A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton termék archiv
NGA Írta:Videoton Preludium B32 No.: 16743

Köszönöm a képeket!
Freddy
Válaszol
Freddy Írta:

Köszönöm a képeket!

A Preludiumoknál a párnak azonos volt a gyári száma? Mivel nekem mindakettőn ugyanez a szám van :-)
Válaszol
NGA Írta:
Freddy Írta:

Köszönöm a képeket!

A Preludiumoknál a párnak azonos volt a gyári száma? Mivel nekem mindakettőn ugyanez a szám van :-)

Soha nem láttam még ugyanolyan sorszámú vidiket Big Grin
Freddy
Válaszol
Freddy Írta:
NGA Írta:
Freddy Írta:

Köszönöm a képeket!

Soha nem láttam még ugyanolyan sorszámú vidiket Big Grin

Én is meglepődtem, de nekem azonos gyári számmal van a pár. Azaz mind a kettőn 16743 van
Válaszol
Ezt nézzétek meg!

Ha ez nem '60-as évek, akkor semmi...

http://www.vatera.hu/regi_videoton_hangfal_1_db_melynyomo_nelkul_147818807.html
Freddy
Válaszol
Igen. Ahogy láttam a Retronom-on, 1960-69 között voltak gyártásban. D 253 E
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Ime a Princess:
[Kép: 19933277.jpg]
[Kép: 19933278.jpg]
Válaszol
Hja, ezt ismerem, de ez nem Videoton.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
NGA Írta:Ime a Princess:

Köszönöm szépen!

Érdekes, hogy az űrtartalmát megtartották akkorának mint a preludium-nál, és lezárták belülről, vagy ilyen nagy dobozba tették és kész..
Freddy
Válaszol
shalafi66 Írta:Hja, ezt ismerem, de ez nem Videoton.

Mit tudsz róla?
Freddy
Válaszol
shalafi66 Írta:Hja, ezt ismerem, de ez nem Videoton.

Pedig még az előlap is csereszabatos, és a doboz is pont olyan, mint a B32, csak magasabb.. Mit lehet erről tudni?
Válaszol
Freddy Írta:Ezt nézzétek meg!

Ha ez nem '60-as évek, akkor semmi...

http://www.vatera.hu/regi_videoton_hangfal_1_db_melynyomo_nelkul_147818807.html

Szia!
Nem akarlak lelombozni, de a Sztereo rédiók szervízkönyvének I. kötetében a 33. oldalon található meg a D 253 DIADEM.
Ha hiányzik a mély, akkor egy HA 25/12 K kell bele és 2370 Ft volt anno a hangfal. A könyv 1979-es...
Hol vannak azok a 60-as évek.
Ha lesz időm végre akkor szkennelek és küldöm a leírásokat is.
Üdv.
Válaszol

Érdekes ez a PRINCESS, ilyet sem láttam még. Csatlakozva az előttem szólókhoz, engem is érdekelnének az adatai.
Válaszol
GARFIELD13 Írta:

Érdekes ez a PRINCESS, ilyet sem láttam még. Csatlakozva az előttem szólókhoz, engem is érdekelnének az adatai.

Ez is Princess hangfal, de kicsit mintha más lenne: Smile
http://www.hificity.hu/cikk.php?ident=2279
Válaszol
GARFIELD13 Írta:

Annyit tudok róla, hogy a B32 szettjét kapta meg, a 26-os magassal. Más a keresztváltó, és nincs szeparálva a doboz.
Válaszol
Akkor az nem a B32 "szett"-je. Wink

Az M21 meg 20 litertől sokkal nagyobb térfogatot nem képes kezelni, így a nagy doboz lefeljebb árthat.

Válaszol
GARFIELD13 Írta:

Az a számsor érdekelne, amit a Videoton írt a cédulákra, és volt rajta valamiféle terhelhetőség adat, egy impedanciaérték meg a -10dB-es határfrekvenciák? Mi van ezen érdekes?

Válaszol
shalafi66 Írta:Akkor az nem a B32 "szett"-je. Wink

Az M21 meg 20 litertől sokkal nagyobb térfogatot nem képes kezelni, így a nagy doboz lefeljebb árthat.

A magas az 26-os a mély meg azonos a B32 méllyel (kiszedtük, megnéztük). Mivel 26-ossal is jött ki B32, ezért irom, hogy azonos a hangszórókészlet a B32-vel.
Válaszol
shalafi66 Írta:
GARFIELD13 Írta:

Az a számsor érdekelne, amit a Videoton írt a cédulákra, és volt rajta valamiféle terhelhetőség adat, egy impedanciaérték meg a -10dB-es határfrekvenciák? Mi van ezen érdekes?

Igazából gondolom többünket az érdekelt volna, hogy ki gyártotta A B et G-t tudjuk, dekik voltak?), mekkora mennyiségben, és mikor.

Na ennyit sikerült megtudni:

"B. ET G." Hangtechnikai Gyártó és Kereskedelmi Betéti Társaság Hatályos: 1991/07/01 - 1996/10/01

Azaz 91 és 96 között gyártották.
A cég jelenleg is létezik:
HIPERFEKT Hangtechnikai Gyártó és Szolgáltató Betéti Társaság Hatályos: 1996/10/01 -tól
Válaszol
NGA Írta:
shalafi66 Írta:Akkor az nem a B32 "szett"-je. Wink

A magas az 26-os a mély meg azonos a B32 méllyel (kiszedtük, megnéztük). Mivel 26-ossal is jött ki B32, ezért irom, hogy azonos a hangszórókészlet a B32-vel.
De B32-őt nem terveztek soha D26 magassal. Csak beletették, mert nem volt más.

Válaszol
NGA Írta:Igazából gondolom többünket az érdekelt volna, hogy ki gyártotta A B et G-t tudjuk, dekik voltak?), mekkora mennyiségben, és mikor.

Na ennyit sikerült megtudni:

"B. ET G." Hangtechnikai Gyártó és Kereskedelmi Betéti Társaság Hatályos: 1991/07/01 - 1996/10/01

Azaz 91 és 96 között gyártották.
A cég jelenleg is létezik:
HIPERFEKT Hangtechnikai Gyártó és Szolgáltató Betéti Társaság Hatályos: 1996/10/01 -tól

Gondolom, a darabszám erősen egybevág azzal, ahány hangszórópáros és selymezett előlap megmaradt Veszprémben. Big Grin

Válaszol
shalafi66 Írta:De B32-őt nem terveztek soha D26 magassal. Csak beletették, mert nem volt más.

Én ennyire nem értek hozzá. Azt tudom hogy volt a szövetes, és a műanyag magas. Mindakettőből volt nekem, de a műanyag magassal jobb volt a hangja.
Válaszol
shalafi66 Írta:Gondolom, a darabszám erősen egybevág azzal, ahány hangszórópáros és selymezett előlap megmaradt Veszprémben. Big Grin

Erre magamtól is rájöttem.
Válaszol
NGA Írta:
shalafi66 Írta: De B32-őt nem terveztek soha D26 magassal. Csak beletették, mert nem volt más.

Én ennyire nem értek hozzá. Azt tudom hogy volt a szövetes, és a műanyag magas. Mindakettőből volt nekem, de a műanyag magassal jobb volt a hangja.
Jó, de én már láttam egy párszor a váltóját, és ismerem ezeket a hangszórókat (az M21+D26-hoz pl. én terveztem új hangváltót). Az előző hozzászólásomben le is írtam mi volt a helyzet. Ehhez nem kell neked is érteni... .forog.

Válaszol
Akkor ennél a Bt-s Princessnél márcsak le kell rekeszteni a dobozt 20 literesre, Shalafitól kell hozzá venni az általa tervezett váltóból és máris kész lehet egy egész jó kis hangfal. 8)
És még állványt sem kell alá csinálni. Smile
De eme művelet után át is kellene nevezi, mert ha a hercegnőt megkoronázzák, akkor királynő lesz belőle.
Legyen tehát ezután a neve: Queen. .kiraly.
Válaszol
shalafi66 Írta:[quote="NGA"][quote="shalafi66"] De B32-őt nem terveztek soha D26 magassal. Csak beletették, mert nem volt más.

Én már régóta szemezek a B31 / B32 -esekkel, csak nem tudtam eldönteni hogy milyet érdemes venni. Az eladók között B32-est eddig csak 8Ohm-osat láttam, B31-est meg csak 6Ohmosba. Kérdésem az lenne, hogy létezett a 31-es 8Ohmosba is?

Továbbá, melyik a "jobb" a kettő közül?
Freddy
Válaszol
Freddy Írta:
shalafi66 Írta:[quote="NGA"][quote="shalafi66"] De B32-őt nem terveztek soha D26 magassal. Csak beletették, mert nem volt más.

Én már régóta szemezek a B31 / B32 -esekkel, csak nem tudtam eldönteni hogy milyet érdemes venni. Az eladók között B32-est eddig csak 8Ω-osat láttam, B31-est meg csak 6Ωosba. Kérdésem az lenne, hogy létezett a 31-es 8Ωosba is?

Miért nem veszed meg NGA B32-esét?
Válaszol
Ghee Írta:
Freddy Írta:

Én már régóta szemezek a B31 / B32 -esekkel, csak nem tudtam eldönteni hogy milyet érdemes venni. Az eladók között B32-est eddig csak 8Ω-osat láttam, B31-est meg csak 6Ωosba. Kérdésem az lenne, hogy létezett a 31-es 8Ωosba is?

Miért nem veszed meg NGA B32-esét?

Mert még érlelem magamban a gondolatot, hogy 31 vagy 32...
Freddy
Válaszol
Én a helyedben megvenném!
Ilyen jó ajánlatnál tök mind1 melyik a jobb!!!!! De ez magán vélemény.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Én megvárnám míg elkopik a habszél, és utána venném meg. .haha.

Válaszol
GARFIELD13 Írta:
GARFIELD13 Írta:

Ez is Princess hangfal, de kicsit mintha más lenne: Smile
http://www.hificity.hu/cikk.php?ident=2279

Hja, másfélmillióért lehet is másabb, sokkal másabb.. Big Grin Amúgy tetszene a kis doboz, de ha valaha úgy lesz, hogy jdő híján vásárolni fogok polchangfalat, nem épjteni, akkor inkább marad a Magnat monitor supreme 100 Big Grin
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
shalafi66 Írta:Én megvárnám míg elkopik a habszél, és utána venném meg. .haha.

Az sem egy rossz ötlet Big Grin ...de én inkább még arra várnék, míg valaki megveszi a 4db S-30 -ast, és a SL301QB-ket....
Freddy
Válaszol
Freddy Írta:Az sem egy rossz ötlet Big Grin ...de én inkább még arra várnék, míg valaki megveszi a 4db S-30 -ast, és a SL301QB-ket....

...én még azért a retronom.hu-n is meghirdetném, hátha vinnék már.
Válaszol
Vettem tegnap két újszerű állapotban lévő igen ritka DB 1301 A típusú hangfalat, és bár hangszórókészlete és dobozmérete 90%-ban a minimaxhoz hasonlít, sajnos nagyon csalódtam a hangjában Sad
Freddy
Válaszol
Uraim, még mindig várom az anyagokat....

Szaccos fénymásolatai sem érkeztek meg eddig Sad
Freddy
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég