A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
...kérdések shalafihoz
hja, 2005 november 7-én. .oh.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Szia shalafi66!

Mivel nem válaszolsz mélben, megint itt kell kérdeznem, hogy mizu?
Válaszol
Írtam ismét mélt, de ha nem direkt szivatsz, akkor válaszolj lécci.
Vagy küldjed a hangszórókat.
Válaszol
shalafi66!

Nem tudom mire véljem ezt a dolgot!? Miért nem válaszolsz, nem olvasod ezt a topicot, és nem olvasol mélt? Lassan 2 hónapja elküldtem a hangszórókat javításra, de még csak nem is válaszolsz. Valami nincs itt rendben.
Miért vállalatad el, ha nem érsz rá? Vagy más van a háttérben?
Mindenesetre nem vet rád jó fényt, de te tudod......
Válaszol
Rád sem.

Válaszol
Aggódó!

Megértem aggodalmad de megnyugtathatlak hogy jó kezekben vannak a hsz-eid. Shallafinak rengeteg dolga van. Hidd el hogy megéri ennyit várni. Igazán kiváló munkát végez ért hozzá és nagyon szigorú és maximalista mindennel szemben. Tudom hogy sokat nem segítek ezzel de nyugalom. Megfogja csinálni.

Tisztelettel: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Az a vicc, hogy gyakorlatilag nem javítok senkinek hangszórót már jó ideje, amit mégis vállalok az ilyen szivesség-kategória, főleg ha az árát is nézzük. Big Grin

Válaszol
Ezzel nincs is semmi probléma, nagyra értékelem, de nem mondtad, hogy 2 hónapot kell várni. Azóta nem hallgatok zenét, mert nincs min.

Nyilván ezer köszönet, meg hála, de érted, ugye?
Tudom, hogy fasza lesz a végeredmény, meg minden, de lécci lécci lécciSmile
Válaszol
Szia!
Shalafi, a 386-os laptop kérdés megoldódott, vagy még megoldásra vár?

"aggódó" légy türelmes, megéri várni, tapasztalatból mondom.
(Hogy is van az egyszeri mondás. .?.
Mi olcsón, gyorsan és jól dolgozunk.
Ön a fenti háromból egyszerre maximum kettőt választhat. Big Grin )
Üdv.
Válaszol
GARFIELD13 Írta:S(Hogy is van az egyszeri mondás. .?.
Jobb később, mint soha Big Grin Big Grin
Válaszol
DjTaRsY Írta:Jobb később, mint soha Big Grin Big Grin
Szia!
A mondás csak "költői kép" volt.
Sohával itt még nem találkoztam, és volt amikor én mentem későn, mert nem a szomszédban van. 8)
Üdv.
Válaszol
GARFIELD13 Írta:Szia!
Shalafi, a 386-os laptop kérdés megoldódott, vagy még megoldásra vár?

"aggódó" légy türelmes, megéri várni, tapasztalatból mondom.
(Hogy is van az egyszeri mondás. .?.
Mi olcsón, gyorsan és jól dolgozunk.
Ön a fenti háromból egyszerre maximum kettőt választhat. Big Grin )
Üdv.

Asszem van neki egy 486 már, de ugye inkább több legyen mint egy sem. Lehet mújzzeumot nyit. Wink .haha.
Válaszol
Kéne még egy (ugyanis egy időben lehet hogy kettő fog dolgozni). Ha van jelentkező, esetleg nemes felajánló akkor örülök neki.

Válaszol
shalafi66 Írta:Kéne még egy (ugyanis egy időben lehet hogy kettő fog dolgozni). Ha van jelentkező, esetleg nemes felajánló akkor örülök neki.

Szia!
Akkor rajta maradok a témán. Remélem egyszer eljutok már végre feléd és akkor tudok vinni a hangszórókon kívül mást is.
Tehát off-line dualprocesszoros megoldásban fognak futni a gépek Big Grin
Válaszol
hehe... kösszi. .haha. .sokk.

Válaszol
És szépen csordogálnak fel az adatlapok az oldalra Smile
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Jéé, mélyközép-adatlapok Big Grin Már látni is, ahhogy Shala mondta, hogy ezek bizony a régi adatlapok. Apropo: amit márciusban rendeltem, a 17-eseket.. azokra még érvényesek azok a mérési eredmények, amik a hiánypótló topikban voltak? Egyébként nem értem a céget. Most kirakatták veled a honlapra a régi adatlapokat.. viszont az a sejtésem, hogy ezekhez a Videotonos időkből megmaradt adatlapokhoz képest másabbak a mostani hangszórók. Vegyük pl. a HA-31-et: azt mondtad, hogy a vidi HA-31 az zártba volt jó, a H2000-res meg reflexbe.. szóval ezekszerint a most fent lévő adatlapokon lévő T-S paraméterek sincsenek teljesen összhangban a most rendelhető hangszórókkal. Lehet, sokan megköveznek érte, hogy ilyen hasonlatot használok, de már látom azt a választ tőled egyes hozzászólásokra: "az adatlapoknak nincs sok köze a valósághoz". De mivel már hallottuk, hogy a DIY célra vásárolt H2000 HSZ-ek csak töredékei az eladott mennyiségnek, akkor ennek a dolognak tényleg nincs sok jelentősége.. vagyis lenne, csak a gyártónak nem túlzott érdeke vesződni ezekkel a dolgokkal. De mégis van megoldás: mindenki tanuljon meg T-S-t mérni Big Grin
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
ugyeugye, csak van benne jó. 8)

Válaszol
Kedves shalafi66

A fórumban olvastam egy Braun nevű mélyhangszóróról, meg tudnád mondani a pontos típusszámát?
megvan még a régi Weboldal a subláda leírásokkal,hangszóró adatokkal?
Megmondanád a címét?
Szeretnék megtanulni T-S paraméter mérni egy hangszórón.Hol olvashatok erről, egy szájbarágós írást?

Előre is köszönöm Pardi Tibor
Pardi Tibor
Válaszol
Például:http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=4492

Braun már nincs.
Válaszol
Braun még van. 1544-672 a típusszáma.
Válaszol
Akkor nem jól tudtam.
Válaszol
Mostanában sercegés hallatszik a hangszórómon. Az erősítő miatt van ez? Mert néha ha ráütöttem Big Grin, akkor abba hagyta.
A másik hibája az egyik hangfalnál érintkezési hiba van, és mozgatni kell a vezetéket hátul, mert serceg és pattog.
Válaszol
Nyílvánvaló
Válaszol
Utóbbi hiba kb. 2 fillérből (heller) javítható.
Válaszol
hello
nem tudom mennire tartozhat ide de ide fogom írni. szóval nem tudom eldönteni hogy melyik csatlakozásnak van a legjobb hangja. Szerintetek?
digitális optikai?
digitális coax?
vagy hdmi?
ha tudtok segítsetek
köszi!
Válaszol
Ha digitális, akkor szerintem mindegy.. Ha minden bit átmegy egyik helyről a másikra úgy ahhogy kell, akkor ugyanúgy fog szólni mind a 3. És ha jó koax, jó optikai kábeled van, tökmindegy, melyiket használod..
Szerintem..
Válaszol
Az optikai nem különösebben zavarérzékeny, a többihez képest.
Válaszol
Igaz . Viszont van 2 db átalakító +ban .
Válaszol
Nem vészes, attól még jó.
Válaszol
Hali! Lenne egy olyan problémám hogy nem tudom hogy hány Watt-ot bír el a hangszóró esetleg tudtok segíteni hogy ehet megmérni vagy kiszámítani annyit tudok a hangszóróról hogy 4 Ohm-os és valószínűleg mély mágnes nagyságból ítélve
Válaszol
Képet esetleg? mert ennyiből senki sem fogja neked megállapítani Tongue
Válaszol
http://kepfeltoltes.hu/081207/DSC00935_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/081207/DSC00936_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/081207/DSC00937_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Itt van három kép 2 hangszóróról amiről megkéne állapítani hogy hány Watt-os (ha tudtok segíteni lécci mondjátok meg honnan lehet tudni köszi)
Válaszol
A kicsi, a HA 10 gondolom még a régi videoton verzió. Ezt a hangszórót most is gyártja a H2000, 15W névleges terhelhetőségű (jelenleg). A régi verzió is gondolom hasonló terhelhetőségű lehet. A srácok majd kijavítanak, ha tévedek. A HA 12-őt nem ismerem, de szerintem az is hasonló terhelhetőségű lehet.
Válaszol
Köszi szépen a segítséget! Akkor ezt nem ajánlott rákötni 4x50Watt-os fejegységre!? Még esetleg annyit megmondanál hogy ha pl 3 hangszórót akarok rákötni a fejegységre azt hogy tudom megoldani? Ha két hangszóró kimenetet kötök egyre akkor az összeadódik és egybe 100W-ot ad le? vagy lehet hidalni is fejegységnél?(bocs a sok hülyeségért csak érdekelBig Grin)
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég