Ha lesz valami használható váltó szívesen elküldöm. Wink
Válaszol
Pedig aza diffúzor az átvitelen biztosan segít, és ez az iránykarakter javításával is együtt jár.

Válaszol
HorsePower Írta:Szia Ben!

Épp váltó készül ehhez az összeállításhoz ill 542+464 azaz a szögletes változathoz. Kétféle váltó van. Az egyik Shalafi féle (még nem próbáltam ki .pszt. ) a másik meg saját volna, de még hangolásra szorul, azonban már így is jobb mint az az egyszerű 6db-es váltó. A magas most diffúzor nélküli, így finomabb hangja van, viszont valóban irányítotabb, de szerintem nem annyira vészes. Ha lesz valami használható váltó szívesen elküldöm. Wink

Hello HorsePower!

Természetesen a Te váltódat is és/vagy Shalafiét is szívesen kipróbálnám. De a 542 és 464-esre is nagyon kíváncsi vagyok. Wink
Válaszol
Gyakorlatilag egyforma hangszórók. Smile

Válaszol
Tényleg. .kopp. .foghijas.
Válaszol
Ben .
L-pad nélkül túl sok a magas , engem is módfelett zavart .
Próbáld ki 2.2 -20 , vagy 1.7-30 Ohm kombinációt , sokat segít .
Válaszol
Mócsing. Ha jól gondolom és valóban az a váltót amit annak idején én is beletettem akkor az l-pad: 1,5 ohm sorba 33 párhuzamosan.

Ben! Igen, az 542+464-el az Te összeállításodhoz is alkalmas váltóra gondoltam, de már Shalafi válaszolt Big Grin
Válaszol
Ben Írta:Persze csak akkor, ha tudtok segíteni a magasat megszelídíteni. Ha nem akkor azt hiszem másik magas után nézek.
Ben, kicsi a valószínüsége hogy találsz olyan magassugárzót ami érzékenységben tökéletesen passzol a 620-hoz .Legkézenfekvőbb megoldás az lpad .
HorsePower.
Nekem most azért 1.7 Ohm mert , 3 5.2 Ohm-os Remix 10W-os van párhuzamosan kötve , Ezek voltak kéznél . Elképzelhető hogy kisebb lessz végül a befutó . A mérés majd eldönti .
Válaszol
Mócsing. Jelenleg is van l-pad, 1,5 és 33 ohm-os. De ki fogom próbálni a 2,2 - 20 és 1,7 - 30-at is.
HorsePower. Ha elkészülsz a váltóval, lécci szólj, mert addig nem rendelem meg a surroundhoz a hangszórókat.

Üdv. Ben
Válaszol
OK! Még kb 1 max 2 hét mire elkészül a dolog, de ha kész akkor szólok. Wink

Surround sugárzót én HA 15-ből meg HG 1,9-ből akarok majd csinálni, ha végre kész lesz a versenyre szánt dobozom, ami a fényezőnél van már több mint egy hónapja .morcos. Először én is a 620+639 összeállításba gondolkodtam, de a 2,5-es HG miatt inkább ennél döntöttem, ill ezt tervezem. Ha nem tetszik a 2,5 hangja, szerintem gondold meg Te is a dolgot. Big Grin .kv.
Válaszol
Ben .
Mia bajod a dobozzal ? Kipróbáltam a 3 5.2 Ohm-al , párhuzamosan kötöttem egy 10 Ohm-ost , így most 1.45 a soros tag . Jobb mint az 1.7 Ohm . Talán sok a magas a mélyhez képest ?
Válaszol
Sziasztok!
Vettem azaz a napokba veszek egy kicsi házimozi érősítőt.Adatai: zenei kimenőteljesítmény: 5 x 25 W / 8 Ohm + 1 x 50 W / 4 Ohm
Ehhez a cucchoz akarnék valami kis szettet építeni mivel az erősítő freqi átvitel 40hz-től indül nem várok sokat tőle de valamire jó lesz.
Elképzelésem:
center/front-ok/rear-ek : valami kisseb doboz 2utas kivitelben 13-17 cm-es hanszóróval és egy 1,9-es magassal ha nem leht összehozni szerintetek a méllyel még a 2,5-ös is szóba jövet.Szerintetek melyik hangszóró lenne alkalmas ide?
Szubládának mivel elvileg 40hz-ig szólna valamilyen 20-as 25-ös mély lenne használva reflex dobozban.Lehet ide is a bevált braunt kéne használni de annak ideális esetben 64 liter kell az meg elég sok én olyan hangszórót keresek aminek 30-40liter elég.Csak nem tudom mellik legyen!Kérlek segítsetek.
Válaszol
A braun csodák csodájára 30 literben is jó főleg a kompenzált mágneskörös változat. Olyan 42-43Hz-es -3dB-es pontot hoz ekkora b-reflex dobozban. A harminc Hz-es hangolás lesz nehéz.

( //Ha egy mód van rá légysziv. nézd át a hozzászólást mielőtt elküldöd, jó volna kicsit összeszedettebb irományt olvasni, könnyebb rá válaszolni. Smile )

Válaszol
Értem bocs. .pia.
Válaszol
Semmi gond. Wink És nem bántani akartalak ezzel, mert egyébként semmi közöm nem volna hozzá... Zárójelbe is teszem. Wink

Válaszol
nvoice Írta:veszek egy kicsi házimozi érősítőt. Adatai: zenei kimenőteljesítmény: 5 x 25 W / 8 Ohm + 1 x 50 W / 4 Ohm
Milyen tipusu az az erőlködő? Valami kommersz márka (suny, jvc, stb...)?
Az enyém néveleges (nem zenei) teljesítménye 2x150W és 10 kiló.
Ehhez képest kivancsi vagyok egy olyan házimozis milyen súlyba lehet Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Szia!
Egy SAL 9630-asból jött kis csoda.És nem tudom mennyi kaló.
Válaszol
Mócsing Írta:Ben .
Mia bajod a dobozzal ? Kipróbáltam a 3 5.2 Ohm-al , párhuzamosan kötöttem egy 10 Ohm-ost , így most 1.45 a soros tag . Jobb mint az 1.7 Ohm . Talán sok a magas a mélyhez képest ?

Pontosan, túl sok a magas. Majd rendelek alkatrészekt és kipróbálok 1-2 változatot, most nincs itthon semmim.

HorsePower. Építettél már subot? Smile

Surround: 620-ashoz menne a hg1,9? Vagy esteleg nézzek másik/kisebb mélyközöpet hátra?

Üdv.
Ben
Válaszol
Szerintem kevés a mély , azért érzed soknak a magast . Lehet hogy mélyebbre kellene hangolni a dobozt .
Válaszol
Helló Ben!

Azt hiszem már írtam valamikor, de lehet hogy rosszul emlékszek. Surround-ba magasnak én mindenképp 1,9-et akarok és emellé a ha 15 618-at, de a 620 se lenne egy rossz megoldás szerintem. Dokit kérdezd meg, Ő már épített 623 + 618-ból dobozt.
Subot is építettem már egy párat, de nem home hifi kapcsán. Miért kérded?

Üdv:HorsePower
Válaszol
HorsePower Írta:Helló Ben!

Azt hiszem már írtam valamikor, de lehet hogy rosszul emlékszek. Surround-ba magasnak én mindenképp 1,9-et akarok és emellé a ha 15 618-at, de a 620 se lenne egy rossz megoldás szerintem. Dokit kérdezd meg, Ő már épített 623 + 618-ból dobozt.
Subot is építettem már egy párat, de nem home hifi kapcsán. Miért kérded?

Üdv:HorsePower

Úgy néz ki 620 + 431-ből építek surroundot.
El tudnád küldeni a Shala-féle hangváltó tervet 620+639-hez?

Üdv.
Ben
Válaszol
Elküldve Big Grin

Mikor tervezed a surroundot megépíteni?
Válaszol
Első hozzászólásom lenne a fórumban de máris kérdezni szeretnék Big Grin
Van neken egy Genius 5.1-es csodám aminek szeretnén javítani a hangját. Konkrétan építenék hozzá két zárt front hangfalat HA 16 542 mélyel és hozzá HG2,5 magassal. Valamint a negyedrendű bandpass mélynyomóbol akarnék építeni bass-reflex ládát. Az eredeti láda térfogata 18liter. Ezt modelleztem JBL speakershop-ban és sok csillapítóanyaggal egész jó eredményt adott. Kérdésem az lenne mit jelent a sok (heavy) csillapítóanyag mennyiségben (az egész ládát ki kell tölteni) valamint nem ronja-e ez a hangdoboz érzékenységét?
Válaszol
Sok csillapítóanyag az kb. 15 kg/m^3, vagyis 15 gramm/liter.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég