A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
...kérdések shalafihoz
Mi fórumozók a kulisszák mögé nem látunk be, de van egy olyan érzésem, hogy már nem olyan a kapcsolatod a céggel, mint amilyen az eljén volt. .sokk.
Válaszol
Jah nagyon fura vagy mostanában S

Értem de ha szivességből teszed mért nem vesznek fel állandóra egy jó fizetésért, vagy ha te nem érsz rá akárkit mért nem vesznek fel mérésekre vagy honlap készítésre, vagy fizetnének x összeget azért hogy te ezt csináld S Sztem igy lenne korrekt
Válaszol
Egyetértek a predatorno 1 írásával. Viszont a Shala biztos tud olyan dolgokat amiket mi nem, ill. nem is kell tudnunk, mert belső dolgok.

Innen nézve viszont nem működik hatékonyan ez a szerkezet, mert közöttünk szólva is 2008-ban már a minimumnak számít, hogy legyen egy cégnek normális honlapja, és ezalatt azt értem, hogy mondjuk fizet azért, hogy megcsinálja azt valaki. Akár "hivatalos" személy, akár más.
Válaszol
tényleg mutatós ez az új oldal, egyszerű és lényeget egyből megtalálni,
de most akkr ezek H2000 hangszórók vagy Videoton? .?.
Válaszol
PWM Írta:Mi fórumozók a kulisszák mögé nem látunk be, de van egy olyan érzésem, hogy már nem olyan a kapcsolatod a céggel, mint amilyen az eljén volt. .sokk.
Semmi sem állandó, csak a változás. Igazából kár gondolkodnotok rajta, amit tudtam eddig megtettem, tovább nem tudom vállalni, ennyi az eset. Sokféle oka van, nem biztos hogy mindent el kéne sorolnom, nem is akarok nyilvánosan sírni egy fórumtopikban. A honlapot megcsinálom még, mert megígértem, de a tartalmát a cégvezető alakítja ki, és ezentúl szakmai kérdésekben is ő az illetékes H2000 hangszórókkal kapcs. Én majd azért amiben tudok segítek még itt a fórumon.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
PWM Írta:Innen nézve viszont nem működik hatékonyan ez a szerkezet, mert közöttünk szólva is 2008-ban már a minimumnak számít, hogy legyen egy cégnek normális honlapja
Szerintem azért egészen hatékonyan működött az elmúlt két-három évben. Főleg ha megnézzük, hogy 2005 előtt ki tudott a Hangszóró 2000-ről egyáltalán bármit is, és hogy most hányan tudnak a létezéséről.

Válaszol
Igazából, mint mondtam nem láttunk bele az eladásaitokba sem, meg én is csak egy éve követem nyomon a h2000-t. A "nem működik hatékonyan" azt az uccsó pár hónapra értettem amikor nem volt honlap. Gondolom, hogy mikor megcsináltad az első weblapot az eléggé megdobta az eladásokat, mert többen megismerték a céget. Viszont azok a gondok amikről nem tudunk, de kialakultak eléggé érződnek. Sad
Válaszol
PWM Írta:Viszont azok a gondok amikről nem tudunk, de kialakultak eléggé érződnek.
Nem tudom mire gondolsz, hacsak arra nem, hogy levettem a régi honlapot, mert elavultak voltak már az árak és adatok. Itt legfeljebb ez érződhetett, semmi más.

Az eladásokat igazából nem érinti ez a weblap. Én ilyen információkat kaptam ezidáig. .forog.

Válaszol
Értem de azért e privátban leírhatnád mi volt ) Csak kiváncsi az ember P

És akkor tudsz adni egy mailt ahol lehet piszkálni őket ?)
Válaszol
Ő a cégvezető: http://forum.hangszoro.net/profile.php?mode=viewprofile&u=17

Válaszol
PWM Írta:Viszont azok a gondok amikről nem tudunk, de kialakultak eléggé érződnek. Sad

Ha most még nem is de később lehet érezni lehet majd hogy Shalafi már nem foglalkozik a H2000 hangszóróival, így nem is fogja őket fejlesztgetni/javítgatni, hogy egyre jobb kiadott széria legyen, talán ez a legnagyobb érvágás. :S
Válaszol
Nos ebben az irányban eddig sem sokat tudtam hozzátenni a dolgokhoz, egy ötletem sem ment át a sorozatgyártásba. Tehát ez nem lesz veszteség szerintem. Minden marad a régiben. Wink

Válaszol
de azért csak-csak volt valami,nyílván nem az egész adott hsz átalakítására gondoltam
de ami fontos és jó hogy a forumón továbbra is maradsz "osztani a zészt"
Válaszol
Igazából amit én csináltam és maradandó nyomot hagyott, az a HA18 kosarának átalakítása hogy beleférjen a nagyobb 37-es lengőcséve is, illetve a nagycsapos PP membrános hangszórók membránszélének ragasztása, mert előtte nagyon könnyen lekívánkozott a habszél a PP-ről. A többi talált ugyan, de el is süllyedt. Big Grin

Válaszol
Shala az általad mért és a korábbi összes adatlapot nem lehet feltölteni valahova? Vagy ezt nem engedi meg a cég?!
Sokak azt látják, hogy még adatlapja sincs a hangszóróknak, és azt sem tudják milyen hangszórók léteznek...
Ha az általad jónak mondott HA15, HA17/18, HA20, HA22, HG19, HG25, és a szélessávúak adatlapjai felkerülnének már sokat számitana.
Üdv, Péter
Válaszol
shalafi66 Írta:Igazából amit én csináltam és maradandó nyomot hagyott...
Ar R620-at és az egyedi 639-et is megemlíteném a helyedben!!!! Smile
Üdv: Crockoo
Válaszol
Azokat nem említem. Big Grin Ezért:
shalafi66 Írta:egy ötletem sem ment át a sorozatgyártásba.

Válaszol
topeti Írta:Shala az általad mért és a korábbi összes adatlapot nem lehet feltölteni valahova? Vagy ezt nem engedi meg a cég?!
Az általam mérteket biztos nem lehet, azokat én nem engedem, mert nem egyeznek a valósággal, és ehhez nem adom a nevem. A régiek majd visszakerülnek.

Válaszol
Akkor a régieket.. Most már kezdem kibogozni itt a szálakból, hogy a legutolsó honlapon található adatokhoz képest nem igazán változtak a hangszórók.

De a régiek is csak a te méréseid, gondolom én..
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Azt nem mondtam hogy nem változtak, csak az én ötleteim nem valósultak meg. Mérés ügyben: az enyémeket nem lehet, mert azóta másfélék a hangszórók, újramérni pedig nincs időm. A Videotonnál '91-92-ben készített adatlapok lesznek kint, azok nem kapcsolódnak hozzám, akkoriban én még viszonylag boldog gyermek voltam. Big Grin

Válaszol
Na akkor az megint vicces helyzet lesz Smile Például mondtad, hogy a régi Vidi HA31 zártba jó, az új H2000res meg reflexbe.. és még sok más hangszóróval így van ez gondolom.. és gondolom 92-ben a régi vidi-t gyártották.
Válaszol
Csak akkor most már azt nem tudom, hogy kiknek gyárt hangszórókat a cég. Eddig úgy gondoltam, hogy nekünk átlagpolgároknak Big Grin , de ahogy nézem nem egészen. Na mind1
Viszont, ha mégis nekünk gyártanák őket akkor kétféle felhasználó létezik.
-Egyik azért vesz h2000 hangszórót, hogy beletegye a tönkrement videoton hangdobozába és örüljön, hogy milyen jól szól. Nekik nem szükséges annyira adatlap, mert a hangváltón úgyse módosítanak, úgy meg mind1.
- A másik viszont azért venne h2000-es hangszórót, mert talán dobozt ill. hangváltót szeretne építeni hozzá. Ehhez már azért kellene adatlap, és mondjuk nem 92-es, mert azzal nem megyünk semmire, főleg ha megújult a technológia mint írják akkor az adatlapok is változtak. .gonosz.
Válaszol
Igazából ahogy említettem már, én úgy tudom, hogy a weblap által generált forgalom elenyésző, mint a DiY célokból vásárlók száma is. Az alapvető igények (ha úgy tetszik az átlagpolgárok elvárásai) nem állnak egy szinten az itt fórumozókéval. Én eddig ezt a választ kaptam ilyen kérdésekben.
PWM Írta:főleg ha megújult a technológia mint írják
Hol írják? (én régebben tényleg így fogalmaztam, de ez már nem olvasható.)

Válaszol
Télleg, most már eredeti technológia van írva :? Akkor igazából volt egyszer a megújúlt technológia ami szerint gyártották a hangszórókat, most akkor viszont visszaálltak az eredeti technológiára. na jó vazze akkor én itt most feladtam. Azthiszem elhalasztom hangdoboz építési szándékomat egy időre .sir.
Válaszol
A tehcnológia semmit sem változott, csak a kezdőlap szövegezése lett más. Más az én elképzelésem a dolgokról és más a fehérváriaké, én pedig többet nem óhajtok veszekedni senkivel.

Válaszol
Akkor pl a jelenleg gyártott hangszórókról ne is kérdezzek semmit, mert nem tudsz segíteni igaz?
Válaszol
Nem tudom, ez adott hangszórótól és helyzettől, nomeg a kérdéstől függ. Wink

Válaszol
shalafi66 Írta:Nem tudom, ez adott hangszórótól és helyzettől, nomeg a kérdéstől függ. Wink
Ez ám a maximális vevőorientáció!!! Smile
Rugalmasan kezelitek a dolgokat Smile
Üdv: Crockoo
Válaszol
jó, akkor akinek van jobb ötlete, csinálja helyettem. Én inkább feladom, nem fogok még itt a fórumon is magyarázkodni.

Válaszol
shalafi66 Írta:A tehcnológia semmit sem változott, csak a kezdőlap szövegezése lett más.
A technológia semmit sem változott, csak a hozzáértő emberek száma lesz egyre kevesebb.
Válaszol
fdsa Írta:
shalafi66 Írta:A tehcnológia semmit sem változott, csak a kezdőlap szövegezése lett más.
A technológia semmit sem változott, csak a hozzáértő emberek száma lesz egyre kevesebb.
Ez minden területen így van, tapasztalataim szerint. Úgy szoktam ezt leírni, hogy humánerőforrás-problémáink vannak. :-D vagy :-(? Mindegy, mert kín van és megoldás nem sok néz ki. Volt/van/lesz más, aki csinál hangszórót, akár egyedi kérés alapján is. Azt viszont meg kell keményen fizetni. Szerény számításaim szerint sem lehet kis vagy közepes szériában egyszerű vájtfülű ember számára megfizethető hangszórót készíteni. Uff! (Egy amatőr) ;-)
Válaszol
Most mindenki úgy beszél, mintha egyik napról a másikra összedőlt volna a világ. De a hangszórók szerintem semmivel nem lettek mások, mint eddig voltak az elmúlt fél vagy egy évben. Mindenki azt várja, hogy shalla szájába adjon mindent. Próbálkozni kell. Merni kell kockáztatni. Én, mielétt megrendeltem a 2 db HA 17-582-t, szinte semmit sem tudtam róla. Maximum annyit, amennyit itt a fórumon megtudtam, de arról, hogy élőben hogyan is szól.. semmit. Ennek ellenére mégiscsak megvettem őket, kipróbáltam, és nagyon kellemeset csalódtam benne Smile És szerintem a többi H2000-res hangszóró is hozza legalább ezt a szintet. Aki nem szeret kísérletezni, merni, kockáztatni, az vegyen kész hangfalat.
Válaszol
Csak hogy volt egy lehetőség a hobbi építőknek, hogy a hangszóró paraméterei alapján, és itt a fórumon a hozzáértők segítségével, saját szorakozásunkra elszöszmötöljünk a dolgokkal. (És mindezt olcsón) Ha most nem lesz adatlap, akkor ismeretek hiányában nem fogunk előbbre lépni, elmegy a kedv. Méregetni meg nem tudunk.
Nem tudom, hogy van-e még egy ilyen közösség+cég amivel így együtt lehet működni.
Mondhatnám, hogy TWM hangszórókkal kísérletezgetek, de kezdő révén hol találok olyan embereket, ahol segítenek a konkrét hangszórókkal kapcsolatban, magyarul, hogy tanulhassak belőle. Ötleteket adjanak, buktatókra figyelmeztessenek, hogy a jövőben felhasználhassam.
Ha önmagamtől akarok boldogulni akkor erre a területre rá kellene gyúrni. Meg minden kezdőnek. Az meg nem könnyű, egy emberélet is kevés lehet.
Válaszol
zupp87 Írta:Próbálkozni kell. Merni kell kockáztatni. Én, mielétt megrendeltem a 2 db HA 17-582-t, szinte semmit sem tudtam róla. Maximum annyit, amennyit itt a fórumon megtudtam, de arról, hogy élőben hogyan is szól.. semmit. Ennek ellenére mégiscsak megvettem őket, kipróbáltam, és nagyon kellemeset csalódtam benne Smile És szerintem a többi H2000-res hangszóró is hozza legalább ezt a szintet. Aki nem szeret kísérletezni, merni, kockáztatni, az vegyen kész hangfalat.
Szerintem a hangsugárzóépítés ennél többről szól, de ennek semmi köze hozzám, én tényleg nem vagyok alapfeltétele semminek.

Válaszol
Kedves zupp87 és Többiek!

Bátor ember vagy, hangszóróvásárlás terén.
Én nem voltam és nem is leszek "próbálkozó, kockáztató" - ez ezen a szakterületen nem megy.
-
Kár, hogy nem hozzáférhetőek mostanában az adatlapok, így nem tudom megmutatni senkinek, akinek eddig emlegettem, hogy olcsót és elfogadhatóan jót itt is találhat.
Jellegzetesen "Magyar" ez a hozzáállás a cég részéről, ebben tényleg semmi nem változott.
-
Régen jártam ezen a fórumon, nem tetszik az "új weboldal" sem.
"A tavalyi jobb volt."

Üdv! SMA
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég