A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ALTUS F4
Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem.Van egy pár jó állapotban lévő F4-esem.A mélyeket már felújitattam,de a közepeket cserélni kell.Vki pontos típusszámot tudna nekem mondani?
Esetleg várok ötleteket hogy tudnám jobbá tenni,Hangváltó csere esetleg,meg minden ilyesmi.
Várom a véleményeket.

Előre is köszi

Üdv.
Válaszol
greeneye Írta:Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem.Van egy pár jó állapotban lévő F4-esem.A mélyeket már felújitattam,de a közepeket cserélni kell.Vki pontos típusszámot tudna nekem mondani?
Esetleg várok ötleteket hogy tudnám jobbá tenni,Hangváltó csere esetleg,meg minden ilyesmi.
Várom a véleményeket.

Előre is köszi

Üdv.

Szia!
Azt nem igazán tudod pótolni eredetivel, mert a közép és a magas vifa hangszóró az F4-ben.
Mi a baja? Javítással nem menthető? .?.
Mert tisztességesen felújítva szerintem jobb mint mást betenni helyette.
Kb. motanában lett nagykorú a hangfalad, én a helyedben az eredeti állapot visszaállítására törekednék elsősorban, de ez csak egy magánvélemény.
A javításról a céget, vagy az oldal készítőjét kérdezd meg.
Üdv.
Válaszol
HB 13 a közepe sztem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:HB 13 a közepe sztem.

" Az Altus családnak négy sarját ismertük meg. Típusjelük F1, F2, F3
és F4. Később megszületett a család Benjaminja, ennek jobb híján az FO
nevet adták (F Null; kíváncsian várjuk az F Mínusz Egy és az F
Négyzetgyök Kettő típusokat). Az Altusok száma tehát összesen 5, de
nullától 4-ig vannak számozva. Hangszórókészletük teljesen eltérő. Nem
részletezzük, mert nem látjuk értelmét, hogy újra szemlét tartsunk a
Videoton gyár tucatnyi hagyományos hangszórója fölött; elég annyit
megjegyezni, hogy a felső három doboznak VIFA magassugárzó dómja van,
és ezek a modellek bizony szokatlanul drágák is. A szóban forgó dóm
furcsa alkotmány, mert a szerelőlapján nem látunk csavarlyukat, a
hangszórót mintha csupán a műanyag díszkeret rögzítené a dobozhoz. Az
F4-nek a középsugárzója is VIFA." .sokk.

HiFi Magazin 34. 1990/3.
Válaszol
most erre én mit mondjak? nem ez volt az egyetlen, amit benéztek, de nagyon. Írhatnám csúnyábban is.

Válaszol
shalafi66 Írta:most erre én mit mondjak? nem ez volt az egyetlen, amit benéztek, de nagyon. Írhatnám csúnyábban is.

Hát akkor szerintem inkább reklámozni kellene a céget, hogy itt még VIFA hangszórót is gyártottak. Big Grin
Válaszol
Köszönöm a segítséget.Érdemes eredetiket vásárolni bele,vagy más tippetek?

Köszi
Válaszol
greeneye Írta:Köszönöm a segítséget.Érdemes eredetiket vásárolni bele,vagy más tippetek?

Köszi

Szia!
Amig nem írod meg mi a baja, csak tippelni lehet, de szerény véleményem szerint még a teljes javítás is olcsóbb mint az új hangszóró és az eredeti jobban illeszkedik a többi hangszóróhoz, de ez csak egy "amatőr" javaslat.
Nézd meg a honlapon a javítások és az új árát, a döntést neked kell meghoznod. (Ha csak peremezni kell, akkor még kedvezőbb a javítás.)
Üdv.
Válaszol
a középhangszórót jobb kicserélni, a mélyeket inkább javítani. általánosságban ez érvényes a Videoton hangszórókra, kivétel ez alól a HA31.

Válaszol
Sziasztok!Altus F3-asom van de a 4db 16os mély és a kettő közép kiment!Külsőre tökéletes állapotú!Ha innen megrendelem a belevaló hangszórókat akkor 20ezerbe kerül!Érdemes ezt feléleszteni?130/90W-os
Egy 5.1-es házimozi ami 5X85w-os pl Kenwood.ot elbír?
Válaszol
Jobb híján ide írom:
Videoton altus f3 javítgatok (szél csere) ám szétszedéskor az egyikben a közép azonosan a másikban fordítottan volt bekötve. Melyik lenne a helyes megoldás?
Válaszol
Ezt kb. senki nem tudhatja. Smile Valószínűleg egyik verzió sem igazán jó.

Válaszol
Az szép. Pedig elvileg ezek az "újkori " vidik nem annyira elrontottak.
Ilyen mély van benne (mármint ennek az elődje?)
http://hangszoro.net/adat/542.pdf

A mérés alján írod, hogy reflex dobozban alkalmazható. Akkor elvileg ez a 36l doboz ami az altus f3 lenne (ha 16/1105 hsz szerelve) működne reflex dobozként?
Válaszol
Én nem tudom, még sosem ellenőriztem, valószínűleg tényleg nem olyanok, mint a DC korosztály, hanem azoktól jobbak. A 15 ohmos régi hangszóró más, mint a 8 ohmos, amit most gyártanak, nagy az esélye, hogy jó az a zárt doboz az eredeti mélyközéphez.

Válaszol
Összeraktam a dobozokat. Első hallgatásra jó hangja van. 2 kérdésem lenne. Változik a mély hangja a hangszóró szél "bejáratása" után? Frissen cseréltem a mélyeken meg a közepen a széleket, a magas hsz meg kitakarítottam, ugyanis jó sok por gyűlt össze benne.
Nem hagy nyugodni ez a közép hsz bekötési probléma. Shalafi, eddig tapasztalataid alapján, hogy lenne szerencsésebb bekötni azonosan vagy fordítottan?
Válaszol
(2013. 10. 14., 19:55)darthdenes Írta:  Összeraktam a dobozokat. Első hallgatásra jó hangja van. 2 kérdésem lenne. Változik a mély hangja a hangszóró szél "bejáratása" után? Frissen cseréltem a mélyeken meg a közepen a széleket, a magas hsz meg kitakarítottam, ugyanis jó sok por gyűlt össze benne.
Nem hagy nyugodni ez a közép hsz bekötési probléma. Shalafi, eddig tapasztalataid alapján, hogy lenne szerencsésebb bekötni azonosan vagy fordítottan?
Ez ugyan kicsit offtopic, de van két Videoton DB1600, gyári bekötéssel, frissen, szakszerűen peremezve, jobb, mint a gyári új. Lehet, hogy meg kellene próbálni a magasakat ellenfázisban is?

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Lehet, lehet. Smile De lehet az is, hogy a mélyközépnek is van kioltása azon a frekvencián.

Válaszol
Én ezt mértem a hangszórókról:
[attachment=308]

Válaszol
(2013. 10. 14., 22:47)shalafi66 Írta:  Lehet, lehet. Smile De lehet az is, hogy a mélyközépnek is van kioltása azon a frekvencián.
Van neki, de kicsit magasabban [attachment=309]

Ezt a mélyek tengelyében mértem 2-3 centire az előlaptól. Lusta voltam leforrasztani a magasat, pedig azt kellene, meg megnézni a fázisfordítás eredményét.
A múltkorit a magas tengelyében mértem.

Válaszol
Én nem lennék meggyőződve arról, hogy ez a közeltéri mérés használható eredményt ad kHz-es frekvenciákon. :-) A magas egyébként 1800-2000Hz körül rezonál, tényleg nem volna elegáns, ha 5-600Hz-en még ilyen hatása lenne.

Válaszol
Csak rájöttem: a doboz oldalfalai 18 cm-re vannak egymástól, ez okozhatja a 953 Hz-es leszívást.
A te mérésed meg nem dobozban történt...
Válaszol
Igen, én is valami ilyenre gondoltam, talán egy kis csillapítás segíthet rajta.

Válaszol
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, most vásároltam egy altus f4 hangfalat, de elég rossz állapotban van, két mélyközép ki van cserélve JVC-re ami 8 ohmos, és párhuzamosan vannak kötve. Az erősítőm 8ohmot bír. Ugxe a hangfal eredetileg 8 ohm, de parhuzamosan kötve ez csak 4 ohm... Sorosan pedig ha atkötöm akkor 16 ohm. Eredetileg hogyan voltak ezek kötve? Párhuzamosan 15 ohmos mély hangszorokkal? Felhívtam egy műhelyt és 8ohmos hangszorokat akartak adni, mivel szerintük ez volt benne, de igy sehogy se jön ki a 8ohm. Ha sorba kötöm a 8ohmos mélyet akkor nem lesz sokkal halkabb? Hogyan tovább? Előre is köszi!

Ugye kézenfekvő lenne 2 db 4 ohmosat sorba kötni, de nem szeretnék most erre költeni, illetve ha költök akkor már eredeti állapotba állítanám vissza. Ami ugye nem tudom, hogy mi volt. Váltig állítják, hogy 8 ohmos mélyek voltak benne... De nem értek hozzá, hogy az hogyan megoldható...
Válaszol
Sziasztok,
Altus F4 -et milyen ma kapható (HA-s)hangszórókkal lehetne megépíteni?
Válaszol
Sziasztok.

Tönkre ment a két Vifa D25 magas a dobozokban. Lehet őket javitani, vagy kapható bele új betét?
Válaszol
(2015. 08. 21., 14:25)djrobaa Írta:  Sziasztok.

Tönkre ment a két Vifa D25 magas a dobozokban. Lehet őket javitani, vagy kapható bele új betét?

Szia!
Javítás:
http://hangszoro.net/index.php/javitas

vagy el lehet kezdeni gereblyézni a Neten egy használható párt, de az eltarthat egy ideig, mert mostanában nem láttam csak preluval együtt.

Csak zárójelben:
Hogy sikerült megsütni őket?
Üdv.
Válaszol
Elég egy gerjedés mondjuk. Smile

Válaszol
(2015. 08. 22., 22:11)GARFIELD13 Írta:  
(2015. 08. 21., 14:25)djrobaa Írta:  Sziasztok.

Szia!
Javítás:
http://hangszoro.net/index.php/javitas

vagy el lehet kezdeni gereblyézni a Neten egy használható párt, de az eltarthat egy ideig, mert mostanában nem láttam csak preluval együtt.

Csak zárójelben:
Hogy sikerült megsütni őket?
Üdv.

Üdv. Szerintem már az előző tulaj túlhajtotta. Állítólag én vagyok a második tulajdonos (2 hete) és nála 25 évet voltak. Ez idő alatt kicserélte a gyári mélyeket SAL SBV2020/4-re ami nem igazán volt jó ötlet. Nem nagyon hallom a mély hangokat belőle. Igaz a gyári mélyek h2000-es mélyekre cserélése elmarad egy darabig, mert nem hinném, hogy megérne bele ölnöm még annyi pénzt. Nézegettem ebay-en, de 15k alatt nincs is párja. Ugyhogy a felújítás lenne a legjobb, de kérdés, hogy mennyiért lenne meg, hogy egyáltalán megoldható e.
Válaszol
nincsen értelme vele foglalkozni ha maradnak a SAL mélyek. nem passzolnak abba a dobozba.
Válaszol
(2015. 08. 23., 17:55)DMG Írta:  nincsen értelme vele foglalkozni ha maradnak a SAL mélyek. nem passzolnak abba a dobozba.

Eldobták az eredeti mélyeket, pedig csak peremezni kellet volna őket. Egyszerübb lett volna javitani mint ezeket a szutykokat bele rakni. De hát ez van, majd idővel kicserélem őket.
Válaszol
ha csinálsz egy költségvetést szerintem hamar kiderül hogy nem egy jóhatásfokú megoldás ilyesmivel szenvedni Big Grin
bár ezt igazából neked kell tudnod/látnod nyilván.
én anno megnéztem mibe kerül egy pár hangfal, mibe kerül mire rendbeteszem, és rá kellett jönnöm hogy olcsóbban jövök ha utánépítem valamelyik bevált hangfal tervet.
így is tettem, hangjára sem lehet panaszom, szerintem abban is így jártam a legjobban.
maximum akkor látok benne rációt ha pénz és minőség nem számít mert érzelmi szálak kötnek az adott hangfalpárhoz.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég