A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton termék archiv
SEAS Írta:Az az EQ elég csálén áll.

Normál esetben teljesen lineáron van hallgatva, az eq-val a szélsőségek voltak tesztelve ebben az állásban.

Sőt, az EQ-n van mérőmikrofon bemenet, integrált sinus generátorral, így "teljesen" lineárba hangolható vele a rendszer.
Freddy
Válaszol
Freddy Írta:

Normál esetben teljesen lineáron van hallgatva, az eq-val a szélsőségek voltak tesztelve ebben az állásban.

Sőt, az EQ-n van mérőmikrofon bemenet, integrált sinus generátorral, így "teljesen" lineárba hangolható vele a rendszer.

A legtöbbet akkor használ a hangképnek, ha kikötjük a rendszerből, és kihuzzuk a konnektorból :-)
Válaszol
NGA Írta:93-ban B31-es Preludium már nem volt.

Lehet, én nem kerestem, de az akkori ('93-ban) frissen vásárolt Videoton Sonus C101-hez járó garancialevelen még feltüntették, mint a Videoton Holding Audio Kft. által készített termékek egyikét. Valószinü már a többi is eltünőben vagy meg nem születőben volt a Kft.-nél.

Amit Shalafi írt a Vifa hangszórókról, azt igazolja a Sonus C101-ben lévő valószinüleg már új fejlesztésű hangszórók jelenléte (más számozása is). Ezek már a 1544-XXX cimkével voltak cimkézve. A magassugárzója (1544-450) iszonyat érzéketlen és fedett volt és a közepei enyhén orrhangúak (1544-539). H2000-es kiváltókkal ezeket lehetett orvosolni, de a váltóba is bele kellett volna nyúlni, hogy jobb legyen a helyzet.
Válaszol
Ha már ezeknél tartunk, volna egy kérdésem. Van 1 pár gyönyörű B32-esem, még az eredeti peremmel, és még nem repedezett be. Mivel lehetne megóvni a berepedezéstől? Le lehet kenni valamivel?

[Kép: b32.preview.jpg]
Válaszol
NGA Írta:
Freddy Írta:

A legtöbbet akkor használ a hangképnek, ha kikötjük a rendszerből, és kihuzzuk a konnektorból :-)

...és a legrövidebb jelutat választjuk a hangforrás és a hangfalak közt. Jobb nem tudni, hogy miféle "plusz" pofont ad a hangképnek. Egyedüli értelme hanganyagok restaurálásánál (bár ennél a szoftveresek többet érnek), hangosításnál valamint mikrofonproci mellett (vagy beleintegrálva) van.
Válaszol
shalafi66 Írta:
Lehet, hogy a váltót kompenzálja vele. .zold.

Ha a váltót kompenzálnná akkor a mély szekció le lenne húzva (alul kevésbé mélyközépben kicsit jobban) a közép felsőbb regisztereinél enyhe kiemeléssel javítva, a magasaknál pedig a felső sávokat kellene "csak" kompenzálnia a C101 esetében. Wink
Válaszol
Lehet kenni, de nem sok értelme van. A műanyaghab szétbomlik így is, úgy is. Valószínűleg most is már csak a ragasztó tartja össze.
Nameg az M21 pilléje nem kifejezetten szeret központosítani, főleg ennyi év után, annak sem árt a csere.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Ghee Írta:Ha a váltót kompenzálnná akkor a mély szekció le lenne húzva (alul kevésbé mélyközépben kicsit jobban) a közép felsőbb regisztereinél enyhe kiemeléssel javítva, a magasaknál pedig a felső sávokat kellene "csak" kompenzálnia a C101 esetében. Wink
Vannak ott másféle hangsugárzók is. Wink

Válaszol
NGA Írta:Ha már ezeknél tartunk, volna egy kérdésem. Van 1 pár gyönyörű B32-esem, még az eredeti peremmel, és még nem repedezett be. Mivel lehetne megóvni a berepedezéstől? Le lehet kenni valamivel?

Szépek a B32-eseid! ...ja és jók a hozzászólásaid a retronómon is. Smile
Válaszol
shalafi66 Írta:Lehet kenni, de nem sok értelme van. A műanyaghab szétbomlik így is, úgy is. Valószínűleg most is már csak a ragasztó tartja össze.
Nameg az M21 pilléje nem kifejezetten szeret központosítani, főleg ennyi év után, annak sem árt a csere.

Megnyomkodtam őket, de még igy sem jelenik meg a repedés, reménykedem benne, hogy egy ideig tudom használni, mert szeretem ezeket a dobozokat.
Válaszol
shalafi66 Írta:
Ghee Írta:Ha a váltót kompenzálnná akkor a mély szekció le lenne húzva (alul kevésbé mélyközépben kicsit jobban) a közép felsőbb regisztereinél enyhe kiemeléssel javítva, a magasaknál pedig a felső sávokat kellene "csak" kompenzálnia a C101 esetében. Wink
Vannak ott másféle hangsugárzók is. Wink

Sztereóban és csak a két C101-essel valamint ezen doboz régi hangképének emlékétől vezérelve így kompenzálnám kb. Smile
Válaszol
Ghee Írta:
NGA Írta:Ha már ezeknél tartunk, volna egy kérdésem. Van 1 pár gyönyörű B32-esem, még az eredeti peremmel, és még nem repedezett be. Mivel lehetne megóvni a berepedezéstől? Le lehet kenni valamivel?

Szépek a B32-eseid! ...ja és jók a hozzászólásaid a retronómon is. Smile

Köszönöm. Nem kötözködésnek irtam, amit irtam, de a HFM-nek kettős etalonrendszere volt, az egyik a legalapabb minimumra (ez volt a HS-280), a másik volt a BC1 majd a HB1. A HS-280 borzalmas hangú doboz akár egy B32 után hallgatva is, de a 80-as évek elején a boltban nem lehetett jobbat kapni. Van valahol még 1 pár nekem is, de hibás az egyik mély, és valahogy erőm sem volt nekiállni, ugyis ismerem a végeredményt :-) De akkor ez volt a "hájend" sokunknak. A retronomon nagyon sok önjelölt szakértő van, néha elcsodálkozom amiket leirnak. Én műszaki eladóként akkoriban árultam ezeket az S30 S90 dobozokat, és akkor csak azért vették sokan, mert jó nagyok. A hangjuk borzalmas volt. Ez most hogy javulhatott fel szinte "hájendi" magaslatokba, nemtudom.
Válaszol
NGA Írta:Köszönöm. Nem kötözködésnek irtam, amit irtam, de a HFM-nek kettős etalonrendszere volt, az egyik a legalapabb minimumra (ez volt a HS-280), a másik volt a BC1 majd a HB1.
Nah, a HB1 a másik. Big Grin A magashangszóró hibáit nem kompenzálták, a közepét és mélytartományát meg elszúrja a váltó. Szép Etalonok, mondhatom. .zold.

Válaszol
NGA Írta:
shalafi66 Írta:Lehet kenni, de nem sok értelme van. A műanyaghab szétbomlik így is, úgy is. Valószínűleg most is már csak a ragasztó tartja össze.

Megnyomkodtam őket, de még igy sem jelenik meg a repedés, reménykedem benne, hogy egy ideig tudom használni, mert szeretem ezeket a dobozokat.
Viszont jó messze van már az eredeti paramétereitől a mélyközép ebben a korban. Big Grin De hosszú évek alatt könnyű megszokni a változást.
Először a külső ragasztási felület és a rilni találkozásánál törik-szakad el a hab, aztán a membrántól vagy a membrán külső pereménél válik el. Általában a habszélek szerkezete egyformán rossz az idő előrehaladtával, legfeljebb egyiken látszik, a másik meg "csak" belül rossz, kívülről nem látszik rajta. Gondolom ha kicsit kifelé nyomnád a rilnit a habon azt már nem élné túl.

Eredetileg a gyártó tehetett volna valamit az öregedés ellen, pl. lehetett volna impregnálni a szélt, de ebben az állapotában már nem lehet mit csinálni. Legfeljebb kicserélni. Big Grin

Válaszol
shalafi66 Írta:
NGA Írta:

Viszont jó messze van már az eredeti paramétereitől a mélyközép ebben a korban. Big Grin De hosszú évek alatt könnyű megszokni a változást.
Először a külső ragasztási felület és a rilni találkozásánál törik-szakad el a hab, aztán a membrántól vagy a membrán külső pereménél válik el. Általában a habszélek szerkezete egyformán rossz az idő előrehaladtával, legfeljebb egyiken látszik, a másik meg "csak" belül rossz, kívülről nem látszik rajta. Gondolom ha kicsit kifelé nyomnád a rilnit a habon azt már nem élné túl.

Eredetileg a gyártó tehetett volna valamit az öregedés ellen, pl. lehetett volna impregnálni a szélt, de ebben az állapotában már nem lehet mit csinálni. Legfeljebb kicserélni. Big Grin

Ezek mellett van 1 pár Sony SS-G3-am, azoknak a peremével semmi baj. Valami inverz perem, mert nem kifele dudorodik, hanem befele. Klasszikus zenén elvérzik nagyon, de popzenén elsöprő hangja van mindenféle hangszin állithatás nélkül.
Válaszol
Gondolom nem műanyaghab a széle. Big Grin És valami gyenge elektromos paraméterű hangszóró ül benne.

Egyébként fura dolog, de a Sony hangszórókból a mai napig a membránszél az egyetlen használható alkatrész.

Válaszol
shalafi66 Írta:Gondolom nem műanyaghab a széle. Big Grin És valami gyenge elektromos paraméterű hangszóró ül benne.

Egyébként fura dolog, de a Sony hangszórókból a mai napig a membránszél az egyetlen használható alkatrész.

Ezek 1979-es dobozok, darabonként 20 kilósak.
Válaszol
8) Ez nem zárja ki azt amit írtam.

Válaszol
Viszont hogy ontopic is legyen a dolog, ezek a B32-ők még D25-el készültek, akkor ezek voltak az első példányok?
Válaszol
Emlékeim szerint nem a 280 volt a kis etalon, hanem a 282...
Freddy
Válaszol
Freddy Írta:Emlékeim szerint nem a 280 volt a kis etalon, hanem a 282...

Egykutya kb. :-)
Válaszol
Az nehezen, a 282 valami utánérzése volt a 280-nak gyakorlatilag hangváltó nélkül.

Válaszol
Na mindegy, picit eltértünk a témáról.
Most hogy ilyen sokan összejöttünk, mindenki vegye elő a fényképezőjét, fényképezze le a vidi hangfalait, és küldje el gyorsan nekem, hogy minél hamarabb összeálljon a vidi archívum. + Várom a pontos adatokat, évjáratokat.

f.acs@chello.hu
Freddy
Válaszol
Freddy Írta:Na mindegy, picit eltértünk a témáról.
Most hogy ilyen sokat összejöttünk, mindenki vegye elő a fényképezőjét, fényképezze le a vidi hangfalait, és küldje el gyorsan nekem, hogy minél hamarabb összeálljon a vidi archívum. + Várom a pontos adatokat, évjáratokat.

Na az én B32-im itt vannak. valószinűleg 1989-90 körüliek lehetnek.
Válaszol
NGA Írta:
Freddy Írta:Na mindegy, picit eltértünk a témáról.
Most hogy ilyen sokat összejöttünk, mindenki vegye elő a fényképezőjét, fényképezze le a vidi hangfalait, és küldje el gyorsan nekem, hogy minél hamarabb összeálljon a vidi archívum. + Várom a pontos adatokat, évjáratokat.

Na az én B32-im itt vannak. valószinűleg 1989-90 körüliek lehetnek.

Hátlapot, és adattáblát is fotóznál mellé?
Freddy
Válaszol
Valamint kapok, meg már pár meg is van Videoton prosi szkennelés a 70-es évekből, abban még az Eliption is benne van.
Válaszol
Freddy Írta:Hátlapot, és adattáblát is fotóznál mellé?

Igen. De majd este
Válaszol
NGA Írta:Valamint kapok, meg már pár meg is van Videoton prosi szkennelés a 70-es évekből, abban még az Eliption is benne van.

Azt is várom sok szeretettel!
Freddy
Válaszol
Egyébként az egykori tervezőket ismerjük?
Freddy
Válaszol
Állítólag '67-től gyártottak hangdobozokat. Forrás:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Videoton
Válaszol
Ghee Írta:Állítólag '67-től gyártottak hangdobozokat. Forrás:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Videoton

Az igen :o
Freddy
Válaszol
Inkább kezdték volna 10 évvel később, de akkor tényleg hangsugárzókat gyártotak volna.... .sir. Pedig nem mondható, hogy rossz körülmények közt, rossz kiindulási alapokból kellett volna dolgozni a tervezőknek.. A jó hangszórók megvoltak hozzá mindvégig. :|

Válaszol
Videoton Preludium B32 No.: 16743
[Kép: b32cimke1.jpg]
[Kép: b32cimke2.jpg]
Válaszol
Ez a doboz eldöntené a retronom-on dúló Ori/Vidi harcokat: ezzel mindenkit ki lehetne zavarni az erdőből. .torz.
[Kép: orividi.jpg]
Válaszol
Ghee Írta:Ez a doboz eldöntené a retronom-on dúló Ori/Vidi harcokat: ezzel mindenkit ki lehetne zavarni az erdőből. .torz.
[Kép: orividi.jpg]

Nem semmi Smile Fel kell rakni nekik Smile

Egyébként szinte már egy vicc, hogy mennyire egymásnak esnek mindig egy és ugyanaz a témával.
Freddy
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég