A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Házimozi hangfalak
Azért egy vasalónál talán kicsit több hangot adnak ki a szutyok sal hangszórók. Smile
Amúgy 280W-ot vesz fel az erősítő, de mondom hogy maxra nem lehet tekerni egyszerűen, mert fogja magát és kikapcsol. Van benne elvileg védelem, gondolom az lép működésbe. Pedig se loudness, se kiemelés nincs rajta, de olyankor már nagyon ordítanak a frontok, gondolom a hangfalakat védi olyankor, pedig két 16-os ahx meg egy dtf elvileg nem kellene hogy kevés legyen neki. Azért gondolom amúgy hogy valami védelem van benne, mert már volt róla hajtva két omnitronic hangfal, és azokat bírta maxra tekerve is, igaz hogy rohadtul melegedett, de nem kapcsolt le, meg semmi. Szóval nem tudom, igazából félteném a ha22-t. Bár talán ha kettő 4ohmosat sorbakötnék akkor úgy jó lenne, csak azzal meg az a baj, hogy a régi ahx-eim is sorba voltak kötve, és szemmel láthatóan nem egyszerre mozogtak. Nem volt fordítva bekötve egyik sem, szóval egy irányba mozogtak, csak az egyik késett mindig egy picit, gondolom valamilyen frekin szépen ki is olthatták egymást, ezt viszont el szeretném kerülni.
Egyébként az megy mélyközepes front meg olyan gyéren néz ki, azért is gondoltam 3utasra, ott mégiscsak 3 hangszóró osztozik a wattokon. CSak én meg eleve fizikához nem igazán értek, nekem írhatjátok hogy hány mikrofarados kondi meg hány henris tekercs kell hova sorba vagy párhuzamosan mert én belekavarodok simánSmile Meg az se nagyon tiszta hogy mi az hogy 12dB-el vág oktávonként...Inkább az asztalos rész áll hozzám közel, azért érdekelne hogy ezekhez a gyári váltókhoz amik vannak a h2000-nek (1400Hz/5500Hz), milyen hangszóró összeállítást ajánlanátok.
Válaszol
Azért kapcsolt le, mert az AHX egy 4ohmos autóba való hangszóró, az erősítő pedig - ezek szerint - nem stabil 4ohmon. Megszaladt a hűtőborda hőmérséklete és szerencsédre megóvott az erősítő elfüstölésétől. Az omnitronic PA dobozok 8ohmosak, könnyebb terhelést jelentenek, ezért ott nem volt gond. Smile A HA22 ne féltsd, van az (legalább) annyira jó, mint az az AHX, sőőőőt!!! Wink
Üdv: spexcel!
Válaszol
Spexcel, sorba volt kötve két ahx, azért ennyire nem vagyok hülye fizikából. két 4 ohmos hangszóró sorbakötve még nekem is 8 ohm. Smile
Az erősítő 6ohmig stabil egyébként.

AHX-et meg legkevésbé sem raknám autóba, főleg a 16 centiset, szobában el lehet vele bohóckodni de másra nem érdemes.
Válaszol
greenhorn Írta:Azért egy vasalónál talán kicsit több hangot adnak ki a szutyok sal hangszórók. Smile.....
Nem a hangszórókra vonatkozott a megjegyzésem, inkább a szemléletre.

Van nekem is hasonló SAL-om, SBX 1620. 87 dB gyári érzékenység helyett 83-at mértem, a HA 22-nél a megadott 89 dB helyett 88-at.
Az 5 dB különbség valamivel több, mint háromszoros teljesítményigényt jelent. Két sorbakötött 4 Ohmos SBX 1620-nál a felület kétszeres lenne, az 3 dB nyereség.

Tehát 2 db SBX 1620 100 Watton annyit tud, mint a 1 db HA 22 63 Watton és ha megnézed, ennyi a névleges terhelhetőségük is.

Ez elmélet, nem tudom, van-e 4 Ohmos SBX 1620-as, csak azt akartam megmutatni, hiába terhelhetőbb egy érzéketlen hangszóró, az a teljesítménytöbblet csak hővé alakul.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Smile pedig pagrus én a saját ha22-es hangszóróimon ezt mértem: 1-W SPL = 89,04 dB 2.83-V SPL = 90,29 dB úgy emlékszem, nálad a Vas volt kevesebb.

Ui. ne .off. oljatok itt a sal-lal, mert úgyis áthelyezem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:Smile pedig pagrus én a saját ha22-es hangszóróimon ezt mértem: 1-W SPL = 89,04 dB 2.83-V SPL = 90,29 dB úgy emlékszem, nálad a Vas volt kevesebb.

Ui. ne .off. oljatok itt a sal-lal, mert úgyis áthelyezem.
Pontosabban bal: 88,35; jobb: 88,75 dB-t mértem, és fél dB-t akár tévedhettem is.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
shalafi66 Írta:Ui. ne .off. oljatok itt a sal-lal, mert úgyis áthelyezem.

shala nem offolunk, csak régi hangfalaim abból épültek, és viszonyítási alapnak meg kellett említenem a konfigot. De akkor visszatérve az alapkérdésre:
Milyen hangszóró összeállítást ajánlanátok ahhoz a h2000-es váltóhoz, amelyik 1400-on, meg 5500-on vág? Nem, ismétlen, nem bécsi klasszikusokat szeretnék hallgatni, nem vagyok audiofil emberke. A célom annyi hogy a régi s@l-al ellentétben ne fájjon a fejem pár óra zenehallgatás és filmezés után.
Tudom hogy jobb lenne váltót építeni külön de ahhoz nem értek, de ha már egyszer van 3utas gyári h2000 váltó akkor csak van valami értelme, valamihez jónak kell lennie, mert különben felesleges gyártani! (Ha csak nem az az értelme hogy a magamfajták megveszik mer asziszik hogy jó... .hm. )
Válaszol
greenhorn Írta:....de ha már egyszer van 3utas gyári h2000 váltó akkor csak van valami értelme, valamihez jónak kell lennie, mert különben felesleges gyártani! (Ha csak nem az az értelme hogy a magamfajták megveszik mer asziszik hogy jó... .hm. )
Azoknak készül, akik nem kérdeznek.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Nem annyira vészes azért egy váltót összeforrasztani, ha már van egy kész megoldás. Big Grin Ha maradsz a HA 22-nél nézd meg mégegyszer Pagrus dobozát! Az ahhoz készült váltó nagyon egyszerű és biztosan meg tudod csinálni. Wink És még spórolsz is .tok.
Válaszol
Hát annál egyszerűbb váltót csak a JVC dobozomban láttam. Egyetlen kondi Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:Hát annál egyszerűbb váltót csak a JVC dobozomban láttam. Egyetlen kondi Big Grin
Kérdés, van e ilyen a frekimenete?

[Kép: h2000-kombi.jpg]

Négy részből összetett mérés, dobozon belüli, közeltéri, középtéri, távoltéri, mindegyikből az a szakasz, amit az adott eljárással a legjobban lehet mérni.
Kénytelen vagyok fejleszteni a mérési technikát, annyira meleg azért nincs, hogy ki lehetne települni a kertbe. Big Grin
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Ááááá hulladékul szólt, pláne miután kilőttem a magasát és sal-osak kerültek a helyére Sad
Eredetit már nem kaptam sehol Sad Viszont amikor meghallottam a Peerlesst,
dobtam egy hátast, mert a zenéim életre keltek!
Szerintem ha megmérnéd az átvitelt megijednél Big Grin Még megvannak a hangszórók Tongue
Üdv, Péter
Válaszol
Koncepció kérdése, milyen lesz a hangfalad. Mint pl. a házépítés. Ha vályogházat képzelsz el, évekig tervezheted, végül vályogház lesz, legfeljebb tökéletes vályogház. Ha az életben bárhol beszorítod magad, nincs, aki kiszabadítson. Na jó, több sört nem iszom. (Leffe barna Big Grin)
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
A vályogházzal semmi bajom példul. Amiben élek 160 éve áll. .zold. Egy éjszakát az öreg Kossuth Lajos is aludt itt.

Válaszol
Akkor az a tökéletes.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Az ide rendszeresen látogatók segítségét szeretném kérni: vettem egy aktív 5.1 hangfalszettet, de sajnos a mélynyomó hangerejével és teljesítményével nem vagyok elégedett. Szerintetek csupán egy hangszórócserével lehet-e orvosolni a problémát? Milyen adatok kellenének a válaszhoz? Annyit tudok, hogy kb. 18 Wattos (sajnos nem volt pénzem jobbra) és 4 Ohm-os. A szoba 4x4 m-es, nem is igazán a nagy dübörgés kellene, de jópár rész van, amikor a mélynyomó (nevezhetem egyáltalán így?) kopog, szegény nem bírja. Csak azt szeretném, ha egy kicsit teltebb lenne és nem akarna szétszakadni. A többi 5 hangszóróval elégedett vagyok.

Köszönöm előre is, ha van valakinek használható javaslata... .sokk.
Válaszol
ez olyan kis ezüstre festett izé....?
...mitől 18 watt....?
pia nyer
Válaszol
pionyer Írta:ez olyan kis ezüstre festett izé....?
...mitől 18 watt....?
Ahogy az én 7 literes dobozom hátuljára 25W van írva, közben meg a "mélynyomón" 8W szerepel. Smile
Válaszol
closedown, pár kérdés, hogy könnyebb legyen az életünk. Smile A mély külön dobozban van, vagy egybeépítve az erősítővel? Maga a hangszóró mekkora benne (külső méreteire gondolok), és a doboza mekkora, zárt-e vagy b-reflex? Hirtelen ezek jutottak eszembe.

Válaszol
closedown Írta:Az ide rendszeresen látogatók segítségét szeretném kérni: vettem egy aktív 5.1 hangfalszettet, de sajnos a mélynyomó hangerejével és teljesítményével nem vagyok elégedett. Szerintetek csupán egy hangszórócserével lehet-e orvosolni a problémát? Milyen adatok kellenének a válaszhoz? Annyit tudok, hogy kb. 18 Wattos (sajnos nem volt pénzem jobbra) és 4 Ohm-os. A szoba 4x4 m-es, nem is igazán a nagy dübörgés kellene, de jópár rész van, amikor a mélynyomó (nevezhetem egyáltalán így?) kopog, szegény nem bírja. Csak azt szeretném, ha egy kicsit teltebb lenne és nem akarna szétszakadni. A többi 5 hangszóróval elégedett vagyok.
Ugyan én felettébb amatőr vagyok, úgyhogy lehet, nem kellene beleszólnom, de nálam fontos szempont volt, hogy egyáltalán mekkora hangszóró fér bele a dobozba. Ami még fontos volt, hogy hány literes a doboz. Én is ezek után (meg pár fénykép után) kaptam javaslatot.
Válaszol
shalafi66 Írta:closedown, pár kérdés, hogy könnyebb legyen az életünk. Smile A mély külön dobozban van, vagy egybeépítve az erősítővel? Maga a hangszóró mekkora benne (külső méreteire gondolok), és a doboza mekkora, zárt-e vagy b-reflex? Hirtelen ezek jutottak eszembe.

Szóval tegnap leméregettem az egészet. Az erősítő egybe van építve a hangszóróval (egy dobozban van), a mélynyomó átmérője 5,25", 4 Ohm, az egész hangdoboz fából van, melynek szélessége 8 cm. A magasság tekintetében nem lenne probléma, mert kb. másfélszer akkora, mint a mélynyomó átmérője. Szerintem b-reflex, mert a hangszóró oldalra néz, a doboz elején pedig van egy kerek kb. 3 cm átmérőjű nyílás. Egyébként frekvenciaátvitelre 40-160 Hz van megadva. Nem vagyok nagy igényű és nem is akarnék sokat költeni rá, de az, hogy repeg néha (tudom, hogy nem valami jó jel), meg kopog, az idegesít.

Ja valaki írta, hogy egy kis ezüst izé. Hát igen, ezüst is és izé is. A többi hangszóró kis talpakon áll és hosszú cső formájú tokban vannak.

Mégegyszer előre is köszönöm a segítséget!
Válaszol
Ilyen méretű hangszóró elfér benne: http://hangszoro.net/bass/ha13-478-4.jpg ?

Válaszol
shalafi66 Írta:Ilyen méretű hangszóró elfér benne: http://hangszoro.net/bass/ha13-478-4.jpg ?

Szerintem igen, átmérőben mindenképp, de szerintem a magasságában is. Akkor ez szerintem jó lesz. Alapvető forrasztási gyakorlattal rendelkezem, ezentúl bonyolult dolog lehet-e kicserélni. Vagy esetleg csak két vezeték kiforraszt, hangszóró kicserél, két vezeték ráforraszt???
Válaszol
m@nki Írta:
pionyer Írta:ez olyan kis ezüstre festett izé....?...mitől 18 watt....?
Ahogy az én 7 literes dobozom hátuljára 25W van írva, közben meg a "mélynyomón" 8W szerepel. Smile
...stimmel...3X8=25 ...és ezt tálalják,mint zenei teljesítményt...25w,ha VOLT AMPER...és mint tudjuk ...hol volt,hol nem....
pia nyer
Válaszol
Igen, ezt tudom ajánlani helyette. Vagy egyedi gyártásban van lehetőség a célra jobban megfelelő hsz gyártására is. A forrasztás meg úgy van, ahogy gondolod.

Válaszol
shalafi66 Írta:Igen, ezt tudom ajánlani helyette. Vagy egyedi gyártásban van lehetőség a célra jobban megfelelő hsz gyártására is. A forrasztás meg úgy van, ahogy gondolod.

Akkor köszönöm a segítséget, most már csak a gyakorlati végrehajtás maradt. Még egy kérdés: meg lehet-e ezt utánvéttel rendelni?? Esetleg Székesfehérvárról???
Válaszol
Írsz nekem e-mailt, vagy privit, és megrendeled. Ha sorozatban készülő hsz, mint ez is, akkor a következő keddi, vagy csütörtöki napon postára kerül.

Válaszol
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy házimozihoz a front, surround, és surround center dobozoknál térérzet szempontjából van-e jelentőssége, hogy zárt, vagy bass-reflex dobozokat használunk?
Valahol azt olvastam, hogy a b.reflex sugárzók kevésbé adnak pontos színpad képet, mint a zárt dobozok. Gondolom, ha így van, akkor egy 7.1-es rendszernél is lehetnek belőle gondok.
Igaz ez az állítás?

Köszi szépen!
Válaszol
Érdekes. Én nem hinném, hogy ez a lényeg. Az viszont biztos, hogy zárt dobozokat könnyebb a szubhoz társítani, váltani.

Válaszol
Kedves Bici és Többiek!

Tényleg érdekes, de ez téveszme.
Annyi igaz lehet, hogy hangszóró-függő a jelenség.
Rosszul tervezett és megépített hangsugárzókkal minden rosszul, összefolyva szólhat, vagy mint önálló csatornák, kreálnak egy elfogadhatatlan, szétesett sokcsatornás hangzást.
Üdv! SMA
Válaszol
Már tudom, hogy hol láttam. A hificity.hu fórumban írta valaki.
De lehiszem, hogy nem így van, ha mondjátok. Azt viszont saját magam is tapasztaltam, hogy jobban visszaadja a hangok dinaikáját a zárt doboz. És ha a 3dB-es pont felkerül 50Hz-ről 100Hz-re, az még nem katasztrófa, mivel van mélynyomó.
Szerintem.
Válaszol
Idézet:Azt viszont saját magam is tapasztaltam, hogy jobban visszaadja a hangok dinaikáját a zárt doboz. És ha a 3dB-es pont felkerül 50Hz-ről 100Hz-re, az még nem katasztrófa, mivel van mélynyomó. Szerintem.

...na móricka,mi a külömbség a baj és a katasztrófa között....
-tanítónéni,az hogy döglenek a nyulaim baj,de nem katasztrófa.
-ha az összes politikussal lezuhan a repcsi,az katasztrófa,de NEM BAJ....!

...nekem is saját gyártmányu mélynyomó-zárt-küzd a két hátullyukas álló front között...ez a katasztrófa....[/quote]
pia nyer
Válaszol
Lehet, hogy én vagyok túl fáradt, így péntek este, de kifejtenéd pontosabban, hogy mi volt a mondandód lényege? Big Grin
Én pont fordított felállásról írtam, mint ami nálad "küzd". (zárt front, center, és szatelitek + b.reflex mélyláda.)
Ha a woofer alsó határfrekije menne 100Hz-re fel, az baj is lenne, meg katasztrófa is. Smile)
Bármilyen ellenvéleményt elfogadok, és végiggondolok.
Válaszol
Bici Írta:Lehet, hogy én vagyok túl fáradt, így péntek este, de kifejtenéd pontosabban, hogy mi volt a mondandód lényege? Big Grin

nekifutok...nálam 2db álló front,hátsó reflex csővel tudja ugyanezt a problemát,zárt brumival.... rigonda tip.papírhangszórók...papíron 35-25000 hercig...nagyon hercig.royal akustik baltic sound vagyis: királyok akusztikája,az akusztika királya... ezek a hangszórók vannak benne,mélyhang viszont nincs..brumival viszont rendkivül zenei a hangzása,minden evő.. ebből 2db van,így kijön,vagy nem ? a 90 db-dübörgés...hi ...
KHR 25-8
20 VT-5-8
TTR-184-84 ...a valóság égi mása...a tip. stimmel,de 8ohmos és a porvédő fordítva van-homorít...a membrán szövet műgyantával kezelt,nagyon merev.... semmi mágneses kopenzálás....lcd tévéhez ?

///szerk: shalafi66
pia nyer
Válaszol
pionyer, olyan szűkszavú vagy, mint a katalóguslapok, amiket belinkeltél.
Nem derül ki, hogy melyik dobozodba melyik hangszóróból hányat tettél, milyen hangváltód van, milyen a hangszórók frekimenete, mekkorák a dobozok.
Így a baltikus hangzásról nekünk itt a Balkánon nem sok fogalmunk lesz .forog.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég