A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egyéb
Shalafi, vagy valaki más tapasztalt segítségét kérném!
Kaptam a kezembe 3 db, állítólag elektromos harmóniumból (vagy mi) kiszerelt hangszórót. 2 db 30 cm-es, és egy szélessávú 20 cm-es.
A következő adatok vannak ráfestve a mágnesre:
P/30/250 X/4: ez egy kemény felfüggesztésű, papírmembrános 30 cm-es. sorozatszáma 90529.
MW30/400 X Z=4,5: ez is papírmembrános, de jóval lazább felfüggesztéssel, és a porsapkája áttetsző selyemháló. Sorozatszámot nem találtam.
ME/20/90 X 1993 Z=8: ez a 20 centis, papíros, a porsapkán kis tölcsérrel.

Meg lehet ezekről valami pontosabbat tudni, vagy esélytelen. Mérni nem hiszem, hogy képes lennék. Vagy igen?

Ja, és mindegyik szép sötétbarna acélkosárban leledzik.
(Ha szembe fordítom az arcommal az MW jelűt, és megkocogtatom finoman a membránt, úgy döng, mint egy jól hangolt lábdob.)
WeTa
Válaszol
Helló!
Persze,hogy meg tudod mérniSmile
Fogsz egy digitális multimétert,és ellenállás módba tekered,mégpedig a 200-al jelölt helyzetbe.
Ha a a hangszóró 4-8-15 ohm-os akkor nyert ügyed van,ugyanis ezek a szabvány értékek.
Ha szakadás,vagy rövidzár van,akkor elmehet tőlük nyugodtan a kedved.
Ha jók,akkor remek kis hangszórókhoz jutottál!
Üdv:Fész
szerk.:esetleg tehetnél fel róluk képeket,szerintem sokunkat érdekelné(engem igenSmile)
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Fész!
Tényleg tudsz valamit a hangszórókról?
Megnéztem természetes fényben is, és kiderült, hogy sötét lila inkább a kosár színe.
Itt vannak a képek.

[Kép: Img2008-10-05_0003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
[Kép: Img2008-10-05_0004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
[Kép: Img2008-10-05_0005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
[Kép: Img2008-10-05_0006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

Meg tudnád mondani, melyiket mire használhatom?
WeTa
Válaszol
Nagyon komoly.
Válaszol
Big Grin
WeTa
Válaszol
Nincsenek megszakadva, ohmikus ellenállásuk sorban: 5,7; 6,2; 10,2 ohm.
WeTa
Válaszol
Meghallgattam a két nagyot fülre, szabadon, zenével. A puhábbik inkább mélyet visz át, a keményebbik, bordázott membrános inkább közepet. Úgy gondolom, keresztváltó nélkül is produkálhatta a háromutas rendszert.
Lehet, hogy egyik sem lesz jó nekem gitárkombóba?
WeTa
Válaszol
Mindegyik kb. arra jó, amire eredetileg szánták. Gondolom velemiféle hátul nyitott dobozos megoldással használták.

mik is lennének a követelmények annál a gitárkombónál?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Nagy érzékenység, szélessávú átvitel. Nem szükséges szerintem 50 Hz-es alsó határ, de azért 100 körül jó lehet. Felső határt nem tudok mondani, mert pl. akusztikus effektnél jól jön a csillogás, ott nem csak a zenei hangok játszanak. Bár más hangzásoknál is a felharmonikusok adják a zene ízét!

Legfontosabb követelmények összeszedve:
- Hangszóró méretéhez képest kompakt méret
- hordozhatóság
- nagy érzékenység + terhelhetőség
- részletező középtartomány
- szükség esetén kiegészíteném csipogóval.

Ja! Azt írod, arra jó, amire szánták. Ezt szeretném kideríteni. :-)
WeTa
Válaszol
Ránézésre télleg jó hsz-ek.
Nem ismerem őket,de nagyús,hogy német lehet.
Régi zenegép,vagy hangszererősítő szórói lehettek.
Gitárhoz ideálisak.
A nem redős membránú lehet,hogy nem lenne túl jó főleg elektro-akkuszt gityóhoz(bár+csipogó).
Én a másik 30cm-eset favorizálnám,bár mint írtad fontos a hordozhatóság.
akkor a 20cm-es.
Hátul nyitott láda jó lessz hozzá.
Van már hozzá erősítőd is?Mert arra figyelni kell,hogy ezek nem lehetnek túl nagy teljesítményűek,nehogy tönkre mennyenek.
Esetleg a fel nem használt hsz(ek) nem lennének később eladóak/elcserélhetőek?Van sok cuccom ami érdekelhet,pl hozzá való csöves erősítő Smile ?
Üdv:Fész
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Gyakorlatilag a terhelhetőségük minimális, mind elektromosan, mind mechanikailag sztem. Az meg egyértelmű, hogy mire jók, amire eredetileg használták, az elektromos harmónum-dolog sokat elárul, ha az alacsony terhelhetőség nem gond, sztem elmegy gitárhoz.

Válaszol
Építek egy hátul nyitott dobozt, és kipróbálom 25 W-on, gitárral.
Mármint a két 30-ast. Aztán meghallom.
Szabadon is a 25W-os ercsivel hajtottam. A mélyebb hangú, kopp hangerő alatt 10%-kal csak akkor jött zavarba, amikor kiemeltem kb 4-5 dB-lel az 50 Hz-et. (Neal Morse: Stranger In Your Soul elején elég brut basszus van. Tehát bíztató.)

Ui: Tetszik a szlogen, Shalafi! Saját?
WeTa
Válaszol
25W-okhoz talán elég, az a 3mm körüli membránkitérés, amit a lengőrendszer még talán elfogadható minőségben megenged, azért szerintem nem túl sok.

Válaszol
Összeeszkábáltam bútorlapokból egy hátul teljesen nyitott próbadobozt, és meghajtottam a bordázott 30 centist (ami szerintem a középtartománynak való).
25 W erősítőn, maxra tolt előfokkal, ez az egy hangszóró fülre kétszer hangosabban szólt, mint a 634-gyel készült, kétcsatornás (stereo) gitárkombóm, természetesen gitárhanggal. Bírta a torzítót is.
Persze a mélyekből nem túl sok jött le, de talán a dobozolással lehet rajta javítani. DE, szépen szól!!!! :-)
WeTa
Válaszol
Hát az ilyen hasonlítgatásnak mondjuk nem sok értelme van, mint ahogy 634-es mélyközépből gitárcélokra készíteni hangsugárzót sem érdemes.

Az hogy kétszer hangosabbnak hallod, még semmit nem jelent, eleve 6 ohmos, és akár ki is emelhet a hangszóró valahol középen, másrészt, hiába érzékeny, ha vékony-könnyű a membrán, igazából nem terhelhető, s nincs normális mélyátvitele.

Dobozhoz mérni kellene, de én úgy saccolom, hogy csak hangfalban, vagy (talán) zárt dobozban működőképes.

Válaszol
A 634-es hangszórókból kétutas, kétcsatornást rendszert csináltam, így zenehallgatásra is alkalmas, mellesleg gyakorlási célra tökéletesen megfelel.

Könnyű és vékonynak azért nem mondható ez a membrán. Szerintem merevebb a 634-es PP-jénél.

Mérni én még nem tudok, de ha van valami egyszerűsített módszer, megcsinálnám.....
A mélyátvitel nem kérdéses, hogy nem lesz erős, de nem is biztos, hogy szükség van rá akkora mértékben. Persze valamekkorában azért igen....
WeTa
Válaszol
Hát ha tényleg merevebb, akkor viszont sokkal nehezebb is, és nem érzékeny. Wink De szerintem nem ez a helyzet. Ránézésre 30-40g közötti a mozgó tömeg (ami azt jelenti, hogy a membrán 20-25g), 60-80Hz körüli az fs, és 1,0 körüli a Qts.

Válaszol
Jó-jó, ezekben te vagy otthon! Mindenesetre jó lenne a paramétereket, legalább közelítőleg megtudni.
WeTa
Válaszol
Mindenképpen kellene impedanciamenetet mérni szerintem, és az így kapott adatokból T-S paramétereket számolni. A mérés menete és az átszámító xls megtalálható gilszki oldalán (http://gilszkilabor.freeweb.hu/elektronika/mericske/t-s/t-s.html). Ehhez nem feltétlenül szükséges a Méricske nevű cucc. Ha közel tudsz kerülni egy függvénygenerátorhoz és egy komolyabb multiméterhez, valamint van egy villamosságban kicsit jártasabb ismerősöd, és jó sok türelmed, a cucc nélkül is lehet mérni.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
hát.. ha megéri a szenvedést. Wink

Válaszol
Ezzel most azt akarod mondani, hogy hagyjam a fenébe az egészet?

Mindenesetre megépítem az új kombót, és beleteszem ezt a hsz-t. Később, ha lesz pénzem, veszek bele egy Eminence SwanpThang-et, oszt jó lesz.
Terv szerint kb 56 W LM3876 ercsi lenne, addig is visszafogott hangerővel.

Utána meg kivágom a kukába, vagy felajánlom. Vagy nem csinálok semmit. Vagy mittomén...
WeTa
Válaszol
Szerintem építsd meg. Ha már kipróbáltad, és nem volt idegesítően fals a hangja, akkor gyakorolni szerintem jó lesz, attól, hogy nem fog olyan átvitelt produkálni, mint egy Marshall.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Nem hogy fals, kristály tiszta. Csak a mély a kevesebb. Akkusztikus szimulációnál kellően sok felharmonikus is van, vagyis hallani a pengetőt is. Zúzni valszeg nem lenne jó, de nem is az a fő irány.
WeTa
Válaszol
Nem tudom a Marshall milyen átvitelt produkál.
Válaszol
http://www.diyaudio.com/forums/showthread.php?s=&threadid=70709
Ezt láttátok már? Érdekes.
Válaszol
Hali

Szóval haver vett egy 93 -as micubisi coltot és van benne egy öreg de mükődőképes mtc - tk8596 fejegység , régi de van rajta cd input, szóval nem szeretné lecserélni, viszont a hangszórókat igen mert eléggé recsegnek kis hangerőn is, mi a véleményetek mit érdemes hozzá tenni ? .?.
Válaszol
Hali! Ha innen szeretnél valmit választani, akkor én a kisebb szélessávú hsz.-eket választanám (12,5 centisből 4 ohmos), szerintem ez mehetne autóba is. A teljesítménnyel gond nem lehet szerintem. Ezek a cuccok (nekem mindig csak autórádió marad Smile ) kb. 10-20 W-ot tudnak csatornánként. De várd meg míg a többiek is hátha mondanak okosabbat. Többutasban én nem tudok innen megoldást ajánlani. Autós márkákban meg nem vagyok jártas.
Válaszol
Oké azért köszi várok még infókat Smile
Válaszol
Van 2db infinity br - 9b dobozból való hangszóróm, ~( 16 cm -es) szeretném megtudni mennyibe lenne a felújítása, vagyis érdemes -e egyáltalán nekiállni...

http://kepfeltoltes.hu/090816/16-08-09_0803aaa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090816/16-08-09_0802abc_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Válaszol
Uraim, mi a véleményetek erről a magasról ? Tud egyáltalán valaki bármit is ilyen hangszóróról? Én a guglival semmit nem leltem.

Érdekes lenne ez a 40-23kHz-es átvitel egy alig 7centis papírhsztől, 92dB érzékenység...

http://www.licit.hu/arveres_JVC_minosegi_magasugarzoro_Uj_termek_elado_licit_197488.html
- VR
Válaszol
Veszett Roka Írta:Uraim, mi a véleményetek erről a magasról ? Tud egyáltalán valaki bármit is ilyen hangszóróról? Én a guglival semmit nem leltem.

Érdekes lenne ez a 40-23kHz-es átvitel egy alig 7centis papírhsztől, 92dB érzékenység...

http://www.licit.hu/arveres_JVC_minosegi_magasugarzoro_Uj_termek_elado_licit_197488.html

Erre csak azt lehet mondani, hogy a papír mindent elbír... .gonosz.
Árul olyan 16-os mélyet, ami 45Hz-ről indul, tehát inkább a magasat vedd meg, mert az mélyebbről indul .ordog.
Válaszol
GARFIELD13 Írta:Erre csak azt lehet mondani, hogy a papír mindent elbír... .gonosz.
Árul olyan 16-os mélyet, ami 45Hz-ről indul, tehát inkább a magasat vedd meg, mert az mélyebbről indul .ordog.

No igen... Nem is a vétel érdekel igaziból, hanem hogy a valós adatok mik lehetnek. Mondjuk a 4k-23k átvitelt inkább elképzelhetőnek tartom. :? Fura, hogy ezekről a hszekről semmi adat nincs a neten.
De ha ez az igazság akkor már megyek is lefoglalózni ezeket a kincseket Wink
- VR
Válaszol
Veszett Roka Írta:No igen... Nem is a vétel érdekel igaziból, hanem hogy a valós adatok mik lehetnek. Mondjuk a 4k-23k átvitelt inkább elképzelhetőnek tartom. :? Fura, hogy ezekről a hszekről semmi adat nincs a neten.
De ha ez az igazság akkor már megyek is lefoglalózni ezeket a kincseket Wink

Ha közlésre érdemes adata lenne, biztos fent lenne a Neten. Így meg valakinek mérnie kellene, ha lenne aki vesződne vele, meg ha érdemes lenne vele foglalkozni.

Nekem pl. egy "lengyel öszvér" unitra erősítőm lett egy hifi torony beszerzésből, amit szívesen megméretnék valakivel, mert valami olyan szinten beszakad a közepe, hogy pl. a rádióbemondót alig lehet kifülelni. Tény, hogy nem azért vettem, hogy hallgassam, hanem a végfokba bebarkácsolt STK-077-esek miatt (Unitra Merkury végfok tartalék), valamint a deck és a rádió kellett a másik tornyokhoz. De az biztos, hogy vagy az előfokhoz totál nem illeszkedik a másik végfok, vagy valami egyéb disznóság van (ja és az A-B hangfalpárkimenetet is rendesen megkócolták, csak akkor szól normálisan, ha a B kimeneten van a hangfal. Ha az A-t is rányomom, csak valami minimális cioncogás jut ki a hangfalakra...)
De ezzel sem érdemes foglalkozni, mert az eredeti végfokokat olyan szinten letakarították, hogy csak tartalkalkatrésznek jó a maradék a másik két működő ilyen (azaz nem ilyen, hanem gyári állapotú) erősítő mögé.
De már túl sokat firkálok itt feleslegesen.
Üdv.
Válaszol
Garfield13:

Bontsd ki annyira, hogy a potikhoz hozzáférj és a hangerőszabályozónál a leágazásokra forrasztott RC-tagokat ki kell emelni, utána mindjárt emberibben fog szólni a készülék, mert meg lesz szüntetve a gyárilag benne lévő Loudness. ( Annakidején a HFM, alias HiFI-Magazin is ezt tette, tetette a vállalkozó kedvű olvasókkal. )

Üdv! SMA
Válaszol
SMA Írta:Garfield13:

Bontsd ki annyira, hogy a potikhoz hozzáférj és a hangerőszabályozónál a leágazásokra forrasztott RC-tagokat ki kell emelni, utána mindjárt emberibben fog szólni a készülék, mert meg lesz szüntetve a gyárilag benne lévő Loudness. ( Annakidején a HFM, alias HiFI-Magazin is ezt tette, tetette a vállalkozó kedvű olvasókkal. )

Üdv! SMA

Szia!

Ez egy Unitra WS 432 (volt) amibe erőteljesen belebarkácsolta az előző tulajdonos a Merkuryban is lévő STK 077 végfokot.
Van működő Merkury is készleten (az egyik programozógomb meg van szakadva, meg az áthangolás nem valami fényes), de azt "gyári" állapotban szeretném hagyni. A HFM CD megvan, olvastam is a MOD-ot.

A WS 432 végfoka meg teljesen ki van pucolva, de van 2 db működő, így ezzel nem foglalkozom. Inkább a kis Unitra meg RFT torony erősítőjét kellene majd rendberakni.
Azért köszönöm (A WS 432-höz nem rémlik, hogy lett volna MOD).
Üdv.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég