A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saphir I és II
hali

Vagy egy ha jól emlékszem Videoton Saphir II hangdobozom, amiben HD10/... magassugárzó volt. Sajnos mindkettő megadta magát, és szeretném kicserélni, de nem találtam ilyet a H2000 termékek között.
Mit javasoltok helyette, ami nagyjából hasonló? Vagy tehetek be papír helyett dómot is?
köszi a válaszokat előre is...
Válaszol
Az eredeti javítását javaslom,vagy kompromisszummal de be lehet tenni a
HB10/8-586-ost.
Válaszol
Értem.
És a javítás nagyjából mennyit kóstálna? Illetve önök foglalkoznak ilyennel?
Ha egy dómot tennék a helyére, az nagyban rombolná a hangképet?
Válaszol
Ajavítás kb1000-1200FT. Én az eredetit használnám, de a puding próbája az evés.
Válaszol
csak kb. háromszor írtam le már a fórumban, hogy ehhez a hangsugárzóhoz jobb a 2,5-es dóm. 8) meg gyakorlatilag minden papíros magashsztől csak jobb lehet, ha jól központosított.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Sziasztok!
Nemrég hozzájutottam a fent említett hagfal párhoz. Meglepődve tapasztaltam hogy az elmúlt évek(kb 30 év) nem tettek benne kárt,igaz előző gazdája garantálta hogy pár üzemórát ha működött(nincs bejáratva).Az igazsághoz az is hozzá tartozik hogy a mélyhangszórók gumi peremmel szereltek, gyárilag.Én sem szedtem szét, tehát nem tudom mi van a belsejében (mint hangváltó?).De meglepődve tapasztaltam hogy a hangja ,méretéhez képest oly mélyekkel rendelkezik amik az emlékezetem szerint, a videotonoktól nem volt tapasztalható.Ezt a hangfalat garázs/műhelybe szántam,végül a lakásban kötött ki. Egyetlen probléma talán az elhelyezése , kettő között legalább 4m kell hogy legyen,és életre kel. Vettem még egy párat belőle ,és láss csodát ez is szinte új. Ez még a garázsban van, de hamarossan felhozom ezt is. Kíváncsi vagyok a négy mit fog produkálni.Azt goldoltam egymás tetejére teszek kettőt magasakkal összeforgatva (d appolito ha jól írom),majd leírom az eredményt. De azért ha valahol felbukkan valakinél ilyen hallgassátok meg és írjátok meg nektek hogy tetszik,szerintem nem rossz(már a korához és technikai szinvonalához képest sem).Pedig nagyon VIDI ellenes voltam.
Válaszol
Hát... olyan az a hangsugárzó mint egy nagyranőtt minimax. Big Grin A mélytöbblet a magasként használt papíros közép megöregedése, és a mélyközép 1,0 körüli jósági tényezői miatt lehet.

Válaszol
Hali!
Lehet hogy igazad van,nem vagyok műszaki szaki.De egy biztos hogy nem mindegy mivel hajtod , most az egyik párt egy Teac A-X750 hajtja,ez a megkiméltebb állapotú pár. Ezzel nagyon tetszik a hangja,(még magas is van),igaz az erősítő középben nagyot produkák mélyben viszont kevesebbet mint elvárnám (ehhez sem az igazi a preludium). Viszont a másikat egy Hitachi HA2 esel ezzel viszont a basszus sajna szinte csak brummogás (ez van a garázsban). Tehát ehhez nem stimmel,de ehhez a preludiumjaim sem tul okék.De addig nem hozom fel még az oda szánt dc2050 mélyhangszóróit nem javitják meg.
Válaszol
Hali!
Ma szétszedtem az egyik saprírt és meglepődve láttam hogy a "magas" két 10 uf kondi összeforgatva ez az összes váltó.A mély pedig direktbe bekötve, a csillapító anyag pedig annyi hogy szinte kemélyre van tömve. Azt hittem ettől azért komolyabb a belseje.
Válaszol
A hit gusztustalan dolgokra képes a hifi világában Wink
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Sziasztok!
Na felkerült a lakásba a másik pár saphir is ,egymásra tettem úgy hogy a magasak kerültek egymáshoz közelebb(d appolíto),de nem az igazi . Megforditottam így egy kicsit jobb, de a megnövekedett membránfelület miadt meg kell támogatni +magasakkal(kevés).A nem igazából jó felvételek nagyon pocsékúl tudnak rajta szólni. Aminek nagy a dinamikája azzal képes "rázni a bútorokat", de sajnos nagyon irányított a hangja . Ha kikerülük a metszéspontból illetve valamelyikhez közelebb ülök képes a másikat úgymond elnyomni.Ha lehet ajáljatok valamilyen hasonló kvalitású magasat mint a preludiumban volt VIFA D25 ös(persze elfogadható áron). Külön dobozban szeretném még a tetejükre rakni(de csak kettőt), a szoba nem alkalmas a négy hangfal szétpakolására .
Válaszol
inkább két rendesebb, mint 4 problémás.

Válaszol
Meghagynám az eredetiket is +a kettő magas . De ehhez kérem ajáljatok konkrét tipust ,csak jól szóljon. Beépítés után kiderül hogy kikötöm e a "problémásakat ".Köszi
Válaszol
Ehhez nem tudok ajánlani semmit.

Válaszol
Ismerri valaki a monacor DT 109 magasnyomót vagy a DT 105öst ?Ezt néztem ki ,bár ha igaz amit írnak róluk akkor ki is köthetem a ""középmagasakat"". Igaz váltót is építhetek hozzájuk.Ha valaki ismeri ezeket kérem írjon véleményt. Köszi.
Válaszol
Üdv Minden Létformának. Új felhasználó vagyok. Mérnökember, de nem a szakmából Kérdésem/kérésem: Milyen érzékenységgel rendelkezik ez a hangsugárzó? Van-é valakinek a mélyközépről akármilyen mérése? Esetleg adata? Más magasat akarok bele tenni. Köszönöm.
Válaszol
Eredeti adatlap sajnos nincs hozzá.
Válaszol
Mai szerzemény. Mikori, milyen kiadás lehet ez? Egyszerű de mégis szép. Minőségi anyagokból. A hangszórók szólnak, a mélyeket peremezni kell. Furnér bevonat van rajta talán cseresznye színű páccal. Ráférne egy új pác. Kiszedtem a hangszórót. Finom kis szerkezet. A doboz finom vatta szerű anyaggal kitömve. A magas előtt két kondi. Érdekes illata van, mint egy kripta vagy öreg padlás. Még nem volt szétszedve. Érdekes a csatlakozó. Olyan mint az EA 6383 erősítő földelő csatlakozása. Nem látok + - jelölést.

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Saphir 1

Válaszol
Elölről.

Válaszol
Hátulról.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég