A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton termék archiv
Nem tud valaki esetleg egy weblapot, ahol meg lehetne nézni a régi videoton gyár összes termékét? Ha nincs ilyen lap, nem dobunk össze egyet először a saját hangfalaink alapján, aztán majd bővíthetnénk.

Annyira érdekelnek az első hangfalak, a különféle típusok, stb...
Freddy
Válaszol
Retronómon szerintem jórészük fent van. De a régi h2k oldalon is volt egy ilyesmi rész
Válaszol
DjTaRsY Írta:Retronómon szerintem jórészük fent van. De a régi h2k oldalon is volt egy ilyesmi rész

Retronomon nem lehet ésszerüen követni őket, mint pl gyártási év szerint, mivel össze vissza vannak.

A H2K oldalon tényleg volt, és az jó is volt, de az eltűnt...
Freddy
Válaszol
Freddy Írta:Nem tud valaki esetleg egy weblapot, ahol meg lehetne nézni a régi videoton gyár összes termékét? Ha nincs ilyen lap, nem dobunk össze egyet először a saját hangfalaink alapján, aztán majd bővíthetnénk.

Igen ez jó ötletnek tűnik, én is szeretnék egy ilyen weblapot, ahol össze lenne gyűjtve az összes Vidi hangfal, erősítő stb... Évszám szerint lenne rendezve és lehetne egy rész a saját Vidi cuccokról ahova fel lehetne tölteni a képeket saját rendszerről. Gyári felújított és épített dobozokról is. Ezenkívül még az összes H2000-es hangszórót is fel lehetne tenni + az adatlapjukat.
Válaszol
"Gyerünk! Csináljuk meg!" Smile
Talán szaccos-sal kellene beszélni, akár az üzleten is lendíthetni, mert azok nézelődnek, akiknek van ilyen, vagy javíttatni akarják, és jéé, itt lehet pont. Szóval ha komolyan gondolja valaki, akkor lehet belőle valami. Esetleg lehetne otthoni felújítással kapcsolatban is képekkel illusztrált segítséget adni (ez már nem olyan jó üzlet)
Most tervezek venni egy DC2550-et, hozzá Vidi erősítővel. Hál' Isten el vannak porladva, lesz kihívás Smile
Válaszol
Pandaboy Írta:
Freddy Írta:Nem tud valaki esetleg egy weblapot, ahol meg lehetne nézni a régi videoton gyár összes termékét? Ha nincs ilyen lap, nem dobunk össze egyet először a saját hangfalaink alapján, aztán majd bővíthetnénk.

Igen ez jó ötletnek tűnik, én is szeretnék egy ilyen weblapot, ahol össze lenne gyűjtve az összes Vidi hangfal, erősítő stb... Évszám szerint, lenne rendezve és lehetne egy rész a saját Vidi cuccokról ahova fel lehetne tölteni a képet saját rendszerről. Ezenkívül még az összes H2000-es hangszórót is fel lehetne tenni + az adatlapjukat.

Akkor viszont össze kéne fogni, és nekiállni a dolognak!
Ehhez kellene egy olyan ember, aki ismeri az összes hangfalat, és
innen kellene segítség, hogy az összes hangfalhoz beszerezzük a képeket.

Szerintem lehetséges, mert ha csak magamat nézem, van otthon 5 pár különféle videoton hangfalam, és szerintem még sokan vannak így, és ha valaki még ellátna minket az ezekhez szükséges gyártási dátumokkal, stb, akkor már egész jól állnánk.
Freddy
Válaszol
Mind szép és jó, de ki lesz az aki vállalja a kivitelezést, és a projekt irányítását?
Válaszol
DjTaRsY Írta:Mind szép és jó, de ki lesz az aki vállalja a kivitelezést, és a projekt irányítását?

Természetesen vállalom.
Freddy
Válaszol
Én meg ha tudok, segítek
Válaszol
DjTaRsY Írta:Én meg ha tudok, segítek

Jó, köszönöm.

Már ma elkezdem a szükséges infók gyűjtését, addig meg annyi kérésem lenne a Fórumlakókhoz, hogy aki rendelkezik videoton cuccokkal, képekkel, leírásokkal, kapcsolási rajzokkal, évszámokkal, stb, akkor azt küldje el nekem a f.acs@chello.hu e-mail címre.

Hangfalakról 4db kép kellene, úgy lenne jó, hogy szemből szövettel, szövet nélkül, hátulról (adattábla látszódjon), és sréhen oldalról.

Nekem a következő hangfalaim vannak, ezeket megcsinálom én:

-Sonus C100
-Sonus C101
-SL201QB
-SL351QB
-Minimax II D132A
-Minimax III D132E

Az összes többit pedig várom e-mailben. Kérdések esetén telefonon is el tudok értni a 30/200-6462 -es telefonszámon.
Freddy
Válaszol
Freddy Írta:
DjTaRsY Írta:Én meg ha tudok, segítek

Jó, köszönöm.

Már ma elkezdem a szükséges infók gyűjtését, addig meg annyi kérésem lenne a Fórumlakókhoz, hogy aki rendelkezik videoton cuccokkal, képekkel, leírásokkal, kapcsolási rajzokkal, évszámokkal, stb, akkor azt küldje el nekem a f.acs@chello.hu e-mail címre.

Hangfalakról 4db kép kellene, úgy lenne jó, hogy szemből szövettel, szövet nélkül, hátulról (adattábla látszódjon), és sréhen oldalról.

Nekem a következő hangfalaim vannak, ezeket megcsinálom én:

-Sonus C100
-Sonus C101
-SL201QB
-SL351QB
-Minimax II D132A
-Minimax III D132E

Az összes többit pedig várom e-mailben. Kérdések esetén telefonon is el tudok értni a 30/200-6462 -es telefonszámon.

Sziasztok!
Én is támogatom az ötletet.
Amivel be tudok szállni:
D 130 E MICROMAX
DC 1680
DC 2050 E
DC 2550 A
és egy ismerősnél lévő DC 2012
és még egy "Disco boy" hangfalnak némi jóindulattal nevezhető "dobozpárja", a nevét most nem tudom.
Valamint a Sztereo rádiók szervízkönyve I. kötetében lévő hangfaladatok 1978-79 környékéről a Micromaxtól a Hypermaxig, csak be kell szkennelni, sajnos abban fotók nincsenek.
Valamint a HFM cd-ről a sok lehúzó bemutatás .torz.
Üdv.
Válaszol
GARFIELD13 Írta:[és még egy "Disco boy" hangfalnak némi jóindulattal nevezhető "dobozpárja", a nevét most nem tudom.

Ezen szerkezet becsületes neve:
SATURNUS-H H 1320/8-S
4 Ohm 4/7 Watt, az előoldalon VIDEOTON disco box felirattal 8)
A készüléktől is elnzést kellett kérnem, hogy leboyoztam, mert ő egy igazi disco lady lemezjátszó nélkül. Ez volt a sorozat "legnagyobb teljesítményű" tagja. A disco baby a legkisebb, a boy a hátán hordozott még egy tesla lemezjátszót is.
Készülékekről is érdemes lenne képeket gyűjteni, a hangfalak mellett. A régi oldalon is volt pár darab.
Válaszol
GARFIELD13 Írta:
GARFIELD13 Írta:[és még egy "Disco boy" hangfalnak némi jóindulattal nevezhető "dobozpárja", a nevét most nem tudom.

Ezen szerkezet becsületes neve:
SATURNUS-H H 1320/8-S
4 Ω 4/7 Watt, az előoldalon VIDEOTON disco box felirattal 8)
A készüléktől is elnzést kellett kérnem, hogy leboyoztam, mert ő egy igazi disco lady lemezjátszó nélkül. Ez volt a sorozat "legnagyobb teljesítményű" tagja. A disco baby a legkisebb, a boy a hátán hordozott még egy tesla lemezjátszót is.
Készülékekről is érdemes lenne képeket gyűjteni, a hangfalak mellett. A régi oldalon is volt pár darab.

Továbbra is várom e-mailben a hangfalakkal kapcsolatos képeket, leírásokat, stb...
Freddy
Válaszol
A régi weblap képeit megkaptam, köszönöm, feldolgozása folyamatban van.

Ki tudja a hangfalakhoz tartozó évszámokat, illetve a típusokat felsorolni?

(Itt gondolok a régebbiekre is, mint pl Corona, Diadem, Ritmus, stb..)
Freddy
Válaszol
Freddy:

A Sonus C101-hez adott, az akkor forgalmazott Videoton Audio Kft által forgalmazott hangfalak listájával (és némi specifikációs adatával - egy táblázatban) be tudok szállni, ha érdekel

Te meg elküldhetnéd Szaccos-nak a C100 ésa C101 hangváltójának kapcsrajzát, mert nemrég kérte tőlem, de én nem akarom "csak" ezért kibombázni belőle a hangváltót. Vagy ha nem megy a visszarajzolása, akkor elég ha a nyáklap kétoldali fotóját elküldöd Neki.
Válaszol
Ghee Írta:Freddy:

A Sonus C101-hez adott, az akkor forgalmazott Videoton Audio Kft által forgalmazott hangfalak listájával (és némi specifikációs adatával - egy táblázatban) be tudok szállni, ha érdekel

Te meg elküldhetnéd Szaccos-nak a C100 ésa C101 hangváltójának kapcsrajzát, mert nemrég kérte tőlem, de én nem akarom "csak" ezért kibombázni belőle a hangváltót. Vagy ha nem megy a visszarajzolása, akkor elég ha a nyáklap kétoldali fotóját elküldöd Neki.

Hűűűha... A hátsó oldal tényleg macerás lesz.... A hangváltó elejéről amúgy van képem.

A forgalmazott hangfalak listáját e-mailben küld el légyszi.

f.acs@chello.hu
Freddy
Válaszol
Freddy Írta:Hűűűha... A hátsó oldal tényleg macerás lesz.... A hangváltó elejéről amúgy van képem.

f.acs@chello.hu

Arról nekem is van. Bontani meg nem akartam akkor sem, mert ragasztva vannak a csavarok. Ráadásul egy Service Pack is van ragasztva mellé egy tekercsnek csúfolt alkatrész személyében. Smile

Rendben email-ban küldöm, csak előtte szkennelnem is kell és csak a melóhelyen van... jövőhéten meglesz.
Válaszol
Ghee Írta:
Freddy Írta:Hűűűha... A hátsó oldal tényleg macerás lesz.... A hangváltó elejéről amúgy van képem.

f.acs@chello.hu

Arról nekem is van. Bontani meg nem akartam akkor sem, mert ragasztva vannak a csavarok. Ráadásul egy Service Pack is van ragasztva mellé egy tekercsnek csúfolt alkatrész személyében. Smile

Rendben email-ban küldöm, csak előtte szkennelnem is kell és csak a melóhelyen van... jövőhéten meglesz.

Ha ennyire macerásan jön le, akkor én sem örülnék nagyon ha szét kellene barmolni. ... Sad
Freddy
Válaszol
Ghee Írta:

f.acs@chello.hu

Még vmi.. Esetleg ha jó minőségű digit géped van, akkor egy fénykép is megteszi a dokumentumról.
Freddy
Válaszol
URAIM!!

Várom továbbra is a meglévő hangfalak képeit, leításait, stb!!!
Freddy
Válaszol
Ennyit a lelkesedésről... Egy e-mail sem érkezett még.... ( a weblab infóit leszámítva)

Így nehéz lesz egy archivumot létrehozni.
Freddy
Válaszol
Freddy Írta:Ennyit a lelkesedésről... Egy e-mail sem érkezett még.... ( a weblab infóit leszámítva)

Így nehéz lesz egy archivumot létrehozni.

Légy türelemmel, amit ígértem azt küldöm, csak ugye van állásom és dolgoznom is kell, mostanában nem is keveset. Ma este elküldöm...

Az archív képekkel meg az a gond, hogy jogvédettek, ezért "csak" a gyüjtők vagy felhasználók képeit használhatod az Ő beleegyezésük után...

Üdv.
Válaszol
Ha kapok egy postai címet akkor lemásolom a nálam levő Videoton prospektusokat (szkenner híányában) és elküldöm.
Kb 40-50 típus.
Válaszol
szaccos Írta:Ha kapok egy postai címet akkor lemásolom a nálam levő Videoton prospektusokat (szkenner híányában) és elküldöm.
Kb 40-50 típus.

Köszönöm szépen, sok szeretettel várom!

A postai címem:

Autó-Inform Kkt - Ács Ferenc
Budaörsi út 120.
H1112 Budapest
Freddy
Válaszol
Nos, eddig a következő típusok képeit sikerült részben összegyűjteni:

Altus F2 F3 F4
B21 Solo
B31 Preludium
B32 Preludium
D161 Minibox
D204E Midimax (csak hátulja)
D253 Diadem
D258 Corona
D93 Enciklopedia
D1548
DB2228
DC1680
DC2002A
DC2010
DC2012
DC2040
DC2050
DC2080
DC2540
DC2550
DC3011
DC4004 Telesound
DC4018
DCR2020
DCR3090
DD2503
DP202A Saphir 1
DP202A Saphor 2 dómos
D206 Elliptone
MC20
H1320/8-S Saturnus Disco Box
D132A Minimax II
D132E MInimax III
SL201QB
SL301QB
SL451QB
C100 Sonus
C101 Sonus

Az lenne a kérdésem, hogy milyen típusok hiányoznak, továbbá ezekhez a típusokhoz kinek van még több képe illetve gyártási dátuma, és egyéb technikai paramétere?

Üdv Mindenkinek!
Freddy
Válaszol
Freddy:

Mailban elküldtem '93-'94-es termékskálát (a minimális, megadott specifikációikkal), amin ezek a tipusok vannak (ha valakit esetleg érdekel még):

B31 Preludium
Minimax
Altus F4
B902
B11
STEM-95
AS803V
BT190
SL200
SL300
SL450
AL90
AL110
AL130
B20
BT210
Válaszol

Mailban elküldtem '93-'94-es termékskálát (a minimális, megadott specifikációikkal), amin ezek a tipusok vannak (ha valakit esetleg érdekel még):

B31 Preludium
Minimax
Altus F4
B902
B11
STEM-95
AS803V
BT190
SL200
SL300
SL450
AL90
AL110
AL130
B20
BT210

Köszönöm szépen, megkaptam.

Valakinek feltült még valamilyen típus, ami hiányzik a listából?
Freddy
Válaszol
Freddy Írta:

B31 Preludium
Minimax
Altus F4
B902
B11
STEM-95
AS803V
BT190
SL200
SL300
SL450
AL90
AL110
AL130
B20
BT210

Azért ezekről nem igazán van kép sehol. Az AL szériák "Dinamic Speaker" márkajelzéssel kerültek forgalomba, mert olyanból láttam többet is élőben. A retronom.hu -n is van a 110-esről egy kép, ugyanitt a STEM-95-öst is láttam ("Fisher vagy Videoton" címmel - amiben van igazság, mert volt sok Videotonhoz hasonló hangfal régen ami Fisher volt és azoknak STE -vel kezdődött a tipusjelzése. Lehet meg is van a katalógusa). A többiről is jó lenne látni képet, szaccosnak nincs?
Válaszol
Ghee Írta:
Freddy Írta:

B31 Preludium
Minimax
Altus F4
B902
B11
STEM-95
AS803V
BT190
SL200
SL300
SL450
AL90
AL110
AL130
B20
BT210

Azért ezekről nem igazán van kép sehol. Az AL szériák "Dinamic Speaker" márkajelzéssel kerültek forgalomba, mert olyanból láttam többet is élőben. A retronom.hu -n is van a 110-esről egy kép, ugyanitt a STEM-95-öst is láttam ("Fisher vagy Videoton" címmel - amiben van igazság, mert volt sok Videotonhoz hasonló hangfal régen ami Fisher volt és azoknak STE -vel kezdődött a tipusjelzése. Lehet meg is van a katalógusa). A többiről is jó lenne látni képet, szaccosnak nincs?

Szaccos scannelése még nem érdekezett meg eddig, tehát ez még nem derült ki. Viszont, ami eléggé hiányos, az a kezdeti hangfalak. 50-es évek vége, 60-as évek hangfalai...
Freddy
Válaszol
Szerintem hangfalakat csak kb a 70-es évek közepefelé kezdtek el gyártani a Cleopátra, Aida és hasonló erősítőkkel egyetemben, úgyhogy ne is keresd az 50-es, 60-s éveket. Akkoriban a szupervevőké volt a piac. Wink
Válaszol
Ghee Írta:Szerintem hangfalakat csak kb a 70-es évek közepefelé kezdtek el gyártani a Cleopátra, Aida és hasonló erősítőkkel egyetemben, úgyhogy ne is keresd az 50-es, 60-s éveket. Akkoriban a szupervevőké volt a piac. Wink

Nem tudom... Én azért simán kinézném hogy a 60-as években készültek hangfalak.

Pl, Corona, Diadem, Ritmus, szerintem nagyon 60-as évek végére hasonlít.
Freddy
Válaszol
Szerintem a Corona és társai bőven a 70-es évek, akárcsak a Minimax.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Hmm..

Ha viszont megnézed a minimax hangszórókészletét, az már egy újabb generációnak tűnik a coronához képes, és minimax ha minden igaz már 73-ban kijött. Nem tudom hova tenni...
Freddy
Válaszol
:o én nem vagyok biztos benne, hogy ennyire lényegesek ezek a dolgok.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Freddy Írta:Hmm..

Ha viszont megnézed a minimax hangszórókészletét, az már egy újabb generációnak tűnik a coronához képes, és minimax ha minden igaz már 73-ban kijött. Nem tudom hova tenni...

Szia!
Ha esetleg megvannak valakinek gépen a radiotechnika évkönyvek, abban pl sok információt lehetne találni a régi hangfalakról. Sajna nekem csak 1 van meg (1975) abban a micromax-tól a supermax-ig szerepelnek a hangfalak és a micromaxaim hátoldalán is 75-tel kezdődik a gyári szám.
Hétvégén otthon tudok majd fotózni mégegy adagot.
Üdv.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég