A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
H0816-488
Sziasztok!

új vagyok, azt szeretném megkérdezni hogy a H0816-488 az úgy ahogy van ilyen hátulról zárt?
ha igen akkor az oldalán ami van ilyen grafikon arról hogy hogyan szól az úgy lett lemérve?
ha veszek belőle, akokr mindegy milyen dobozban van, akkoris közel úgy fog szólni?
Válaszol
Nem zárt, miért lenne az? Lapban vagy zárt dobozban működik elfogadhatóan. A mostani példányok kicsit másfélék, mint amit méretm, most vastagabb a membrán, rosszabb a mélyátvitel.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
aaa... az kár..

http//h2000.hangszoro.net/speaker/adat/488.pdf

itt a képen úgytűnt mintha olyan zárt fajta lenne..

http//members.gamedev.net/dgreen/creative_51.jpg

van egy ilyenem és ennek a két hátulsó kishangszórója nem szól rendesen, recsegnek. ehelyett akartam valami olcsót venni..
Válaszol
Mondjuk a Logotech kis Sony szélessávújai? Azokat nézegetted? Azok passzolnának a dobozba is.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
hát megnézni megnéztem dehát semmitse írnak róluk és úgy igazából nemis jók semmiresem...

mostakkor anélkül mire mennék velük vajon?
vegyek belőle és tegyem bele egy valamekkora kis dobozba, és majd elválik?
Válaszol
Anno a Quadlipi úgy nyilatkozott róla, hogy elég jó kis szélessávú, kicsikét hasonlít a kis 8-as visatonhoz. Ha konkrét dobozt akarsz hozzá tervezni, meg kell mérni. Különben is: szerintem az eredeti hangszóróival sem lett agyontervezve az a gyári doboz. Ezek a kis hangszórók általában olyan cuccokba készülnek, aminek a hátulja úgymond nyitott (tv, rádiósmagnó, satöbbi), szóval még szerintem Free-Air is megállná a helyét, csak ne legyen akusztikus rövidzár (sokan TL-be használják őket, ott meg nem csillapítja zárt légtér). Abban a kicsi dobozban, ami nekedd a hangfalszetthez van 100-150Hz fölött tuti ellátná a feladatát, alatta meg ott a sub.
Az meg, hogy nem írnak róluk semmit, nem azt jelenti, hogy semmire se jó. Ismerek pár olyan hangszórót, aminek van adatlapja, mégse jó semmire Big Grin
Válaszol
jó, hát azért a 488 kicsit más világ volt, mint ez a sunyi szélessáv.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Az biztos, de ahelyett a csörgőzörgő gyári hsz helyett szerintem megteszi.
Válaszol
Van egy jó H2000/vidi hangszóró ami még szóba jöhetne DMG-nek, mint közép-magas.... Nem a magasak között kell keresni, és nem kerek.Smile

Azt is lehetne közép-magas hsz-ként árusítani, nagy felületű mélyközepek mellé, értelemszerűen zárt kosárral.
Válaszol
H0816-488 hmm kicsit hullámos bár tény hogy azt leszámítva akár meg is tehetné.
Válaszol
Horizontálisan kevésbé irányított mint egy 100mm-es hangszóró. Vertikális irányítottság pedig annyira nem zavaró. És mindemellett van egy nagy membránfelület stb. stb....Hátránya, hogy nem lehet olyan közel rakni a mélyhez, mint a körmembránosat.
Lehet, hogy TV-be gyártották, de attól még másra is lehet jó. Thomsonba kár ilyet rakni....Smile
Válaszol
essssküszöm ha nem 10 ohmos lenne, és nem csak 6 VA, vennék egy pár ilyet.
márcsak a kíváncsiság miatt.
de sajnos így elvérzett még erősebben Smile
Válaszol
6VA a szélessávra vonatkozik, felüláteresztő szűrővel azért egy kicsit más....
A 10 ohm meg nem tudom, miért baj.Smile
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég