A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HS 501
Sziasztok ,eladó 4db Orion HS 501-es .Felépítése 3 utas 80/100w 4ohm , 30cm mély 2db közép és magas . Korának megfelelő állapotba van , minden hangszórója eredeti , magasakat én cserélném .Érdekel képeket tudok küldeni ,Ár megegyezés szerint . Érd : pecseli @fibermail.hu vagy : 30/541-3677 . Eladás oka , panelba megölnek a szomszédok Smile
Válaszol
A képet törölték a linken. Ilyet hallottam már szólni és jól dübörgött a mélye, bár a közepe kicsit harsogott.
Válaszol
Hát a harsogás attól függ,hogy milyen színű a közepek/magasak membránja.
Annó a HiFI magazinban tesztelték,és megállapították,hogy egyértelműen az újabb kék! színűek jobb paraméterekkel rendelkeznek.
Fész
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Sziasztok ,kékk szinü az öszes közép amugy, de a magasakat mondtam cserére szorulnak ,3 ba ugynéztem eredeti van de az egyik az másiktikpusu.
Tényleg tudnak szolni rendesen ,müködik az overload is benne . Ha kell csinálok rendes képeket ,megmutatom a kisebb esztétikai hibáit is .Esetleg ojan érdekelne cserébe ammit kisebb bulikon használni tudok ,ezeket sajnálnám széthajtani .
UI: kb 1 évet áltak nálam a padláson ,párhonapja elhoztam ökett ,csináltam panelbe kisebb hangzavart mind a 4et egyszere meghajtottam ,nemondom kellemesen szidtak a szomszédok vagy 2 napig Smile
Válaszol
Ugy nézki elkelt a cucos .Köszönet mindenkinek .
Válaszol
Szia a magasok érdekelnének belőle nem baj ha hibásak Köszi
Email címem k_gery21@freemail.hu
Válaszol
Hello!

Van egy pár 8ohmos HS-501-esem, amelyet úgy kaptam,hogy mindkét hangdobozból(eredetileg mindkettőben 2 közép van) hiányzott az egyik középsugárzó(kék membrános) és a másik pedig 8ohmos.
Kérdésem az eredeti hangfalban a közepek, hogyan voltak bekötve és hány ohmosak voltak?
Azt tudom,h a 4ohmosban HS-501-ben 2db 8ohmos volt párhuzamosan kötve.Ebben valószínűleg 2db 4ohmos volt sorbakötve,vagy tévedek?
Ha így van, maradhat a hangfal a HS 500ashoz hasonlóan 1 középpel(8ohm) vagy szerezzek be 4db 4ohmosat?

Köszönöm!
Válaszol
Közben megtalátam a választ a retronom.hu-n :-)
"a 8 ohmos hs-501-ben 2 db 4 ohmos közép van sorba kötve"
http://retronom.hu/node/3594

(2013. 11. 15., 10:10)ratnova Írta:  Hello!

Van egy pár 8ohmos HS-501-esem, amelyet úgy kaptam,hogy mindkét hangdobozból(eredetileg mindkettőben 2 közép van) hiányzott az egyik középsugárzó(kék membrános) és a másik pedig 8ohmos.
Kérdésem az eredeti hangfalban a közepek, hogyan voltak bekötve és hány ohmosak voltak?
Azt tudom,h a 4ohmosban HS-501-ben 2db 8ohmos volt párhuzamosan kötve.Ebben valószínűleg 2db 4ohmos volt sorbakötve,vagy tévedek?
Ha így van, maradhat a hangfal a HS 500ashoz hasonlóan 1 középpel(8ohm) vagy szerezzek be 4db 4ohmosat?

Köszönöm!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég