A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
...kérdések shalafihoz
Üdv!

A tv-ben látható hogyan készült műsor egyik epizódjában szó volt a mélyhangszóró készítés rejtelmeiről és folyamatáról.

http://www.youtube.com/watch?v=VN0tmyyC0ak

Nagyon érdekesnek találtam, csak egy dolog nem tiszta és nem mutatták be ill. a kérdéseim is erre irányulnak.

Hogyan készül a központosító pille... milyen anyagú formába, milyen textilt helyeznek,mivel itatják át a szövetet,hogy merev mégis rugalmas marad(híg lakk,gyanta..??),hővel edzik-e?

előre köszönöm a választ.
Válaszol
Ez a módszer, amit bemutattak szörnyen elavult, kb. olyan mintha 50 évet visszamennénk az időben.

A pille készítési módszere nem publikus, de valóban egyfajta hőformázás. Egyszer megnézheted.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
értem,azért köszönöm.hol nézhetném meg?Smile

Honnan tudnék beszerezni nagyobb kitérésű(mélyebb bordázatú), mégis szabványos méretű pillét 30cm mélynyomóhoz(spl mélynyomó)?
Válaszol
Amikor én, vagy a fehérváriak készítik.

Mire volna szükség pontosabban?

Válaszol
pille,amely a 30cm-es mélynyomó szabványos átmérőjével,de 3-4cm kitéréssel bírjon.

holnap megválaszolom a pontosabb adatokkal!..

Bármennyire bután hangzik és értelmetlennek tűnik,tönkrement 30-as mélynyomókból készítettem egy saját "spl mélynyomót", felhasználva azok membránját,mágneseit,kivezető szálat.
Esztergán készítettem két eszközt műanyagból,egy csévetest sablont és egy "légrés központosítót"(kb 60mm magas körgyűrű,ami szorosan illeszkedik a légrésbe).
Csévének borsodis alu dobozt használtam,tekercsnek egy régi trafó huzalját megfelelően méretezve,2 rétegben,autólakk javítóval rögzítettem.Mindezt kézzel akkus csavarozóval tekertem,beletelt pár 10 percbe. .haha.
Peremet pamut szövet és univerzális szilinkon felhasználásával formázott nikecell sablonra készítettem.
A mágnest,vasmagot dupláztam;esztergán tágítottam a légrésen pár tizedet,ezzel gyengítve a légrés indukciót,ellenben a nagy kitérés mellett sem súrol,mindezt úgy, hogy fel volt mágnesezve nem kis feladat,de megoldható.

Utolsó fontos dolog volt a pille, amelyet egy mnc sunflowerből bontottam és nyújtottam,h nagyobb kitérése legyen. Nagyon tetszett a hangja,kissé érzéketlen,de tiszta telt mély és nem koppant le.
Ez egy jó ideig bevált, szubként használtam, de a rossz pille miatt leégett a tekercs. Ezért volna szükségem ilyen pillére,h újra életre keltsem és elég kitérése legyen.

pille adatok:
külső átmérő 155mm,belső 50-52mm és a lényeg hogy a kitérése minél nagyobb legyen, ne akadályozza a mélynyomó maximális kitérését.normál keménységű legyen,ne túl lágy.

Lehet ezen kritériumoknak megfelelő pillét kapni,csinálni és mennyiért?

köszönöm a választ!
Válaszol
Vannak képek,videók is a "hangszóróról".
Válaszol
Idézet:de a rossz pille miatt leégett a tekercs.
Ebben annyira nem vagyok biztos.
Én is csak a józan ésszel értelmesnek tartott határok közt gyártok alkatrészeket, kb. +-20mm-es membránkitérésen túl nem gondolkodok ilyen méretű pillénél.

Válaszol
Értem,a kb.±20mm-es membránkitérés nekem már megfelel,az új tekercset ezen határokon belül méretezem.

Privátba megkaphatnám mennyiért készítené el darabját és akkor megtudom mondani hány darabot tudok venni?
Válaszol
1000,- pénz, de készen vannak, darabonként nem gazdaságos a gyártás.

Válaszol
Szia shalafi66!

Mint a témában tájékozott embert, téged kérdezlek, remélem jó topicban.
Szeretnék hallgatható állapotba hozni egy Mission 733 típusú hangsugárzópárt. A dolog oka, hogy az említett hangsugárzó polipropilén membránja először berepedezett, majd üvegcserép módjára hullani is kezdett.

Kérdésem az lenne, hogy ismersz-e valamilyen forrást, ahonnan ilyen, vagy ehhez egészen hasonló membránok beszerezhetőek? (hangszórót már szedtem szét, raktam is össze.)
Eredeti hangszóró a gyártás Kínába helyezése és az azóta alkalmazott más hangszórók miatt nem szerezhető be.
Szeretném megmenteni, úgy gondolom többet érdemelne annál, hogy így végezze.

Üdv,
Pisti
Válaszol
Nem tudom, meg kell nézni, mérni, stb. Aztán kiderül.

Válaszol
Köszönöm a válaszod!

Milyen jellegű mérésekre gondolsz? Tömegmérést már legfeljebb részleges minta felületarányos visszaszámításából lehet meghatározni.
Ha valamilyen polipropilén membránt választok helyette, az mennyire adhat jó megoldást? Persze ez esetben a membrán íve nyilván nem teljesen egyezhet meg.
A hangszóró kosarát, a tekercset szeretném megtartani.

Válaszol
Nem tömeget, egyéb méreteket.
A valamilyen membránt nem ismerem, így nem tudom milyen megoldást adhat. Főleg, hogy az eredetit sem ismerem.

Válaszol
Nem hagyhatom ki. Hogy áll a szélessávúm? Tongue
Válaszol
készen van

Válaszol
Akkor indulok érte. Talán szerdán
Válaszol
Szia Shalafi!

A Missionos kérdéssel most tudtam többet foglalkozni. A doboz paraméterei a következőek:
24,5 literes doboz, 80mm átmérőjű, 100mm hosszú reflexcsővel. Érzékenysége 89 dB, elsőrendű szűrő van a mélyközép és magas esetében is, a váltási frekvencia 3kHz.
6 dB-en belül van 45 Hz-től és 50 Hz-től van 3dB-en belül. A Hangszóró 1 mm-nél vékonyabb polipropilén volt, a gumiszéllel összesütve, leszedhetetlenül. A 6 ohmos hangszórót egy jelgenerátorral és kalibrált millivoltmérővel megmértem, a tömegterheléses elven. (a másik sugárzóban még csak berepedt, de nem omlott ki) Az adatok a másik gépemen vannak, de ami meglepő volt benne, hogy 30Hz alatti Fs adódott, persze ez már egy régi hangszóró, volt 15 éve járódni.
A hangszóró teljesen menthetetlennek tűnik, kétkomponensűvel rakták össze.
Paraméterek alapján szivacsozással, reflexcső cserével azt néztem, hogy a HA16-542 talán tudna hasonló paramétereket. A hangszóró típusa: 73-LF58W. Az alábbi linken van róla kép: http://www.ebay.co.uk/itm/Mission-733-Bass-Driver-Cone-73-LF58W-732-733-734-735-Replacement-Speaker-/270862047219?_trksid=p4340.m185&_trkparms=algo%3DDLSL%252BSIC.NPJS%26its%3DI%26itu%3DUCI%252BUA%26otn%3D10%2​6pmod%3D190588208111%252B190588208111%26po%3D%26ps%3D63%26clkid%3D46960746148569​67870

Szerinted jó lehet bele a HA16?

Üdv,
bpityusz
Válaszol
Biztosan nem lesz olyan, mint volt, de ha újraváltózod, akkor lesz egy hangsugárzód HA16-tal. Smile

Válaszol
Értem. Te mit javasolnál, hogyan lenne kihozható a maximum a helyzetből? Újraépíteni egy hangszórót a megmaradt kosárba?

Üdv,
bpityusz
Válaszol
Ha adottak a feltételek, vagyis lehet találni olyan alkatrészeket, amik szerelhetők a kosárba, és jó átvitelt adnak, akkor igen, inkább ez a megoldás tűnik jobbnak.

Válaszol
Elég speciális mély tölcsérszerű a membrán, a pille a csatolt liken a hangszóró legkeskenyebb felületén van ragasztva. Én sajnos olyan membránt olyan lágy pillét és gumi szélt nem találtam neten. Te nyilván jártasabb vagy benne, ezért kérdeztelek. csévetestet és tekercset még lehetne is újat készíteni, a többivel vagyok bajban.
Válaszol
A pontos méretek érdekesek, akkor tudom megmondani, hogy van-e hozzá használható alkatrész, vagy nincs, de ezt régen is így írtam. Wink

Válaszol
Szia!
Merő kíváncsiságból:
Megjelent valami zárt szabadkőműves páholy itt a lista végén. A TV-t reklámozzák, vagy valami mást viszhangoznak majd? :-)
Válaszol
Big Grin A tévéből származó elektromágneses hullámok visszaidézésével foglalkoznak. :-D

Válaszol
Lehetőleg reklámok nélkül. :-D
Válaszol
Lala a fórum óráját nem kellene téliesíteni? Még megfázik a nagy sietésben szerzett izzadságtól.
Válaszol
Automatikusra kellene már állítani, hogy ne én piszkáljam mindig.

Válaszol
Szia!
Mai fuvar ügyében kellene kommunikálnunk.
17-18 óra között érkezne hozzád a hangfalpár.
Mailt írtam, telefonon hívtalak. Visszajelzést kérnék!
Üdv.
Válaszol
Mindent megkaptam. Smile

Válaszol
Valami vicces kedvű, aludni nehezen tudó egyén némi szemeteléssel rongálni akarja a lengyel-magyar kapcsolatokat. .hm.
De én akkor is szeretem az Unitrát :-D
Válaszol
Érdekes, hogy csak ezek a lengyel robotok tudták megválaszolni a regisztrációnál a kérdéseket.

Válaszol
Legyen az a kérdés, hogy a lengyel-magyar barátság sokáig terhelhető? Big Grin
Általában mire észre veszem mit csinálnak Lala már takarít, de még így is jut pár nekem is. Wink
Válaszol
Egyelőre új technikával kérdezünk. És még nem jöttek rá. De majd mások rá fognak. Wink Előbb-utóbb.

Válaszol
http://www.phpcaptcha.org/

vagy némi kreativitással ...
egyszerű összeadás vagy szorzás, a feladat betűvel kiírva .
a helyes válasz a végeredmény, ez hitelesíti hogy nem robot tölti ki a formát.
Hogy ne legyen egyszerű automatizálni a feladatot php ben remek grafikus utasítások állnak rendelkezésre amivel el lehet a szöveget torzítani annyira hogy rekognita program ne tudja elolvasni és értelmezni, de a leendő felhasználónak se süljön ki a szeme mire kibetűzi.
Válaszol
(re)Captcha kb. fél perc a botoknak. Smile Az összeadós kérdések még annyi akadályt sem jelentettek, szöveges feladatokkal már jobb az eredmény, de az is kevés volt. Most új oldalról közelítem meg a kérdést. Eddig jó.

Olyan módszer viszont tényleg nincs amit ne fejtenének meg, amihez ne alkalmazkodnának idővel.
Nem a semmiért írom én azt, amit leírok. Big Grin Általában azért, mert úgy is van.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég