A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton SL 451 QB, illetve 351
Üdv!

Lenne egy gyors kérdésem a fent említett hangfal középsugárzójával kapcsolatban. Ugyebár ennél a hangfalnál még a 10cm -es papir közép van, ami előtt ott van egy ilyen műanyag valami.

Kérdésem az, hogy az a műanyag szerintem halálosan elrontja a hangfal hangját, az mindenképpen kell oda?

Csak dísznek lett odatéve, vagy valami műszaki szerepe is van neki?

Ha leveszem, szépen tisztán szól, ha rajta van, egy bizonyos közép kiemelése van....

Ötletek?

[Kép: n%C3%A9vtelen_2.preview.JPG]
Freddy
Válaszol
Vedd le nyugodtan, ha úgy szebben szól.
Válaszol
...és ezeket a hangszórókereteket komolyan gondolták. .sokk.
Válaszol
Sziasztok!

Sl 451 qb hogy szól? Érdemes ilyet venni? Mintha anno általános iskolában a 90-es évek elején ilyenből vett volna a sulim Székesfehérváron két párat és erről ment az ünnepségeken a hangosítás. Úgy emlékszem jól és nagyot szóltak.
Válaszol
Smile Sokmindentől függ, a bele szerelt hangszóróktól is. Az SL451 általános HiFi, ami ebből a korszakból jó az a Preludium.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
(2016. 12. 06., 14:39)shalafi66 Írta:  Smile Sokmindentől függ, a bele szerelt hangszóróktól is. Az SL451 általános HiFi, ami ebből a korszakból jó az a Preludium.

Gondolkodom rajta, hogy veszek egy pár Preludiumot. Bár a Hifimagazin véleményét olvasva elment tőle a kedvem.
Válaszol
Látod ez a baj, nem kell annyit olvasni a HFM véleményét.... Big Grin

A két Preludium közül is ha lehet, a B32-őt válaszd! Wink
Válaszol
(2016. 12. 06., 14:39)shalafi66 Írta:  Smile Sokmindentől függ, a bele szerelt hangszóróktól is. Az SL451 általános HiFi, ami ebből a korszakból jó az a Preludium.

Találtam egy pár Preludiumot. Viszont ez még a B31. Jobb a B32?
A dobozok elég szépek. Annyi szépséghibája van, hogy az újraperemezett membránon ragasztónyomok vannak körbe. Valószínűleg az előző perem ragasztásának nyomai.
Válaszol
Hát igen, mindenféle javitások vannak ezekből. Nem mindig lehet helyrehozni szépen, ha már egyszer elrontották.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Sikerült vennem egy pár szinte új állapotú sl 451 qb hangfalat 10 ezer forintért. A négy mély hangszóró peremezés alatt van a hangszóró 2000 - nél. Majd megírom, hogy szól. Amúgy minőségi és szép a hangfal. Sajnos a mélyek csavarjait annyira meghúzták, hogy szétszerelés közben reped a keret.

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Összeraktam a hangfalakat. Minden gyári a két magas pillét kivéve. Az egyik le volt égve. Tetszik a dobozok hangja. Jól terhelhető, jó mélye van.
Válaszol
A Preludium után hallgatva középhangon rikácsolónak hallom. Minden hangszóró gyári, kivéve a magas pilléket és a mélyek peremeit. Amiket kicsit keménynek érzek. Loudness nélkül nagyon középen szól. A mély több mint a Preludiumban és mégis.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég