A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Házimozi hangfalak
Köszi a gyors válasz.
Nem fog a mélyláda érzékenysége romlani a sok csillapítóanyag miatt. Ezt úgy értem a csillapítóanyagban a levegő áramlása lelassul és átalakul hővé az energiája, ezért kisebb hangot hallok ugyanakkora bemenő teljesítménynél. A klinger könyvben azt olvastam a mélyládát nem feltétlenül kell kibélelni.
Válaszol
A mélynyomót nem mindig érdemes bélelni. Szerintem nem lényeges, amit a csillapítás ront az érzékenységen, és lehet olyan tartomány, ahol megfordul a hatása:

http://diyaudio.barjak.net/nagymonitor/csillapitas1800g.jpg

Ez egy 130 literes bass-reflex doboz üresen és 1800 gramm csillapítással (vastagon). Valamit valamiért. Én kitömtem, mert eléggé beleszól a beszédhang tartományba.
Csak aztán az impedancia menetet és az átvitelt a végleges állapotban kell mérni, és úgy kell a váltót tervezni.
Ez nem közeltéri mérés, azért ilyen hullámos, egy oktávos simítással.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
HorsePower Írta:Elküldve Big Grin

Mikor tervezed a surroundot megépíteni?

Köszönöm! Megkaptam.
A héten szerettem volna megrendelni hozzá a hangszórókat, de a 431-est már nem gyártanak Sad
Shalafi ígért mérést a többi HG1,9esről, úgyhogy most várok Smile
Válaszol
Kb. két-három éve nincs a 431-hez új zárófedél, csak bontott. Smile Nem kell annyira odalenni ettől. Nem is volt szép az a hangszóró. Big Grin
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Smile
Nem vagyok én oda érte, mert 620-sal szerettem volna párosítani és szerintem furán nézett volna k ha a mélyközép köralakú, a magas pedig ez a négyszögletes.
Bár ami azt illeti nekem tetszett volna a HA16 542 és 431-esből egy kis kétutas. Smile (olyan amit Lex csinált )
Válaszol
Lehet egy kérdésem . .telefon.
Zárt dobozt építenék HA 25 479 AM és HG 2.5 639 -esből, kb 30literes ládában vastagon kitömve egész jó eredméneket adott a program. Ha jól tudom a terminal fórumon is ajánlotta Shalafi ezt a konstrukciót. Csak azt nem tudom milyen frekvenciára lenne érdemes a hangváltót tervezni? Első próbálkozásra érdemes egy ilyen dobozba belefogni, vagy tul nagy falat lenne?
Válaszol
Én ilyet ajánlottam? Mikor? Big Grin Az kizárt.

Válaszol
Valószinö én értettem félre az itt folytatott beszélgetést http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=4506&start=7750&sid=0acd3aca6da7aa62c0c4b2b6ae201f8e nem kifelyezetten ezt a párosítást ajánlottad, csak mint lehetőség veteted fel. Sajnálom hogy félreérthetően fogalmaztam.
Válaszol
Sehol nem szerepel a linkelt oldalon a 639. Smile Egyszer valóban kérdezte valahol Mócsing tőlem, h. lehetne-e olyan 250-es hangszórót találni ami két útban elmegy, merthogy neki van ilyen doboza, tán üresen, aztán írtam neki, hogy van ilyen, de végül lebeszélte sajátmagát róla, azzal az érvvel, hogy minek neki a garázsba HiFi. Big Grin Remélem jól emlékszem.
A lényeg, 200mm-es hangszórónál nagyobbal két útban nem illik próbálkozni, akár kezdőről, akár haladóról van szó.

Válaszol
Mint említettem korábban surroundot hangsugárzót szeretnék épteni. A magas 623 lenne. De a mélyközép nem tudom, hogy 620 vagy 618 legyen :?
Mit gondoltok?
Ha a 620 + 623 mellett döntenék 4500Hz x frekinek jó lenne?
Köszi az adatlapot a 623-ashoz Sala! Smile

Üdv.
Ben
Válaszol
Akusztikusan nagyjából 3,8-4kHz-en jön össze a keresztezés. Van erre egy elméleti váltótervem, amit a gyakorlatban még nem próbáltam ki, de működnie kellene.

Válaszol
Már megrendeltem múlthéten szerdán ha jól emlékszem a 620-ast és 639-est, úgyhogy a surround is ugyanolyan hangszórókból lesz mint a front. Smile
Horsepower elküldte a váltótervedet ezekhez a hangszórókhoz, kipróbálom (biztos jó lesz Wink )
Válaszol
Megtekinthetném én is ?
Válaszol
Azért az ilyen agyszüleményeimet illik fenntartással kezelni.

Válaszol
Nem gond . Azzal fogom .

Ahogy tapasztaltam , a tervezés , mérés ,és a meghallgatás eredményei , ritkán kolerálnak egymással .
A mostani verzióval , sikerült leaplikálni egy púpot . Mérve egész jó az átvitele , viszont pocsék a hangja ...
Válaszol
Mócsing Írta:Nem gond . Azzal fogom .

Ahogy tapasztaltam , a tervezés , mérés ,és a meghallgatás eredményei , ritkán kolerálnak egymással .
A mostani verzióval , sikerült leaplikálni egy púpot . Mérve egész jó az átvitele , viszont pocsék a hangja ...
.ok. .??.
Üdv Doki!
Válaszol
Én ennek az ellenkezőjét tapasztalom. Csak nem volt lehetőségem kipróbálni az említett ötleteimet, ezért kell vigyázni velük, és azért, mert ha ki is próbáltam volna, az akkoris csak az adott dobozban lenne érvényes.

Válaszol
Mócsing Írta:.....
Ahogy tapasztaltam , a tervezés , mérés ,és a meghallgatás eredményei , ritkán kolerálnak egymással .....
.no. Big Grin
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Kedves Mócsing és Többiek!

Inkább a füleidnek higyj, mint a "szimulációknak".
Hardver-szinten kell megoldani a dolgot.
Én most minimalista hangváltót próbálok összehozni legújabb projektemhez és van rá esély, hogy jó is lesz. Smile
Üdv! SMA
Válaszol
Esély persze mindenre van, de aztán ne panaszkodj, hogy rosszak a hangszórók. Wink

Válaszol
SMA.
Az a helyzet egyáltalán nem szimulálok , legalábbis váltót .
Whitefülnél kiszámolom , mérem , hallgatom .
Ez is csak 6 dB-s .
Válaszol
SMA Írta:Kedves Mócsing és Többiek!

Inkább a füleidnek higyj, mint a "szimulációknak".
Hardver-szinten kell megoldani a dolgot.
.....
Ha a beépített hangszórókat meg tudjuk mérni --legalább impedancia menet és TS paraméterek--, és a hallgatás helyéről váltó nélkül az átvitelüket, akkor egész jó eredményt ad a szimuláció, és nagyon hasznos, megtérül a hangváltó alkatrészek beszerzésénél, keveset kell javítani.
Intuíció nélkül nem megy, csak annak, aki sok hangszórót tud kézbe fogni.
Egyébként amit mérek, azt már korábban leírások, paraméterek és igen nagy részben megérzés alapján többnyire már megvettem...
Kell persze rátartás is, egy szinte szélessávú hangszóró jó lesz középsugárzónak, például ilyen jelöltem a Beyma 5MP60/N, ami 8WOOFER/P méllyel és T2030 magassal lesz "egy fedél alatt" hamarosan, mint házimozi hangfal. Nem érzem kockázatosnak a választást, holott csak a T2030 van meg.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Kedves pagrus és Többiek!

Milyen a a T-2030 hangja, próbáltad már?
"Erős rendszer" lesz, ezt már látom. Smile

shalafi66!
Én nem panaszkodom ilyenre, ha azt kapom ami az adatlapjának megfelel.

November 10-12. között a WestEnd Hiltonban lesz a Házi Mozi és HIFI Show, remélem sokan megnézitek, meghallgatjátok a bemutatandó cuccokat.

Üdv! SMA
Válaszol
SMA Írta:....Milyen a a T-2030 hangja, próbáltad már?
"Erős rendszer" lesz, ezt már látom. Smile....
A sinus sweep nagyon szépen szól rajta Smile Nem teljesen vicc, már a mérés hangjából lehet sejteni, jó lesz-e, vagy sem. Hangfalban még nem volt, így egyelőre zsákbamacska.
Ez egy könnyített rendszer lesz, mert a másik (a Beyma-Fostex) cucc 63-64 kg, éppen tegnap mértem meg Cirrus érdeklődésére. Jó volt élével egyensúlyozni a fürdőszoba mérlegen Big Grin Megpróbáltam megemelni, azt hittem, leszáll a t@kom...
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Hello!

Eljött az idő hogy újítsak a házimozi rendszeremen.
Szeretnék két 3 utas házimozi front hangfalat építeni. A cél hogy én is meg tudjam építeni, és jobb legyen mint ami idáig volt. (Hál isten sikerült jó áron túladnom rajta) A volt hangfalam két S@L ahx 1620ból állt, egy dtf 801 ből, hv 228-as váltóval.
Nos mivel a váltó építéshez nem nagyon értek ezért gyári váltót szeretnék, ki is néztem az 1400 és 5500Hz-nél vágó 3 utas h2000 váltót. Ehhez néztem a HG19-623-as magasat, HB13-539-es zárt kosaras közepet, mélynek pedig a HA17-634-8m-et. Frekimenet alapján talán még ez a leglineárisabb (persze csak így, hogy nem tudom hogy hogy milyen kondit kell kötni hova hogy a kiemelések eltűnjenek). A másik fő szempont hogy a hangfal karcsú legyen, és minél kisebb.(nincs sok helyem)A mélyet netto 20 literbe raknám, 45Hz-re hangolva. Gondolom most azt gondoljátok hogy ha nem értek a váltókhoz akkor minek építek, főleg 3utast, de nem vagyok nagy audiofil, nem hallgatok bécsi klasszikusokat, filmet szoktam nézni, zenét hallgatok (szoba hangerőn, elektrot) és néha játszani, a cél hogy jobb legyen mint a régi hangfalam.
Aztán majd ha sikerül túladni a jelenlegi mélyládámon is, akkor majd egy 25-ös braunból szeretnék építeni egy mélyládát is, 68 literben, 32Hz-re hangolva, és ehhez akarok majd még egy 80W-os beépíthető MNC suberősítőt.
Ez így mennyiben járható út?
A két hangfalra kb 25000ezrem lenne.
Válaszol
greenhorn Írta:....Gondolom most azt gondoljátok hogy ha nem értek a váltókhoz akkor minek építek, főleg 3utast, .....
Jól gondolod, ezt gondolom Smile
Nézd meg ezt:

http://diyaudio.barjak.net/h2000-hangfal/index-h2000.html

Ezt biztosan meg tudod építeni, teheted a keskenyebb felére a hangszórókat, építheted álló doboznak kisebb mélységgel magasabbra, akkor karcsú lesz. Kijön a megadott összegből és a váltóval sem lesz gondod.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
nekem van braun 67 literes ládában reflex 25Hz-re hangolva... szép szép, de 40-50watt a max amivel hajtható (de a hangja tényleg nagyon szép, tisztességes mélyei vannak)
Válaszol
pagrus Írta:
greenhorn Írta:....Gondolom most azt gondoljátok hogy ha nem értek a váltókhoz akkor minek építek, főleg 3utast, .....
Jól gondolod, ezt gondolom Smile
Nézd meg ezt:

http://diyaudio.barjak.net/h2000-hangfal/index-h2000.html

Ezt biztosan meg tudod építeni, teheted a keskenyebb felére a hangszórókat, építheted álló doboznak kisebb mélységgel magasabbra, akkor karcsú lesz. Kijön a megadott összegből és a váltóval sem lesz gondod.
Na ez jó ajánlat Smile

Arra gondoltam, a Visatonos dobozt kéne megépítenie, de rájöttem, hogy nem jó, mert
neki 25 ezer pénze van a KÉT hangfalra, a Visatonos meg ennek épp a duplája, ha jól emlékszek Sad
Egyébként tényleg jó lenne, ha.... de hát ha nincs annyi pénze rá Sad

Viszont a HA22-esből épített jó lehet e célra Smile Apropó, a drágább váltót nem teszed közzé?
Üdv, Péter
Válaszol
Köszike a segítséget, csak attól tartok hogy az a hangfal nem bírná az erősítőmet, a volt hangfalamban két 16cm-es s@l AHX volt, meg egy dtf801. igaz hogy érzéketlenek, meg kaka úgy ahogy van, de terhelhetőek, a ha22-t félteném. amúgy Kenwood KRF-v5070d erősítőm van, elvielg 5*100W van ráírva de nem hinném hogy tud annyit, max zeneiben, de elég erőteljes kis cucc. Smile
Nincs esetleg más alternatíva?
Válaszol
shalafi szerint a "nagycsapos" hangszórók jól terhelhetőek. Ha jól tudom a sal-os hangszóróid meg
alig terhelhetők. Szvsz wattokban kifejezve a HA22 kétszer annyit elbir, mint a sal-ok.

Az alábbi hangszórót javasolnám: http://hangszoro.net/bass/ha22-599.jpg
Ez nagycsapos, ez biztos jól terhelhető Smile

Shalafi erősítsd meg a véleményem Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Talán ennyire nem kell félteni a nagycsaapos ha22-t. 60W-ig elfogadható a membránkitérés.

Válaszol
Igen Peti, elektromosan a HA22 nagyon jól terhelhető. Nem is csoda ekkora lengőcsévével. Csak annyi maradt ki, hogy más az elektromos teherbírása a hangszórónak, és más a mechanikai. Utóbbiban az emlegetett kevláros hangszórók vezetnek, de ez természetes, egy 30-35g tömegű membránnal jóval kisebb membránkitérése lesz a hangszórónak azonos méretű dobozban.

Ui: mechanikai terhelhetőség szempontjából is jobban jársz két 170mm-es hangszóróval, mint egy 200-assal.

Válaszol
topeti Írta:.....Arra gondoltam, a Visatonos dobozt kéne megépítenie, de rájöttem, hogy nem jó, mert
neki 25 ezer pénze van a KÉT hangfalra, a Visatonos meg ennek épp a duplája, ha jól emlékszek Sad
.....
Viszont a HA22-esből épített jó lehet e célra Smile Apropó, a drágább váltót nem teszed közzé?
A Visatonos hangszórói 60 eFt, összes költsége 90 eFt, viszont lesz hasonló ugyanabban a dobozban H2000 hangszórókkal is, az szerintem a feléből kihozható.

Az a drágább váltó valahol itt van, harmadrendű szűrő van a magas előtt.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
greenhorn Írta:Köszike a segítséget, csak attól tartok hogy az a hangfal nem bírná az erősítőmet, a volt hangfalamban két 16cm-es s@l AHX volt, meg egy dtf801. igaz hogy érzéketlenek, meg kaka úgy ahogy van, de terhelhetőek, a ha22-t félteném. amúgy Kenwood KRF-v5070d erősítőm van, elvielg 5*100W van ráírva de nem hinném hogy tud annyit, max zeneiben, de elég erőteljes kis cucc. Smile
Nincs esetleg más alternatíva?

A sal ezt a 1620-ast ajánlja duplán házimozihoz? Mindenki így csinálja, azért kérdezem.

Én azért se félteném a HA 22-őt mert ez a Kenwood erősítő szerintem 30-35 wattnál többet úgy se ad le csatornánként. Szerintem nézd meg a teljesítmény felvételét, nem hiszem, hogy több 300 wattnál. Ehhez jó választás lehet a HA 22, de a 620-as se lenne rossz. Big Grin
Válaszol
greenhorn Írta:Köszike a segítséget, csak attól tartok hogy az a hangfal nem bírná az erősítőmet, a volt hangfalamban két 16cm-es s@l AHX volt, meg egy dtf801. igaz hogy érzéketlenek, meg kaka úgy ahogy van, de terhelhetőek, ....
A vasalóm is érzéketlen de terhelhető Big Grin
Üdv., Pagrus
---
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég